Szerző Téma: 2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)  (Megtekintve 89290 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #90 Dátum: 2006.05.24 17:35:03 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Én ugyan Velencébe nem megyek, de Verona mellé vidámparkba igen. Összefussunk?  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Az nekünk nagyon kiesik  :szomoru:
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #91 Dátum: 2006.05.24 18:12:27 »
A nemzetközi helyzet egyre fokozódik....

Tegnap jelentkezett nálam az ImprtRacer Kft. Ez a cég megvásárolta 2006.01.01tõl a tököli repülõtéren rendezett gyorsulási versenyek jogdíjját. Mivel mi is szeretnénk gyorsulási versenyt csinálni a talinkon, ezért jogdíjjat kell fizetnünk neki (ez jelenleg 100ezer HUF +ÁFA összeget jelent).
Ez csak jogdíj, nem szolgáltatás.
Most törjük a fejünket, hogy mit tegyünk:
1., Fizetünk
2., Nem lesz gyorsulás
3., Lesz gyorsulás, de máshol, mert máshol lesz a tali

Ugyanez a cég egyébként különféle dolgok bérbeadásával is foglalkozik, pl. bólya, kihangosítás, kordon, idõmérõ, mobillelátó, mobil wc, stb... Ezek bérleti díjai piacképesek... Ezért lehet, hogy összességében ugyanott leszünk költségekben. Megpróbálunk jó megoldást találni....

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #92 Dátum: 2006.05.24 20:06:41 »
Idézetet írta: "Misi"
A nemzetközi helyzet egyre fokozódik....
Tegnap jelentkezett nálam az ImprtRacer Kft. Ez a cég megvásárolta 2006.01.01tõl a tököli repülõtéren rendezett gyorsulási versenyek jogdíjját. Mivel mi is szeretnénk gyorsulási versenyt csinálni a talinkon, ezért jogdíjjat kell fizetnünk neki (ez jelenleg 100ezer HUF +ÁFA összeget jelent).
Ez csak jogdíj, nem szolgáltatás.
Most törjük a fejünket, hogy mit tegyünk:
1., Fizetünk
2., Nem lesz gyorsulás
3., Lesz gyorsulás, de máshol, mert máshol lesz a tali
Ugyanez a cég egyébként különféle dolgok bérbeadásával is foglalkozik, pl. bólya, kihangosítás, kordon, idõmérõ, mobillelátó, mobil wc, stb... Ezek bérleti díjai piacképesek... Ezért lehet, hogy összességében ugyanott leszünk költségekben. Megpróbálunk jó megoldást találni....

Magyarán fizetni kell a reptérért, fizetni kell ha gyorsulást akarunk, viszont lehet  bérelni tõlük a szükséges eszközöket is.  
Tehát az esetlegesen kibérelt területen nem csinálhatunk akármit. Idén a gyorsulási jog fizetõs, jövõre jön ismét egy másik cég, aki a szlalom-jogot veszi meg...... :crazy:  :banging:  Piacgazdaság van.......  :ordog:
Akkor idén a szlalomért még nem kell fizetni.... Érdekes felállás, de lagalább az infrastruktúra házhozjött. Nem lesz könnyû döntés, de biztosan a legjobbat választjátok ki...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #93 Dátum: 2006.05.24 21:01:54 »
Az szabályban le van fektetve, mi számít pontosan gyorsulásnak? Meg kellene nézni, mi van, ha csak azon múlik, hogy egyenes a pálya, akkor kell beletenni 1 egyhe kanyart az elején, vagy nem 0-áról kell indulni, hanem 10km/h-ról, vagy ilyesmi, biztos ki lehet játszani. Szemetek  :banging:
Laco 73 :D

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #94 Dátum: 2006.05.24 21:44:51 »
ez azért már nem szép dolog, fúj, fúj :clubbed:  :axe:  :fingers:
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #95 Dátum: 2006.05.24 21:51:35 »
Az, hogy mi számít gyorsulásnak, nem tudjuk. Kértem, hogy küldje el azt az igazolást, ami a kizárólagosságról szól.
Ezt még nem kaptam meg, csak az említett árlistát.
Természetesen ha úgy döntünk, hogy fizetünk, akkor is utána járunk, hogy pontosan miért is....
A szlalom verseny kizárólagosságára már volt jelentkezõ, csak még nem tudtak megállapodni a reptérrel.
Remélem júli 15-ig az is sikerül majd...
(Javaslom még levédetni a: kerékhajító-versenyt, az aszfaltrajzversenyt és az "autó" szó reptéren való kiejtését.)

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #96 Dátum: 2006.05.24 22:13:58 »
Idézetet írta: "Misi"
Az, hogy mi számít gyorsulásnak, nem tudjuk. Kértem, hogy küldje el azt az igazolást, ami a kizárólagosságról szól.
Ezt még nem kaptam meg, csak az említett árlistát.
Természetesen ha úgy döntünk, hogy fizetünk, akkor is utána járunk, hogy pontosan miért is....
A szlalom verseny kizárólagosságára már volt jelentkezõ, csak még nem tudtak megállapodni a reptérrel.
Remélem júli 15-ig az is sikerül majd...
(Javaslom még levédetni a: kerékhajító-versenyt, az aszfaltrajzversenyt és az "autó" szó reptéren való kiejtését.)



