Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 601079 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2070 Dátum: 2020.06.20 06:55:20 »

Szia!

Megrázattam.ott csak annyival okosodtam, hogy stab. szilent vagy gátló Koppány. Holnap cserélem a szilentet.
A fémes kattanó hang csak induláskor jön elő, én sem gondolom hogy váltó, mivel az hibàtlanul dolgozik.
Holnap próbálok ránézni a kattanó dologra is. A csillag nem lehet kikopva és kezdődő hang lehet?

Azt eldönteni, hogy a stabilizátor kar szilentje a baj forrása, nem nehéz: az enyémnél leveszem az adott oldali kereket, benézek, és látom, mekkora a hézag a rúd és a szilent furata között, látszik-e repedés a gumin? Ha nem szoros a gumi a rúdon, akkor egyből cserélem, a gumicseréknél szoktam ránézni általában.
A féltengelycsuklóban a csillag kopása először általában induláskor alászedve, tehát nagyobb terhelésnél szokott előjönni, ahogy írtam is. Kezdődő kopás egyenesben induláskor nem csinált kattanást nálam soha, még a kopott csukló sem, pedig lejtőre áll az udvarban az autó eleje.
Ha a porvédő gumi jó a csuklón, nem aggódnék ezen. Mondjuk nem mindig könnyű eldönteni ezt, én pl. néztem többször, de csak a cserekor derült ki, hogy elszakadt: a féltengelyen levő bilincs mellett szakadt körbe, szépen rányomódott egyenes állásban, nem nagyon lehetett látni  :no:

Állítólag cseréltek már benne féltengelyt,amikor behozták 140ezernél, de mi van ha csak a külső részt vagy semmit? Bosszantó apró fa..ságok💥

Ahogy gondolkodok, Carinához is van többféle külső féltengelycsukló, ennyi meg annyi mm hosszban. Amikor vettem, próbáltam a toyodiy-en levő gyári szám alapján belőni, melyik kell (alvázszám alapján). Hát.....hála Istennek akkor ez bejöhetett, mert pl. sosem néztem, hol helyezkedik el az ABS gyűrű a csuklón, nem is néztem a helyzetét  :hmmmm: Remélem nem keverem a dolgokat: annyit megnéznék, hogy a helyén fut-e a gyűrű, vagyis az érzékelő alatt. Szerintem alászedve a kormányt és felemelve a szükséges oldalon kocsit (előtte jól rögzíteni ékekkel, nehogy elinduljon), levéve a kereket lehet látni. Persze tipp ez is, de ha már ott vagy  :otlet:

Koxi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2071 Dátum: 2020.06.20 11:45:15 »
A féknyereg vezetőcsapjait is érdemes megvizsgálni. Ha nincs megkenve megfelelő mennyiségű és minőségű zsírral, esetleg kopott akkor tud kopogó hangot produkálni.

Kufi178

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2072 Dátum: 2020.06.20 14:52:59 »
Stabilizátor rúd szilenteket is kicseréltem, kicsit le..optam magam, szívás az egész! Poén, ugyan az a monoton kopogás jobb oldalról! Sztm.a lengéscsillapító, mivel már mindent kicseréltem! A bal oldal fémes hang sztm. féltengely csukló lesz minimális lógása van a csillagnak...
Szóval nem vagyok előrébb, ja ,de 2 szilent cserével igen🤕

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2073 Dátum: 2020.06.20 15:44:44 »
Megcsináltad már esetleg a kerékcsapágy hiba kiszűrésére leírt javaslatomat?
Ha lengéscsillapító, akkor helyben állva lenyomva a lengéscsillapítónál párszor a kocsit csendben van?

Kufi178

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2074 Dátum: 2020.06.20 15:57:09 »
Bemérettem a gátlókat az értékek jók. Viszont azt mondta a szaki, cserélném ki a stab. szilenteket, ha az sem akkor gátló, olyan mintha fel lenne keményedve a jobbos ahonnét kopog és a balhoz képest jóval keményebb. Plusz mintha feljebb is lenne a jobb eleje...
A bal oldali fémes hang, tesztüzemben van, a féktárcsa is adhatja a hangot induláskor, mivel csavarral nincsenek rögrítve...

