Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 604446 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tmilan

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2460 Dátum: 2023.12.13 21:06:50 »
Igen álló motornál van ez a nagy különbség. De az az érdekes hogy hibát úgy nem dob rá csak ha kinél közelebb emelem a 98-hoz
A hibakódra pontosam nem emlékszem már.

fazjan

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2461 Dátum: 2024.01.08 09:34:17 »
Sziasztok!

Kavicsfelverődéstől berepedt a szélvédőm, tudnátok Budapesten vagy környékén ajánlani egy megbízható helyet ahol kicserélik?
Milyen fajta szélvédőre ajánlott cserélni?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
T25-ös Avensis
« Válasz #2462 Dátum: 2024.01.08 11:46:01 »
Szia!

Tudni kellene az autód felszereltségét is.
Ha Executive, akkor van benne egy fűtött csík-pár az ablaktörlők vonalában.

Sol esetében az esőérzékelő szenzora nem magában a szélvédőben volt benne, így elvileg annál már mindegy milyet veszel bele.
Persze azért az "E" felirat legyen rajta  ;) , és általában már gyárilag is Pilkington márkájú került bele - csak ugye a Toyota emblémával egyetemben.

Szóval van az eredeti, Toyota emblémás szélvédő, az lesz a legdrágább.
Van az után gyártott, amiben elvileg az "E" betűnek szerepelnie kell, de persze nem lesz rajta a Toyota embléma. Ez nyilván olcsóbb is lesz.

És szerencsére nem is került szóba, de pl bontott / használt szélvédőt meg nem ajánlanék betenni, mert amit egyszer már megbontanak és buheráltak, ki tudja milyen szakértelemmel és precizitással rakják bele az autóba, azaz kb egy időzített bomba is lehet, amikor majd egyszer csak berobban(hat) az egész.  :hmmmm:

És bár nem a reklám végett, és én nem is jártam még náluk szerencsére ilyesmivel, de én a legtöbbet a Carglass reklámját hallottam a rádióban, és gondolom lesz műhelyük Bp szerte és vidéken is.
« Utoljára szerkesztve: 2024.01.08 11:48:44 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

fazjan

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2463 Dátum: 2024.01.09 10:58:29 »
Köszi a választ.
2007-es Sol felszereltségű.
Még egy kérdésem lenne az akusztikus üveg számít vagy felesleges emiatt többet fizetni?

NemT3

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2464 Dátum: 2024.01.18 14:58:09 »
Toyota Avensis 2,2 D-Cat 2005 -ös EGR hiba :eek:

Fél éve vettema  kocsit akkor is EGR hubával vettem mi lehet a gond szerintetek(valaki tapasztalt-e ilyet? EGR hibát dob a szoftver
-motor check engine folyamatosan világít , átkapcsol néha szervíz üzemmódba és nem megy a kocsi ,
ilyenkor leállítom a motort és újraindítom kulcsal és megint megy a kocsi
-mintha azóta többet fogyasztana
-mintha a turbó csak 2000 RPM felett indulna be (nehezebben gyorsul)
-végsebessége elég jó tud menni még most
-kilett tisztitva és most egy utángyártott EGR szelep van benne
-nagyon kormos volt mikor kiszedték a régi EGR-t , kilett takarítva amennyire lehet
-néha dadog ugyanakkora gázpedál lenyomásnál tartom mondjuk 2-esben és adog az auto(ezt csak néha csinálja)
-kimondottt toyotások is megnézték egy toyotás kütyüvel ott sem láttak benne semmi extrát furcsát

Van-e valami javaslatotok?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
T25-ös Avensis
« Válasz #2465 Dátum: 2024.01.19 14:52:15 »
Szia!

Szerintem bőven van erről a 177 lovas motorról szakirodalom, a legmegbízhatatlanabb motoroktól kezdve a mit ne vegyél meg használtan, nagyon sok cikk és felhasználói szívások tömkelege van ezzel a motorral kapcsolatban, csak írd be a keresőbe és csak úgy ömleni fognak a találatok.

Nem véletlenül ezzel a motorral szerelve olyan olcsó sok Avensisnek az ára, ahogy a Lexus IS 220d-jé is.

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2466 Dátum: 2024.01.20 10:45:06 »
Sziasztok
Egy gyors segítség kellene
2004-es T25 Avensisben, 2.0diesel motorban (1CD)
Meg nem szereltek részecskeszűrőt, ugye?
Ezek láncos motorok, ha jól emlékszem?
Kettős tömegű játszik bennük?
Vásárláson gondolkodom, de azért a DPF mókát kihagynam
Köszöszöm

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9390
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2467 Dátum: 2024.01.21 22:17:46 »
Toyota Avensis 2,2 D-Cat 2005 -ös EGR hiba :eek:

...

Van-e valami javaslatotok?
Add el. Vagy szabadulj meg tőle.
Ez így egy pénztemető lesz. Nekiláthatsz rendbe tenni, majd belökheted a szakadékba utána.

Azért az EGR hibát említették, mert az a leolcsóbb. De van ott 5 injektor (amit nem lehet felújítani), a DPF, amit sokan tisztítanak, de nem sokat ér. És ezek cseréje meghaladja az autód értékét, tehát bőven GTK.

Bocs, hogy ilyen nyersen fogalmazok, de ahány ilyen D-CAT történetet olvastam már ... Szinte mindegyiknek ez lett a vége, egy zsák pénz beöntése után is.

NemT3

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2468 Dátum: 2024.01.22 09:28:22 »
Sziasztok,

Nem baj, ha nyers vagy itt őszinteséget várok nem rizsát.
Köszönöm azért nektek :).

opi77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2469 Dátum: 2024.02.01 20:01:45 »
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni tőletek. A t25-ös 2.0-ás benzines avensisem váltójának 5. sebessége kezdi megadni magát. Találtam boltot ahol be tudnák szerezni a fogaskerekeket hozzá, de nem tudja a srác, hogy pontosan melyik kell bele. kellene a cikkszáma a két fogaskeréknek! valakinek esetleg nincs meg, hogy mi kell bele? Van robbantott ábrám is! Előre is köszönöm.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2470 Dátum: 2024.02.02 07:22:38 »
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni tőletek. A t25-ös 2.0-ás benzines avensisem váltójának 5. sebessége kezdi megadni magát. Találtam boltot ahol be tudnák szerezni a fogaskerekeket hozzá, de nem tudja a srác, hogy pontosan melyik kell bele. kellene a cikkszáma a két fogaskeréknek! valakinek esetleg nincs meg, hogy mi kell bele? Van robbantott ábrám is! Előre is köszönöm.

Szia!
Én úgy csinálnám, hogy először szétszedetném, hogy mi a rossz benne. Csak UTÁNA szerezném be amit kell! :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
T25-ös Avensis
« Válasz #2471 Dátum: 2024.04.02 12:08:17 »
Istenem, milyen idióta emberek vannak a FB Avensis clubon... Már bocsánat.  :innocent:

Feltesz egy hirdetést egy 1.8-as Aut váltós Executive kivitelről, én pedig csak megemlítem kommentben, hogy az egy osztrák / német Exe kivitel, hiszen a magyartól bizony igencsak eltért lefelé, a bőrüléstől kezdve a tempomaton át sok minden hiányzott belőle.

Erre nekem támadt. Írom neki nem az autóját fikázom, de azért tegyük már rendbe a fejekben, hogy a magyar és a külföldi piac különbözött egymástól, és ő erre nem tért ki, csak hogy "executive, a kapható legmagasabb kivitel". Persze bőr meg elektromos ülés meg stb, stb. nélkül...
Írom neki ne fecséreljük egymás idejét feleslegesen, ha nem hisz nekem, nézzen meg egy magyar prospektust, meg ismétlem amúgy sem az autóját fikáztam - ennyi.
Erre törli a hirdetést / posztot...  :no: :wacko: :hmmmm:

Bakker, szövegértés... Ilyen nehéz lenne ez? :eek: :banging:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tmilan

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2472 Dátum: 2024.04.06 03:31:05 »
Sziasztok
Valaki cserélt már sima mechanikus és nem fűthető üléseket elektromos és fűthető ülésre?
A kérdésem a témában az lenne hogy az ülések alatt ki van e építve a vezetékelés/ csatlakozó az ülésfűtésnek és az elektromos hajtásnak, olyan autóban amiben alapból nem volt meg ez a felszeretlség?
Esetleg kapcsolási rajz valakinek van elfekvőben elektromos és fűthető ülésekhez?
(T25 Avensis 2007 évjárat 1AD motorkód)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
T25-ös Avensis
« Válasz #2473 Dátum: 2024.04.06 12:57:34 »
Mintha úgy rémlene, hogy az ülésfűtés az mintha elő lenne készítve - viszont az elektromos ülésállítás végett a kérdéses kábelezésben már nem vagyok ilyen biztos.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Subby

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2474 Dátum: 2024.04.19 15:44:41 »
Sziasztok!

2004-es Avensis esetén tudtok megoldást a műszerfal héj repedéseinek javítására?

Bontóból szerezni lutri, nem is nagyon van, és a koruk miatt ugyanúgy repedezettek lesznek azok is. Kérdeztem utasterek felújításával foglalkozó cégeket is, de nem vállalták. Egyikük elküldött egy direkt műszerfalak felújításával foglalkozó mogyoródi céghez - itt azért volt egy kis remény bennem -, de ők sem vállalták: egyes Lexus, Toyota modellek ragadós műszerfalával már megjárták...

Az autó spanyol származású, ez nyilván sokat 'segített' a repedések kialakulásában az autó kora mellett.

Poénból a márkaszervízt is felhívtam: 1 millióért 4-5 nap alatt meg is hozzák... :clap:

Esetleg tud valaki megoldást? Jó lenne valamilyen gyári kinézethez hasonló megoldást találni.

Köszönöm! 😀
Szabi