Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1596235 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11700 Dátum: 2018.08.21 11:03:26 »
én úgy hívom le a gyerekem a szobájából hogy kihúzom a wifi routert.
ennyi.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11701 Dátum: 2018.08.21 13:37:40 »
...
[rohog]


én úgy hívom le a gyerekem a szobájából hogy kihúzom a wifi routert.
ennyi.  :cry:

Az olyan 19. századi.... Fel kell venni nekik egy virtuális AP-t, amit egy klikkre ki lehet nyomni winbox-on át.
Mostanában mondjuk nagy sláger a porszívó. Vettem Lidl-ben egy vizes porszívót, ami úgy néz ki mint egy benga nagy R2D2. Ha elrakják a szobájukat akkor megengedem hogy kiporszívózzák vele. :D So far so good....

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11702 Dátum: 2018.08.21 15:49:57 »
Látom Mikrotikkel nyomulsz.  :yes:
A porszívós motiváció meg zseniális!  :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11703 Dátum: 2018.08.21 16:08:06 »
Tapasztalatom szerint a mai tizenévesek lényegesen többet tudnak informatika terén szüleiknél. Ha a szülő nem ilyen szakirányú vagy erőteljes műkedvelő és önképző, akkor ebben a router csatában a kölkök nyernek, a szülő meg mehet a szomszédba meccset nézni  :D :D :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11704 Dátum: 2018.08.21 16:42:08 »
Látom Mikrotikkel nyomulsz.  :yes:
A porszívós motiváció meg zseniális!  :clap:
A porszívó buktatott le? :D

Tapasztalatom szerint a mai tizenévesek lényegesen többet tudnak informatika terén szüleiknél. Ha a szülő nem ilyen szakirányú vagy erőteljes műkedvelő és önképző, akkor ebben a router csatában a kölkök nyernek, a szülő meg mehet a szomszédba meccset nézni  :D :D :D
Szerencsére nálunk nincs sok esélyük. Tavaly mikor nem kapcsolta le a zenét, távoli asztallal átvettem a gépét. Ú, mekkora sipákolás volt. :D
Mostanában sikerült őket kicsit elvonni a gépektől. Pincét véstük, villanyszereltük, vakoltunk közösen. Kicsit le akarjuk húzni őket télire a gépekről, úgyhogy egy 10m2-es helységet átalakítunk lent hintával, mászókötéllel, meg csinálunk egy mászófalat. Meg lesz egy ilyen szoba széles csimpaszkodós izé is (monkey bar az angol neve). Meglátjuk mennyire válik be. Egy lehajtható terepasztal is van függőben, már csak a Carrera Go szettjüket kell rá valahogy fixen felrögzíteni.

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11705 Dátum: 2018.08.21 17:16:08 »
A Winbox.  :otlet:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11706 Dátum: 2018.08.21 20:59:30 »
A porszívó buktatott le? :D
Szerencsére nálunk nincs sok esélyük. Tavaly mikor nem kapcsolta le a zenét, távoli asztallal átvettem a gépét. Ú, mekkora sipákolás volt. :D
Mostanában sikerült őket kicsit elvonni a gépektől. Pincét véstük, villanyszereltük, vakoltunk közösen. Kicsit le akarjuk húzni őket télire a gépekről, úgyhogy egy 10m2-es helységet átalakítunk lent hintával, mászókötéllel, meg csinálunk egy mászófalat. Meg lesz egy ilyen szoba széles csimpaszkodós izé is (monkey bar az angol neve). Meglátjuk mennyire válik be. Egy lehajtható terepasztal is van függőben, már csak a Carrera Go szettjüket kell rá valahogy fixen felrögzíteni.

A mászófal kialakítása hogyan lesz? Körbe a 10(tíz) m2 alapterület kerületén spirálisan 2,7 m belmagasságban, vagy födémáttörésekkel a kúpcserépig? Zseniális!



Ez egyébként igen szimpatikus, és koránt sincs vége Apuék részéről. A vonalas energiák szolgáltatása is szüneteltethető, a hűtő is leolvad, a gyerek által becserkészett PIN kód is megváltoztatható, a tölthető aksis led  lámpa melóhelyen tölthető, mint a mobil is, stb. Az áthűlt elektron szegény szoba és az éhség, jól irányítva "oroszlán szelídítővé tud válni". A kisfia meg kinyalhatja.....a pizzazsíros dobozt, ha nem tanul meg gondolkozni és alkalmazkodni.   
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11707 Dátum: 2018.09.18 06:32:08 »
robi, mi volt a neve annak a programnak, amivel könyvtárfa nézetben gyorsan meg lehet keresni a számítógépen a nagy tárhelyet foglaló tartalmakat? Te adtad a tanácsot anno, de sajnos nem emlékszem a nevére. Valami tree neve van... nem ugrik be...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11708 Dátum: 2018.09.18 07:33:42 »
Treesize

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11709 Dátum: 2018.09.18 07:35:21 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11710 Dátum: 2018.09.18 09:05:44 »
Szerintetek miért lehet, hogy win 10 alatt többször beakad/befagy a chrome akár több tíz másodpercre is. Eléggé idegesítő, mert egyrészt egy elég erős gépről van szó, másrészt minden szoftver (a windows is) teljesen jogtiszta rajta, tehát nem barkácsolt dologról van szó.

Rákerestem, és másoknál is volt ilyen probléma, de többen azt írták, hogy egy április windows frissítés ezt megoldotta. Az én windowsom mindig frissíti magát, lehet, hogy én még várok erre az áprilisi frissítésre? Ötlet?
Csak tájékoztatásul egy windows frissítés tényleg megoldotta  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11711 Dátum: 2018.09.24 19:58:57 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11713 Dátum: 2018.09.25 10:20:29 »
https://index.hu/techtud/2018/09/24/a_google_titokban_fontos_valtozast_vezet_be_a_chrome-ban/

Aki eddig nem állt át Firefox-ra, az lassan kezdje meg...
Eddig is google felhőben tároltam a jelszavaimat (bank és bankkártya adatok kivételével, ott ujjlenyomatos azonosítás van az Androidos telefonomon :D). El szoktam gondolkodni hogy tudnának visszaélni a lementett jelszavaimmal:
-Letölt pár kiegészítőt repszimulátorhoz
-Csempét választ a lakásomhoz (köszönöm).
-Prostit rendel a rosszlányokról (egészségére)
De csak hogy félelmet is keltsek:
Hétvégén újratelepítettem egy 3 éve legálisan vásárolt repülési útvonaltervező, üzemanyag számoló programot (gondolom mindenkinek van ilyenje), beírtam a regisztrációs kódomat, majd kiírta a gép, hogy ezt a kódot az elmúlt 180 napban 4 gépre telepítették (persze elfogadta). A kód nincs már fent a levelezőm felhős részében, egyedül a gépem levelező progijában található meg.
Szerintem aki fél az adatlopástól, húzza ki a gépét és költözzön ki egy sátorba az erdőbe, más megoldást nem látok :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11714 Dátum: 2018.09.25 10:57:15 »
Szerintem aki fél az adatlopástól, húzza ki a gépét és költözzön ki egy sátorba az erdőbe, más megoldást nem látok :)
Egyszer egy kollégámmal Amsterdamban voltunk egy megbeszélésen, megkaptuk a wifi jelszót amit én be is állítottam a gépemen. Ő azt mondja, hogy nem használ idegen wifit, csak a saját mobiljáról a mobilnetet használja (akkor még nem volt ingyenes adatroaming, de olyan csomagja volt, hogy belefér), mert ellopják az adatait és elolvassák a levelezését. Mondtam neki, hogy az én levelezésemet bátran elolvashatják, nem zavar... De különben is jórésze magyarul van, szóval hajrá!
Helyén kell tudni kezelni ezeket a dolgokat. És valóban lehet túlparázni, de akkor irány a tanya a világ végén internet és telefon nélkül.
Én nem gondolom, hogy én vagyok olyan érdekes, hogy bárki az én dolgaimat nézné, ha pedig valaki ettől lesz boldogabb, akkor hajrá! Amúgy a legtöbb esetben nem is emberek nézik, hanem algoritmusok, de az eddig is volt (célzott reklámok keresési előzmények alapján stb).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...