Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598510 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10575 Dátum: 2016.01.07 15:17:29 »
@music: Van tablet a családban? Otthoni wifi? Én hasonló célra pár napja rendeltem ezt:

http://www.banggood.com/Miracast-Dongle-DLNA-Airplay-Support-IOS-9-Android-OTA-WiFi-Display-Receiver-HDMI-1080P-Media-Share-Dongle-p-1020694.html

Elvileg kompatibilis Androiddal, iOS-szel, Windows-zal, nem kell hozzá kábel, wifin összecsatlakozik a TV-vel az okoseszköz ezzel a kis kütyüvel. Átmegy rajta minden. Én úgy fogom használni, hogy a Mása és a Medve 29-52. epizódjait a YouTube-ról streamelve lököm át a TV-re (révén, hogy egyelőre nem elérhető más helyekről, még illegálisan sem)... Ezen kívül, fotók, zene, minden átmegy.
HA működik. Ötletnek sztem tök jó és filléres cucc.  ::) :yes: :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10576 Dátum: 2016.01.07 15:22:32 »
Tablet nincs wifi van, de az a saját ADSL netet tudja szórni. Mobilos nincs.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10577 Dátum: 2016.01.07 15:28:27 »
Tablet nincs wifi van, de az a saját ADSL netet tudja szórni. Mobilos nincs.
Mivel Windows kompatibilis is a cucc, még a PC-vel is működhet, igaz, a PC-be kellene egy wifi-modul. Kár, hogy még nem érkezett meg, így én sem tudok róla többet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10578 Dátum: 2016.01.07 15:44:47 »
Ha már lúd...alapon még egy probléma, asszem már egyszer belekezdtem, csak nem tudom, hogy elküldtem-e a hozzászólást, illetve most már definiálni tudom a problémát.
Tréhómnál van tévéelőfizetésünk (meg a vezetékes telefon és a net is, más nincs a házban ezért váltani nem tudok). Eddig analóg volt, de tavaly átálltak digitális adásra, minek következtében az eddigi amúgy sem acélos 36 csatornás választék a felére esett, és lehet, hogy ez még nem a folyamat vége. Kaptunk a tréhómtól ingyé egy set top boxot (Humax FT MTA, dvb-c médiakonverter), nyilván a legegyszerűbb fajtát, ami azon kívül, hogy segítségével valóban visszaáll a régi választék, semmit nem tud, pl. adást rögzíteni. Merthogy a boxon csak antenna bemenet van, kimenet nincs, azaz ha körbekötöm a készülékeket, kimarad a vhs-magnó, ami többek közt a napi esti mese adagot rögzítené. (Az csak hab a tortán, hogy a videó csak úgy kap normális jeleket, ha a SCART csatlakozó is be van dugva, így viszont a settopbox, dvd, vhs magnó hármas közül állandóan választani kell, mert a tévének csak 2 db scart csatlakozóhelye van.) Tehát vagy nincs box, így lemondok néhány szeretett csatornáról az esti mese kedvéért, (és nyilván most ez van), vagy van box, de nincs rögzítési lehetőség, és a gyerekeknek nincs meséjük. (Még mielőtt valaki szóvá tenné, ez nem a szülői mesélés helyett van, az is van még ezen kívül...) A kérdés, hogy létezik-e olyan settopbox, ami tudja azt, amit a fenti típusú, de még ezenkívül van antennakimenete is?

music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10579 Dátum: 2016.01.07 15:46:58 »
Mivel Windows kompatibilis is a cucc, még a PC-vel is működhet, igaz, a PC-be kellene egy wifi-modul. Kár, hogy még nem érkezett meg, így én sem tudok róla többet.
Pár napon nem múlik. De van egy sanda gyanúm, hogy nekünk ez sem segítene, mert a mi tévénk messze nem okos, 2006-os típus.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10580 Dátum: 2016.01.07 15:51:29 »
Pár napon nem múlik. De van egy sanda gyanúm, hogy nekünk ez sem segítene, mert a mi tévénk messze nem okos, 2006-os típus.
Épp ez a lényeg, hogy az enyém sem Smart, ezzel kis lófüttyel elvileg az lesz.  :) De majd beszámolok róla, ha megérkezik és kipróbáltam.

kieg.: 1 db szabad HDMI csatlakozó kell hozzá.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.07 15:54:17 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10581 Dátum: 2016.01.07 15:55:08 »
Óóóóóóó, hát az valóban nagyszerű lenne. Kíváncsian várom a tapasztalatokat!  :clap: :clap: :clap:
HDMI pont van rajta.


