Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 605485 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2445 Dátum: 2023.11.23 13:42:00 »
Ez furcsa, hogy még egy márkaszervizes is, akinek ez plusz pénz is lenne, de sajnos el tudom képzelni :(
Rákerestem, ha jól látom, akkor pl. 2010 benzines 1.8 Avensis automatánál 90 e km, kézivaltósnál 60 e km a csere  :hmmmm: Az enyémben 16 évesen és 308 e km-nél még a gyári olaj volt benne, pedig annál 4 év vagy 60 e km a csere. Kimaradt neki kb. 4 csere, van szegénynek kis hangja :wacko:, viszont nálam jövőre lesz kb. a negyedik váltóolajcsere, és azért meghálálja  :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2446 Dátum: 2023.11.23 14:31:54 »
Igaz, hogy a szóban forgó példány 2004 dízel, de arra is 60 ezret ír a Total olajválasztója, szóval igen.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2447 Dátum: 2023.11.23 21:02:57 »
Amikor T27-nél közel tízévesen cseréltettem velük (márkaszervizzel) váltóolajat, nem értette a munkafelvevő, minek akarom ezt - szerinte nem kell...
Nem a szerelő szerint nem kell ... hanem a Toyota hivatalos itinere szerint élettartam olaj van a váltóban  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2448 Dátum: 2023.11.23 21:29:05 »
Nem a szerelő szerint nem kell ... hanem a Toyota hivatalos itinere szerint élettartam olaj van a váltóban  ;)
Az is lehet, de a szintet ilyenkor is kell ellenőrizni, azt vajon csinálják?
Egyébként láttam én már hasonlóan kiadott Opeleket, sőt Öcsém koreai Opeljében is ez volt, 16 éves autót alig tudta váltani. A váltón leeresztőcsavar sem volt, egy deknit vett le róla. Lecserélte friss olajra, csodák csodájára a váltó megtáltosodott. A T27-en ráadásul van leeresztőcsavar, a 33101B jelű:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2010_TOYOTA_AVENSIS_ZRT271L-AWFEPW_3302.html
Szerk.:
Itt meg Toyota szervizes 100e km-re mondta a cserét (JiiN, 1 éve), és a cserekor csak kevesebb olaj volt már benne a kelleténél.


Amikor T27-nél közel tízévesen cseréltettem velük (márkaszervizzel) váltóolajat, nem értette a munkafelvevő, minek akarom ezt - szerinte nem kell...
Csere után milyen lett?
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.23 21:44:19 írta vd1234 »

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2449 Dátum: 2023.11.23 22:50:54 »
Nem a szerelő szerint nem kell ... hanem a Toyota hivatalos itinere szerint élettartam olaj van a váltóban  ;)

Pontosan ez volt a megfogalmazás - azt nem kérdeztem, mit értenek élettartamon, de sejtem, hogy abba valóban belefér (amit ők gondolnak élettartamon, azon lehet, hogy már - vagy lassacskán - túl vagyunk)...

Csere után milyen lett?

Nem vettem észre különbséget - remélem, azért cserélték...  :)
...mondjuk semmi baj nem volt vele és azóta sincs, igaz, cirka 170 ezer kilométerrel (ekkor volt a csere) talán nem is illik annyira, hogy gond legyen.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2450 Dátum: 2023.11.24 10:31:28 »
Pontosan ez volt a megfogalmazás - azt nem kérdeztem, mit értenek élettartamon, de sejtem, hogy abba valóban belefér (amit ők gondolnak élettartamon, azon lehet, hogy már - vagy lassacskán - túl vagyunk)...

Nem vettem észre különbséget - remélem, azért cserélték...  :)
...mondjuk semmi baj nem volt vele és azóta sincs, igaz, cirka 170 ezer kilométerrel (ekkor volt a csere) talán nem is illik annyira, hogy gond legyen.

Igen, élettartamon azt is lehet érteni, hogy addig van benne ugyanaz az olaj, amíg tönkre nem megy.
Jóhiszeműen lehetne mondani, hogy ameddig csak használom az autót, nem kell más olaj, egyéb megkötés nélkül.
Utóbbi nekem kevésbé hihető.

b.balazs

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2451 Dátum: 2023.12.07 06:52:19 »
Sziasztok!

Az autóm típusa a következő:
Toyota Avensis T25 2005. 1.8 vvt-i
~175.000km

Olyan problémával állok szemben már harmadik tél óta amivel nem nagyon tudok mit kezdeni. 
Csak és kizárólag télen jön elő a probléma semmikor máskor.

Piros lámpánál vagy nagykapunál vagy akárhol megállok és teljesen véletlenszerűen egy nagyon kicsit elejti az alapjáratot és kidobja a motorlámpa, VSC Off, TRC Off hármast a következő hibakódokkal:
P0171: A keverék túl szegény
P0133: Oxigén szenzor lassú válasz

Csak télen csinálja, és akkor is teljesen random. Van amikor két egymást követő napon is megcsinálja és van amikor 3 hétig vagy akár egy hónapig is semmi. Ahogy megfigyeltem nincs összefüggés azzal, hogy mennyire van hideg. 5 fokban is megcsinálja és -7-ben is.

Sem teljesítményben sem semmi másban nem veszek észre változást a lámpák kigyulladása után.

Amik cserélve lettek a hiba elhárítása érdekében:
Lambdaszonda (Delphi)
Gyertyák (NGK)
Vízhőfok mérő
Légtömeg mérő (Denso)

Olaj 9-10.000km letelte után mindig cserélve van és Liqui Moly 5W30 kerül bele.

