Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598600 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11085 Dátum: 2016.11.21 22:54:15 »
Nos, itt vannak a mostani gép paraméterei. Annyit tudok hozzátenni, hogy egy kicsit lassú, és a skype nagyon szakadozottan ment rajta. Nekünk amire kell, az levelezés, szövegszerkesztés, ppt készítés, youtube-ról zenék letöltése, megvágása, kottaírás (megfelelő programmal), skype, esetleg meséket a tv-vel összekötve lejátszani netről. Amire nem kell: játék.
Nem tudom ehhez milyen paraméterek kellenek, illetve min kéne változtatni, hogy a jövőbeni új ne legyen ilyen lassú. Ja, és az t mondja az asszony, hogy minél könnyebb legyen, (a mostani is csak 2 kg, szóval nem kér egyszerűt) ez is a drágább használt felé viszi a dolgot. Operációs rendszer nem szükséges, azt kapunk a gyerekekre kedvezményeset.
i5 és 8GB RAM alá már ne add. Meg persze valami SSD utólag, vagy már belerakva, erre több lehetőség is van (pl optikai meghajtó helyére is lehet már HDD-t tenni). Mindig az a sablon szöveg, hogy netezni nem kell erős gép, nos ezt a filozófiát erősen cáfolja a WEB2, youtube és társai. Az erő igenis kell :)
Core i7 képességeit leginkább speciális feladatoknál tudok kiaknázni: virtualizálás, renderelés ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11086 Dátum: 2016.11.22 09:36:27 »
Core i7 képességeit leginkább speciális feladatoknál tudok kiaknázni: virtualizálás, renderelés ...
Nem egészen, egy első/második generációs I7 elég gyengus már egy mai hatodig generációs I5-höz képest.
Használt gép esetén javasolnám az első generációs I-ket (I3-5-7) kerülni, a második gerenrációból minimum I7 legyen, ha harmadig generációtól felfelé már lehet I5 is. I3 semmiképp, mert az már újonnan is brutál lassú - és időálló kép kell mint látom, kvázi nem úgy tervezel hogy 3 év avultatás után csere, hanem míg meg nem döglik használni akarod, akkor ne vegyél I3-at.
Generáció: első 3 számjegyű, utána 4 számjegyűek a procik, és az első számjegy adja melyik generációhoz tartozik. Pl. i7-2630QM - ez második generációs.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11087 Dátum: 2016.11.22 10:49:30 »
Na, akkor próbáljuk másképp. Az arukereso a notebooknál a procikra szűrve a következő opciókat kínálja, ezek közül melyik, vagy melyik ne, vagy ez önmagában még nem elég adat:
Intel Core i5(1500)
Intel Core i7(1184)
Intel Core i3(815)
Intel DualCore(285)
Intel Atom(85)
AMD A-sorozat(172)
Intel Pentium(189)
Intel Celeron(61)
AMD E-sorozat(14)
Intel Core M(38)
AMD FX-sorozat(23)
Intel Core m5(45)
Intel Core m7(43)
Intel Core m3(36)
Intel Xeon(15)
Nvidia Tegra(1)
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11088 Dátum: 2016.11.22 10:50:09 »
Nos, itt vannak a mostani gép paraméterei. Annyit tudok hozzátenni, hogy egy kicsit lassú, és a skype nagyon szakadozottan ment rajta. Nekünk amire kell, az levelezés, szövegszerkesztés, ppt készítés, youtube-ról zenék letöltése, megvágása, kottaírás (megfelelő programmal), skype, esetleg meséket a tv-vel összekötve lejátszani netről. Amire nem kell: játék.
Nem tudom ehhez milyen paraméterek kellenek, illetve min kéne változtatni, hogy a jövőbeni új ne legyen ilyen lassú. Ja, és az t mondja az asszony, hogy minél könnyebb legyen, (a mostani is csak 2 kg, szóval nem kér egyszerűt) ez is a drágább használt felé viszi a dolgot. Operációs rendszer nem szükséges, azt kapunk a gyerekekre kedvezményeset.
A leírtakra egy Core2Duo is elég lenne 4GB RAM-mal, de pont a web az ami megkívánja az erősebb gépet. Ha C2D géppel kinyitok egy mobile.de-t, hahu-t, origo-t, 720p online stream-et, azonnal elkezd visítani a proci. Érdemes legalább (2nd gen)i3-as, de inkább i5-ös procit venni, 4GB vagy 8GB RAM-al. Az SSD-t nem érzem annyira követelménynek, normál felhasználáshoz inkább egy 1TB-s illik jobban, ha a DVD-t is meg akarjátok a gépben tartani. SSHD esetében az 1TB-s HDD mellé odakerül egy 8GB méretű SSD, amire a hardver cache-eli a gyakran használt állományokat. A használt üzleti 14"-os gépek amellett, hogy masszívak, 2 kg körül vannak. Ezek, ha nincsenek nagyon kemény hőingásnak kitéve, elég hosszú életűek.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11089 Dátum: 2016.11.22 11:56:13 »
Na, akkor próbáljuk másképp. Az arukereso a notebooknál a procikra szűrve a következő opciókat kínálja, ezek közül melyik, vagy melyik ne, vagy ez önmagában még nem elég adat:
Intel Core i5(1500)
Intel Core i7(1184)
Intel Core i3(815)
Intel DualCore(285)
Intel Atom(85)
AMD A-sorozat(172)
Intel Pentium(189)
Intel Celeron(61)
AMD E-sorozat(14)
Intel Core M(38)
AMD FX-sorozat(23)
Intel Core m5(45)
Intel Core m7(43)
Intel Core m3(36)

Intel Xeon(15)
Nvidia Tegra(1)
A vastagon szedetteket ne  :D
Csakhogy az árukereső kizárólag új cuccokat kínál fel, az nem lesz olcsó.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11090 Dátum: 2016.11.22 12:16:56 »
A vastagon szedetteket ne  :D
Csakhogy az árukereső kizárólag új cuccokat kínál fel, az nem lesz olcsó.
Tehát marad a felső kettő :D
Az a 4GB RAM legyen inkább 8. És ha nem akarsz sok adatot tárolni, akkor ajánlott az SSD, ne az legyen a szűk keresztmetszet egy erős gépben :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11091 Dátum: 2016.11.22 12:25:58 »
Így van. A lassúság amit szubjektíve érez az ember az főképp a merevlemez miatt van, az SSD-k nagyon felbírják gyorsítani a gépet, és ma már elég biztonságosak is.  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11092 Dátum: 2016.11.22 12:26:53 »
A vastagon szedetteket ne  :D
Csakhogy az árukereső kizárólag új cuccokat kínál fel, az nem lesz olcsó.
nem azért nézem, hanem azon könnyű dolgokat összehasonlítani, meg típuskódokat kiismerni. ;)
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11093 Dátum: 2016.11.22 14:49:53 »
Hiába, mert használt (már nem forgalmazott) gépeket nem fogsz tudni ezzel a módszerrel összehasonlítani.
Ebben az iparágban egy termék gyártási ciklusa rövidebb mint 1 év, már 1-2-3-as generációjú I processzorral szerelt gépeket nem fogsz találni újonnan. És fordítva is igaz, a használt piacon aligha találsz mai 5-6-os generácijójú gépet, amit érdemes legyen megvenni, és főleg annyi darabszámban, hogy legyen mit összehasonlítani.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11094 Dátum: 2016.11.23 10:39:16 »
Nna, megjött a válasz - hozzáteszem, hogy a diagnózist csak a második levélben, rákérdezésre küldték el, az elsőben csak a szép számok voltak:

Tisztelt X!

Beküldtek hozzánk egy Fujitsu Lifebook LH532-es notebookot, kijelző töréssel és tápegység hibával.
 
A xxx munkalapszámú, Fujitsu Lifebook LH532  x. gyári számú notebook javítására vonatkozó árajánlatunk:
 
AC-Adapter: 18.000, -Ft + Áfa
LCD Kijelző: 75.800, -Ft + Áfa
Munkadíj: 8.200, -Ft  Áfa
 
Összesen:        102.000, -Ft + Áfa
  :eek: :eek: :eek:

Na most, ebből az adapter nem érdekes, mert abból vettünk gyári újat ennek a 40%-áért, de azért így is szép a számla...

A diagnózis:
A bevizsgálás során bizonyosság vált, hogy a kijelzőn látható hibát külső behatás okozta. A kijelző több helyen betört és befolyt. A tápegység hibája ehhez hasonló kijelző törést nem okozhat.
A gép külső kijelzőn ad képet, elindul, megfelelően működik, tehát a gép többi alkatrésze nem szenvedett sérülést.
Mivel egy külső behatásról van szó a garanciális javítás nem megoldható. Amennyiben nem kérik a javítást, a  notebook elvitele során egy 6.350, -Ft-os bevizsgálási díj fizetendő.


Van annak értelme - a vaterán épp kínálnak egyet, jelenleg 10,5e Ft-ért - hogy venni egy ugyanilyet, és abból átépíttetni a kijelzőt? Vagy hagyjam a francba az egészet, és vegyek egy másikat helyette.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.23 11:54:02 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11095 Dátum: 2016.11.23 10:45:53 »
Igen, van. Ha pontosan ugyanilyet találsz, akkor bizony a kijelző áttehető!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11096 Dátum: 2016.11.23 18:36:31 »
az lehet hogy áttehető az lcd de ki csinálja meg? a szerviz 8 rugós óradíjjal?   én már csináltam és nem kívánom senkinek..
ha megy a noti amúgy, külső tft monitorra kötve asztali gép lett.
 és egy új noti.  vagy ezt eladni és árát be egy újba
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11097 Dátum: 2016.11.24 11:15:35 »
az lehet hogy áttehető az lcd de ki csinálja meg? a szerviz 8 rugós óradíjjal?   én már csináltam és nem kívánom senkinek..
ha megy a noti amúgy, külső tft monitorra kötve asztali gép lett.
 és egy új noti.  vagy ezt eladni és árát be egy újba
Ha van egy kis kézügyesség, akkor rákeresel a gugliban a típusra + "Disassembly manual" vagy youtube vidire és megcsinálod otthon. Én mindig a hivatalos eljárást követem, a "nem kell ide semmi, megcsinálom anélkül" eljárás általában fülek törését, több csavar kimaradását, utána nem működést okoz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11098 Dátum: 2016.11.24 13:36:50 »
az lehet hogy áttehető az lcd de ki csinálja meg? a szerviz 8 rugós óradíjjal?
Innentől már nem vagyok kötve oda...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11099 Dátum: 2016.11.24 17:16:50 »
Innentől már nem vagyok kötve oda...

Én ITT találtam egy hasonló ügyben megoldást, máshonnan (legalább 6 helyet hívtam végig, benne a laptopszaki céget is) elhajtottak, hogy nincsen, meg is lesz stb. Ők azt mondták, hogy hozzam, megoldják. Fél órát voltam a Béké úton és megoldották soron kívül. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.