Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598690 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10860 Dátum: 2016.06.21 11:11:30 »
Van egy 2000-ben vásárolt Canon scannerem. Semmi baja, csak erősen túlhaladta a kor. Lehet ezzel még valamit kezdeni - értem ezalatt, hogy van olyan, akinek oda lehet adni, vagy már csak a veszélyes hulladék-gyűjtő a megoldás?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10861 Dátum: 2016.06.21 11:20:42 »
Mi a pontos típusa?
Főleg az szokott problémát okozni a régi canon szkennereknél, hogy nem frissítik hozzá a drivert, ezért Windows alatt is csak 32-bites drivert talál az ember. Ráadásul simán lehet, hogy csak max XP-ig lehet feltenni azt is ami van, aztán annyi.
Linux alatt viszont nagy eséllyel működik a legújabbal is.
Vaterán egy ezresért biztos elviszik.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10862 Dátum: 2016.06.21 14:42:20 »
Van egy 2000-ben vásárolt Canon scannerem. Semmi baja, csak erősen túlhaladta a kor. Lehet ezzel még valamit kezdeni - értem ezalatt, hogy van olyan, akinek oda lehet adni, vagy már csak a veszélyes hulladék-gyűjtő a megoldás?
hup.hu-ra szoktam az ilyeneket kiírni, hogy ingyen vihető.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10863 Dátum: 2016.06.21 20:35:58 »
Mi a pontos típusa?
Főleg az szokott problémát okozni a régi canon szkennereknél, hogy nem frissítik hozzá a drivert, ezért Windows alatt is csak 32-bites drivert talál az ember. Ráadásul simán lehet, hogy csak max XP-ig lehet feltenni azt is ami van, aztán annyi.
Linux alatt viszont nagy eséllyel működik a legújabbal is.
Vaterán egy ezresért biztos elviszik.
Canonscan D646U Ex.
Tuti, hogy csak 32 biten megy, talán az XP még jó hozzá. (épp ezért nem tudom használni...) A legegyszerűbb Canon volt, amit akkor kapni lehetett.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10864 Dátum: 2016.06.22 08:22:08 »
Csak 32 bites XP driver van hozzá a Canon oldalán. Linux alatt is kerestek hozzá drivert régebben, úgyhogy valószínűleg az alatt se megy. Esetleg egy külön virtuális XP a szkenneléshez? XP nem foglal sokat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10865 Dátum: 2016.06.22 23:31:08 »
Nekem biztosan nem kell már. Csak annyi a kérdés, van-e értelme keresni egy fórumot, ahol el/odaadható, vagy már tényleg nem használható semmire, és kuka?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10866 Dátum: 2016.06.23 11:15:25 »
Kukába nem, mert veszélyes hulladék. Keresni nem kell, ma már mindent a jófogás.hu-ra kell kirakni, ott úgyis rátalál az, akinek pont ilyen kell. Bármi más fórumnak kisebb a potenciális vevőköre, mint a jófogásnak ezen a téren. Régen volt a hardverapró, de ott jellemzően értékesebb - és kétségesebb eredetű darabokat árultak. A jófogáson még regisztrálni se kötelező.

Linux alatt nem támogatott ez a modell, a leguniverzálisabb sane-project drivere sem támogatja, így nincs mit kezdeni vele.
Anno egy CanoScan LiDE 80-assal pontosan ugyanígy jártam, az amúgy rendkívül minőségi, strapabíró és eredetileg nem is olcsó, film negatívot szkennelni képes géppel. El tudtam még adni valakinek Pécsre potom pénzért, 5 évvel elezőtt - akkor álltam át 64-bites Windows-ra.
Vettem helyette egy, elvileg ugyanazt a szintet képviselő LiDE 700F-et, ami sajnos nagyon gagyi volt, tiszta műagyag mindene. Egyszer pottyant le véletlenül egy kisasztalról, a benne lévő fogaskerekek összeakadtak, persze az első bekapcsoláskor derült ez ki - és utána javíthatatlan volt. Az elődje csupa fémből készült.
Volt még valami HP szkennerem - amit már kifejezetten úgy választottam hogy Linux alatt is lehessen használni, hát az se jött be, mert időnként elmászott a színskálája és mindent kékesre szkennelt, csak Windows alatt lehetett újrakalibrálni.
Végül egy Epson Perfection V19 lett a befutó, aminek tisztességes, gyári drivere van Linux alá is, mérete és tudása is megfelel az igényeknek.

