Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598005 alkalommal)

0 Felhasználó és 57 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10920 Dátum: 2016.08.13 08:04:27 »
Nem, külföldi nem kell, ÁFÁ-s számla is kell róla.
akkor vatera v vmi webshop...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10921 Dátum: 2016.08.13 11:19:28 »
No, szerencsére mégsem maradt ott a hotelben, úgyhogy a kérdés elnapolva lehetőleg örökre...
De kösz a tippeket, sose lehet tudni. ;)
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10922 Dátum: 2016.08.15 14:22:52 »
eljött az idö,h beujitsak vmi laptopot...megadta magát az öreg8éves fujitsum...
nem fogom agyonhajtani...
filmnézés,netböngész...win office...
vmi olcsot néznék...
ez vállalhato??
http://www.notebook.hu/hp-250-g4-m9s72ea
még mindig a laptop téma... azota is aktuális...
1,5hónapja csövezek laptop nélkül,mostmár vmi kéne...beindult a fociban a bajnoki szezon...tippmix rulez!!!

annyi a változás,h cégnévre venném a lapit, tehát áfa visszajön majd,de igy is vmi alap masinát szeretnék,ami nem drága ...
metroban láttam ezt jo árban...
https://edigital.hu/notebook/lenovo-ideapad-100-15iby-80mj006mhv-notebook-fekete-p403068

kapna egy 120as ssd-t oszt csá...

mit gondoltok??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.15 16:40:02 írta PiciPeti »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10925 Dátum: 2016.08.16 05:37:44 »
ez az utóbbi dell jol látom,h csak prociban jobb,mint amitket linkeltem...??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10926 Dátum: 2016.08.16 09:35:05 »
Én náluk vettem használt laptopot, ami immár 3 éve hibátlanul működik.
Ha jól értettem kizárólag külföldi céges használt laptopokat forgalmaznak.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10927 Dátum: 2016.08.16 09:59:09 »
ez az utóbbi dell jol látom,h csak prociban jobb,mint amitket linkeltem...??

Ne csak a konfigot nézd... Ezek az új olcsó laptopok csak össze vannak hajigálva, valami legalja alaplapra, amibe hiába tesznek hangzatos hardvert, sose lesz se gyors, se megbízható. Ha nem az alaplap miatt, akkor a gagyi hűtés miatt 10 perc használat után túlmelegszik a videókártya (ha van), vagy a proci, visszaveszi az órajelet/feszültséget, és lassabb lesz mint egy 4-5 éves konfig...  ::)

Arról nem beszélve, hogy a linkelt gépek üzleti használatra lettek tervezve, tehát a zsanér nem fog elfáradni 2-3 év után, a gép háza nem fog gusztustalanra kopni, stb, stb...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10928 Dátum: 2016.08.16 10:26:06 »
Én náluk vettem használt laptopot, ami immár 3 éve hibátlanul működik.
Ha jól értettem kizárólag külföldi céges használt laptopokat forgalmaznak.
Én pedig náluk, már többedszer. Rendes áfás számlával és garanciával. Garanciális ügyintézésem is volt, és az is korrekt volt.
Sajna a weboldaluk nem naprakész, sokkal több I5 és I7 laptopjuk van most mint amit látsz online, egy friss mail- ben kapott lista szerint...
Nagyon pörög a készlet, oda kell menni, kérni kell pár "A" kategóriás gépet, kihoznak párat, ki lehet próbálgatni, meg lehet tapizni, azt' elvinni azt amelyik szimpi.
Egy ilyet vettem tőlük múltkor: Panasonic ToughBook CF-19 MK2 (márkaszervizekben ilyenen futtatják a hivatalos diagnosztikai szoftvert)

Elég brutál vas:


Tettem rá multi-boot-ban Win7-et (minden driverrel, érintőképernyő és mobilnet és GPS vevő is megy benne), Ubuntu-t (ez is minden driverrel tökéletesen müxik), Android-X86-ot, Remix Mini-t.
A winyóját kicseréltem egy SSD-re. Imádom.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10929 Dátum: 2016.08.16 10:30:50 »
Jutúb link előbb nem sikerült:


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10930 Dátum: 2016.08.16 12:03:08 »
Most se.... :(
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10931 Dátum: 2016.08.16 13:18:23 »
Ne csak a konfigot nézd... Ezek az új olcsó laptopok csak össze vannak hajigálva, valami legalja alaplapra, amibe hiába tesznek hangzatos hardvert, sose lesz se gyors, se megbízható. Ha nem az alaplap miatt, akkor a gagyi hűtés miatt 10 perc használat után túlmelegszik a videókártya (ha van), vagy a proci, visszaveszi az órajelet/feszültséget, és lassabb lesz mint egy 4-5 éves konfig...  ::)

Arról nem beszélve, hogy a linkelt gépek üzleti használatra lettek tervezve, tehát a zsanér nem fog elfáradni 2-3 év után, a gép háza nem fog gusztustalanra kopni, stb, stb...
Egyet tudok érteni.
Kicsit visszanéztem , 3 éve vettem használtan (3 évesen) T500 at.
Remélem még kitart egy jó darabig , mert nagyon elégedett vagyok vele.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10932 Dátum: 2016.08.16 14:23:21 »
Ne csak a konfigot nézd... Ezek az új olcsó laptopok csak össze vannak hajigálva, valami legalja alaplapra, amibe hiába tesznek hangzatos hardvert, sose lesz se gyors, se megbízható. Ha nem az alaplap miatt, akkor a gagyi hűtés miatt 10 perc használat után túlmelegszik a videókártya (ha van), vagy a proci, visszaveszi az órajelet/feszültséget, és lassabb lesz mint egy 4-5 éves konfig...  ::)

Arról nem beszélve, hogy a linkelt gépek üzleti használatra lettek tervezve, tehát a zsanér nem fog elfáradni 2-3 év után, a gép háza nem fog gusztustalanra kopni, stb, stb...
Ezzel az ideológiával az a baj, hogy a végén végtelen pénznél jársz, mert sehol sem kötsz kompromisszumot: egy régi PH-s fórum vitából kiindulva kezdjük a tápellátással.
Mi van akkor, ha az egyre szélsőségesebb időjárás miatt, pont nálad csap be egy hipervillám? Azt csak egy több százezer Forintos szünetmentes tudja megbízhatóan megfogni, anélkül hogy a géped illetve adataid károsodjanak. Tehát a konfiguráció építésénél még nincs számítógépünk, de már 6 számjegynél tartunk :D
Aztán jönnek azok, akik a tápegység minőségére adnak (szintén több tízezer Ft), majd jön az alaplap, aminél azért egy Intel szintű stabilitás alá ne adjuk. Én nem tudom ki az, aki Core i7 alá tudja adni processzorból, már egy index.hu sem nyílik meg 8-nál kevesebb szálon akadásmentesen. Egy mai böngésző simán megzabál 1,5GB memóriát, az asztali alaplapok 32GB-os korlátját tehát illik kihasználni, feltéve, hogy a normális hűtőtorony miatt megmarad mind a 4 slot. Ja hogy itt gépről beszélünk, nem ilyen laptopokról, amikkel a gyerekek játszanak passziánszt a suliban. :D
Egy normális, használható munkakörnyezet 2, de inkább 3, legalább 23-24 colos monitornál kezdődik, vagy UltraWide megjelenítő kell (abból is inkább több). Itt már tudsz multitaskingolni, anélkül, hogy a sok Alt Tab miatt ínhüvely gyulladásod legyen, vagy megőrülj hogy mi hol lehet. Persze ehhez normális grafikus kártya is kell 4GB körüli memóriával.
Laptopon normálisan gépelni sem lehet, ha fontos az egészséged Microsoft vagy Logitech billentyűzet alá nem adod, szintén több tízezer Ft értékben.
Persze mindehhez kell egy normális ház, Cooler Master és tsa, 30-40e Ft.
Na egy ilyen konfignál mi lehet még a szűk keresztmetszet: a háttértár. Ha ki akarod használni masinád teljesítményét, M.2 NVMe alá nem adod, ez van a processzorhoz legközelebbi PCIe csatornán (mondjuk ebben a témában nem vagyok teljesen up to date, lehet van már modernebb).
Kicsit elragadtattam magam, személy szerint még csak félúton járok :D

A laptop kérdésre visszatérve: Dacia Logan szalonból, vagy 10 éves Corolla témakörben vagyunk. Nem akarsz csak évi egyszer elmenni szerelőhöz az elköv 5 évben, vagy nyugtatgatod magad, hogy ami miatt egy hete nem tudod használni a kocsit csak kopóalkatrésznek számít :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10933 Dátum: 2016.08.16 14:26:29 »
[emoji12] [emoji12] [emoji106] [emoji106] [emoji48]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10934 Dátum: 2016.08.16 14:37:38 »
Prego, nemtom mit szedsz, de vagy hagyd abba, vagy adjál nekem is.  [rohog]