Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 601391 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1560 Dátum: 2019.03.23 12:57:01 »
Hello mindenki!

mennyire szokott meghibásodni az olajszint jelző?
Most van szervizben az autó és első hallásra elég borsos árat mondtak az alaktrészre, és ezért nem fog átmenni a műszakin.

köszönöm előre is!

Szia!

Célszerű az alvázszám alapján beazonosítani az alkatrészt a toyodiy.com-on. Itt megtalálod a pontos gyári számát, ami alapján majdnem biztosan találsz alkatrészt.
Pusztán a kifejezésre rákeresve rengeteg találat volt, itt egy példa:
https://www.ebay.ie/itm/TOYOTA-AVENSIS-T25-2-0-2-2-D4D-OIL-LEVEL-SENSOR-/323663933752

A gyári szám alapján sok itthoni alkatrészkereskedőnél is lehet találni termékeket a webes felületeiken.

Az is lehet, hogy egy forrasztás engedett el rajta, ha kiveszik, érdemes átnézni.
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.23 12:59:10 írta vd1234 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1561 Dátum: 2019.03.23 13:26:52 »
Hello mindenki!

mennyire szokott meghibásodni az olajszint jelző?
Most van szervizben az autó és első hallásra elég borsos árat mondtak az alaktrészre, és ezért nem fog átmenni a műszakin.

köszönöm előre is!
Két vonás a pálcán, hogy tud elromlani? :eek:
szerk.
...
OK, így már értem. Gondolom márkaszerviz adhatta az ajánlatot, TTG és a márkafüggetlen szervizek beszerzik az utángyártottat vagy a bontott eredetit és berakják töredékáron.
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.23 13:30:22 írta Silent »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
T25-ös Avensis
« Válasz #1562 Dátum: 2019.03.24 21:26:49 »
Ma beadta a derekát az autó. Reggel elmentem vele, leparkoltam intézni valamit, és kb 1 percen belül, visszaülve az autóba már nem akart beindulni.
Az aksi júliusban lesz 1 éves, és gyújtást ráadva világítottak a visszajelzők, a navigáció képernyője is bejött, ablakok mentek fel/le, volt világítás, viszont a kulcsot tovább fordítva egyszerűen "nem tekert".
Szóval nagyon úgy néz ki az önindító lesz a ludas, és ugye mivel vasárnap volt, nem volt mit tenni, ott áll szegényke reggel óta, ahol utoljára megálltam még vele. És mivel Aut váltós, vontatni se lehet, marad a tréler holnap.  ::)
És persze remélhetőleg a hozzá legközelebb eső Toyota szervizben (M5 Gyáli út) lesz raktáron önindító, különben napokig mozdulatlan lesz az autó. De ezt is ugye csak holnap reggel fogom megtudni... :whistling: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1563 Dátum: 2019.03.24 22:03:44 »
Ma beadta a derekát az autó. Reggel elmentem vele, leparkoltam intézni valamit, és kb 1 percen belül, visszaülve az autóba már nem akart beindulni.
Az aksi júliusban lesz 1 éves, és gyújtást ráadva világítottak a visszajelzők, a navigáció képernyője is bejött, ablakok mentek fel/le, volt világítás, viszont a kulcsot tovább fordítva egyszerűen "nem tekert".
Szóval nagyon úgy néz ki az önindító lesz a ludas, és ugye mivel vasárnap volt, nem volt mit tenni, ott áll szegényke reggel óta, ahol utoljára megálltam még vele. És mivel Aut váltós, vontatni se lehet, marad a tréler holnap.  ::)
És persze remélhetőleg a hozzá legközelebb eső Toyota szervizben (M5 Gyáli út) lesz raktáron önindító, különben napokig mozdulatlan lesz az autó. De ezt is ugye csak holnap reggel fogom megtudni... :whistling: :hmmmm:
Önindító megkocogtatása szokott néha segíteni egy darabig, esetleg próbáld meg. Ha véletlen nincs bronzkefe gyorsan, akkor tudok adni. Anno egy topictárs heteket várt rá, úgyhogy vettem előre. Aztán múlt szeptemberben mikor a féltengely miatt állt a kocsi, kértem Szutiékat, hogy generálozzák meg az önindítót, ha már ismert hogy 200-300.000km közt elkopik.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1564 Dátum: 2019.03.25 13:21:36 »
 A vin info alapján kiderült,hogy nem 163le,hanem 170le a jövendőbelim.Váltógumiméret a 17”kerekek helyett tudtok írni,hogy egyáltalán a 2,4benzinesre felmegy 16”felni?
Télire lemezfelni kell majd,s oda gondoltam a 16”kerekeket.
Köszi.

oszy

  • Vendég
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1565 Dátum: 2019.03.25 14:54:33 »
Sziasztok!

Tervezek vásárolni egy 1ZZ-FE motorkódú Avensis-t. 5 ajtós, 1.8-as, manuális váltós, 2004-es.
Van ezeknek valami típushibája? Mire kell odafigyelni vásárláskor? Egyáltalán érdemes ezt választani?

T22-esem volt régen. Arról csak jókat tudok mondani. Egyszer hagyott cserben csak. :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1566 Dátum: 2019.03.25 16:00:42 »
Sziasztok!

Tervezek vásárolni egy 1ZZ-FE motorkódú Avensis-t. 5 ajtós, 1.8-as, manuális váltós, 2004-es.
Van ezeknek valami típushibája? Mire kell odafigyelni vásárláskor? Egyáltalán érdemes ezt választani?

T22-esem volt régen. Arról csak jókat tudok mondani. Egyszer hagyott cserben csak. :)

Keress rá a topic-ban az "olajevés", "eszi az olajat", "olajfogyasztás" kulcsszavakra és mindent megtalálsz.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
T25-ös Avensis
« Válasz #1567 Dátum: 2019.03.25 16:47:41 »
A vin info alapján kiderült,hogy nem 163le,hanem 170le a jövendőbelim.Váltógumiméret a 17”kerekek helyett tudtok írni,hogy egyáltalán a 2,4benzinesre felmegy 16”felni?
Télire lemezfelni kell majd,s oda gondoltam a 16”kerekeket.
Köszi.

A 2.4-es moci elvileg 120 KW-os, de persze gondolom lehetnek eltérő katalógusadatok is.
16-os felni felmegy rá (télen én is ilyennel hajtom), de tudtommal az a legkisebb méret rá. Az 1.6, 1.8, 2.0 és dízel modellek gyárilag 205/55/16-os gumikkal gördültek ki a gyár kapuin, az Exe felszereltséghez járt a 215/45/17 (ráncfelvarrás után 215/50/17).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
T25-ös Avensis
« Válasz #1568 Dátum: 2019.03.25 16:55:26 »
Önindító megkocogtatása szokott néha segíteni egy darabig, esetleg próbáld meg. Ha véletlen nincs bronzkefe gyorsan, akkor tudok adni. Anno egy topictárs heteket várt rá, úgyhogy vettem előre. Aztán múlt szeptemberben mikor a féltengely miatt állt a kocsi, kértem Szutiékat, hogy generálozzák meg az önindítót, ha már ismert hogy 200-300.000km közt elkopik.

Közben picit okosodtam. Felhívtam az autóhoz legközelebbi szervizt (M5 Gyáli út), nos khm...  :hmmmm: Újfent meggyőztek róla, hogy nem hozzájuk kell(ene) menni, gyári Toyota által felújított önindítót kínáltak potom 133e Ft-ért, és természetesen a 2 szép szememért nem is rendelnék be, hanem szíveskedjek befáradni hozzájuk (mégis mivel?  :innocent: ), és adjak szépen előleget, és akkor talán csütörtökre itt is lesz (ezt persze valahol azért meg tudom érteni, ha nem jelennék meg, rajtuk maradna az alkatrész).
A Bárdis kérdésemre kikérte magának az illető, hogy ők "olyannal" nem foglalkoznak...  :innocent:

Aztán felhívtam a kiskőrösi srácokat, ő az elmondottak alapján (amit az optitron műszerfal csinált indításkor) inkább az aksira gyanakszik, hiába nincs még 1 éves se, meghallhatott egy cella - és persze akkor természetesen ha lejut hozzájuk az alkatrész valahogy, akkor él rá a garancia/csere.
Az önindító nem hallhat meg csak így, minden előzmény nélkül - kívánom, hogy igaza legyen, az utóbbi sok százezres kiadás mellé most már szeretném egy kicsit élvezni az autót.  ;)

Szóval most úgy néz ki ma este Robival kinézünk (köszönet érte  :yes: ;)), és rámérünk az aksira, meg be is bikázzuk. Inkább álljon a garázsomban az autó, és ott nyugodtan tudok benne aksit cserélni, ha arról lenne majd szó, és újból nem szeretne elindulni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1569 Dátum: 2019.03.25 17:17:56 »
Keress rá a topic-ban az "olajevés", "eszi az olajat", "olajfogyasztás" kulcsszavakra és mindent megtalálsz.
Meg minden mást is, szépen részletesen le van írva, elég csak 3 évet vissza lapozni.

Közben picit okosodtam. Felhívtam az autóhoz legközelebbi szervizt (M5 Gyáli út), nos khm...  :hmmmm: Újfent meggyőztek róla, hogy nem hozzájuk kell(ene) menni, gyári Toyota által felújított önindítót kínáltak potom 133e Ft-ért, és természetesen a 2 szép szememért nem is rendelnék be, hanem szíveskedjek befáradni hozzájuk (mégis mivel?  :innocent: ), és adjak szépen előleget, és akkor talán csütörtökre itt is lesz (ezt persze valahol azért meg tudom érteni, ha nem jelennék meg, rajtuk maradna az alkatrész).
A Bárdis kérdésemre kikérte magának az illető, hogy ők "olyannal" nem foglalkoznak...  :innocent:

