Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 603201 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Voyager1977

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2250 Dátum: 2021.12.15 20:07:42 »
Nagyon szép lett a kormány, azt hiszem nem is gondolkodom tovább azon, hogy belevágjak-e az enyém felújításába.  :yes:

Előtte viszont cserélnem kell a fényszórókat, mert a bal oldali megrepedt, így az most prioritást élvez. Ennek apropóján és mert tudom, hogy a legjobb helyen kérdezem, meg tujátok nekem mondani, hogy hol tudok venni? A neten több áruházban is láttam teljesen ugyanolyan kinézetűt, de nem akarok rosszat venni.

Tehát T25 (2004) és motoron nem xenon...

Előre is köszönöm, nagy tisztelettel!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
T25-ös Avensis
« Válasz #2251 Dátum: 2021.12.17 21:50:50 »
Nagyon szép lett az a bőrözés, mind a kormányon, mind az ülésen. Mint az új!

Köszönöm, szerencsére jó szakit sikerült találni - igaz utána is jártam, mert nem akartam azért akárkire bízni a dolgot.
A kormánynak a mai napig olyan érzete van, mintha most bőrözték volna, persze le a kalappal a gyári bőrözéstől is, hogy 15 év és cirka 230-valahány ezer km-et kibírt, és tényleg csak 2 apró helyen volt bántó és észrevehető komolyabb kopás.

A váltón a bőr az még köszöni jól elvan, igaz Aut váltós autóban nem is nagyon kell váltogatni.  :D

A kézifékkaron gondolkodtam még, de aztán nem került sor rá. Az valamiért nem volt bőrözött még az Executive esetében sem.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
T25-ös Avensis
« Válasz #2252 Dátum: 2021.12.17 21:57:30 »
Nagyon szép lett a kormány, azt hiszem nem is gondolkodom tovább azon, hogy belevágjak-e az enyém felújításába.  :yes:

Előtte viszont cserélnem kell a fényszórókat, mert a bal oldali megrepedt, így az most prioritást élvez. Ennek apropóján és mert tudom, hogy a legjobb helyen kérdezem, meg tujátok nekem mondani, hogy hol tudok venni? A neten több áruházban is láttam teljesen ugyanolyan kinézetűt, de nem akarok rosszat venni.

Tehát T25 (2004) és motoron nem xenon...

Előre is köszönöm, nagy tisztelettel!

Akkor neked ráncfelvarrás előtti kézi magasságállításos lámpa kell - és erősen meg kell nézni, hogy ha bontott, akkor nehogy angol (jobb kormányos) kocsiból való legyen, mert az nem ott és úgy fog világítani neked, ahogy kellene.

Hirtelen ezt találtam, de ott van a bontópláza is. Viszont vigyázni kell, mert láttam már ott fent T22, sőt T27-esbe való lámpát is T25-nek hirdetve, de azt hiszem rövid szemlélődés után ki lehet ezeket szúrni.  ;)

https://racingbazar.hu/adatlap/alkatresz/lampa-fenyszoro-xenon-alkatreszek-fenyszoro/toyota-avensis-2003.04.01-2006.07.31-fenyszoro-h1-h7-bal-belulrol-allithato-tyc-0jlj-23259467
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2253 Dátum: 2021.12.18 14:02:29 »
Nagyon szép lett a kormány, azt hiszem nem is gondolkodom tovább azon, hogy belevágjak-e az enyém felújításába.  :yes:

Előtte viszont cserélnem kell a fényszórókat, mert a bal oldali megrepedt, így az most prioritást élvez. Ennek apropóján és mert tudom, hogy a legjobb helyen kérdezem, meg tujátok nekem mondani, hogy hol tudok venni? A neten több áruházban is láttam teljesen ugyanolyan kinézetűt, de nem akarok rosszat venni.

Tehát T25 (2004) és motoron nem xenon...

Előre is köszönöm, nagy tisztelettel!


...ki tudom cserélni a búrát vagy tudok adni jó vagy jobb fényszórót is...

Voyager1977

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2254 Dátum: 2021.12.20 07:10:19 »
Akkor neked ráncfelvarrás előtti kézi magasságállításos lámpa kell....

Köszönöm!  :clap:

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2255 Dátum: 2022.01.05 13:38:47 »
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy 2005-ös dízel 2000 cm3 1CD-FTV motorkódú (azt hiszem, nincs előttem a forgalmi) Avensisem.

Mostanában azt tapasztalom, hogy melegen nehezen indul. 3-4 másodpercig forgatni kell. Ilyenkor eléggé rázkódik a motor. Legutóbb egyáltalán nem indult be, vártam 3 órát, hogy lehűljön. Utána meg rögtön.
Menetközben nem tapasztalok semmi rendellenességet, szépen megy, fogyasztása jó.
Ritkán használom, akkor is kis távolságokat megyek vele, főleg városban. Időnként előfordul vele 20-30 km-es út. Ritka, hogy több száz km-t menjek vele egyben. (évente 2-3 alkalom)
OMW-n tankolok álltalában normált. Tavaly télen tankoltam kb. 200 l Maxmotiont. Akkoriban többet használtam az autót.
EGR szelep lett tisztítva kb. 3000 km-el ezelőtt, előtte nagyon tompa volt az autó, de utána rendbe jött.

Elvittem szerelőhöz, nála nem produkálta ezt az indítási problémát, hibakódot nem talált. Nem mindig produkálja a hibát.

Szerintetek mi lehet a probléma? Esetleg injektor?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2256 Dátum: 2022.01.06 09:00:10 »
Szerintetek mi lehet a probléma? Esetleg injektor?

Nagy valószínűséggel igen.
Tipikus parajelenség, hogy a nagy résolajjal dolgozó, kopott befecskendezők a hidegebb, ezért viszkózusabb gázolajjal nem produkálnak extrém nagy résveszteséget, de meleg motornál, megmelegedett, hígabb gázolajjal igen. Ez azért csak indításkor jelentkezik, mert azon a kis fordulaton, a nagynyomású szivattyú nem szállít túl sokat, egyszerűen nem épül fel a railcsőben a szükséges nyomás. Járó motornál mindig van akkora hozamfeleslege a szivattyúnak, hogy a résveszteséget pótolni tudja és beáll a szükséges railnyomás.
Nekem hasonló parajelenségek voltak 2015-ben az előző generációs 1CD-FTV motorral (2001-es, T22, D-4D, eggyel régebbi generációs injektorokkal). Szerelő kiszerelte és elküldte őket Kecelre a Densos szakműhelybe. Mind a négy határon felüli résveszteséget mutatott -> felújítás vagy új vásárlása (a tiédhez gyári technológia létezik a felújításhoz is)

Ha műszerre teszik az autót, akkor látható az indításkori railnyomás hideg és meleg állapotban is. Az jó kiindulási alap lehet a továbblépéshez.

Arról nincs saját tapasztalatom, de a józan ész alapján a nagynyomású szivattyú kopottsága is tudna hasonló jeléenséget produkálni, de szerintem az nem jellemző.

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2257 Dátum: 2022.01.06 12:27:43 »
Köszönöm a válaszod, sokat segített.

gyz

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2258 Dátum: 2022.01.10 16:04:19 »
Sziasztok, új vagyok, T25 1.8 2006/09 kocsit vennék a hahun.

Lehet tudni, mikori motor nem érintett a motorcserés oéajfogyasztós buliban? eladó szerint nem eszi az oljat, de ő ugye el akarja adni. Gondos embernek tűnik autó patika. (márkaszerviz átnézés pénteken) Nem mai csirke, csodát nem várok,  csak olyan pofont nem kérnék, amit mindenki ismer, csak én nem :)




« Utoljára szerkesztve: 2022.01.10 16:11:05 írta gyz »
---------
Ami volt: 1,6 Corolla (1999), Mondeo 2.0 (2000) Nissan X-Trail 2.2 dizel (2004)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
T25-ös Avensis
« Válasz #2259 Dátum: 2022.01.10 17:40:13 »
Szia!

Linkeld be a hirdetést, és a képek alapján tudunk róla mondani valamit. ;)

Amúgy pedig mindegyik motor elkezdi enni az olajat előbb vagy utóbb (még a 2.4-es benzines is), ha ő még nem gyűrűzte, akkor az a feladat majd rád vár, ezzel is 120-150e Ft-tal megkönnyítve majd a pénztárcádat.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

gyz

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2260 Dátum: 2022.01.11 10:21:36 »
Köszi, többet ér a szervizvezető, aki megnézi, félre ne érts, online mit lehet mondani?? :)

a határnap érdekes, de úgy olvasom talán az autonavigátoron, hogy a 2005-ösöket érinti. A kiszemelt bárka meg 2006. Túlizgulni sem akarom..

Gyűrűzés: hát igen.

Váltó "érzete" milyen? nekem emlékeztet a 2000 körüli aktuális Corolára, puha gumis, de teszi a dolgát. De ez szubjektiv, csak tűkön ülök az átvizsgálásig :)

Szia!

Linkeld be a hirdetést, és a képek alapján tudunk róla mondani valamit. ;)


---------
Ami volt: 1,6 Corolla (1999), Mondeo 2.0 (2000) Nissan X-Trail 2.2 dizel (2004)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
T25-ös Avensis
« Válasz #2261 Dátum: 2022.01.12 19:29:04 »
Köszi, többet ér a szervizvezető, aki megnézi, félre ne érts, online mit lehet mondani?? :)

a határnap érdekes, de úgy olvasom talán az autonavigátoron, hogy a 2005-ösöket érinti. A kiszemelt bárka meg 2006. Túlizgulni sem akarom..

Gyűrűzés: hát igen.

Váltó "érzete" milyen? nekem emlékeztet a 2000 körüli aktuális Corolára, puha gumis, de teszi a dolgát. De ez szubjektiv, csak tűkön ülök az átvizsgálásig :)

Online pl észrevehetjük, hogy elüt a fényezés, nem passzol az illesztés, hézagos - vagy jobb esetben ráncfelvarrt első lámpái vannak már, miközben a belseje még a korábbi... Törött kasztni esetében nem a hozzá való műanyag elemekkel pótolva, durrant légzsák esetén olyan kormánykerék kerül bele, ami a ráncfelvarrt modellből való (jobbik eset, és nem csak újságpapírral bélelik ki a helyet), stb, stb.
"Full extrás", és ordít róla meg persze a képeken a szövet belső...
Ebben az országban én azt hiszem már mindent láttam ilyen téren...  :hmmmm: És persze mindegyik kitűnő állapotban lévő, tuti vétel.  ::)
Csak szerényen kérdezem, ha azok a lomok kitűnő állapotúak, akkor az enyémet milyen jelzővel kellene illetni? Most jött ki a gyár kapuján?   [rohog]
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
T25-ös Avensis
« Válasz #2262 Dátum: 2022.01.15 20:46:56 »
Megfutottuk a közös 239e-ik kilométerünket is.  :clap:

Igaz már nem annyira sebes ütemben gyarapodnak a km-ek, hiszen a 240e km-es szerviz is megvolt még a nyáron (ugye tartva az 1 év vagy 15e km-es olaj-csere periódust  ;) ), az akkori 2 lambda szonda cseréje óta csak tankolni kellett bele, amit inkább ki se számolok mennyibe van.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
T25-ös Avensis
« Válasz #2263 Dátum: 2022.02.16 20:08:25 »
Most pedig a 240.-ik km lett meg.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
T25-ös Avensis
« Válasz #2264 Dátum: 2022.03.14 20:28:50 »
Gyerekek, ma sikeresen lerobbantam az Avensissel...  :eek: :hmmmm:

Menet közben felvillant a motorolaj-ikon a semmi közepén. Kb 2 km-re volt a legközelebbi település, oda elgurultam, félreálltam - de azt hiszem már ezzel is ártottam neki.
Olajszint full-on, gyönyörű világos a színe az olajnak még mindig...  :hmmmm:
Hibakód olvasó előkerült, úgy néz ki talán a pumpa/szivattyú vagy mi a rendes neve adta meg magát, nem jutott megfelelő olaj/kenés a rendszerbe - a vége felé elkezdett csattogni, mintha dízel lenne a motor, szóval ahogy volt ott is hagytam a kocsit.
4 napos ünnep, tehát vonattal vissza, közben máris Kiskőrössel megszervezve, hogy elmennek a kocsiért majd trélerrel vagy szerdán vagy csütörtökön, és utána valamikor kiderül az "ítélet".

És bakker semmi előjele nem volt az égvilágon, nem volt olajfolyás a betonon, nem kergettem hidegen a motort, fűtött garázsban állt végig, 15e km-enként vagy évente full olaj és szűrő csere mindig, amikor kellett valamit cserélni, akkor azonnal a pénztárcámba nyúltam, és tessék...  :hmmmm:
Menet közben egyszer csak felvillant a piros lámpa, és lehet ott azonnal félre kellett volna állni, de a navigáció is hozta a lakott területet 2 km-en belül, valahogy azt biztonságosabbnak éreztem, mint az út széli árok mellett esti megvilágítás nélküli helyen hagyni az autót 3 napig...  :eek:

Most pedig imádkozni lehet, hogy nem lesz akkora a baj...  :cry:

Ha lesz fejlemény, jelentkezem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61