Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593999 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1395 Dátum: 2018.11.29 20:59:56 »
Persze, de már a vásárlásnál sem ért annyit. Csak nem gondolnak bele. Aztán megy a himi-humi meg a vajákolás, ami nem vezet sehova, csak elviszi egy fél DPNR árát. Közben áll a kocsi és folyik el a pénz eredmény nélkül. Ezért szoktam mondani, hogy inkább a benzines 8 literes fogyasztása, mint a dízel 5 literje.
Abszolút. De ezt tényleg nem tudják az emberek. Megdöbbentő, de tényleg lövésük sincs róla, tisztelet a kivételnek.
Csak elvakítja őket, hogy 1 milla körül 177 lovas dízel, ami megy mint a gőzmozdony és de állat. Az is, amíg megy. De egyszer megáll. Aztán megint. És megint.
         

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1396 Dátum: 2018.11.29 21:19:01 »
... és ő az én feleségem  :eek: :lol: :clap:
Eddig is gyanítottam, hogy te egy okos ember lehetsz. De aki ilyen jól tud nősülni, az már több, mint okos: BÖLCS! :hug:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1397 Dátum: 2018.11.29 21:35:50 »
A használt olcsó dízelt vásárlók nem ezt akarják hallani. Azt akarják hallani, hogy alacsony fogyasztású kocsijuk van amire nem kell költeni. Olyat nem akarnak hallani, hogy DPNR 500.000 Ft lesz, injektor felújítás/cserebere 200-400.000 Ft lesz.
Persze, de már a vásárlásnál sem ért annyit. Csak nem gondolnak bele. Aztán megy a himi-humi meg a vajákolás, ami nem vezet sehova, csak elviszi egy fél DPNR árát. Közben áll a kocsi és folyik el a pénz eredmény nélkül. Ezért szoktam mondani, hogy inkább a benzines 8 literes fogyasztása, mint a dízel 5 literje.
Elgondolkoztató :hmmmm:, hogy általában nem tájékozódnak az autóvásárlók egy nem jelentéktelen összeg elköltése előtt. Gyakran egy egész éves jövedelmüket (néha többet... :wacko: ).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1398 Dátum: 2018.11.29 21:55:24 »
Jelenleg egy 2.2 D-CAT T27-et lényegesen olcsóbban lehet eladni, mint az én 1,6-osomat 300 km feletti futással Új korában meg min. 2,5 M Ft-tal volt drágább. Fogyasztani meg nem fogyaszt kevesebbet. Tehát a matek nem jön ki.
Ha jó, akkor megy mint a veszedelem, ez jogos. De egy időzített anyagi bomba a kocsi.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1399 Dátum: 2018.11.29 22:19:30 »
De ezt tényleg nem tudják az emberek. Megdöbbentő, de tényleg lövésük sincs róla, tisztelet a kivételnek.
Tele vele az internet. Csak itt a fórumot kell kinyitni és visszaolvasni. Ingyen ott a sok tapasztalat, hogy ne kelljen tanulópénzt fizetni.

Abszolút. De ezt tényleg nem tudják az emberek. Megdöbbentő, de tényleg lövésük sincs róla, tisztelet a kivételnek.
Csak elvakítja őket, hogy 1 milla körül 177 lovas dízel, ami megy mint a gőzmozdony és de állat. Az is, amíg megy. De egyszer megáll. Aztán megint. És megint.
Hja, de már a vevő alatt áll meg. :D Aki aztán küzd, mint disznó a jégen, mert inkább az, minthogy elismerje hogy belenyúlt és el kell költeni egyszerre a kocsi értékét a javításra. Így inkább elkölti mondjuk a harmadát szép lassan, hátha jobb lesz.

Elgondolkoztató :hmmmm:, hogy általában nem tájékozódnak az autóvásárlók egy nem jelentéktelen összeg elköltése előtt. Gyakran egy egész éves jövedelmüket (néha többet... :wacko: ).
Mert a lóerők szépek, a fogyasztás is szép, a beltér csodás, 10 éves technika, ez még nem modern, hát mi baj lehet? :hug:

Jelenleg egy 2.2 D-CAT T27-et lényegesen olcsóbban lehet eladni, mint az én 1,6-osomat 300 km feletti futással Új korában meg min. 2,5 M Ft-tal volt drágább. Fogyasztani meg nem fogyaszt kevesebbet. Tehát a matek nem jön ki.
Ha jó, akkor megy mint a veszedelem, ez jogos. De egy időzített anyagi bomba a kocsi.
Hajajjjjjjj, pláne a mostani literenkénti dízel árak mellett. És az sem túl erős meggondolás tárgya vásárláskor, hogy a dízelt addig tartja az első tulaj, amíg gondmentes. Eladni akkor szokta, amikor átvált  szópó :scooter: -be a dolog. A probléma jelentkezésekor meg csak hab a tortán amikor jönnek a "profi" csapatok meg a jókezű mesterek akiknek az ECU, a szondák meg a szenzorok csak felesleges kényelmetlenség, úgyhogy ledúgozzák, mert jóleszazúgy.

The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1400 Dátum: 2018.11.30 19:43:42 »
Abszolút. De ezt tényleg nem tudják az emberek. Megdöbbentő, de tényleg lövésük sincs róla, tisztelet a kivételnek.
Csak elvakítja őket, hogy 1 milla körül 177 lovas dízel, ami megy mint a gőzmozdony és de állat. Az is, amíg megy. De egyszer megáll. Aztán megint. És megint.

Nem szabad elvenni az emberektől a jogot, hogy "hülyék" legyenek.
Közel 10 évvel ez előtt, az akkori főnökömnek egy 2007-es T25 d4d 1AD Avensise volt. Gyors volt, csendes, ment, mint egy tank. Én, pályakezdőként csak álmodhattam erről, de a realitás az 1,0 Swift volt... Mindenképp akartam egyet. Eltelt 9 év,szorított az idő és ott álltam a kereskedésben a d4d és a vvt-i között. Tudtam, hogy melyiket kell vennem, de azóta is eszembe jut, mi lett volna, ha a szürkét veszem, nem a pirosat...

kartucska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1401 Dátum: 2018.11.30 21:41:52 »
Még teljesen új vagyok itt. Szeretnék segítséget kérni önöktől.
Toyota Avensis 2.0 D-4D autóm van, DENSO 23670-0R050 porlasztó volt benne eredetileg. Cserélni, cseréltetni szeretném mindet. Egy autósbolt a DENSO DCRI 107690  09500076AM ajánlja helyette. A kérdésem, hogy az autósbolt által ajánlott  injektor teljes mértékben megfelelő az eredeti helyett?
Válaszukat előre köszönöm.

Csoki78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1402 Dátum: 2018.12.19 07:42:40 »
Sziasztok.
Be lehet kötni utólag az Ülésfűtést? Mert vennék olyan üléseket amiben van.
Köszönöm.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1403 Dátum: 2018.12.19 09:03:17 »
Sziasztok.
Be lehet kötni utólag az Ülésfűtést? Mert vennék olyan üléseket amiben van.
Köszönöm.
:eek: :eek:
Amennyiben megvennéd amiben már van, akkor miért kérdezed hogy lehet-e ? :hmmmm:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1404 Dátum: 2018.12.19 15:48:48 »
Sziasztok.
Be lehet kötni utólag az Ülésfűtést? Mert vennék olyan üléseket amiben van.
Köszönöm.
Elmész a duetthez, vagy hasonló munkát végző céghez, kicsengetsz párezer jómagyar forintot és beteszik. Minek emiatt kicserélni az ülést? :eek:

feco0073

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1405 Dátum: 2018.12.27 18:41:36 »
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni! Van egy 2006-os 1.8 benzines Avensisem. A kérdésem az lenne, hogy utólagosan gyári tempomatot mennyire szívás instalálni?
Előre is köszi!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1406 Dátum: 2018.12.28 00:23:54 »
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni! Van egy 2006-os 1.8 benzines Avensisem. A kérdésem az lenne, hogy utólagosan gyári tempomatot mennyire szívás instalálni?
Előre is köszi!
Semennyire nem szívás. Szimplán nem lehet. Ha beéred nem gyárival, akkor 150k-ból beépítenek egy bűnronda tempomat kart.
2.4-es motorokhoz van belerakva.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1407 Dátum: 2018.12.28 15:18:07 »
Semennyire nem szívás. Szimplán nem lehet. Ha beéred nem gyárival, akkor 150k-ból beépítenek egy bűnronda tempomat kart.
2.4-es motorokhoz van belerakva.
Meg a 2.0 benzin egyes felszereltségi szintjeinél. Illetve vmennyi 2.0 benzin utólag ki is egészíthető vele.

Cool

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1408 Dátum: 2018.12.31 11:47:32 »
Sziasztok Cartársak!
Szeretnék minden klubtagnak eredményes, műszaki hibáktól
és balesettől mentes, boldog újévet kivànni.
Jó bulizást és vigyázzatok a jogsitokra. :D

Misu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1409 Dátum: 2019.01.05 16:36:34 »
Sziasztok!
Egy 2005-ös, 1,8-as T25-ös Avensis szállítja a családot minden nap oviba, suliba és munkahelyre.
2 évvel ez előtt vásároltuk 300 ezer km-el és kaptunk hozzá egy nagy csomó számlát az addigi javításokról. Mi eddig 40 ezret töltöttünk bele kilométerből, nagyjából 6-8 ezrenként fogyaszt 1-1 liter olajat. Ugyan azt az olajat töltöttem bele, mint amit az előző tulaj használt (Castrol MAGNATEC A1/A5 5W30). Persze volt olajcsere is (3x is), nem csak utántöltés! :)
Nemrég találtam meg ezt a fórumot, eltöltöttem néhány órát az olvasásával. :)
A motor felújítását már a megvásárlása óta fontolgatom, de mivel nincsen érezhető ok, ami erre kényszerítene, ezért az azóta húzódik. Ráadásul még nem találtam olyan szerelőt, akire jó szívvel rá tudnám bízni.
Láttam a békéscsabai szaki körüli írásokat ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy merre induljak el!
Mivel mi épp az északi országrészen lakunk, ezért egy Pest megyei szaki közelebbi lenne.
Előre is köszönöm a segítséget!