Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599660 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10740 Dátum: 2016.03.28 11:28:38 »
Csak azért akartam most is, amit korábban írtam, a pár floppyt megpróbálni lementeni, ahogy robi is javasolta :)
Használtam már Ubuntut, nem rossz, de nekem pont jó a win (telefonom is win, meg is szoktam az elmúlt 15 évben)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10741 Dátum: 2016.03.28 18:38:47 »
BIOS UEFI alaplapi chipen van flashelve, azt nem fogod egy telepítéssel eltüntetni :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10742 Dátum: 2016.03.28 19:08:13 »
Eltüntetni nem "tudtam", viszont "elérhetetlenné" vált...
Időrendi sorrendben így nézett ki:
-win8 - van BIOS (kellett, mert ott állítottam be a boot sorrendet, Ubuntu pendriveról telepítéshez)
-Ubuntu felkerült - nem tudtam előcsalni a BIOS-t (akármit, akármilyen sorrendben nyomkodtam, egyből indult az Ubuntu)
-pendrive-ról win8 vissza - BIOS továbbra sem elérhető (előző sorban említett módon, semmilyen módon!)
-BIOS frissítés - már felvillan indításnál az F2/F12 megnyomására felhívó szöveg, és elérhető a BIOS.

Lenovo G580-ról van szó, a Lenovo Onekey Recovery sem működött (és most sem), mert nem volt feltelepítve a hozzá való prg, illetve míg másnak (Ubuntu fórumon írták) Ubuntu alatt ennek megnyomására "BIOS-ba" indul a gép, enyém semmit nem csinált erre sem.

Kb így nézett ki, de most már jó :) néha nem jelenik meg, de indítás közben nyomom az F2-t, akkor bejön a BIOS (ami nálam Setup néven fut, emiatt kaptam, hogy annak nem az a neve stb...  :hug: ), de ez a módszer nem működött eddig.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10743 Dátum: 2016.03.29 11:38:29 »
Szokott lenni a BIOS-ban egy beállítás, mely megadja, mennyi ideig várjon az F2 stb. megjelenítésével. Vannak gépek, melyekben ez az érték gyárilag 0-ra van állítva, azaz, kábé csak annyi időd van belépni a bios-ba, amennyi kell az oprendszernek, hogy elkezdje betölteni önmagát.
Namármost, ha Linux-ot is tettél rá, akkor egy Grub boot menü is felkerült az oprendszerek elé, és az marha gyorsan töltődik be. Gyakorlatilag kevesebb, mint 1 másodperc alatt tudsz csak belépni a BIOS-ba. Folyamatosan nyomva kell tartani az F2-öt (vagy DEL-t vagy amit) hogy be tudj lépni - de trükkös tud ám lenni, mert nem mindegy mikor kezded nyomni - ez is gépfüggő.
Ráadásul az is megtévesztő (különösen asztali gépeknél), hogy a monitor míg videó módot vált, vagy netán észleli, hogy van már videojel, addigra már el is tűnik a BIOS-ba lépésre felhívő szöveg...

Legjobb, ha ilyen kaliberű módosítások során előbb az ember bemegy a BIOS-ba és ezt a delay időt 3-5 másodpercre állítja. Annyi idő még a monitornak is elég lehet, hogy tisztességesen megjelenítse, hogy van lehetőség BIOS-ba lépkedni...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10744 Dátum: 2016.03.30 11:40:24 »
Az a Grub boot nem a Boot managerbe épül be? A bios mindenféle tesztje és társai a boot manager indulása előtt futnak le.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10745 Dátum: 2016.03.30 12:25:44 »
De. Csak baromi gyorsan töltődik be.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10747 Dátum: 2016.03.31 19:22:57 »
Nem tölthető le külön az app, ezért nem használható biztonságos oprendszeren, csak böngészőből akkor meg nincsenek értesítések.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10749 Dátum: 2016.04.01 08:20:29 »
Ez micsoda? A valóság, kérem szépen...
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10750 Dátum: 2016.04.01 08:33:42 »
Nincs jelentősége, mert hamarosan nem lehet gmailt sem használni, hacsak nem akkreditált dipi vagy, akit max. kitessékelhetnek. Még jó hogy nem tanultam meg a virágok nyelvét, most azt is elfelejthetném.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10751 Dátum: 2016.04.01 08:53:53 »
felemás a véleményem a témáról!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10752 Dátum: 2016.04.01 09:14:44 »
Szerintem tök rendes dolog, hogy áprilisi tréfával szórakoztatnak, mert műszakilag csak az teljes internet lekapcsolásával valósítható meg, minden más csak részleges eredménnyel járna.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.01 09:20:08 írta Agyarka »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10753 Dátum: 2016.04.01 09:53:00 »
Ne essünk túlzásba.
Olyan titkosító eszközök/szolgáltatások/stb. használatának tiltásáról van szó, amelyeknek a titkosítását nem lehet műszakilag feloldani, még bírósági határozat birtokában sem.
Magyarán titkosíthatsz te bármit bármikor, és bármennyit - de ha a hatalom kéri, ki kell tudnod adni a kulcsot hozzá. Ha nem te, akkor a szolgáltatód, akit megkérsz arra, hogy titkosítson neked.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10754 Dátum: 2016.04.01 13:36:40 »
Na ja, csak itt nem arról van szó, amiről Te beszélsz.
A rendes https el, VPN el és a TOR ral sem lehet mit kezdeni, sőt egy jobb Linux- al sem. Aztán egy cég miért is osztaná meg a hatalommal a kulcsát, pontosabban melyik hatalommal is? Szerinted egy külföldi cég majd csak úgy átad mindent, amikor vagyonokat költött az üzleti titkaira? Ne legyünk naivak akár banki hálózatokon is lehet csúnya dolgokat csinálni. Nem ez csak egy feldobott labda, nem lehet komolyan venni, akik feldobták, azok sem gondolhatják, hogy leesik.

Még egy apróság, ez nem úgy működik, hogy Colombo visszafordul, és felteszi a furfangos kérdéseit ( kulcsot ide, most ...). Az állítólagos célcsoport ugyanis nem áll szóba Colombo val, inkább odébbáll, ha meghallja mit akar. Más meg befejezi amit elkezdtek.