Aztán felhívtam a kiskőrösi srácokat, ő az elmondottak alapján (amit az optitron műszerfal csinált indításkor) inkább az aksira gyanakszik, hiába nincs még 1 éves se, meghallhatott egy cella - és persze akkor természetesen ha lejut hozzájuk az alkatrész valahogy, akkor él rá a garancia/csere.
Az önindító nem hallhat meg csak így, minden előzmény nélkül - kívánom, hogy igaza legyen, az utóbbi sok százezres kiadás mellé most már szeretném egy kicsit élvezni az autót.  ;)

Szóval most úgy néz ki ma este Robival kinézünk (köszönet érte  :yes: ;)), és rámérünk az aksira, meg be is bikázzuk. Inkább álljon a garázsomban az autó, és ott nyugodtan tudok benne aksit cserélni, ha arról lenne majd szó, és újból nem szeretne elindulni.
Hát, reméljük jó vége lesz. Ha csak akksi, az szuper lenne. Viszont az önindító felújítást érdemes megejtened majd, csak 35k. ;)

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1570 Dátum: 2019.03.25 18:49:06 »
A 2.4-es moci elvileg 120 KW-os, de persze gondolom lehetnek eltérő katalógusadatok is.
16-os felni felmegy rá (télen én is ilyennel hajtom), de tudtommal az a legkisebb méret rá. Az 1.6, 1.8, 2.0 és dízel modellek gyárilag 205/55/16-os gumikkal gördültek ki a gyár kapuin, az Exe felszereltséghez járt a 215/45/17 (ráncfelvarrás után 215/50/17).

Akkor te is télen 205/55/16-os gumikkal jársz....?amugy nekem Elegant a felszereltség.
Használati utmutatot lelehet valahonnan tölteni?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
T25-ös Avensis
« Válasz #1571 Dátum: 2019.03.25 20:40:44 »
Akkor te is télen 205/55/16-os gumikkal jársz....?amugy nekem Elegant a felszereltség.
Használati utmutatot lelehet valahonnan tölteni?

Igen, az itthoni utakra bőven elég lenne a 16-os is, de mivel enyém Exe, így gyárilag jöttek vele a 17-es felnik (pótkerék is).

Ha Elegant, akkor fabetétes dekorációnak kell a belsejében lennie.  ;) Amúgy Sol felszereltség, ami akkoriban (sőt még ma is megállja a helyét) egy elég szép, tisztességes felszereltséget takart.
Használatai könyvet esetleg a netről lehet letölteni, de magyart félek nem nagyon.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
T25-ös Avensis
« Válasz #1572 Dátum: 2019.03.25 20:46:42 »
Hát, reméljük jó vége lesz. Ha csak akksi, az szuper lenne. Viszont az önindító felújítást érdemes megejtened majd, csak 35k. ;)

Remélem, hogy az aksi.  :yes: Sajnos a mai bikázás nem jött össze, a holnap estét viszont már szeretném, hogy az autó újra a garázsban töltse.  :innocent:
Jön majd lassan a 210e km-es szerviz ideje, akkor szerintem majd megkérem nézzenek rá erre is. Sajnos gyarapszik a lista, jó lenne bele egy valóban belevaló szervószivattyú, amit ugye a jó öreg békéscsabai szerelőnek nem sikerült összehoznia... - és a tetejébe most kezdett el gyöngyözni az olaj, szóval úgy néz ki a bal féltengely szimmering is cserés lesz majd.
Jó pár Deák Ferencbe fog kerülni majd az a móka is...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1573 Dátum: 2019.03.25 21:09:08 »
Igen, az itthoni utakra bőven elég lenne a 16-os is, de mivel enyém Exe, így gyárilag jöttek vele a 17-es felnik (pótkerék is).

Ha Elegant, akkor fabetétes dekorációnak kell a belsejében lennie.  ;) Amúgy Sol felszereltség, ami akkoriban (sőt még ma is megállja a helyét) egy elég szép, tisztességes felszereltséget takart.
Használatai könyvet esetleg a netről lehet letölteni, de magyart félek nem nagyon.  :hmmmm:

Igen fabetét van.Idöközben lett használati útmutató is magyar :clap:

kelemensz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1574 Dátum: 2019.03.25 21:56:47 »
Sziasztok,

Éppen T25 avensis vásárlása előtt állok és a következő dilemmával küzdök. 2.0 vvti vs. 2.0 d4d 116le Zömében Budapesten használnám az autót főleg a külvárosban ingázni + hétvégente egy kis országút / autópálya illetve évente 3-4 alkalommal hosszabb utazások. évi kb 12-20e km.

Fontos szempontok a megbízhatóság és az olcsó fenntartás. Fogyasztásban úgy gondolom, hogy a dízel 2-4literrel kevesebbel is beéri mint a benzines. Nektek mi a tapasztalatotok?

Meg szabad venni normál állapotú dieselt (116le verzió) használtan? Mire kell figyelni vele kapcsolatban? Illetve ebben a motorban van már kettőstömegű lendkerék és részecske szűrő?

Válaszokat előre is köszönöm!  :D

Szép estét,
Szabi