Most indítványoztam a reptér szó használatáról szóló rendeletet!Persze csak a reptéren!
Tehát aki kimondja legközelebb a reptéren, hogy reptér nekem fizet majd mindent! Beleértve a gyorsulási jogokat illetve az aszfaltrajz jogokat (ami persze környezetszennyezõ ha nem megfelelõ zsírkrétával kerül az azfaltra a rajz) lletve a kerékhajító díjat is! A kerékhajító díj ráadásul feláras, mivel az esetleges túldobás balesetveszélyes tehát, megfelelõ védõruházat kell a közelében állóknak, amit persze szintén tõlem lehet megvásárolni! Ha ez nem így történik akkor életbe lép a záradék ami alapján kötelessége minden résztvevõnek az én benzinkutamon tankolni telitankig! :D persze nemlesz csak 99-es uzemanyag!

Ez nem vonatkozik a repülõgépekre!
minden oylan jármû repülõgépnek minõsül aminek szárnya van és 99-feletti üzemanyagot használ!
És ezek gyorsulhatnak a reptéren! A sikertelen felszállás pedig nem számít gyorsulásnak!
Ezért javaslom, hogy mindenki szerezzen be legalább 1 szárnyat a találkozóig!
Különben repülhettek!

 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #97 Dátum: 2006.05.25 07:39:50 »
Idézetet írta: "Misi"
Az, hogy mi számít gyorsulásnak, nem tudjuk. Kértem, hogy küldje el azt az igazolást, ami a kizárólagosságról szól.
Ezt még nem kaptam meg, csak az említett árlistát.
Természetesen ha úgy döntünk, hogy fizetünk, akkor is utána járunk, hogy pontosan miért is....
A szlalom verseny kizárólagosságára már volt jelentkezõ, csak még nem tudtak megállapodni a reptérrel.
Remélem júli 15-ig az is sikerül majd...
(Javaslom még levédetni a: kerékhajító-versenyt, az aszfaltrajzversenyt és az "autó" szó reptéren való kiejtését.)


Én már arra is gondolok, hátha csak blöff az egész. Talán meg kellene kérdezni a reptér fõnökségét, hogy van-e egyáltlán ez meg ez a káefté, és valóban birtokolja-e a jogokat, stb,stb.  Hosszú távon szerintem lehet, hogy bukni fog a bizniszük, mert aki oda járt rendevényezni, az most már 2x meggondolja.... Úgy gondolom, hogy kb. dupla költség keletkezett a jogok eladásával a rendezvény megrendezõi (azaz most mi) tekinetében. Nagy üzlet, gratula, aki kitalálta....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #98 Dátum: 2006.05.25 08:45:32 »
Srácok lenne egy hülye gondolatom!
Mezõkövesdi reptér! igaz nem pest mellett van de a hely megfelelõ!
És ráadásul nincs messze az autópálya! Ha a Rally ob I. -nek megfelelt szerintem nekünk is megfelelne!
Szerintem!
Ott még akár körversenyt is rendezhetnénk! Még az FIA-sem szólna bele:D hihi!
Na háj!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #99 Dátum: 2006.05.25 09:31:16 »
Esetleg kiskunlacházi reptér? ( amúlt hét végén volt OFF Ford tali). Nem sokkal van messzebb Pesttõl, mint Tököl.
Vagy az örkényi pálya? Infrastruktúra gondolom teljes, a használaton kívüli reptértõl (bár személy szerint egyik helyen sem voltam még).
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #100 Dátum: 2006.05.25 15:42:14 »
A reptér vezetése igazolta, hogy megvásárolták a jogokat...
Ez volt az elsõ dolog, amit ellenõriztünk.
Esetleg megkérdézné valaki a lentebb említett helyszíneket, hogy szabad-e az említett idõpontokban a terep, illetve mennyiért és milyen feltételekkel lehet kibérelni a területet...
Megköszönnénk.....

rezol

  • Vendég
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #101 Dátum: 2006.05.25 16:49:17 »
Idézetet írta: "Misi"
Javaslom még levédetni a: kerékhajító-versenyt...
mielõtt a Fekete Laciék meg nem vásárolják a jogokat.

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #102 Dátum: 2006.05.25 17:04:05 »
Idézetet írta: "Misi"


A bólyákat nem kell kölcsönkérni, mivel ha sikerül Õket kifizetnünk, azaz lesz mérés, akkor mind a két versenyszámot mérik majd, azaz bólya is lesz. :nagymosoly:


Te is folyton cikizel:
Boja  :nyelv:
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #103 Dátum: 2006.05.25 17:16:27 »
Idézetet írta: "Misi"
A találkozó tervezett programjai:

-Szlalomverseny
-Alkatrészfelismerõ verseny
-Vezetés bekötött szemmel (szlalom)
-Gyorsulási verseny
-Kerékhajító verseny
-Autótoló-verseny
-Autó szépségverseny
-Gyerekeknek: aszfaltrajzverseny


Amint azt látjátok a programterv megegyezik a tavalyi talin lebonyolított programokkal. Sajnos több program felvételére nincs lehetõség


Igen latjuk, es a gyengebb testfelepitesu emberkek - mint pl en - tavaly is reklamaltak....
Ebbol kettot holt felesleges elkezdeni.... adjuk most oda a fodijat Savarianak es legyen helyette kotoelem felismero verseny :)
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
2006 Nyári Találkozó (2006.07.15. szombat. Tököli reptér)
« Válasz #104 Dátum: 2006.05.25 22:27:55 »
Idézetet írta: "Misi"
A reptér vezetése igazolta, hogy megvásárolták a jogokat...
Ez volt az elsõ dolog, amit ellenõriztünk.
Esetleg megkérdézné valaki a lentebb említett helyszíneket, hogy szabad-e az említett idõpontokban a terep, illetve mennyiért és milyen feltételekkel lehet kibérelni a területet...
Megköszönnénk.....


Megpróbálom megtudni a mezõkövezsdit!
hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery