Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593720 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

zsoltistvan.nagy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #885 Dátum: 2017.11.23 07:00:35 »
Szerintem csak ár kérdése, hogy elmegy-e egy autó. Tény, hogy aki "izgalmas", "sportos" autót keres, az rá sem néz az Avensisre.
A mai napig egy jól felszerelt autó (Sol felszereltségtől kezdve), tágas, kényelmes, biztonságos. Én biztosan nem válok meg tőle (mondjuk 2,4-est meg eleve nagyobb bukó lenne eladni), igaz most kellett költeni rá majdnem 370e Ft-t, de előtte 12 évig meg csak tankolni kellett (no meg volt egy Xenon lámpa csere, Toyota méltányosságival 50%-ért). Ezt csinálja utána 1-2 hasonló korú konkurens...  ;)

Persze ár kérdés. De én azért tudom mit ér a kocsi. De ha valaki inkább javítottat vesz sokkal többért tegye. Számomra van azaz alsó ár aminél többet ér. Szeretem. :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #886 Dátum: 2017.11.23 08:12:47 »
...előtte 12 évig meg csak tankolni kellett...
Itt a lényeg.

Persze ár kérdés. De én azért tudom mit ér a kocsi. De ha valaki inkább javítottat vesz sokkal többért tegye. Számomra van azaz alsó ár aminél többet ér. Szeretem. :)
A magyar piac nem fizeti ki a kocsi értékét. Ha valós keveset futott, akkor sem, mert annyira sok a tekert órás.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.23 08:19:18 írta Silent »

zsoltistvan.nagy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #887 Dátum: 2017.11.23 09:09:57 »
Itt a lényeg.
A magyar piac nem fizeti ki a kocsi értékét. Ha valós keveset futott, akkor sem, mert annyira sok a tekert órás.

És most ráköltöttél egy összeget, ami után egy jó darabig csak kopó alkatrészek költesz. Ez egy ilyen autó. :) De érdekesek az érdeklődők is. Tegnap este, felhívtak, hogy volt e visszahívásos motorcsere, nézzem meg a nívópálcát, mert azon jelölve van. Ha ez a legfontosabb akkor keressen mást.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #888 Dátum: 2017.11.23 09:44:43 »
Igaz én januárban vettem csak, de néha elkezdem nézegetni az újabb modelleket. Aztán sokat olvasgatva rá kell döbbennem, hogy biztos akarok váltani?
Ok, ha valaki utánam dobna egy 1-2 éves modellt, elfogadnám. Amúgy meg ha gondtalan autózást akarok (én nem vagyok benzinnel beoltva, hogy bömbösöm legyen) akkor ez tökéletes lesz. Van 1-2 zavaró dolog, amit ha megcsináltatok, akkor lesz egy tökéletes autó, amiben még rendes szívó motor van..

Mindenegyes alkalommal arra jutok, hogy amíg megy addig marad, aztán ha lesz della lecserélni egy elektoromos vagy legalább 70-80km-es hybridre akkor majd elkezdek megint nézelődni... :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #889 Dátum: 2017.11.23 10:30:27 »
Természetesen én is megnéztem, teszt-vezettem a T27-est, amikor kijött, de amint beültem, tudatosult, hogy nem tudott lenyűgözni az autó. A T22-T25-ös esetében valóban volt egy hatalmas minőségi ugrás, ég és föld a 2 autó, de a T25-T27-es eseténél én személy szerint visszalépést tapasztaltam.
Így Avensis esetében biztosan nem váltanék fiatalabb generációra, mert a T25-ös már eleve magasra tette a mércét - és nem minden a fiatal(abb), ki tudja milyen előéletű autó.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #890 Dátum: 2017.11.23 16:50:57 »
És most ráköltöttél egy összeget, ami után egy jó darabig csak kopó alkatrészek költesz. Ez egy ilyen autó. :) De érdekesek az érdeklődők is. Tegnap este, felhívtak, hogy volt e visszahívásos motorcsere, nézzem meg a nívópálcát, mert azon jelölve van. Ha ez a legfontosabb akkor keressen mást.
El nem adnám. Ha váltunk, akkor a gyerek megkapja. Nem bírnám agyilag a magyar vevőkkel vívást. Előző autónk szűk családon belülről került hozzánk, szalonkora óta ismert volt az élete, 8 éves korától 28 éves koráig vezettem, amikor már nem volt gazdaságos sehogyse az üzemeltetése, elvittem bontóba leadni, mert 100k-s áron nem akartam a vevőjelöltekkel vívni. Bontós nézegette, aztán megvette. :)


Igaz én januárban vettem csak, de néha elkezdem nézegetni az újabb modelleket. Aztán sokat olvasgatva rá kell döbbennem, hogy biztos akarok váltani?
Ok, ha valaki utánam dobna egy 1-2 éves modellt, elfogadnám. Amúgy meg ha gondtalan autózást akarok (én nem vagyok benzinnel beoltva, hogy bömbösöm legyen) akkor ez tökéletes lesz. Van 1-2 zavaró dolog, amit ha megcsináltatok, akkor lesz egy tökéletes autó, amiben még rendes szívó motor van..

Mindenegyes alkalommal arra jutok, hogy amíg megy addig marad, aztán ha lesz della lecserélni egy elektoromos vagy legalább 70-80km-es hybridre akkor majd elkezdek megint nézelődni... :)
T25-nek nagyon jó a belseje és műszakilag sincs nagy akna benne. T27-be, C-HR-be beleültem, de a 28 éves Passat belseje anyaghasználatilag. Ha váltanék akkor a jelen kínálatból kizárólag Mazda 6-ra vagy Lexus RX-re, bár ez kicsit csalóka, mert mindkettő kategória ugrás.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #891 Dátum: 2017.12.01 08:46:27 »
Sziasztok!
Műszerfal kijelzőt mennyire nehéz kivenni? Műszerfalat bontani kell?
A plexit akarom karcmentesiteni. Mivel és hogy érdemes polírozni?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #892 Dátum: 2017.12.01 10:31:24 »
Sziasztok!
Műszerfal kijelzőt mennyire nehéz kivenni? Műszerfalat bontani kell?
A plexit akarom karcmentesiteni. Mivel és hogy érdemes polírozni?
Fogkrémmel. És ez nem vicc. A fényezésen is a nem túl mély karcokat eltünteti. (Az, hogy a fogainkkal mit csinál egy fogkrém, ha ilyet művel a műanyag vegyületekkel, inkább nem is akarom tudni. :no:)

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #893 Dátum: 2017.12.01 16:18:29 »
Fogkrémmel. És ez nem vicc. A fényezésen is a nem túl mély karcokat eltünteti. (Az, hogy a fogainkkal mit csinál egy fogkrém, ha ilyet művel a műanyag vegyületekkel, inkább nem is akarom tudni. :no:)

Próbáltad is? Nem lesz még több finom apró karc? :)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #894 Dátum: 2017.12.01 20:58:14 »
Próbáltad is? Nem lesz még több finom apró karc? :)
Fényezésen és lámpaburán igen.
Több karc nem lehet, mert nem fogport, hanem fogkrémet írtam. Szivaccsal, vagy puha ronggyal vidd fel a műanyagra!
A mély karcokat nem fogja eltüntetni.
Azt vélem, hogy a fogkrém valamelyest oldja a műanyag felületét, és ezzel az oldattal tölti ki a mélyedéseket. :hmmmm:

Dömdödöm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #895 Dátum: 2017.12.03 12:11:21 »
... puha ronggyal vidd fel a műanyagra!

Én ezt a trükköt édesapámtól tanultam még anno...  Technika órára kellett kulcstartót készíteni plexiből :D a fűrészelt felület természetesen elég ronda volt, de a fogkrém teljesen tiszta átlátszóra csiszolta. Autón még nem próbáltam, de más műanyag felületeken igen. bevált. Szerintem csak annyi a lényeg, hogy a "mikroszemcsék" nagyon finoman csiszolnak és nem mély barázdát hagynak, hanem tiszta felületet. Az asztalos is finom csiszolópapírral varázsolja simává a fafelületet.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #896 Dátum: 2017.12.04 19:14:33 »
Mai 507 km-es túrám végén 7.7l-es fogyasztás jött ki - 98 km/h-s átlagsebesség mellett. Szerintem nem rossz.  :innocent: ;)
A fed számítógép lement egészen 7.4-ig, de utána az újbóli 148 km-es autópályázás felvitte pár decivel.

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #897 Dátum: 2017.12.04 21:32:47 »
Fényezésen és lámpaburán igen.
Több karc nem lehet, mert nem fogport, hanem fogkrémet írtam. Szivaccsal, vagy puha ronggyal vidd fel a műanyagra!
A mély karcokat nem fogja eltüntetni.
Azt vélem, hogy a fogkrém valamelyest oldja a műanyag felületét, és ezzel az oldattal tölti ki a mélyedéseket. :hmmmm:
Nem oldja. A finom szemcsék a puha anyagba belekarcolnak. tehát csiszolóként viselkedik. A fogzománcról ez a csiszolóhatás szedi le a lepedéket, azon túl, hogy gyakorlatilag kikefézed. A fognak azért nem lesz baja, mert baromi ellenálló anyag.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #898 Dátum: 2017.12.06 22:50:27 »
Lassan elérkezik a kuplung csere. (2005.12, 1.8 benzin)
Ki kinél csináltatta? Milyen alkatrész árra és munkadíjra számítsak?

Előre is köszi a választ!

L.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #899 Dátum: 2017.12.07 13:56:28 »
Lassan elérkezik a kuplung csere. (2005.12, 1.8 benzin)
Ki kinél csináltatta? Milyen alkatrész árra és munkadíjra számítsak?

Előre is köszi a választ!

L.
Árban a márkaszervíz 4+ akciós árától lefele számolhatsz.