« Utoljára szerkesztve: 2016.06.23 11:21:04 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10867 Dátum: 2016.06.24 23:04:36 »
A kukát természetesen szimbolikusan értettem. Akkor megpróbálom a jófogást.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10868 Dátum: 2016.07.10 22:04:37 »
eljött az idö,h beujitsak vmi laptopot...megadta magát az öreg8éves fujitsum...
nem fogom agyonhajtani...
filmnézés,netböngész...win office...
vmi olcsot néznék...
ez vállalhato??
http://www.notebook.hu/hp-250-g4-m9s72ea
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10869 Dátum: 2016.07.10 22:06:26 »
Egy SSD óriásit dob a használati élményen egy laptopban. Nem keveset gyorsul tőle minden kattintás. Ha egy mód van, akkor mindenképp SSD-vel szerelt laptopot vennék a helyetben.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10870 Dátum: 2016.07.10 22:32:31 »
alap netes szörföléshez meg filmnézéshez nem költenék pluszban egy ssd-re...
tényleg nem létkérdés,de azért nemárt ha van/lenne itthon egy hadrafoghato laptop...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10871 Dátum: 2016.07.11 09:48:57 »
alap netes szörföléshez meg filmnézéshez nem költenék pluszban egy ssd-re...
tényleg nem létkérdés,de azért nemárt ha van/lenne itthon egy hadrafoghato laptop...
Ez addig van így, amíg el nem hangzik a következő mondat: azonnal indulhatunk, csak megnézek valamit gyorsan a neten ..." :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10872 Dátum: 2016.07.11 13:00:02 »
eljött az idö,h beujitsak vmi laptopot...megadta magát az öreg8éves fujitsum...
nem fogom agyonhajtani...
filmnézés,netböngész...win office...
vmi olcsot néznék...
ez vállalhato??
http://www.notebook.hu/hp-250-g4-m9s72ea

Hasonló célokra vettem egy használt Lenovo Thinkpad T500-at, raktam bele egy ssd-t meg memóriát és kész.
5,5 éve gond nélkül használom mindennap.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10873 Dátum: 2016.07.11 13:26:58 »
Jaja. Ha nem gond a használt állapot, akkor pl. itt van választék: http://hadrianus.hu/
1 év garanciát adnak a használt árura is, SSD-re cserélhetsz is ha akarsz. Kedvesek, rendesek, és bevizsgáltak a gépek.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10874 Dátum: 2016.07.11 13:32:09 »
Hasonló célokra vettem egy használt Lenovo Thinkpad T500-at, raktam bele egy ssd-t meg memóriát és kész.
5,5 éve gond nélkül használom mindennap.

Szintén!  :)

Korábban én is ódzkodtam a használt laptopoktól... mondván, hogy nincs rá -csak kevés/semmi garancia, kétséges az akku állapota, biztos ütött-kopott... úgyhogy újat vetem 1 év garanciával...125.000.-Ft-ért. 2 év múlva elromlott(garancián túl), kétszer javították összesen ~40.000.- Ft-ért, így még ~2 évig elkínlódtam vele(szó szerint, mindíg fagyott...). Tehát ~165.000.- Ft-ért 4 évig használtam a laptopot... :cry: Szóval jó drága volt... :eek:

 :otlet: Aztán vettem egy használt Lenovo ThikPad-ot T400-at 41.000.- Ft-ért... 1 éve jó...ill.  a HDD most kezd badsectorossá válni, de ezt nem olyan nagy kltség cserélni...
Meg a gyereknek is használtan vettem TABLETET 10.000-ért, pár hónapost(igaz, hogy gari nélkül), ami most is újonnan 24000.-. :yes: Meg a feleségemnek vettem egy NETbookot ~26.000.-ért(5éves, de szinte használatlan), igaz, hogy Atom procis(gyenge), de hát Ő ilyet akart...

Szóval én már nem szívesen veszek új gépet... :no: szerintem nem költséghatékony... k.b. mint az autó esetében :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.