Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599037 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11070 Dátum: 2016.11.21 07:06:35 »
nagy mázli....
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11071 Dátum: 2016.11.21 11:26:32 »
Majd meglátjuk...
A szervizben ránézésre azt mondták, hogy ahol más rajzolatú a képernyő "mintája", ott belül folyadék van, annak nagyon nem kéne ott lennie, és magától nem lesz ilyen  tehát nem garanciális hiba. Mellesleg már egy új kijelző is - ha más nem romlott el - annyiba kerül, hogy érdemes elgondolkodni egy új gépen.
Na most lehet, hogy én tudom rosszul, de nem úgy van, hogy garanciaidőn belül neki, utána még szavatosságon belül nekem kell bizonyítani az állítását? (Hogy a másik tehet róla?) Márpedig mi nem itattuk, nem fürdettük a gépet, nem is vertük...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11072 Dátum: 2016.11.21 12:49:20 »
Mi van?  :eek: Tudsz esetleg fotót idetenni a jelenségről?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11073 Dátum: 2016.11.21 13:09:28 »
Annyi eszem nem volt, hogy lefotózzam, de megpróbálom körülírni. Bekapcsolt állapotról beszélve bal felől nézve a képernyő kb. 80%-a grafitszürke, vékony színes csíkokkal tarkítva. (Ezek a csíkok leginkább az egykori "töredezettségmentesítés" csíkjaira emlékeztetnek, csak itt vízszintesek. Ezután egy más mintázatú, a képernyőt hosszanti irányban átszelő, vulkánkitörésre emlékeztető, változó szélességű sáv jött - ez lenne az állítólagos folyadék következménye, majd a maradék rész asszem megint szürke.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11074 Dátum: 2016.11.21 14:17:47 »
Annyi eszem nem volt, hogy lefotózzam, de megpróbálom körülírni. Bekapcsolt állapotról beszélve bal felől nézve a képernyő kb. 80%-a grafitszürke, vékony színes csíkokkal tarkítva. (Ezek a csíkok leginkább az egykori "töredezettségmentesítés" csíkjaira emlékeztetnek, csak itt vízszintesek. Ezután egy más mintázatú, a képernyőt hosszanti irányban átszelő, vulkánkitörésre emlékeztető, változó szélességű sáv jött - ez lenne az állítólagos folyadék következménye, majd a maradék rész asszem megint szürke.
Típust tudnál írni? Engem leginkább meghibásodott grafikus kártya tüneteire emlékeztet. Volt egy hibás ThinkPad széria, ahol elmelegedett a grafikus chip és elvált az alaplaptól.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11075 Dátum: 2016.11.21 14:27:02 »
Fujitsu Lifebook LH532
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11076 Dátum: 2016.11.21 14:34:17 »
Annyi eszem nem volt, hogy lefotózzam, de megpróbálom körülírni. Bekapcsolt állapotról beszélve bal felől nézve a képernyő kb. 80%-a grafitszürke, vékony színes csíkokkal tarkítva. (Ezek a csíkok leginkább az egykori "töredezettségmentesítés" csíkjaira emlékeztetnek, csak itt vízszintesek. Ezután egy más mintázatú, a képernyőt hosszanti irányban átszelő, vulkánkitörésre emlékeztető, változó szélességű sáv jött - ez lenne az állítólagos folyadék következménye, majd a maradék rész asszem megint szürke.
Van egy Dell laptopom, ami hajlamos melegedni, akkor csinálja ugyanezt ha a benne lévő Nvidia nagyon bemelegszik, úgyhogy én is inkább VGA-ra tippelnék. Rossz hír, hogyha a kártya adta meg magát az általában a gép végét jelenti, gazdaságosan nem forrasztható vissza, de ha sikerül, az se szokott 6 hónapnál tovább tartani.
A gép akku nélkül, táppal, külső monitorral elindul?
Szervízt úgy kell érteni, hogy javítani került be valahova, vagy a garanciális szervíz vizsgálta be és próbált bármilyen nemgaranciális tényállást ráhúzni?

"annak nagyon nem kéne ott lennie"
 :eek:
LCD: Liquid Crystal Display. Liquid, mint folyékony. Ha volt mínuszok közt a kocsiban tartva, akkor elképzelhető ilyen cellaösszefolyás, de nem gyakori. Fizikai behatásra inkább törni szokott. Beázásra szintén nem hajlamos, előbb látszana meg az elektronikán egy fürdetés.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11077 Dátum: 2016.11.21 15:06:50 »
Tegnap este történt a dolog, és mivel nagyon kéne a napi használathoz, nem nagyon próbálkoztam, hogy mire hogy reagál, hanem reggel vittem a garanciális szervizbe, ott próbálkoztak a lepattintással, így most egyelőre csak a bevizsgálási díjat bukjuk, de nehezen tudom elképzelni, hogy ezek után ellenkező tényállásra jutna...
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.21 15:10:00 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11078 Dátum: 2016.11.21 16:36:55 »
...és akkor adva van a kérdés, hogy még ha sikerül is megjavítani a masinát, vélhetően záros határidőn belül kell egy másik. Mi legyen az? Ez a Fujitsu kicsit lassú, amúgy nekünk elég. Garancia minél több legyen..
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11079 Dátum: 2016.11.21 16:43:55 »
...és akkor adva van a kérdés, hogy még ha sikerül is megjavítani a masinát, vélhetően záros határidőn belül kell egy másik. Mi legyen az? Ez a Fujitsu kicsit lassú, amúgy nekünk elég. Garancia minél több legyen..
Asus, Lenovo, Acer mind jó márkák, bár 120-150 ezres kategóriában nincs nagy meglepi, spórolnak az anyagon, mindig is gagyi lesz.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11080 Dátum: 2016.11.21 16:58:46 »
Én használt üzleti kategóriás laptopot ajánlanék.
csak egy példa:
http://hardverapro.hu/apro/lenovo_thinkpad_t530__i5_4gb_ram_320gb_hdd__webkamera
van fele ennyiért is
http://hardverapro.hu/apro/lenovo_thinkpad_t530_gyonyoru_core_i5webkamera320gb_hdd4gb

Nekem T400 van .... a "földhöz vágást" is túlélte :eek:... De ne próbáld ki!
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11081 Dátum: 2016.11.21 17:20:50 »
Egy barátomnak is van egy hibás grafikus csipes laptopja (HP Pavilion, I7-es, 8GB RAM, stb), abban az a jelenség, hogy abban a pillanatban, hogy bármi kérne grafikus gyorsítást (manapság már alap-windows is, ha feltetted a drivert, Linux már telepítés közben is) csontra lefagy. De sima konzolos (szerver) linuxot pl. hibátlanul futtat. 2 hónapig kikapcsolás nélkül tökéletesen futtatott több virtuális gépet úgy, hogy a saját kijelzője fekete egy villogó kurrzorral és egy "login:" felirattal, a rajta futó virtuális gépek pedig távasztallal hibátlanul használhatók voltak.

Javítani nem gazdaságos már egy ilyen gépet, de újrahasznosítani pl. egy home-szervernek, hibátlanok, tökéletesek.  :yes: Kevés helyet foglalnak, csendesek, és beépített szünetmentes tápjuk van (laptop saját akksija).  :D
Számítási kapacitásukkal pedig kenterbe vernek minden otthoni kategóriás NAS-t.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11082 Dátum: 2016.11.21 20:21:36 »
záros határidőn belül kell egy másik.
Én is a masszív házas használt üzleti laptopot preferálom. Itt 6 hónap garival van mindenféle: http://pc-outlet.hu/hasznaltlaptop.htm
Windowst is árulnak hozzá. Számlával, tisztán, már 50.000 forintért is vannak jó masinák. Rohangálós gépnek én is innen vásároltam egy alumínium házas i3 procis 4GB ramos, SSD-s Dell-t 50kHUF-ért.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11083 Dátum: 2016.11.21 20:59:30 »
Az a Lenovo 420s 100-ért elég best buy gyanús. SSD-vel, dupla akkuval, űber kijelzővel, stb...  :eek:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11084 Dátum: 2016.11.21 22:11:50 »
Nos, itt vannak a mostani gép paraméterei. Annyit tudok hozzátenni, hogy egy kicsit lassú, és a skype nagyon szakadozottan ment rajta. Nekünk amire kell, az levelezés, szövegszerkesztés, ppt készítés, youtube-ról zenék letöltése, megvágása, kottaírás (megfelelő programmal), skype, esetleg meséket a tv-vel összekötve lejátszani netről. Amire nem kell: játék.
Nem tudom ehhez milyen paraméterek kellenek, illetve min kéne változtatni, hogy a jövőbeni új ne legyen ilyen lassú. Ja, és az t mondja az asszony, hogy minél könnyebb legyen, (a mostani is csak 2 kg, szóval nem kér egyszerűt) ez is a drágább használt felé viszi a dolgot. Operációs rendszer nem szükséges, azt kapunk a gyerekekre kedvezményeset.
music