Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 600613 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #765 Dátum: 2016.08.08 21:26:18 »
Sziasztok!

Vételi tanácsot szeretnék tőletek kérni. :)
Autóvásárláson töröm a fejem és ugyan az első típus, amit szeretnék az egy 3. generációs Prius, de ezen kívül bejött a képbe egy 2007-es évjáratú 1,8 benzines Sol Avensis.
Az autó egy barátom tulajdonában van jelenleg, aki az első tulajdonos. Az utolsó pár évben 2. autóként volt használva. Évente vitte szerelőhöz karbantartási munkákra (olajcsere, stb.), a futását nem tudom pontosan, de 160ezer körül jár. Gyakorlatilag hibátlan. Műszaki februárig van. Ad hozzá alufelnit és téli/nyári gumit.
Amikor feljött a téma, azt mondta, hogy 2,3 milla. Egyébként nem árulja még.

Szóval tudom, hogy nem zsákbamacska a kocsi, viszont kicsit sokallom az árát, mégis egy 9 éves autóról van szó. Használtautón ezekkel a paraméterekkel és ennyiért van Avensis, bár drágább nincs.

Nekem a márkához és a típushoz sincs semmi tapasztalati tudásom. Ezért fordulok hozzátok.
Mit gondoltok erről? Mennyire jó vétel?

Egy 2010-es 3-as Priushoz képest, ami mondjuk 2,8milla, melyiket érdemesebb hosszútávra választani? Bár lehet, hogy ez a kérdés egy Avensis topicban kicsit butaság.  :lol:

Előre is köszönöm a válaszokat!

http://totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2016/08/08/priust_vagy_avensist_harommillioig/

Kedves Kálmán... :) Ennyiért az Ave jó (nem jobb, mint... hanem JÓ), kicsit többért azok a Priusok: hmmmmm.
A frankót senki nem fogja megmondani, de az ismert előéletért többen "ölni tudnánk"
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #766 Dátum: 2016.08.09 08:22:32 »
Ha neki nem kell az a T25, csak szóljon. :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #767 Dátum: 2016.08.09 15:07:31 »
Szerintem is "kicsit" sok 2,3M egy 9 éves T25-ös Avensisért, hiába a Sol felszereltség és az ismert előélet.  :hmmmm:
Persze egy dolog ki mennyire tartja az autóját, és megint másik mennyit hajlandó valaki fizetni érte.  ;)

Én is ha reálisan szeretnék gondolkodni, az én 2.4-esem se ér már 2M Ft-t sem, hiába a teljesen leellenőrizhető szerviz és km-futás, a 2 garnitúra alufelni és a Magyar Navi rendszer tolatókamerával meg az Executive full extra felszereltség. Ettől persze feltehetném a netre 2,5M-ért, de a kutya sem hívna...  :D :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

esi89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #768 Dátum: 2016.08.09 15:35:36 »
Nekem ugyanilyen Avensisem van, 1,8 benzines 2007-es SOL. Szerintem a korrekt ára 2m Ft. Abban biztos lehetsz, hogy az elkövetkező években sokat nem kell rá költeni... A két olajcsere között nem hiányzik az olajból 1dl sem.
Autópályán nem ritka 160-180-as tempó, ott a fogyasztás felmegy 9-10L/100km-re de városban 7-8-al el lehet járni.
Az Ave mellett van egy II-es Priusunk amivel feleségem jár. Nahát az is nagyon komoly!!! Városi fogyasztás 5-5,5L/100km (női lábbal!!!) De a Prius nekem inkább női autó mint férfi, az Ave sokkal kényelmesebb!
 
 

Stiletto

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #769 Dátum: 2016.09.09 21:10:35 »
Sziasztok!

Nemrég vettem meg az Avensisem.
Most hogy mentem vele este, a fényszórót elég gyengének éreztem. A kérdésem, hogy ez ilyen vagy valami nem stimmel vele? Próbálok képeket is csatolni...



Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #770 Dátum: 2016.09.10 16:32:10 »
A ráncfelvarrás előtti Xenonos Avensisekben a foncsor bemattult, és drasztikusan csökkentette a fényerőt.
2 opció létezett:
- gyárilag lehetett 50%-os méltányosságival cserélni párban a komplett első fényszórókat (így is 230e Ft volt a fizetendő összeg)
- kiszerelve a lámpákat elküldeni egy ezzel foglalkozó céghez, aki 30-40e Ft-ért pár napon belül orvosolta a problémát. Ez az összeg azóta lehet már változott, ennyi kb 2-3 évvel ezelőtt volt, ha jól emlékszem. Gondolom azóta gombamód elszaporodtak már az ezzel foglalkozó cégek is.

Többünkkel is előfordult ez az eset, valóban sötétben szinte semmit sem lehetett látni felkapcsolt lámpa mellett. Néhányan cseréltettük a komplett lámpákat, többen szakira bízták a foncsorozást.
De azt hittem ezt a problémát már orvosolták a ráncfelvarrással - vagy csak kevés ráncfelvarrt Xenonos tulaj ír ide.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #771 Dátum: 2016.09.11 02:07:27 »
Erdekes mert nekem nem Xenonos Avem van de szintugy nem vagyok elegedett a vilagitassal, a tompitottam nagyon gyenge. Van lehetoseg Xenon-ra cserelni? Mennyibol jonne ki + megerne?
sent from my Lumia with Tapatalk
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #772 Dátum: 2016.09.11 09:09:28 »
Erdekes mert nekem nem Xenonos Avem van de szintugy nem vagyok elegedett a vilagitassal, a tompitottam nagyon gyenge. Van lehetoseg Xenon-ra cserelni? Mennyibol jonne ki + megerne?
sent from my Lumia with Tapatalk
Bontókat kérdezd körbe, hogy a lámpatestek, a lökhárító meg a tartozékok mennyibe fájnak. De egy 100%-os állapotú fényszóró, mattulás mentesen, Osram nightbreaker izzókkal elég ász, költséges átalakítás nélkül is.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #773 Dátum: 2016.09.11 09:11:02 »
Sajnos a projektoros halogén lámpák tényleg nem meggyőzőek az Avéban sem, én pl. emelt fényű izzókkal igyekeztem javítani a helyzeten.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #774 Dátum: 2016.09.11 13:07:16 »
Erdekes mert nekem nem Xenonos Avem van de szintugy nem vagyok elegedett a vilagitassal, a tompitottam nagyon gyenge. Van lehetoseg Xenon-ra cserelni? Mennyibol jonne ki + megerne?
sent from my Lumia with Tapatalk

Ha szabályszerűen akarsz eljárni, akkor a 2 Xenon lámpa mellé kell egy olyan lökhárító, amin fényszóró-mosó is van, a mosófejekhez el kell vezetni a csöveket a szélvédő-mosó tartálytól, be kell szereltetni az autó terhelésétől függően Aut magasságállító motorokat/szenzorokat, kell egy belső kapcsoló a lámpamosó-hoz, és még 1-2 apróság. Bontottan se úszható meg 100-200e alatt, szerintem, és ritka, hogy Executive felszereltségű Avensiseket hoznának be bontásra (ha jól rémlik az angoloknál a T4 és T-Spirit felszereltségűekben volt Xenon).  :hmmmm:

Nem szabályosan lehet venni Xenon szettet, vagy Xenonra hajazó fényű izzókat.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #775 Dátum: 2016.09.11 18:02:12 »
Ha szabályszerűen akarsz eljárni, akkor a 2 Xenon lámpa mellé kell egy olyan lökhárító, amin fényszóró-mosó is van, a mosófejekhez el kell vezetni a csöveket a szélvédő-mosó tartálytól, be kell szereltetni az autó terhelésétől függően Aut magasságállító motorokat/szenzorokat, kell egy belső kapcsoló a lámpamosó-hoz, és még 1-2 apróság. Bontottan se úszható meg 100-200e alatt, szerintem, és ritka, hogy Executive felszereltségű Avensiseket hoznának be bontásra (ha jól rémlik az angoloknál a T4 és T-Spirit felszereltségűekben volt Xenon).  :hmmmm:

Nem szabályosan lehet venni Xenon szettet, vagy Xenonra hajazó fényű izzókat.


Wha, elegge felre gondoltam akkot. Egyszerubbnek hittem a szabalyszeru eljarast is :). Akkor valoszinu egyelore megprobalom az emeltfenyu izzokat, sajnos a vilagitas mellett lesz 1-2 dolog teriteken 😳.

Koszi a valaszt mindenkinek.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #776 Dátum: 2016.09.11 18:03:20 »
Sajnos a projektoros halogén lámpák tényleg nem meggyőzőek az Avéban sem, én pl. emelt fényű izzókkal igyekeztem javítani a helyzeten.

Tudsz mondani esetleg tipust ami neked bevalt? Lehet beprobalom enis, hatha tud annyit segiteni rajta.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #777 Dátum: 2016.09.12 06:58:03 »
Próbáltam többet is, mert általában nem tartottak nekem 1-1,5 évnél tovább, de az évi 35e km volt, az Osram Nightbreaker okés volt, Philips-et is raktam bele, de mind emelt fényű volt.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Stiletto

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #778 Dátum: 2016.09.12 13:46:36 »
Kösz a válaszokat! Hétvégén a kilométereket róttam, nem nagyon voltam netközelben. Akkor marad a szaki féle foncsor, meg az osram szett.

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #779 Dátum: 2016.09.13 09:59:03 »
Sziasztok,

Motorolaj csere esedékes. Rákerestem a fórumon a legtöbben 5w30-at ajánlotok. Csak a biztonság kedvéért kérdezem, hogy jó lesz bele? A szervizes 10w40-et vagy 5w40-et akart beletenni, Agip márkát.
(10 éves az autó nem tudom számít-e.)
Vegyek inkább külön olajat és vigyem? Márkában mit preferáljak? (Ha jól látom 5 litert kell vennem és 4.2 megy bele)
Kimélően hajtom, elvileg nem eszi az olajat (az elmúlt 2 hónap alapján), 2 literes, 2006-os D4 benzines.
Viszont nem tudom, hogy amit most nem eszik és benne van az milyen.. (bár ELVIEKBEN toyotánál volt szervizelve eddig)

5w30-ban esetleg ez?
https://alkatreszek.hu/ca_5w_30_magnatec_prof_a5_5l
(bár Ford embléma van rajta... :?: )

Egyúttal gyertyát is cserélnék. Ezt célszerű vennem ugye?
https://alkatreszek.hu/sk20br11_sz

Levegőszűrőkben kissé tanácstalan vagyok, 700 Ft-tól (JAPANPARTS) 6000 Ft-ig (MANN) is látok. (tipusra szürve) Valami normális kellene, Ti mit vennétek? (Poros út mellett lakunk) Van kerülendő márka egyébként?

Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.13 10:20:37 írta Gyömbér »