Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593959 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1230 Dátum: 2018.07.03 20:57:37 »
Értem, az meg rejtély hogy idáig miért nem volt hangja?
Mármint az a rejtély, hogy elérte azt a pontot az életciklusában, hogy elromlik?
Olvass vissza a topicban ha érdekel, bőséges leírás van róla. Ha javítani kell, akkor ott a YT link hogyan kell.

Gaben88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1231 Dátum: 2018.07.04 18:26:28 »
Sziasztok!

Szeretném lecserélni mostani autómat egyik lehetséges autó a T25-ös Avensis, olvasgattamAmi tudok, hogy mindenképp 2005 utánit érdemes keresni, mert ott már javítottták az esetleges olaj fogyasztási hibákat. További tasztalatok vannak?
Valóban olyan elnyűhetetlen, mint amit írnak róla? Természetesen fontos, hogy az autónak gazdája legyen és ne tulajdonosa.
Mire érdemes odafigyelni vásárláskor? Németországból szeretném behozni. Van ilyen tapasztalata valakinek? Rozsda veszély?

Nagyon gondolkodom még a ráncfelvarrott verzión is, igaz az már kicsit több lenne, mint amit megengedhetek magamnak.

Köszönöm a válaszokat!

The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1232 Dátum: 2018.07.04 20:11:33 »
Az enyém Drezdából való. Nem kell tőle félni, csak nézd meg mit veszel!
A lengőkarok elég rozsdásak, de ez csak optikai probléma, ha ritkán fekszel alá nem fog zavarni.
Ha zavar lemosod és lefested....
A kuplungja nagyon kemény volt már. Azonnal ki lett cserélve, nem kerül sokba, ez ne riasszon el!
Én egy megkímélt páldányba botlottam, orvos volt a tulaj, vagy ügyvéd, vagy mindkettő, és csak misére jártak vele...  :tt2:
A többiek majd megcáfolnak, de szerintem így 10+ éves korára már  benzinest érdemes keresned.
Enyém 2006-os nem eszik egy csepp olajat sem. (kb. 10 000 km tapasztalat)
Jó autók, de a gondatlanság ezeket is tönkre teszi.

Csoki78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1233 Dátum: 2018.07.04 21:15:57 »
Sziasztok.
Van egy T25 ös kombim. Valami kopog a jobb elején. A szerelő nem talál semmit. Nem is kopog hanem inkább mintha valami pattogó hang lenne. A legkisebb gödör él is.
Esetleg ha valakinek volt ilyen és megosztaná velem azt nagyon megköszönném.

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1234 Dátum: 2018.07.04 21:53:08 »
Toronycsapagyra gondolnek.... ha helyben állva , járó motorral forgatod a kormányt , nem érzel akadast vagy ropogast?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1235 Dátum: 2018.07.05 07:12:41 »
Sziasztok.
Van egy T25 ös kombim. Valami kopog a jobb elején. A szerelő nem talál semmit. Nem is kopog hanem inkább mintha valami pattogó hang lenne. A legkisebb gödör él is.
Esetleg ha valakinek volt ilyen és megosztaná velem azt nagyon megköszönném.
Nekem padkáról leállásnál csinálta. Mayerben mondták, hogy gólyaláb felett van valami gumi ami elgyengül, de ne zavarjon, a biztonságra nincs hatása.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1236 Dátum: 2018.07.05 08:27:18 »
Jó autó a T25-ös, de azért már messze nem az a "szervizigénytelen" konstrukció, mint mondjuk a Carina, netán még a T22-es is volt.
Olajfogyás bármikor, bármelyik motornál előjöhet. Az én 2.4-esem is elvileg nem kellene, de mégis ette.
Maradt a gyűrűzés.

Másik dolog, hogy előbb vagy utóbb a katalizátor is (vagy oxigénszenzor) elkezdi majd dobálni a hibakódot - ez elvileg minden EU IV-es motornál elő fog jönni, nem tudja hozni X évesen az alacsonyra beállított határértékeket.
Szóval nálam a katalizátor is cserélve lett (persze léteznek olcsóbb megoldások is rá), mellette nálam a szervó-szivattyút is cserélni kellett - és persze volt 1-2 egyéb gyermekbetegsége az autónak (mattuló Xenon foncsorok; 3x gyári visszahívás, stb, stb).

Félreértés ne essék, jó, kényelmes, biztonságos, csatahajó érzetet adó - a Sol-tól (de főleg az Executive esetében) pedig a felszereltsége a mai napig megállja a helyét, nincs oka szégyenkezésre - DE, ezzel az autóval sokkal többször kényszerültem be nem tervezett szervizlátogatásra, mint előtte a 3 db T22-esemmel összesen...  :innocent: :hmmmm: :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Csoki78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1237 Dátum: 2018.07.06 13:50:06 »
Sziasztok. Toronycsapágy cserélve lett. Minden jó és mégis kopog.

vanjka87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1238 Dátum: 2018.07.07 10:53:08 »
Az én T22-be egy beletört csavar okozta a kopogást. Nehéz volt észrevenni.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1239 Dátum: 2018.07.07 16:13:52 »
Sziasztok.
Van egy T25 ös kombim. Valami kopog a jobb elején. A szerelő nem talál semmit. Nem is kopog hanem inkább mintha valami pattogó hang lenne. A legkisebb gödör él is.
Esetleg ha valakinek volt ilyen és megosztaná velem azt nagyon megköszönném.
2010 körül volt a toyotának egy visszahívásos akciója, amikor - ha jól emlékszem - a kormányösszekötőket cserélték garanciában. Előtte nekem is volt hasonló indokolatlan kopogás, utána megszűnt. A kopogás nem függött össze az űt egyenlőtlenségével, inkább terhelésváltásnál lehetett hallani, lassú haladáskor.

Warren

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1240 Dátum: 2018.07.07 16:17:15 »
Sziasztok,

Tudnátok segíteni abban, hogy a T25-ben található külső hőmérséklet szenzort hova kell bekötni?
Sajnos hiányzik a szenzorom, de ha pótolom akkor sem tudom hol van a csatlakozása.

Előre is köszönöm a válaszokat

ducsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1241 Dátum: 2018.07.07 18:41:48 »
Sziasztok.  Hátsó lengőkart keresek,T25 -kombihoz.Tud valaki segíteni?                                                     

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1242 Dátum: 2018.07.07 21:38:40 »
Sziasztok,

Tudnátok segíteni abban, hogy a T25-ben található külső hőmérséklet szenzort hova kell bekötni?
Sajnos hiányzik a szenzorom, de ha pótolom akkor sem tudom hol van a csatlakozása.

Előre is köszönöm a válaszokat
Hétfőn reggel alváz szám ellenében megmondom. Ki kavezaccbol ki uveg gombbol

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1243 Dátum: 2018.07.10 16:53:19 »
Megvolt a 195e km-es szerviz az autón, több dolgot is cserélni kellett, így a végösszeg 251e Ft-ra rúgott.
Első lengéscsillapító, első-hátsó fékek, olaj, szűrők + Aut váltó olaj és szűrő, új gyertyák, ultrahangos klímatisztítás, 1-2 további egyéb apróság, egy új Bosch akksi, mert pont ott döglött be náluk, illetve pótolni kellett az egyik gyári kf felni kupakját is. Amiből lehetett, gyárit kapott, mert megérdemli.  :wub: ;)

Illetve ebben az összegben volt 1-2 helyreállító műtét, amit sajnos a békéscsabai motor gyűrűzéskor - nincsen jobb szó rá - összegányoltak. Megrepedt szelepfedél, 3 fontos!!! hiányzó csavar, a degeszre pasztázott - szintén ki tudja mi célból alkatrészek lekaparása, új szelepfedél tömítés- amit szintén érthetetlen indokok miatt nem cserélt a szerelő és egy olyan pasztát használt, ami nyúlós, rágógumi-szerű - szóval elhihetitek mekkora döbbenet, és bizony sajnos csalódottság is volt mindezzel most szembesülni...  :whistling: :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.10 16:56:30 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1244 Dátum: 2018.07.11 19:04:36 »
Békéscsabán? Ki követte el a "bűntényt"?