Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598614 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11205 Dátum: 2017.02.23 13:02:06 »
Nagy a ház + terasz, nem fedi le rendesen a 868. Kábeles összeköttetés lenne a két router között, tehát nem wlanos AP. Néztem AC-s reapeater-t, de gyakorlatilag majdnem annyiból routert is lehet venni, az meg később mindig jól jöhet (akár a D-LINK meghibásodása esetén is). A 868-on levő külső tároló DLNA-ként működik, azt szeretném bárhol elérni a házban, arról a HD-s tartalmakat akadásmentesen olvasni.

Most is ez a rendszer megy, csak egy csontalap 150-es routerral, DHCP ki, kábel a LAN csatlakozók egyikébe megy be. De bármilyen megoldásra nyitott vagyok, mert annyira azért nem értek a lovakhoz  :D

Nálam a következő a rendszer: Bejön az optikai a tetőn van egy fogadó router(DIGI), aztán lejön a koax egy WIFI routerbe (LinkSys), ami ellátja az első részt, szobákat. Itt egy LAN landol egy áramköri jeltovábbító egységbe, ennek a fogadóoldala (TP-Link AV200 KIT) a ház másik végén szórja szanaszét a WIFI jelet.  Erre egy másik router is rá van lökve, ami a garázsban lévő okoskonnektort szolgálja ki, by Calix motorelőmelegítő.     Nem lenne neked is elég egy áramköri jeltovábbító?  És akkor nem kellene még egy router.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11206 Dátum: 2017.02.23 13:20:53 »
Vegyesek a tapasztalataim ezekkel az áramköri jeltovábbítókkal. A ráírt sebesség átvitel töredéke ment csak át rajta, és gyakran fordult elő hogy a két egység elvesztette egymással a kapcsolatot. Oka, hogy a 230V-os hálózaton egyéb zavarok is voltak, melyek interferenciát okoztak a jeltovábbítónak. Ezeket a zavarokat a lakás egyéb berendezései keltik (pl. mikrohullámú sütő), de ez szabályos. Sajnos a jeltovábbító páros nem igazán tolerálta...
Csak legutolsó megoldásként alkalmaznék ilyet szívem szerint, ha minden más lehetőség elfogyott - mert bármikor csatlakoztathatsz a konnektorba egy újabb zavaró eszközt a jövőbe, aztán hirtelen nem tudod, mitől romlott el az adathálózat.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11207 Dátum: 2017.02.23 13:53:34 »
Egy Ubiquiti UniFi UAP-LR bombabiztos megoldás lesz a problémádra.
Igen, néztem ezeket, csak nem akartam még egyszer rákölteni a D-Link árát a jel tovább szórására. Tuti ez a legelegánsabb és legbiztosabb megoldás, de a jelenlegi 3e Ft-os Tp-Link router is gondmentesen végzi el ezt, csak a sávszélessége szűkös a média tartalomhoz. Böngészéshez egy-két laptopon és telefonon tökéletes.
Tehát ha egy 16-20e Ft közötti routerrel is meg tudom ezt oldani, nem adnék ki még egyszer annyit.
Köszi a válaszokat, megrágom még a dolgot :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11208 Dátum: 2017.02.23 15:37:21 »
Vegyesek a tapasztalataim ezekkel az áramköri jeltovábbítókkal. A ráírt sebesség átvitel töredéke ment csak át rajta, és gyakran fordult elő hogy a két egység elvesztette egymással a kapcsolatot. Oka, hogy a 230V-os hálózaton egyéb zavarok is voltak, melyek interferenciát okoztak a jeltovábbítónak. Ezeket a zavarokat a lakás egyéb berendezései keltik (pl. mikrohullámú sütő), de ez szabályos. Sajnos a jeltovábbító páros nem igazán tolerálta...
Csak legutolsó megoldásként alkalmaznék ilyet szívem szerint, ha minden más lehetőség elfogyott - mert bármikor csatlakoztathatsz a konnektorba egy újabb zavaró eszközt a jövőbe, aztán hirtelen nem tudod, mitől romlott el az adathálózat.

Ebben teljesen igazad van, azonban nálam bevált már évek óta működik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11209 Dátum: 2017.02.24 00:11:41 »
Egy kis alufólia csodákra képes.
Megfelelően elhelyezve irányítható/ erősíthető a rádiós rendszerek teljesítménye.
A külső antennás modellek ugyan kevésbé dizájnosak, mint a belső antennával rendelkezőek, de a hajlítható antennák célirányossabban állíthatóak illetve könyen cserélhetőek nagyobb nyereséségűre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11210 Dátum: 2017.02.24 10:27:19 »
Ez mekkora felfedezés!  :lol:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11211 Dátum: 2017.02.24 11:44:37 »
Router javaslatot szeretnék kérni.
Gigabit, AC, falra szerelhető, USB nem létkérdés. Második router lesz a házban egy D-LINK 868L mellé.
TP-LINK és D-LINK routerekkel volt eddig dolgom.
MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN router, falra felfúrható RB2011 fali konzollal. 5db Gigabit LAN port, 5db 100MB LAN port, 1db SFP port(ha optikát kéne bevezetni valamikor), 1-1W kimenet két antennán, virtuális AP létrehozási lehetőség(vendégegnek például), gyakorlatilag szinte bármit meg lehet vele csinálni amit nagyválalati routerek tudnak. A fali konzollal marha kultúráltan el lehet helyezni. PPPoE kezelést is intézi, nem kell külön eszköz. Egész házat beszórja, kertben 50 méterre még bőven van használható jel. 45.000 ft körül jön ki a konzollal, de többet nem fogsz a "kéne valami ami megoldja a WIFI jel problémát" kérdéskörrel foglalkozni. Azután vettem meg, hogy összeszámoltam mennyi pénzt szórtunk el eddig olcsó routerekre meg a kiegészítőkre.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11212 Dátum: 2017.02.24 12:14:17 »
MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN router, falra felfúrható RB2011 fali konzollal. 5db Gigabit LAN port, 5db 100MB LAN port, 1db SFP port(ha optikát kéne bevezetni valamikor), 1-1W kimenet két antennán, virtuális AP létrehozási lehetőség(vendégegnek például), gyakorlatilag szinte bármit meg lehet vele csinálni amit nagyválalati routerek tudnak. A fali konzollal marha kultúráltan el lehet helyezni. PPPoE kezelést is intézi, nem kell külön eszköz. Egész házat beszórja, kertben 50 méterre még bőven van használható jel. 45.000 ft körül jön ki a konzollal, de többet nem fogsz a "kéne valami ami megoldja a WIFI jel problémát" kérdéskörrel foglalkozni. Azután vettem meg, hogy összeszámoltam mennyi pénzt szórtunk el eddig olcsó routerekre meg a kiegészítőkre.
Köszi, ez tényleg egy komoly cucc  :yes: ! De adott már egy D-LINK 868L, amit nem dobnék ki.
Lett mellé egy D-LINK DIR842 AC1200-as. A két router LANon van összekötve, DHCP kikapcsolva. A ház két felén vannak, így mindenhol nagyon kényelmesen elérhető a hálózat. A TVhez sem kell LAN, wlanon hozzáfér a tartalmakhoz 5 GHz-en(3 m, szabad rálátással).

Egyébként a legszűkebb keresztmetszet éppen a falon rögzíthetőség volt, a legtöbb jelölt ott bukott el. Pedig nem egy nagy kaland úgy kialakítani a hátulját, hogy ez megoldható legyen (régen mindegyik alapból ilyen volt, most meg az agyon dizájnolt formákba ez nem fér bele úgy látszik :( )

Köszi mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat!  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.24 12:16:25 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11213 Dátum: 2017.02.24 13:42:52 »
1db SFP port(ha optikát kéne bevezetni valamikor)
Ezzel a tanáccsal itt csak óvatosan, spéci SFP modul kell még hozzá, ami szolgáltatófüggő dolog lehet. Úgy laza 30ezer Ft.-ot kell rádobni, és akkor még csak utólag derül ki, hogy a szolgáltató optikájával együttműködik-e vagy sem (SC/LC konverzióról akkor még nem is beszéltünk).

Egy mikrotik-em nekem is van itthon - de azt tanácsolom mindenkinek, hogy csak akkor vegyen ilyen márkájút, ha igazán elszánt az informatika és azon belül a hálózatok menedzselése iránt. Sajnos az eszköz kezelése koránt sem mondható átlag felhasználó-barátnak (bár van webes felülete meg külön menedzselő program is, az igazi tudása parancssoros konfigurációval hozható elő). Ugyanakkor komoly hátránya, hogy az elérhető dokumentációja elavult, azaz a legutolsó routeros firmware-hez sosincs naprakész infó (a doksi több verziószámmal el van maradva) miközben gyakorlatilag doksi nélkül szinte teljesen meg van lőve az ember. Sokkal több időráfordítás kell a megtanulásához, mint sem pusztán a manuált elolvasni. Ami meg engem különösen zavart, hogy a támogatói fórumukon ha feltettél egy kérdést, azonnal pökhendi stílusba dobták vissza hogy olvasd el a manuált azt' kész (nincs az a jó hangnem mint pl. itt vagy más szakmai fórumokon). Személyes tapasztalatom alapján írom mindezt. Ettől persze nem rossz a mikrotik, csak rá kell szánni az időt a "pilótavizsgára".

Létezik még ezer másik mikrotik-hez hasonló megoldás, ahol ilyen hátrányok nincsenek, vagy kevésbé hangsúlyosak - kb ugyanolyan nagyságrendű tudással - pl. pfSense. De ez a téma itt már nagyon off (ez egy autós fórum).
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.24 13:58:01 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11214 Dátum: 2017.02.24 16:12:06 »
Köszi, ez tényleg egy komoly cucc  :yes: ! De adott már egy D-LINK 868L, amit nem dobnék ki.
Lett mellé egy D-LINK DIR842 AC1200-as. A két router LANon van összekötve, DHCP kikapcsolva. A ház két felén vannak, így mindenhol nagyon kényelmesen elérhető a hálózat. A TVhez sem kell LAN, wlanon hozzáfér a tartalmakhoz 5 GHz-en(3 m, szabad rálátással).

Egyébként a legszűkebb keresztmetszet éppen a falon rögzíthetőség volt, a legtöbb jelölt ott bukott el. Pedig nem egy nagy kaland úgy kialakítani a hátulját, hogy ez megoldható legyen (régen mindegyik alapból ilyen volt, most meg az agyon dizájnolt formákba ez nem fér bele úgy látszik :( )

Köszi mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat!  :hug:
Amióta ez van, azóta nem tudok róla, hogy van hálózat. Csak megy.



Ezzel a tanáccsal itt csak óvatosan, spéci SFP modul kell még hozzá, ami szolgáltatófüggő dolog lehet. Úgy laza 30ezer Ft.-ot kell rádobni, és akkor még csak utólag derül ki, hogy a szolgáltató optikájával együttműködik-e vagy sem (SC/LC konverzióról akkor még nem is beszéltünk).

Egy mikrotik-em nekem is van itthon - de azt tanácsolom mindenkinek, hogy csak akkor vegyen ilyen márkájút, ha igazán elszánt az informatika és azon belül a hálózatok menedzselése iránt. Sajnos az eszköz kezelése koránt sem mondható átlag felhasználó-barátnak (bár van webes felülete meg külön menedzselő program is, az igazi tudása parancssoros konfigurációval hozható elő). Ugyanakkor komoly hátránya, hogy az elérhető dokumentációja elavult, azaz a legutolsó routeros firmware-hez sosincs naprakész infó (a doksi több verziószámmal el van maradva) miközben gyakorlatilag doksi nélkül szinte teljesen meg van lőve az ember. Sokkal több időráfordítás kell a megtanulásához, mint sem pusztán a manuált elolvasni. Ami meg engem különösen zavart, hogy a támogatói fórumukon ha feltettél egy kérdést, azonnal pökhendi stílusba dobták vissza hogy olvasd el a manuált azt' kész (nincs az a jó hangnem mint pl. itt vagy más szakmai fórumokon). Személyes tapasztalatom alapján írom mindezt. Ettől persze nem rossz a mikrotik, csak rá kell szánni az időt a "pilótavizsgára".

Létezik még ezer másik mikrotik-hez hasonló megoldás, ahol ilyen hátrányok nincsenek, vagy kevésbé hangsúlyosak - kb ugyanolyan nagyságrendű tudással - pl. pfSense. De ez a téma itt már nagyon off (ez egy autós fórum).
Hm? Felteszel egy WinBox-ot, csatlakozol a routerhez és összeklikkelsz mindent ami kell. Ne büntesd magad parancssorral. :hug:
Ha Cisco, akkor persze én is parancssor párti vagyok, de Mikrotik esetében WinBox a hatékonyabb. Cégnél meg pláne, egy felületről kezelhető minden eszköz.

Itt van minden amit egy átlagfelhasználónak tudnia kell: http://mindenamimikrotik.hu/mikrotik-online-kezdolap/
5000 ft körül volt ha jól emlékszem, de aztán előfizettünk az egészre, amiben az összes videó benne van. De be is állítja neked a honlap tulaja ahogy kell, egy csekély összegért. Utána pedig el lehet felejteni az eszközt.
Mikrotik fórummal kapcsolatban nincs tapasztalatom, még sose kellett mennem. A fenti linken lévő oktatóanyagok alapján mindent fel lehet szedni ami normál körülmények közt kell. Sőt... Ha a 30 órányi anyagot magáévá tette az ember, simán neki lehet menni a Mikrotik cert-eknek. De ez itt tényleg OFF, otthon felhasználásra bőven elég a mikrotik gyorstalpaló című másfél órányi anyag.

SFP: ha megúszható 6.000 forintból, akkor a szolgáltató "költséghatékony" eszköze helyett inkább Mikrotik megoldást veszek: http://mindenamimikrotik.hu/termekkategoria/sfpsfp/
Értelemszerűen csak akkor, ha a szolgáltató eszközén látom hogy kompatibilis. Ha pedig megveszem és nem jó, akkor netről rendelve van 14 nap visszaküldeni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11215 Dátum: 2017.02.27 14:19:01 »
http://index.hu/tech/2017/02/27/nagy_a_felhaborodas_az_otp_uj_mobilappja_miatt/

Eleve hülyeség sztem ilyesmit mobiltelefonon használni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11216 Dátum: 2017.02.27 15:20:30 »
Nemtom. Ótépével nem bizniszelek szándékosan, de a "saját" bankom androidos alkalmazása simán felment a Xiaomira és jól működik is. Igaz, nem is rootolt, de a cikkben sem az.

TtkRN2

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11217 Dátum: 2017.02.27 17:05:37 »
http://index.hu/tech/2017/02/27/nagy_a_felhaborodas_az_otp_uj_mobilappja_miatt/

Eleve hülyeség sztem ilyesmit mobiltelefonon használni.
Nem hülyeség, fájó összeget egy számlán tartani inkább az, de ma nézegettem azért ezt az alkalmazást: eddig ugye volt egy kétlépcsős autentikáció, kellett hozzá ügyfélkód, számlaszám és egy jelszó (betű-szám). Majd ezután egy SMS kódot kellett bevinni. Most ezt lecserélték egy ujjlenyomat, 6-8 számjegyű PIN kódra (ha nincs ujjad még mindig ott van a PIN). Ez a PIN viszont csak számjegy lehet, tehát ellopott telefon és elegendő idő alatt nem nehezen törhető brute force-al is a bankszámla.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11218 Dátum: 2017.02.27 18:23:34 »
Nemtom. Ótépével nem bizniszelek szándékosan, de a "saját" bankom androidos alkalmazása simán felment a Xiaomira és jól működik is. Igaz, nem is rootolt, de a cikkben sem az.

TtkRN2
én is használtam az erste appot az elözö telómon...mára leépitettem...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11219 Dátum: 2017.02.27 18:24:30 »
Baj volt vele?

TtkRN2