Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598171 alkalommal)

0 Felhasználó és 60 vendég van a témában

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10830 Dátum: 2016.05.03 17:01:35 »
No, mi a baj?
Én egész jól megvagyok vele. Én fejlesztem ...  :tt2:

...hogy én mennyire gyűlölöm ezt a nyomorult SAP-t...  :censored: :censored: :censored:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10831 Dátum: 2016.05.03 17:02:45 »
Katasztrófa, az informatikai szakma szégyene az SAP. Gondold már el, kb 15 )móduszt) alrendszert vezettek be január 1-én egyszerre! Normális helyeken egyet vezetnek be 1 évig... Minden egyes belépéssel a saját tökünkbe harapunk...
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.03 17:14:56 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10832 Dátum: 2016.05.03 17:13:51 »
No, mi a baj?
Én egész jól megvagyok vele. Én fejlesztem ...  :tt2:
Alapvetően az a gondunk vele, hogy a mi cégünk nem termelő, mégis, átgondolatlanul es ész nélkül ránkerőszakolták. Kb 20x-os adminisztrációval jár, minden bizonylatszámot kis papírfecnikre jegyzetelünk, mert, ha egyet nem írunk fel, újabb 40 kattintás, mire megtaláljuk... Ha egyaltalán...
Nem a te munkádra haragszom, hanem arra, aki kitalálta, hogy a mi cégünknek kell... Biztosan van olyan cég, akinek bevált, a Közút nem ilyen...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10833 Dátum: 2016.05.03 17:27:37 »
Alapvetően az a gondunk vele, hogy a mi cégünk nem termelő, mégis, átgondolatlanul es ész nélkül ránkerőszakolták.
Alien a marketingcsapat  :clap:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10834 Dátum: 2016.05.03 17:38:59 »
SAP = software aganist people   ::)

Ez mi a bré? :whistling: ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10835 Dátum: 2016.05.03 18:36:53 »
A mi cégünk se termelő. Zsák pénzért 12 évvel ezelőtt bevezették az SAP-t, mindenki ugyanígy utálta... 6 évvel ezelőtt kivezették, egy nagy rendszer helyett most sok kicsi van, egymáshoz gagyin összeintegrálva, mindenki visszasírja az SAP-t, ami ehhez a káoszhoz képest sokkal-sokkal ésszerűbb...

Amúgy én személyesen azért utálom a SAP-osokat, mert messziről felismerni a céges autóikat (mind SAP-XXX rendszám), úgy vezetnek és nyomulnak mint az őrültek, egyik nekem is jött egyszer hátulról, nem kis kárt okozott...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10836 Dátum: 2016.05.03 19:05:51 »
Ez mi a bré? :whistling: ::)
olyasmi mint a GO!! [emoji14] [emoji111] [emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10837 Dátum: 2016.05.03 22:28:55 »
A mi cégünk se termelő. Zsák pénzért 12 évvel ezelőtt bevezették az SAP-t, mindenki ugyanígy utálta... 6 évvel ezelőtt kivezették, egy nagy rendszer helyett most sok kicsi van, egymáshoz gagyin összeintegrálva, mindenki visszasírja az SAP-t, ami ehhez a káoszhoz képest sokkal-sokkal ésszerűbb...

Amúgy én személyesen azért utálom a SAP-osokat, mert messziről felismerni a céges autóikat (mind SAP-XXX rendszám), úgy vezetnek és nyomulnak mint az őrültek, egyik nekem is jött egyszer hátulról, nem kis kárt okozott...
Dühítő az, amikor volt egy már megszokott, a mindennapi életben embertömegek számára is viszonylag gördülékenyen kezelhető Infosys, Andoc, stb., majd egyszer csak jön a hír, hogy január 1-től ezek nem lesznek, ellenben indul az SAP. Éles váltás, semmi átmenet. Az hagyján, hogy újra kellett tanulni a kezelés logikáját, de a tartalma sem megfelelő, nem lettek időben importálva a cég mindennapi működéséhez elengedhetetlen dokumentumok. Mindez több hónapja tart, a napi munkavégzésemet kb 85%-ban leköti. És akkor még semmi szakmait nem csináltam...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10838 Dátum: 2016.05.04 05:35:18 »
olyasmi mint a GO!! [emoji14] [emoji111] [emoji12]

A kiemelt? szinkrontolmács maci!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10839 Dátum: 2016.05.04 07:49:18 »
...hogy én mennyire gyűlölöm ezt a nyomorult SAP-t...  :censored: :censored: :censored:

