Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598639 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10980 Dátum: 2016.08.30 09:19:46 »
Használja valaki a simple appot parkoláshoz? Mennyire biztonságos adatvédelmi szempontból? Én még asztali gépről sem szeretem az online kártyás fizetést, az android meg ebből a szempontból visszalépés.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10981 Dátum: 2016.08.30 09:27:33 »
Az az igazi érdekessége (és szokatlansága) az SSD-nek, hogy utoljára több, mint 1,5 éve telepítettem újra a Win7-et a laposon. Korábban ez a periódus 4-5 hónapnál nem volt több!
Most is korrektül működik, gyorsan boot-ol, stabilan működik. Az SSD nagyon nagy királyság! :yes: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10982 Dátum: 2016.08.30 09:28:54 »
Az az igazi érdekessége (és szokatlansága) az SSD-nek, hogy utoljára több, mint 1,5 éve telepítettem újra a Win7-et a laposon. Korábban ez a periódus 4-5 hónapnál nem volt több!
Most is korrektül működik, gyorsan boot-ol, stabilan működik. Az SSD nagyon nagy királyság! :yes: :clap:
én is várom az ebayes beépitökeretet...
megy bele egy kicsi kingston ssd...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10983 Dátum: 2016.08.30 09:30:17 »
én is várom az ebayes beépitökeretet...
megy bele egy kicsi kingston ssd...
Igen, onnan vettem én is.  :yes: Teljesen megfelelő, és fele árban volt, mint ugyanaz itthonról. :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10984 Dátum: 2016.08.30 09:31:30 »
Igen, onnan vettem én is.  :yes: Teljesen megfelelő, és fele árban volt, mint ugyanaz itthonról. :whistling:
már rem.uton van...bö egy hete rendeltem...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10985 Dátum: 2016.08.30 11:03:04 »
Használja valaki a simple appot parkoláshoz? Mennyire biztonságos adatvédelmi szempontból? Én még asztali gépről sem szeretem az online kártyás fizetést, az android meg ebből a szempontból visszalépés.
Adatvédelmi szempontból mindent elkövetnek. A gond azzal van, hogy az Android biztonság szempontjából egy ementáli sajt. Sok a lyuk, lassan javítják, sok hardverre nem javítják, mire javítják addigra találnak még több lyukat...

Az az igazi érdekessége (és szokatlansága) az SSD-nek, hogy utoljára több, mint 1,5 éve telepítettem újra a Win7-et a laposon. Korábban ez a periódus 4-5 hónapnál nem volt több!
Most is korrektül működik, gyorsan boot-ol, stabilan működik. Az SSD nagyon nagy királyság! :yes: :clap:
A Win7 lassan megérett rá, hogy image-ből visszahúzzam az eredeti telepítést (szerintem a HDD-m a kimúlás közelébe jutott). Azon vacilálok csak, hogy SSD vagy SSHD legyen a cseredarab. HP microserverbe most tettem egy 240GB-s SSD-t, gyakorlatilag nullaközeli load-al fut. Ugyanakkor sógornál nagyon szépen fut egy SSHD Win 8.1 alatt és a gyorsaság mellett helye is marad bőven. :otlet:






robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10986 Dátum: 2016.09.01 20:54:44 »
Használja valaki a simple appot parkoláshoz? Mennyire biztonságos adatvédelmi szempontból? Én még asztali gépről sem szeretem az online kártyás fizetést, az android meg ebből a szempontból visszalépés.
Adatvédelmi szempontból szubjektíve azt gondolom, hogy legalább nem egy nemzetközi multihoz kerülnek az adataim, kvázi egy magyar cégbe kicsit jobban megbízom, mint egy külföldibe.
Az egyéb olyan app-ok, amelyek nem SMS-en keresztül bonyolítják a fizetést, többféle képpen működnek.
- előre feltöltős mód, pl. Barion. Rátöltesz (ráutalsz) előre mondjuk 10000 Ft.-ot, aztán abból kegyegteti neked a ténylegesen leparkolt időt
- azonnali fizetős mód, pl. Simple App. Ebbe meg kell adnod egy bankkártyát amiről online lehet fizetni, és onnan terheli le a zsét.
Az előbbi módszer szimpatikusabb, mert jobban tervezhető. Előnye, hogy a személyes adatokat (akár bankkártya adatot) nem kell megadni neki. Hátráyna, hogy ha nem figyelsz oda és lecsorog idő előtt az egyenleg, akkor leállítja a parkolást amikor elfogy a pénz róla, vagy épp nem tudsz vele parkolni ha nincs rajta zsé.
A második módszer elvileg megoldja ezt a helyzetet, de úgy, hogy befoglalja a teljes összeget ami az adott zónában tölthető maximális időtartamra lehetséges, és majd egy idő mulva visszaadja a ténylegesen leparkolt idő feletti különbözetet. Sajnos itt bankkártya adatokat meg kell adni.

Az online kártyás fizetéstől nem szabad félni, se asztali gépről se mobilról. Csak megfelelő bankkártya fajtát kell használni. Sosem azt a kártyát kell használni az online fizetéshez, amin a bankszámla teljes összege elérhető! Kell kérni a banktól egy úgynevezett "online társkártyát", amin mindig 0 Ft. látszik, azaz nyugodtan meg lehet adni online bárkinek, hiába próbálkoznának leszívni róla bármennyit is, nem fog sikerülni. Fizetni vele online úgy lehet, hogy csak közvetlenül az online fizetés előtt kell rávezetni annyi pénzt a főkártyáról, amennyi kell az adott tranzakcióhoz, így csak pár percig van rajta a zsé. Ez egy ingyenes művelet ezzel a kártyával (netbankban) de extrabiztonságot ad - kvázi egy rátöltős kártya módjára működik.
Ezt viszont értelmetlen a Simple App-ban használni, mert a Simple arra számít, hogy egy "sosem elfogyó" bankkártya adatai állnak rendelkezésére.

A Simple ellen nálam az is szól, hogy a weboldalukat röviden átfutva a parkolási részen van egy ilyen hogy "olcsóbb, mint SMS-t küldeni" de hogy konkrétan mennyivel, az már nem derül ki egyértelműen (biztos fent van a weboldalon, de ha 1 perc alatt nem találom meg ugyanott ahol elég részletesen leírják a szolgáltatást akkor nekem máris nem szimpatikusak mert ügyesen rejtegetnek). Ez az egész előre befoglalt teljes összeg majd jóváírós mizéria meg kellően átláthatatlanná teszi a végére, hogy az adott parkolás mikor mennyibe került...
Én még mindig SMS-ezek.

« Utoljára szerkesztve: 2016.09.01 21:02:27 írta robi (Robi) »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10987 Dátum: 2016.09.01 22:12:57 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10988 Dátum: 2016.09.01 22:28:43 »
Szerintem te most keress magadnak egy helyet egy másik bolygón ... :whistling:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10989 Dátum: 2016.09.01 23:09:35 »
A Simple ellen nálam az is szól, hogy a weboldalukat röviden átfutva a parkolási részen van egy ilyen hogy "olcsóbb, mint SMS-t küldeni" de hogy konkrétan mennyivel, az már nem derül ki egyértelműen (biztos fent van a weboldalon, de ha 1 perc alatt nem találom meg ugyanott ahol elég részletesen leírják a szolgáltatást akkor nekem máris nem szimpatikusak mert ügyesen rejtegetnek). Ez az egész előre befoglalt teljes összeg majd jóváírós mizéria meg kellően átláthatatlanná teszi a végére, hogy az adott parkolás mikor mennyibe került...
Én még mindig SMS-ezek.
50 Ft a 115 helyett.
Mondjuk amennyit fizetős parkolok, nem fogok csődbe menni...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10990 Dátum: 2016.09.01 23:16:31 »
115?  :eek:
Nálam 75 Ft-ot ír ki a válasz SMS-ben...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10991 Dátum: 2016.09.02 21:47:12 »
Azt nem tudom, hogy csinálod, 2014. július 1. óta ennyi a hivatalos tarifája az sms parkolásnak. Előtte valóban 75 volt. De még így is lenyelem, mert a Vodánál a telefonszámlához csapják, azaz akár egy hónap múlva fizeted csak ki az árát.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.02 21:51:30 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10992 Dátum: 2016.09.04 19:47:28 »
Ja Vodánál... T-nél most is 75...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10993 Dátum: 2016.09.04 23:34:58 »
Na, ezt nem is tudtam, hogy csak itt ennyi...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10994 Dátum: 2016.09.17 08:13:32 »


És tényleg az a döbbenet, hogy ezt havi 4000 Ft/hó-ért adják...