Update: most látom, hogy Supports the miracast: IOS 5 or above, Android 4.0 or above, Windows8.1 or above.
Nekünk a pc-n 7-es van...
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.07 17:36:46 írta music »
music     

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10582 Dátum: 2016.01.07 18:04:11 »
@music: Van tablet a családban? Otthoni wifi? Én hasonló célra pár napja rendeltem ezt:

http://www.banggood.com/Miracast-Dongle-DLNA-Airplay-Support-IOS-9-Android-OTA-WiFi-Display-Receiver-HDMI-1080P-Media-Share-Dongle-p-1020694.html

Elvileg kompatibilis Androiddal, iOS-szel, Windows-zal, nem kell hozzá kábel, wifin összecsatlakozik a TV-vel az okoseszköz ezzel a kis kütyüvel. Átmegy rajta minden.
HA működik.
Kivàncsi leszek a tapasztalatokra. En is rendeltem egy ilyet a tablethez, de azon pàr teszt soràn amit eddig végeztem, eléggé szakadozott az àtvitel...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10583 Dátum: 2016.01.07 19:05:40 »
Néha 10e alatt ki lehet fogni kínai HDMI androidos adaptert, amiben Wifi is van. XMBC is előre installált némelyiknél, de utólag is rátehető.

A YouTube lejátszásához elég a mobilt összekötni a tv HDMI kimenetével, alig 1-2 $ a kábel.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10584 Dátum: 2016.01.07 20:51:22 »
Szerintem music minden gondját megoldaná egy Androidos TV stick.
pl. Ilyen
Ez egy teljes értékű Android eszköz, kijelzőnek a tv haszálható, usb (akár rádiós) egérrel irányítható
Youtube-ról vagy Kodi-val (XMBC) Sorozat pluginnel minden mese online nézhető.
És e mellet bármire használható (böngészés,játék)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10585 Dátum: 2016.01.07 22:32:30 »
Nem véletlenül emlegetem a pc-t, nincs okostelefonunk, ergo androidos kütyük nem játszanak...
De úgy látom, kénytelen leszek ezen változtatni, na, az újabb menet lesz, hogy milyet, mennyiért...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10586 Dátum: 2016.01.07 23:13:01 »
Igen, a teljes értékű Android-os kütyü az, ami itt legjobb lenne neked:
- saját Android rendszere van. Nem kell hozzá okostelefon. Hozzá adott távirányítóval kezeled (vagy egyszerűbben rádugsz egy egeret, csak kényelmetlen)
- WiFi vagy vezetékes LAN hálózaton csatlakozik a netre, YouTube app van rajta, egyenesen lejátssza neked a YouTube videókat pont, mint a PC
- USB-s pendrive-ról vagy hordozható winyóról is lejátssza a filmeket, zenéket
- elvileg Netflix is megy majd rajta, app-ot telepíteni kell csak
- és még ezermásmindenre jó  ;)  (olyan, mintha egy kis külön média-set-top-box lenne)

pl:
MINIX - ez egy nagyon megbízható márka, van itthon egy, +még másfél tucatnyit szereltünk ipari alkalmazásra: http://android-mini-pc.arukereso.hu/minix/neo-x6-p248649173/
másik - olcsóbb: http://android-mini-pc.arukereso.hu/enybox/mx3-p243072163/

A MiraCast DNLA dongle-k is jók, de van néhány hátrányuk, amelyek a Te esetedben bonyadalmakat okozhatnak:
- nem önálló lejátszó, azaz kvázi egy másik eszköz (PC, vagy laptop, vagy telefon) képernyőjének kihosszabbítása a TV-re, ebből fakadóan ha bármi változik ezeken, borulhat a dolog
- a videólejátszás folyamatossaága képpel/hanggal nem mindig stabil
- szoftverfüggő a működés. Pl. a legújabb iphone-okkal nem működik együtt egy csomó ezekből, szoftverfrissítésre volna szükség magán a kis adapter kütyün, ami kétséges, hogy elérhető ezekre.
Ezek felhasználási célja igazából az, hogy pikk-pakk gyorsan lehessen egy prezentációt levezényelni egy laptopról, tabletről, egy meglévő TV-re vagy projektorra, pár powerpointot, képet bemutatni, weboldalt esetleg vagy néhány prezi videót, ahol igazából a tartalomra koncentrál a nép és nem a (technikai) minőségre.
Kvázi amikor veszel egy új laptopot vagy okostelót, veszel egy ilyen újat is hozzá, ami megy vele. Nem hosszú életre van kitalálva, ezért is gyér a szoftver támogatása. Egyedül a Google-féle ChromeCast kivétel, az jól támogatott, de azzal csak bizonyos dolgokat engednek csinálni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.07 23:14:59 írta robi (Robi) »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10587 Dátum: 2016.01.07 23:32:08 »
A MiraCast DNLA dongle-k is jók, de van néhány hátrányuk:

- a videólejátszás folyamatossága képpel/hanggal nem mindig stabil
A jobb stabilitàs érdekében lehet esetleg valamit tenni, esetleg egy Android appal, frissitéssel, stb.? Vagy ezek ilyenek és kész, ennyit tudnak?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10588 Dátum: 2016.01.07 23:34:45 »
Nem tudom. Másik tablet, vagy okostelefon?

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10589 Dátum: 2016.01.07 23:36:19 »
Ertem. Majd még probàlgatom.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos