Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597931 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11130 Dátum: 2016.12.12 10:14:21 »
mi a legolcsobb megoldás torrent visszaosztásra? tudom hogy a Nas de másra nem kell.  hogy menjen de ne legyen hangja és ne fogyasszon
nincs olyan wlan router ami ezt megcsinálja egy rádugott pendrive-al pl?

Lassan 3 éve egy Asus rt-n16 + 2,5" 500GB WD hdd külső házban teszi a dolgát .  ::)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11131 Dátum: 2016.12.12 10:20:21 »
Lassan 3 éve egy Asus rt-n16 + 2,5" 500GB WD hdd külső házban teszi a dolgát .  ::)
A routeren önállóan fut a torrent kliens?

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11132 Dátum: 2016.12.12 10:29:35 »
A routeren önállóan fut a torrent kliens?

Tomato Firmware & entware van a hdd-n, innen fut.

Az itt leírtak alapján készült.
"A firmware igazi előnyeit akkor tudjuk kihasználni, ha az USB portra egy külső háttértárat csatlakoztatunk, amire igényeink szerint különféle programokat telepíthetünk. Ez lehetőség szerint inkább merevlemez legyen, mert a tapasztalatok szerint a flash memória bizonytalan  működést okozhat"

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11133 Dátum: 2016.12.12 10:36:06 »
Köszi!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11135 Dátum: 2016.12.19 14:40:54 »
Mi kerül egy elírt emailcímben 150 ezerbe?
Valahol igaza van, de nem értem hogy nem fizette ki. Megkötöm, kifizetem. Az utolsó pillanatban, felszólításra fizetéses mentalitás nem vezet messzire.
PBA-t simán megbombáztam volna ügyvéddel, hogy megerősítés nélkül hogy lehetett email címet váltani. E-mail címet nem lehet csak úgy listára venni, EU-s irányelv követeli meg a megerősítést. Nem létező email címet nem lehet megerősíteni.
 Másik: hitelt érdemlően bizonyítani kell, hogy tájékoztatták levélben, vagy telefonon. Utóvbbiról hangfelvétel kell, előbbiről postai napló. PBA amúgy nagyon gyönge volt nekem, amint lehetett léptem tőlük. Ha Casco-t akarnak rádsózni akkor azonnal megtalálnak, de ha kérdezel valamit, jó esetben 3-4 nap a válasz. Felmondásra meg hajlamosak úgy reagálni, mintha meg sem történt volna. Egy kín velük az ügyintézés, a lóvét leakasztják, az ügyfélképviseleti részt viszont egyszer se vettem észre. Konkrét választ több kör után akkor sikerült kinyerni mikor megírtam, hogy tudomásom szerint minden törvényben és az ő belső szabályzatukban meghatározott lépést megtettem a felmondáshoz, ha álláspontjuk szerint továbbra is szerződéses a viszonyunk írják meg, mert akkor a további levelezést az ügyvédem végzi. Erre nagy kegyesen visszaigazoltak írásban.
De nem sírhatok, csak tízezret buktam azon, hogy náluk kötötte az importőr a gfb-t és egy év után szabadultam.  :clap:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11136 Dátum: 2016.12.19 17:00:21 »
A probléma az, hogy nem tudod kifizetni azonnal. Mert az átkötést az évforduló előtt jellemzően 1 hónappal csinálja meg az ember, viszont a számla / fizetési értesítés csak hetek múlva érkezik meg. Addig meg simán el lehet felejteni...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11137 Dátum: 2016.12.19 17:28:03 »
Lehet tévedek, de a biztosítónál újrakötéskor tavaly ki tudtam fizetni helyben, 1 hónappal évforduló előtt. Idén nem volt érdemes újrakötni, maradt a régiben minden.

TtkRN2


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11138 Dátum: 2016.12.19 20:45:17 »
A probléma az, hogy nem tudod kifizetni azonnal. Mert az átkötést az évforduló előtt jellemzően 1 hónappal csinálja meg az ember, viszont a számla / fizetési értesítés csak hetek múlva érkezik meg. Addig meg simán el lehet felejteni...
Ez így van. Az alkusznál leadod az átkötési szándékodat, ők intéznek mindent, és fizetni csak akkor tudsz, amikor az új szerződés már él (és már megvan az új kötvényszámod, ami alapján utalhatsz).
Én általában inkasszóval rendezek mindent, azt meglehet csinálni, de azt is csak akkor, amikor az új szerződés adatai megvannak, és átküldik mélben. Akkor lehet az inkasszót is csak beállítani, mert az ügyfélazonosító/kötvényszám mindenképp kell az utaláshoz.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11139 Dátum: 2016.12.20 10:25:57 »
A probléma az, hogy nem tudod kifizetni azonnal. Mert az átkötést az évforduló előtt jellemzően 1 hónappal csinálja meg az ember, viszont a számla / fizetési értesítés csak hetek múlva érkezik meg. Addig meg simán el lehet felejteni...
Allianznál megkötöttem online és lehetett azonnal fizetni kártyával.

Én általában inkasszóval rendezek mindent...
Csoportos beszedési megbízásra gondolsz. Inkasszónak a számládról történő jóváhagyásod nélküli, de törvényi háttérrel megtámogatott lehívást nevezik és kizárólag ki nem egyenlített tartozásbehajtásra szolgál. Inkasszót fizetési meghagyás alapján hajthatnak végre rajtad, ha Közjegyző felé hitelt érdemlően igazolták a tartozásodat amit nem fizetsz. Vagy bírósági ítélet alapján, vagy NAV törvényi meghatalmazás alapján.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11140 Dátum: 2016.12.20 10:52:59 »
Allianznál megkötöttem online és lehetett azonnal fizetni kártyával.
Igen, csak itt most nem erről van szó. Alkuszon keresztüli kötésnél (Netrisk, biztosítás.hu, PBA, eurorisk, stb.) nem lehet azonnal fizetni, az okokat felsoroltam előbb. A cikk írója sem közvetlenül a biztosítónál kötötte, ha figyelmesen olvastad.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.20 10:55:01 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11141 Dátum: 2016.12.20 10:54:14 »
Csoportos beszedési megbízásra gondolsz. Inkasszónak a számládról történő jóváhagyásod nélküli, de törvényi háttérrel megtámogatott lehívást nevezik és kizárólag ki nem egyenlített tartozásbehajtásra szolgál. Inkasszót fizetési meghagyás alapján hajthatnak végre rajtad, ha Közjegyző felé hitelt érdemlően igazolták a tartozásodat amit nem fizetsz. Vagy bírósági ítélet alapján, vagy NAV törvényi meghatalmazás alapján.
Ott van az mán'
Lényeg, hogy nem én kell intézzem a fizetés, hanem ők emelik le a zsét maguktól.  :hug:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11142 Dátum: 2016.12.20 17:27:51 »
Ez itt erősen :offtopic:  :censored:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11143 Dátum: 2017.01.15 17:12:39 »
Ha minden jól megy, kapunk (azaz ingyé lesz) egy ilyet a Fujitsu helyett. Ahogy nézem, gyakorlatilag ugyanazok a tudásbeli paraméterei.
Jó lesz ez nekünk...?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11144 Dátum: 2017.01.15 17:26:45 »
Ingyen? Persze.