Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599117 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10590 Dátum: 2016.01.08 05:48:17 »
Igen, a teljes értékű Android-os kütyü az, ami itt legjobb lenne neked:
- saját Android rendszere van. Nem kell hozzá okostelefon. Hozzá adott távirányítóval kezeled (vagy egyszerűbben rádugsz egy egeret, csak kényelmetlen)
- WiFi vagy vezetékes LAN hálózaton csatlakozik a netre, YouTube app van rajta, egyenesen lejátssza neked a YouTube videókat pont, mint a PC
- USB-s pendrive-ról vagy hordozható winyóról is lejátssza a filmeket, zenéket
- elvileg Netflix is megy majd rajta, app-ot telepíteni kell csak
- és még ezermásmindenre jó  ;)  (olyan, mintha egy kis külön média-set-top-box lenne)

pl:
MINIX - ez egy nagyon megbízható márka, van itthon egy, +még másfél tucatnyit szereltünk ipari alkalmazásra: http://android-mini-pc.arukereso.hu/minix/neo-x6-p248649173/
másik - olcsóbb: http://android-mini-pc.arukereso.hu/enybox/mx3-p243072163/

A MiraCast DNLA dongle-k is jók, de van néhány hátrányuk, amelyek a Te esetedben bonyadalmakat okozhatnak:
- nem önálló lejátszó, azaz kvázi egy másik eszköz (PC, vagy laptop, vagy telefon) képernyőjének kihosszabbítása a TV-re, ebből fakadóan ha bármi változik ezeken, borulhat a dolog
- a videólejátszás folyamatossaága képpel/hanggal nem mindig stabil
- szoftverfüggő a működés. Pl. a legújabb iphone-okkal nem működik együtt egy csomó ezekből, szoftverfrissítésre volna szükség magán a kis adapter kütyün, ami kétséges, hogy elérhető ezekre.
Ezek felhasználási célja igazából az, hogy pikk-pakk gyorsan lehessen egy prezentációt levezényelni egy laptopról, tabletről, egy meglévő TV-re vagy projektorra, pár powerpointot, képet bemutatni, weboldalt esetleg vagy néhány prezi videót, ahol igazából a tartalomra koncentrál a nép és nem a (technikai) minőségre.
Kvázi amikor veszel egy új laptopot vagy okostelót, veszel egy ilyen újat is hozzá, ami megy vele. Nem hosszú életre van kitalálva, ezért is gyér a szoftver támogatása. Egyedül a Google-féle ChromeCast kivétel, az jól támogatott, de azzal csak bizonyos dolgokat engednek csinálni.

Én már évek óta egy droidos kütyüt használok, vettem hozzá egy alap vezeték nélküli egeret és tökéletesen teszi a dolgát. Kényelemben lehet távirányítani szükség szerint, egyáltalán nem kényelmetlen. A Prestigio kütyü wifin kommunikál a routerral, idáig filmakadás nem volt. Egyetlen hátránya a kütyünek, hogy a droidra nem optimalizált filmeket nem játsza le flash (vagy mi) hiánya miatt. Ekkor jön a laptop#HDMI kábel. De ez is kibírható, nem kell sokszor.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10591 Dátum: 2016.01.08 08:43:19 »
Update: most látom, hogy Supports the miracast: IOS 5 or above, Android 4.0 or above, Windows8.1 or above.
Nekünk a pc-n 7-es van...
Ezt a részét nem fogom tudni tesztelni, mert a laptopomon nincs HDMI kimenet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10592 Dátum: 2016.01.08 08:49:16 »
@robi:

Közben az jutott eszembe ezzel a kis kütyüvel kapcsolatban - amit musicnak linkeltem, ajánlva azt -, hogy pontosan milyen wifihez is csatlakozik ez a kütyü? Mert, ha a telefonhoz/tablethez (jelen esetben mindkettőn iOS9.2 fut), akkor az iOS eszközökkel hogyan leszek neten? Úgy értem, ha a dongle lefogja az eszközeim wifijét, akkor az otthoni wifi routerrel mi lesz kapcsolatban, hogy streamelni tudjak (pl. YT)? Netán, a dongle az otthoni wifi hálózathoz csatlakozik? Nem tudom, sikerült-e értelmesen fogalmaznom... :hmmmm:

Mert, ha a dongle lefoglalja a wifi kapcsolatot a telefonon/tableten, akkor gyakorlatilag csak az eszközökön tárolt(!) tartalmak lesznek TV-n elérhetők, net-csatlakozás nélkül.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10593 Dátum: 2016.01.08 08:54:40 »
@bepi81
En mikor a tabletot csatlakoztattam a kütyüvel, akkor sikerült online tartalmakat is kivetitenem a TV képernyöjére (igaz egyelöre még tesztelnem kell, mert elég instabil).
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10594 Dátum: 2016.01.08 09:10:30 »
A kapcsolat volt instabil, vagy az adasebesség volt alacsony? Ha nem HD tartalmakat küldesz át, akkor is instabil?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10595 Dátum: 2016.01.08 11:06:33 »
Ezt még nem sikerült kideritenem, mert csak egyszer probàltam, hogy egyàltalàn müködik-e a dolog.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10596 Dátum: 2016.01.08 12:56:00 »
@robi:

Közben az jutott eszembe ezzel a kis kütyüvel kapcsolatban - amit musicnak linkeltem, ajánlva azt -, hogy pontosan milyen wifihez is csatlakozik ez a kütyü? Mert, ha a telefonhoz/tablethez (jelen esetben mindkettőn iOS9.2 fut), akkor az iOS eszközökkel hogyan leszek neten? Úgy értem, ha a dongle lefogja az eszközeim wifijét, akkor az otthoni wifi routerrel mi lesz kapcsolatban, hogy streamelni tudjak (pl. YT)? Netán, a dongle az otthoni wifi hálózathoz csatlakozik? Nem tudom, sikerült-e értelmesen fogalmaznom... :hmmmm:

Mert, ha a dongle lefoglalja a wifi kapcsolatot a telefonon/tableten, akkor gyakorlatilag csak az eszközökön tárolt(!) tartalmak lesznek TV-n elérhetők, net-csatlakozás nélkül.

