Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597850 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11370 Dátum: 2017.08.08 21:45:51 »
Nem tettem közzé mi a rés, és miként lehetne kihasználni. Azért nem visznek el, mert az utcán nézelődve meglátok egy szélesre tárt ajtót. :flowers:
Ki tudja. A feljelentett srác se tette közzé, először a bkk-nak meg T-nek írt, meg talán két újságírónak. A publikálást az újságíró lépte meg ha jól tudom, aztán átvették a többiek.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11371 Dátum: 2017.08.08 22:51:21 »
Az újságíróknak meggondolatlan cselekedet volt kiadnia a hibákat a hivatalos reakció előtt, ugyanis attől kezdve lett miről vitatkozni a jogászoknak. Van ilyen célra egy hatósági mailcím ahol 24 órában várják a bejelentéseket. Az N K I oldalán elég közérthetően le van írva, hol a határ.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11372 Dátum: 2017.08.13 21:20:24 »
Ajánlanátok nekem valami jó registry/gép takarító programot win7-hez? Lehetőleg ingyeneset. Köszönöm!
A feleségem gépének processzora folyamatosan 70-80%-on pörög üresjáratban is, szerintem egy alapos takarítás ráférne.

Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11373 Dátum: 2017.08.13 22:07:03 »
Vagy csak beragadt a Windows Update. Egy Win7-es gépnél volt, hogy 2 napig pörgött rajta, mire végre sikerült letölteni a frissítéseket. (svchost.exe illetve a wuauserv process pörgeti ilyenkor a CPU-t)
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.13 22:09:45 írta xpet »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11374 Dátum: 2017.08.13 23:02:36 »
Vagy csak beragadt a Windows Update. Egy Win7-es gépnél volt, hogy 2 napig pörgött rajta, mire végre sikerült letölteni a frissítéseket. (svchost.exe illetve a wuauserv process pörgeti ilyenkor a CPU-t)
Elég régi rég, és ritkán használjuk, amikor bekapcsoljuk akkor pedig használhatatlan. De lehet bekapcsolom, és hagyom 1-2 napig, akkor talán rendbelesz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11375 Dátum: 2017.08.14 13:43:23 »
A korábban már tárgyalt Lenovo G585 (AMD proci stb...) újból terítéken van :) Páromat azzal sikerült meggyőzni (a cseréről), hogy bevittük az általa is ismert számtech boltba/szervizbe, megmutattam a srácoknak, elmondtam a fő bajt (lassú), majd rámutattam az AMD E1 matricára, a srác mondta, ezzel meg is magyaráztam mindent...
Említették a használt üzleti laptop kategóriát. Hol érdemes ilyet keresni? Találtam néhány erre szakosodott üzletet a neten, de nem igazán tudok eligazodni a kínálatban. Ami fontos lenne, hogy néhány évet kibírjon, komolyabb gond nélkül (itt leginkább a sebességre gondolok) Felhasználási terület: MS Office alkalmazások, youtube, filmnézés, szóval semmi komoly, de mindezt gyorsan!
Köszi előre is a segítséget!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11376 Dátum: 2017.08.14 14:03:28 »
A korábban már tárgyalt Lenovo G585 (AMD proci stb...) újból terítéken van :) Páromat azzal sikerült meggyőzni (a cseréről), hogy bevittük az általa is ismert számtech boltba/szervizbe, megmutattam a srácoknak, elmondtam a fő bajt (lassú), majd rámutattam az AMD E1 matricára, a srác mondta, ezzel meg is magyaráztam mindent...
Említették a használt üzleti laptop kategóriát. Hol érdemes ilyet keresni? Találtam néhány erre szakosodott üzletet a neten, de nem igazán tudok eligazodni a kínálatban. Ami fontos lenne, hogy néhány évet kibírjon, komolyabb gond nélkül (itt leginkább a sebességre gondolok) Felhasználási terület: MS Office alkalmazások, youtube, filmnézés, szóval semmi komoly, de mindezt gyorsan!
Köszi előre is a segítséget!
Ez a használt üzleti laptop dolog engem is érdekelne.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11377 Dátum: 2017.08.14 15:14:06 »
Ez a használt üzleti laptop dolog engem is érdekelne.

Ezt tudom jó szívvel ajánlani  :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11378 Dátum: 2017.08.14 15:35:45 »
Én meg őket: http://hadrianus.hu/
1 év garit adnak mindenre.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11379 Dátum: 2017.08.14 17:08:26 »
Fery

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11380 Dátum: 2017.08.14 19:20:34 »
Ez a használt üzleti laptop dolog engem is érdekelne.

Én a laptopszalont ajánlom, már két gépet is vettem akciósan tőlük.  Ha Prohardveres fórum tag vagy, további  kedvezmény, akit érdekel PÜ-ben a továbbiakat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11381 Dátum: 2017.08.18 12:41:34 »
Ezt tudom jó szívvel ajánlani  :yes:
Én is őket ajánlom, már legalább 5 gépet vettem tőlük és maximálisan elégedett vagyok velük.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11382 Dátum: 2017.08.25 12:12:50 »
Srácok!
Érdekelne van e működő tapasztalat wifi jelerősítővel kapcsolatban?
Néztem ezt a Xiaomi WIFI Amplifier 2  ami kb 2.500 forintból megvan és USB csatin üzemel csak az nem tetszik, hogy egy applikációt kell ehhez telepíteni a telefonra. Aztán találtam számomra noname pixlink, imice :) nevűeket amelyek vezetékesek is tudnak lenni, ha kell. Külföldi rendelés lenne, tehát nem sürgős, de szeretnék valami egyszerű megoldást. Dönteni nem nagyon tudok mert nincs tapasztalatom ilyen kiegészítőkkel. Tudtok ajánlani valami egyszerű kütyüt?
Fery

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11383 Dátum: 2017.08.25 13:04:18 »
Srácok!
Érdekelne van e működő tapasztalat wifi jelerősítővel kapcsolatban?
Néztem ezt a Xiaomi WIFI Amplifier 2  ami kb 2.500 forintból megvan és USB csatin üzemel csak az nem tetszik, hogy egy applikációt kell ehhez telepíteni a telefonra. Aztán találtam számomra noname pixlink, imice :) nevűeket amelyek vezetékesek is tudnak lenni, ha kell. Külföldi rendelés lenne, tehát nem sürgős, de szeretnék valami egyszerű megoldást. Dönteni nem nagyon tudok mert nincs tapasztalatom ilyen kiegészítőkkel. Tudtok ajánlani valami egyszerű kütyüt?

Ezt úgy oldottam meg ,hogy a régi linksys routeremet rakta be a földszintre , mint jelerősítő.
Valahogy így.
Ha jól értem .  ::)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11384 Dátum: 2017.08.25 13:29:11 »
Picit olvass vissza, az ilyen repeaterekkel bajok szoktak lenni, nemrég tárgyaltuk.