Időrabló, bonyolult, érthetetlen, legkevésbé sem felhasználóbarát, ráadásul kötelező használni... legszívesebben feldugnám annak, aki kitalálta, hogy ez nekünk "kell"...
Jó az. A nagyon gány cuccoknál mindig jó sok pénzt lehet elkéri, hogy a szarból várat építs.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10840 Dátum: 2016.05.04 07:55:50 »
A kiemelt? szinkrontolmács maci!!!
szó szerinti forditást jelenti...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10841 Dátum: 2016.05.04 09:33:29 »
Megértem az ilyen problémát, nyilván frusztráló. Sajnos az utóbbi időben egyre gyakoribb az olyan bevezetés, ahol nincs elég idő, pénz az egész bevezetésre, a rendszer olyan lesz, amilyen, és a felhasználók nem kapnak képzést. Ennek többnyire két felelőse van: az adott cég menedzsmentje (aki vagy hozzánemértésből, vagy egyéb okokból alulméretezi a büdzsét, egyáltalán beleviszi a céget a bevezetésbe) és a tanácsadó cég akik bevezetik az SAP-t ilyen feltételek mellett. Az SAP drága, a hozzáértő tanácsadók, fejlesztők drágák. Nem kellene mindenkinek SAP-t használni, van ahová egy egyszerűbb rendszer is elég lenne, de menő azt mondani (mármint a cégvezetésnek), hogy SAP-t használunk és mindig akad olyan, aki bevezeti, még ha messziről látszik is, hogy ennyiből nem lesz jól működő rendszer.
Ez aztán sajnos nem kelti jó hírét, pedig remek dolgokat meg lehet csinálni, legalábbis az ügyfeleink közül azért sokan vannak, akiktől kapunk nagyon pozitív visszajelzéseket és látom, hogy a korábban 10 excel táblából összevarázsolt beszámolóját (aminek az adatait CTRL-C CTRL-V technikával rakosgatta át a képernyőről az excelbe), most néhány adat megadása után 10 perccel látja a képernyőn és onnan akár egyből olyan formába mentheti el, amilyenbe szeretné. Szóval, csak az SAP (mint rendszer, nem feltétlen mint a cég) védelmében mondom, hogy lehet ezt jól is csinálni.

Dühítő az, amikor volt egy már megszokott, a mindennapi életben embertömegek számára is viszonylag gördülékenyen kezelhető Infosys, Andoc, stb., majd egyszer csak jön a hír, hogy január 1-től ezek nem lesznek, ellenben indul az SAP. Éles váltás, semmi átmenet. Az hagyján, hogy újra kellett tanulni a kezelés logikáját, de a tartalma sem megfelelő, nem lettek időben importálva a cég mindennapi működéséhez elengedhetetlen dokumentumok. Mindez több hónapja tart, a napi munkavégzésemet kb 85%-ban leköti. És akkor még semmi szakmait nem csináltam...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10842 Dátum: 2016.05.04 09:39:08 »
Megértem az ilyen problémát, nyilván frusztráló. Sajnos az utóbbi időben egyre gyakoribb az olyan bevezetés, ahol nincs elég idő, pénz az egész bevezetésre, a rendszer olyan lesz, amilyen, és a felhasználók nem kapnak képzést. Ennek többnyire két felelőse van: az adott cég menedzsmentje (aki vagy hozzánemértésből, vagy egyéb okokból alulméretezi a büdzsét, egyáltalán beleviszi a céget a bevezetésbe) és a tanácsadó cég akik bevezetik az SAP-t ilyen feltételek mellett. Az SAP drága, a hozzáértő tanácsadók, fejlesztők drágák. Nem kellene mindenkinek SAP-t használni, van ahová egy egyszerűbb rendszer is elég lenne, de menő azt mondani (mármint a cégvezetésnek), hogy SAP-t használunk és mindig akad olyan, aki bevezeti, még ha messziről látszik is, hogy ennyiből nem lesz jól működő rendszer.
Ez aztán sajnos nem kelti jó hírét, pedig remek dolgokat meg lehet csinálni, legalábbis az ügyfeleink közül azért sokan vannak, akiktől kapunk nagyon pozitív visszajelzéseket és látom, hogy a korábban 10 excel táblából összevarázsolt beszámolóját (aminek az adatait CTRL-C CTRL-V technikával rakosgatta át a képernyőről az excelbe), most néhány adat megadása után 10 perccel látja a képernyőn és onnan akár egyből olyan formába mentheti el, amilyenbe szeretné. Szóval, csak az SAP (mint rendszer, nem feltétlen mint a cég) védelmében mondom, hogy lehet ezt jól is csinálni.
Ezzel egyetértek minden tekintetben. Sajnos ugyanez a helyzet nálunk is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10843 Dátum: 2016.05.04 09:48:59 »
Mi azt láttuk a rendszerben, hogy rugalmatlan volt. Kezdett abszurd lenni sokszor, hogy nem az SAP-t faragták a belső munkafolyamatainkhoz, hanem fordítva, a munkafolyamatot kellett az SAP-hoz igazítani - ami sokszor úgy nézett ki, mint amikor a befőtt teszi el a nagymamát. De ahhoz képest ami most van, az akkori SAP is 100x jobb volt. Egy tagadhatatlan előnye volt - a cég korrekten áttekinthető volt megfelelő szinteken.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10844 Dátum: 2016.05.04 10:05:05 »
Ilyen az élet, 10-ből 1 újítás bejön, de ha nem hibázol 9x, sosem lesz meg az az 1 sikerélmény.
Emlékeztek még azokra az időkre, amikor még nem volt okostelefon, max az ilyen nagyon fontos embereknek egy Nokia communicator? Aztán jött egy teljesen felesleges iPhone, mostanra meg hozzáállítottuk az életfolyamatunkat a készülékeinkhez. Ilyen az élet  :innocent:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer