Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 600499 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1455 Dátum: 2019.01.21 21:35:11 »
tucatnyi közúti ellenőrzésen átestünk
Hogy csinálod? 10 éve csak a tévében látok rendőrt. Meg néha az út szélén, a traffi mellett szundítva.

adamfarkas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1456 Dátum: 2019.01.21 21:37:28 »
Nem spórolás, inkább biztonsági okokból, a majom ne piszkálja menet közben, mert még kiírt normális embereket. A tükröket álló helyzetű járműben baxtatjuk, mint tanultuk vala,az úgy van rendjén. Teljesen elvonja a figyelmet,ha vezetés közben állítja a használó.
Köszönöm mindenkinek. Hihetetlen, hogy ez lemaradt a mérnök úr rajzáról.

Ha tükröt nem is, de fényszóró magasságot szívesen állítanék menet közben. Nem gondolom, hogy ez a mozdulat veszélyesebb, mint pl. bekapcsolni a rádiót.

Tapatalkkal küldve az én LYA-L29 eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1457 Dátum: 2019.01.21 21:47:37 »
Tanuld meg melyik gomb hol van. Megnézed, aztán szem becsuk, és addig próbálod amíg nem megy. 5 percen belül tudni fogod mi hol van.

adamfarkas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1458 Dátum: 2019.01.21 21:55:36 »
Tanuld meg melyik gomb hol van. Megnézed, aztán szem becsuk, és addig próbálod amíg nem megy. 5 percen belül tudni fogod mi hol van.
Ok, köszönöm, ez egy hasznos tanács. Így is lesz.
Ilyen formán viszont semelyik gomb mögé sem kell fény.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1459 Dátum: 2019.01.21 21:59:39 »
Ok, köszönöm, ez egy hasznos tanács. Így is lesz.
Ilyen formán viszont semelyik gomb mögé sem kell fény.


Jó jaz mind így ahogy vala. Mögtanulod, mögszereted, használod+ vigyor! :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

adamfarkas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1460 Dátum: 2019.01.21 22:18:39 »
Jó jaz mind így ahogy vala. Mögtanulod, mögszereted, használod+ vigyor! :D
Csak az a baj, hogy az asszonyé. Kéthavonta egyszer megyek vele. :D

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1461 Dátum: 2019.01.22 07:31:05 »
A külső lámpákat nem ledesítheted, a beltérieket nem tiltja semmi. Arra ügyelj, hogy ne legyen túl erős, mert ha éjjel megszűnik a sötétben látási képességed akár másodpercekre is, akkor már nem éri meg. Részemről egyedül a csomagtartó az amit észszerűnek és indokoltnak érzek.
Nekem valahogy jobban tetszik a hideg fehér fény az utastérben. Persze a csomagtartót is ki szeretném egészíteni plusz fényekkel (akár külön kapcsolóval).
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1462 Dátum: 2019.01.22 18:28:28 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
T25-ös Avensis
« Válasz #1463 Dátum: 2019.01.22 18:34:27 »
Üdv, újra itthonról!  :clap:

Az autóval kapcsolatban sajnos azt vettem észre, hogy szabályosan kifehéredett a műszerfal teteje. Amikor édesapám hordta az autót valami olcsó mosóba, és kért hozzá belső takarítást is - biztosan valami olcsó anyagot kenhettek rá, emlékszem csak az rémlik, hogy szabályosan csillogott a műszerfal ettől a kencétől (gondolom valami no name, olcsó szilikonos anyagot kenhettek rá, és persze én nem voltam a közelben, hogy a kezükre csapjak) és olyan olajos volt az érintése is utána, és napokig nem lehetett levakarni onnan, próbáltam vizes kendővel, speckó törlőkendővel, aztán beleszáradt és úgy tűnt minden ok. Most viszont hazatérve ez a látvány fogadott, amit majd a képeken is láthattok. de az eredmény maradt ez a fehéres elváltozás.  :cry: Az autó fűtött garázsban áll, ahol legalább +15C van (amikor autót beindítom, ennyit mutat a hőmérő  ;) ), szóval ez nem lehet a rossz idő velejárója.
Van valakinek tippje, esetleg valamilyen szer, amivel újjá lehet ezt még varázsolni?  :cry:







2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1464 Dátum: 2019.01.22 18:42:46 »
Az enyém ugyanilyen... :( Én sem tudom mit lehet kezdeni vele...
Injektorral viszont előrelépés történt. Vett a szerelő egy másik bontott gyárit és javaslatomra megcserélte a 2-es és 4-es injektort (emlékeztetőül 2-es injektor hibát jelzett a gép). A cserért pedig azért javasoltam, ha Murphy erre jár és megint egy rossz injektort szerel be a 2-es helyére, akkor esetleg más problémára (kábel stb) gyanakodhatna, amivel újabb napok mehetnek kárba. Na Murphy-nek megint nem volt jobb dolga, mint a szerelőnél járni és most a 4-es injektorra ír hibát. Nem tud esetleg valaki jó áron bontott (jól működő) injektort Budapesten?

adamfarkas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1465 Dátum: 2019.01.23 14:08:44 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1466 Dátum: 2019.01.23 14:44:12 »
...
Menj el egy autókozmetikára. Ha szerencséd van, akkor ez csak valami budget szilikonból ottmaradt cucc és tudják hogy szedjék le.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1467 Dátum: 2019.01.23 19:45:02 »
Köszönöm mindenkinek. Hihetetlen, hogy ez lemaradt a mérnök úr rajzáról.

Ha tükröt nem is, de fényszóró magasságot szívesen állítanék menet közben. Nem gondolom, hogy ez a mozdulat veszélyesebb, mint pl. bekapcsolni a rádiót.

Tapatalkkal küldve az én LYA-L29 eszközömről

Most néztem hazafelé és a T22 fényszórómagasságot állító tekerős gombja meg van világítva: a számok világítanak, tehát meg is tudod találni és az állásást is le tudod olvasni sötétben is.
Innen visszafelé fejlődött volna a T25?  :hmmmm:

ult1mate

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1468 Dátum: 2019.01.24 10:35:17 »
Üdv, újra itthonról!  :clap:

Az autóval kapcsolatban sajnos azt vettem észre, hogy szabályosan kifehéredett a műszerfal teteje. Amikor édesapám hordta az autót valami olcsó mosóba, és kért hozzá belső takarítást is - biztosan valami olcsó anyagot kenhettek rá, emlékszem csak az rémlik, hogy szabályosan csillogott a műszerfal ettől a kencétől (gondolom valami no name, olcsó szilikonos anyagot kenhettek rá, és persze én nem voltam a közelben, hogy a kezükre csapjak) és olyan olajos volt az érintése is utána, és napokig nem lehetett levakarni onnan, próbáltam vizes kendővel, speckó törlőkendővel, aztán beleszáradt és úgy tűnt minden ok. Most viszont hazatérve ez a látvány fogadott, amit majd a képeken is láthattok. de az eredmény maradt ez a fehéres elváltozás.  :cry: Az autó fűtött garázsban áll, ahol legalább +15C van (amikor autót beindítom, ennyit mutat a hőmérő  ;) ), szóval ez nem lehet a rossz idő velejárója.
Van valakinek tippje, esetleg valamilyen szer, amivel újjá lehet ezt még varázsolni?  :cry:


Akkor nem csak én jártam így...



Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1469 Dátum: 2019.01.24 16:37:36 »
Sziasztok!

A 2006-2009 modell futómű beállítási értékei megegyeznek a 2003-2006 közötti változatéval? Most voltam beállíttatni a futóművet, de nem az igazi.