Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 739928 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4470 Dátum: 2020.03.16 18:29:32 »
...Képméret korlátozott, nagyobban biztos jobban látszanának a részletek....
Természetesen nem a fórum korlátos lehetőségéről beszéltem.
Csináltam egy gyors példát:

A képen egy 4A-FE akkor 24 évesen és 357670 km-el  :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2020.03.16 18:31:55 írta vd1234 »

Nagycitrom

• Globális moderátor
  • Megszállott
    • Dentmill Frézközpont
  • Autó: T27 Avensis TS Active 2ZR-FAE (2017)
« Válasz #4471 Dátum: 2020.03.16 21:35:09 »

micila : ott kezdtem el ::) Nagyon korlátozott a képfeltöltési lehetőség, pedig csináltam előtte-utána képeket.
Tapatalkról nincs ilyen korlátozás

Mint látszik

Tapatalkkal küldve az én SM-N960F eszközömről

Koxi

• Kezdő
  • **
  • Autó: Toyota Avensis
« Válasz #4472 Dátum: 2020.03.17 08:00:04 »
Köszönöm a segítséget! Még nem használtam ezt az alkalmazást.

Sárközi András

• Kezdő
  • **
  • Autó: toyota auris 2.2 d-cat
« Válasz #4473 Dátum: 2020.03.17 12:33:37 »
Szia Suszitibi!
Én most vagyok túl az SCV cserén túl,nekem megoldotta a lomhaságot.
A teljesítményvesztésen kívül van más tünet?
Nekem először hidegindítás után érezhetően ,,hullámzott" az üzemanyagnyomás,majd elkezdett induláskor fulladni és érezhető volt a teljesítménycsökkenés.
Nem volt hibakód,ezért megpróbáltam a Pro-tec spéci tisztító adalékot.Az autó érezhetően,, magához tért",de a következő rátankolásnál(Shell prémium),már a benzínkútról kijövet minden a régi volt,elindulásnál visszajött a rángatás,de annyira,hogy félre kellett állnom.újraindítás után megjavult a következő megállásig ill. elindulásig,főleg akkor,amikor meredek emelkedőn kellett elindulni.
Szerencsére másnap hibakód is lett a legnagyobb dugóban...:
 -az üzemanyagrendszerben nyomás csökkenés!
Ez lehett volna a nagynyomásútól kezdve az injektorokig bármi...de a tünetek alapján az SCV szelep lett kicserélve.Ebay-ről lett rendelve és így nem is volt annyira vészes,ahhoz képest,hogy most mennyivel jobban megy.. ::)
A DPF-t tisztítasd ki és rakd vissza légyszí!
Az Ebayről rendelt SCV szelep eddig bírta,érezhetően lomhább lett az autó,1800-2000 fordulatnál rángatott,főleg emelkedőn,érezhetően nem volt üzemanyagnyomás...Szerencsére Google a barátom és találtam eredeti Densot töredék áron a gyárihoz(160k)képest...

suszitibi

• Néha itt van
  • Autó: Toyota Avensis 2012
« Válasz #4474 Dátum: 2020.03.17 21:00:10 »
Sziasztok
Koxi, gratula a fékcseréhez, örülök, hogy minden jó lett. Azóta az enyém is szépen működik.

András, köszönöm az ötletet. Amióta átírták az ECU-t, azóta szépen megy. A teljesítménnyel előtte sem volt gond, csak nyomatékban túl magasról indult, ott is 13 Nm hiánnyal. Valamikor rendelek én is SCV szelepet, kipróbálom változik-e. Nekem nem rángat, jól indul. A fogyasztás is visszaesett, mióta rendesen megy.

Én a xenon világítással nem vagyok elégedett. Tompított jó, de a távolsági nem az igazi. Nagyon jól világítja a jelzőtáblákat, meg a fák tetejét, de pont oda középre, az út távolabbi részére nem jut elég fény.  Gondolkodom a ködlámpákat lecserélni szúrófényre és rákötni a refire. Ködlámpát soha nem használom, a xenon mellett, mint ha nem is lenne.

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #4475 Dátum: 2020.03.18 06:35:08 »
Sziasztok
...
András, köszönöm az ötletet. Amióta átírták az ECU-t, azóta szépen megy. A teljesítménnyel előtte sem volt gond, csak nyomatékban túl magasról indult, ott is 13 Nm hiánnyal. Valamikor rendelek én is SCV szelepet, kipróbálom változik-e. Nekem nem rángat, jól indul. A fogyasztás is visszaesett, mióta rendesen megy.
...

Szia!
Nem mondom azt, amit a régi mesterek ("Amíg megy, addig ne szedd szét"), de ami "rendesen megy", azt ne bántsd.

suszitibi

• Néha itt van
  • Autó: Toyota Avensis 2012
« Válasz #4476 Dátum: 2020.03.19 20:45:33 »
Igen, egyenlőre időm sincs rá. Holnap hozzák a Suzuki hátsó fék csomagot, talán vasárnap be tudom építeni, de ha nagyon hideg lesz, elhalasztom. Mától egyedüli szerelőként a részlegemen, sokat fogok dolgozni. Ezen a héten lesz 60 órám. Sajnos, mi nem állunk le, folyamatos a termelés. Aztán, ha lezajlik ez az egész, kezdhetem az építkezést. Tehát idő hiányában, ami nem életbevágó, egyenlőre elhalasztva.