Kufi178

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2075 Dátum: 2020.06.20 16:00:00 »
A kerékcsapágy nem lóg, nem morog, szépen fut, a hang csak egyenletlen úton jön, mármint a kopogás.Akorr viszont sürű apró tompa...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2076 Dátum: 2020.06.20 17:16:27 »
Bemérettem a gátlókat az értékek jók. Viszont azt mondta a szaki, cserélném ki a stab. szilenteket, ha az sem akkor gátló, olyan mintha fel lenne keményedve a jobbos ahonnét kopog és a balhoz képest jóval keményebb. Plusz mintha feljebb is lenne a jobb eleje...
A bal oldali fémes hang, tesztüzemben van, a féktárcsa is adhatja a hangot induláskor, mivel csavarral nincsenek rögrítve...
A lengéscsillapítót nem tudom, nálam egy sem zajongott soha... ám ha a stabilizátor karok (kutyacsont), a toronycsapágyak és a lengőkar szilentek is jók, akkor  tényleg a lengéscsillapító lehet. Rugó gondolom ép.
A féktárcsát a kerékcsavarok rögzítik, én örülök, hogy nincs még egy külön csavar :yes:
A féknyereg csúszkák porvédői rendben, a csúszkák nem lötyögnek?

Kufi178

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2077 Dátum: 2020.06.20 17:38:34 »
Minden jó, cserélve, a nyereg csúszkák felújítva, ma is ránéztem!
Szóval! Jobb oldal monoton kopogás
Bal oldal éles fémes kattanó hang.
Most okosabb lettem! Balra alátekertem a kormányt, padló gáz indulás és adja a fémes kattanó hangot, ez viszont sztm. külsö féltengely csukló, ott éreztem is ma lógást kézzel vizsgálva...

Kufi178

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2078 Dátum: 2020.06.20 17:42:13 »
Gyanítom hogy előbb utóbb erősödik majd, kezdődő féltengely beszarás lesz, gondolom.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2079 Dátum: 2020.06.20 17:44:27 »
Minden jó, cserélve, a nyereg csúszkák felújítva, ma is ránéztem!
Szóval! Jobb oldal monoton kopogás
Bal oldal éles fémes kattanó hang.
Most okosabb lettem! Balra alátekertem a kormányt, padló gáz indulás és adja a fémes kattanó hangot, ez viszont sztm. külsö féltengely csukló, ott éreztem is ma lógást kézzel vizsgálva...
Hát akkor lehet, hogy kétoldali lengéscsillapító csere lesz.
A féltengelyt ha meg akarod mozgatni, akkor tengelyirányban lóg?
Egyébként nem esik szét egykönnyen, nekem már évek óta lehetett hallani, mire eljutottam a cseréig :whistling:

Kufi178

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2080 Dátum: 2020.06.20 17:49:47 »
Te is olyan vagy mint én, nem hagynak nyugodni az ilyen dolgok, viszont nem szeretek fizetni szereplőknek a talàlgatásért, inkább én🤔 Erre gondolok én is, 2 gátló
Plusz bal féltengely csukló csere
Tengelyt mozgatom, agyat lefogom és menetirány a csavarok ekkor lógást érzel a csuklóban, míg a jobb oldalon nem!

Kufi178

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2081 Dátum: 2020.06.20 17:52:39 »
Jav.
Menetírányt csavarom

Szerelőknek

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2082 Dátum: 2020.06.20 18:09:55 »
Lengéscsillapítónál jó, ha van rugóösszehúzó  :yes:
Féltengelycsukló leszerelésről hallottam történeteket, hogy megkopogtatták kalapáccsal és lejött a tengelyről.... Hát én eddig két autón cseréltem, de mind a négyet úgy kellett lehámoznom sarokcsiszolóval a tengelyről... pedig a Carinához már a féltengelycsukló lehúzót is megvettem már, de azzal sem jöttek le, inkább beletépte a tengelyvég bordáiba a biztosítógyűrűt, utána reszelgethettem ki... Lehet, hogy én nem tudok egy plusz fogást hozzá  :hmmmm:
Samaránál csak pucoltam a csuklót, ott szétszedhető volt a külső csukló, ha jól emlékszem így 16 év után  :D

Kufi178

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2083 Dátum: 2020.06.20 18:23:33 »
Köszönöm a tippeket! Nagy segítség!
Szerszámok vannak, talán sok is Apámnak, van gumicsizmás szerelőakna, na meg elvégre soha sem dolgozott a szakmájában autószerelő vagyok, ex buszsofőr, aktív kamionos,🤔🤝

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2084 Dátum: 2020.06.20 20:40:02 »
Köszönöm a tippeket! Nagy segítség!
Szerszámok vannak, talán sok is Apámnak, van gumicsizmás szerelőakna, na meg elvégre soha sem dolgozott a szakmájában autószerelő vagyok, ex buszsofőr, aktív kamionos,🤔🤝
Hát akkor minek ötletelek, sok újdonságot nem mondtam  :D