Igazából a WiFi technológia egy alap-infrastruktúráját használja párhuzamosan a hagyományos WiFi-vel. Tehát tudsz netezni egyiőben a képernyő-megosztással, de nyilván a sávszélesség csonkulni fog, mert pl. online videó lejátszása közben kétszer megy át a stream: egyszer a netről a készülékre, majd a készülékről tovább a kütyüre.
Azért nem túl megbízható ez a technológia sajna, mert mutatkozott igény rá a piacon, a gyártók megint (mint mindig) nekiestek sajátot fejleszteni, mindenki másat, és nem sikerült végül kiegyezni egy teljesen tuti közös szabványban, ezért maradtak a kompatibilitási gondok. Egyik gyártónak sem sikerült igazán felülkerekedni a többieken, kvázi a saját találmányát szabványosítani a többiek fölött, itt még dúl a harc.
Könnyen lehet, hogy mivel elég szűk réteg használja ezt, nem is akarják egymást lenyomni, inkább arra használják, hogy "ha samsung telód van, akkor samsung miracast kütyüt vegyél hozzá, mert azzal megy jól"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10597 Dátum: 2016.01.08 14:39:41 »
És akkor, ha nem jön be a dongle, akkor inkább valami ilysemi felé lenne érdemesebb orientálódni?

http://www.everbuying.net/product970026.html

Ha azt nézem, 18k-ért nem drága és eléggé jó az adatlapja. Csak mindig az a kérdés, hogy valójában milyen használni?  :hmmmm:

Jelenleg van egy pár éves Asus O'play Air eszközöm, amit használunk nap, mint nap, de nem igazán szeretem. Ha média lejátszótváltanék, valószínűleg ilyen Droidos valami felé kacsintgatnék. Vagy az Apple TV 2, csak az drágicsa.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10598 Dátum: 2016.01.08 15:10:26 »
Vannak hozzávaló giroszkópos távirányítók, billentyűzettel. Azzal tök király használni. A sajátjával picit macerásabb, egérkurzort fel/le/jobb/ball nyilakkal kell tologatni, de az se vészes. Elvégre nem azon dolgozik az ember.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10599 Dátum: 2016.01.11 08:09:33 »
Vannak hozzávaló giroszkópos távirányítók, billentyűzettel. Azzal tök király használni. A sajátjával picit macerásabb, egérkurzort fel/le/jobb/ball nyilakkal kell tologatni, de az se vészes. Elvégre nem azon dolgozik az ember.
Azok giroszenzorosak.  ;)
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10600 Dátum: 2016.01.13 15:54:02 »
Azért mennyire király ez a Linux.

A céges HP laptopom akksija bedöglött. Le kellett adnom javításra, addig kaptam másikat.
Kivettem a winyót a saját laptopomból, úgy adtam le nekik, betettem egy külső USB-s keretbe, és az új laptopon (ami tök más típusú) BIOS-ból kivalasztva, az USB-ről boot-oltam. Szépen betöltődött az régi laptopom operációs rendszere. Minden finnya nélkül, minden dolog működött, minden a helyén volt. Semmi újratelepítésre nem volt szükség.
Ezt próbálja meg valaki Windozal...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10601 Dátum: 2016.01.13 16:51:17 »
hát nemtom négy éve raktam fel egy w7 64bit-et és már a harmadik alaplap+cpu kombót cserélem alatta mert lusta vagyok újrahúzni. asse mondja jónapot. jó a chipset drivert leszedtem legutóbb
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10602 Dátum: 2016.01.13 17:31:54 »
Azért mennyire király ez a Linux.

A céges HP laptopom akksija bedöglött. Le kellett adnom javításra, addig kaptam másikat.
Kivettem a winyót a saját laptopomból, úgy adtam le nekik, betettem egy külső USB-s keretbe, és az új laptopon (ami tök más típusú) BIOS-ból kivalasztva, az USB-ről boot-oltam. Szépen betöltődött az régi laptopom operációs rendszere. Minden finnya nélkül, minden dolog működött, minden a helyén volt. Semmi újratelepítésre nem volt szükség.
Ezt próbálja meg valaki Windozal...
Win 7 bírja, cseréltem alatta már rendszervinyót is. Win 10 már bereggeli az alaplap azonosítóját, főalkatrész cserét nem szereti.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10603 Dátum: 2016.01.13 20:11:32 »
Hát bírni bírja, csak újratelepíti az összes drivert maga alatt, és újra kell indítani hozzá, azt' vagy sikerül, vagy nem. Szerencsések voltatok.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10604 Dátum: 2016.01.14 11:55:53 »
Tudtok ajánlani egy faék egyszerű ghost programot W8.1 kellene lehúzni egy új telepítés után (azért, ha később lenne valami gond akkor format és csak vissza lehessen tolni a telepített, frissített aktuális állást)
Még nem próbáltam a Windows  saját beépített Lemezkép létrehozás opcióját.
Fery