Ezen kívül járt az autó márkaszervízben ugyanezzel a problémával. Ott kitakarították a folytószelepet és azt mondták, hogy ezzel készen is van meg lett oldva a probléma. Akkor el is hittem, mert addigra jobb idő lett és eltűnt a hibajelenség, de következő télen megint előjött. Valóban ki lett takarítva a szelep, mert amikor megint előjött a probléma, akkor otthon teljesen kiszedtem és tiszta volt.

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2023.12.07 06:59:14 írta b.balazs »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2452 Dátum: 2023.12.07 08:42:27 »
Keverékképzéssel van gondod... levegő-benzin arány, ami valóban lehet a lambda szonda hibája is. A p0171-et korábban többen megoldották egy légtömegmérő takarítással. Ha az megvan lehet jó lesz a keverék is, és a szondának nincs is gondja. :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

b.balazs

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2453 Dátum: 2023.12.07 09:16:32 »
Köszönöm a segítséget, de ahogy le is írtam a légtömeg mérőt nemhogy csak megtakarítottam, de utána (mivel nem lett jobb) ki is cseréltem vadiújra.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2454 Dátum: 2023.12.07 09:23:09 »
Amennyiben a felsoroltak mind jók, tiszták, újak... akkor valami érzékelő kell fals jelet adjon, vagy kontakthiba, vagy kábelsérülés. Villamossági fronton ellenőrizném végig a rendszer elemeit.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

tmilan

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2455 Dátum: 2023.12.13 16:52:58 »
Sziasztok
Olyan problémám lenne hogy a MAP szenzor gyújtáson nem méri a környezeti nyomást(98kpa) csak kevesebbet ilyen 78kpa körül, a MAP már cserélve lett és szög pontosan ugyan azt az értéket mérte mint az előző rossznak gondolt.
Még egy érdekesség az egészben hogy a map szenzor jel kábelébe ellenállást iktatva szabályozhatóvá válik az értéke, amit ha a környezeti nyomásra 98kpa-ra feltekerem akkor hibát dob az autó, de viszont a 78kpa- nem helyes értéken nem dob hibát.
Valaki tapasztalt már hasonlót? És ha esetleg igen mi volt a megoldás?

tmilan

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2456 Dátum: 2023.12.13 19:09:33 »
Bocsanat az lemaradt hogy 1AD-FTV motorkódról beszélünk

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2457 Dátum: 2023.12.13 20:15:24 »
Szia!

Mármint mire keresel megoldást? A régi szenzorod és az új ugyanazt méri, amit az autó elfogad, logikusan következtetve tehát a régi szenzorod is jó, ha furcsa értéket is mér. Valami ilyen adat alapján mondod ezt a 78 kPa-t?
Ha beavatkozol, akkor hibát jelez, ami érthető. Nem hiszem, hogy ilyen tapasztalat sok lenne, mert ha egy autó működik, nem méregeti az ember azt, hogy egy szenzor mennyit és mit mér. Én sem mértem soha az enyémben a hasonló alkatrészt, nincs hibajelenség, minek?
Szóval mi a probléma az autóval, ami miatt elkezdted ezt vizsgálni? Hibakód van-e?

tmilan

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2458 Dátum: 2023.12.13 20:36:19 »
Első alkalommal minden belenyúlás nélkül egy check lámpát dobott, kiolvasva a hibakód jelentése barometrikus szenzor és MAP szenzor túl nagy eltérés ekkor a MAP értéket olvasva 78kpa barometrikus szenzor 98 kpa, ez mind leállított kotornál csak gyújtáson. Mivel a MAP szenzornak gyújtáson a környezeti nyomást kellene mérni tehát 98kpa gondoltam a szenzor nem működik, de csere után az új szenzor is csak 78kpa értéket mér.
De már többet hibakódot nem dob a kocsi ezután.
Ezután nem foglalkoztam vele. A probléma akkor merült fel ismét mikor egy motor optimalizáló chippelés után az autóból nem tapasztaltuk a kívánt teljesítményt. Ekkor kezdtem el ismét a MAP szenzorra gyanakodni aminek alap értékén ami az én esetemben 78kpa volt próbáltam emelni érdekesség képpen mivel a kevés üzemanyag mennyiségre gyanakodtam. De a kellő 98kpa értékre emelve a szenzor kezdetét ismét hibát dob az autó ugyan azt a nagy eltérést mint az elején írtam. A probléma az hogy az autó még mindig nem tart ott teljesítménybe ahol kellene és a MAP nem mutat olyan értéket amit minden egyes autónak kellene. A kérdést ezért tettem fel hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót mert sajnos az ismerettségi körömben nem tud senki semmi célravezetőt hozzászólni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2459 Dátum: 2023.12.13 21:01:09 »
Ahogy nézem, lehetséges, hogy a barometrikus nyomás érzékelő és a MAP szenzor egy házban vannak.
Az nem lehet, hogy a szívósorról a szenzorra menő vákuumcső eltömődött, ezért zavar be a MAP szenzor érzékelésébe? Carinákon is volt ilyen hiba, én is ellenőriztem az enyémet, de hála Istennek nem volt a cső eltömődött. Ha álló motornál a csövet lehúzod, akkor is ez a nagy különbség van?
Egyébként mi volt a pontos hibakód?