Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598856 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10560 Dátum: 2015.12.15 11:25:11 »
Ebből minden teljesült, mégis bukta ;)
Csak erre reagáltam.  :flowers:

Persze lehet, hogy csak elütötte a villamos  :D
A tájékozódás mindig szükséges, a visszajelzések terén is! Nekem ez alap! Nagy értékű dolgokat nem veszek ebayen. Eddig max 21 000 Ft volt a legnagyobb érték, amit kifizettem előre.
De ne térjünk el már megint a lényegtől, egy laptop aksi kb fele/harmada árban van ut., mint itthon vásárolva a gyári. Kibír egy évet. 3 év alatt sem fog az ember többet költeni rá, mintha az itthon venné meg. De tegyen úgy mindenki, ahogy jónak latja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10561 Dátum: 2015.12.15 12:52:51 »
Ha az ember megnézi, honnan vásárol, nem fog átbafni. Intéztem már magamnak garanciális aksi visszaküldést, korrekt és elvárható volt az eladó viselkedése. Azt mondta, van 1 év gari (igaz, saját pénzen kellett visszaküldenem a rossz aksit), ezen időn belül küldi a cseredarabot. Így is lett. Neki volt kb 40 000 üzlete és 98% feletti pozitív visszajelzése. Kockázat konvergál a 0-hoz.  :)
Ugyanígy csináltam, meg is szívtam, nem cserélt semmit, egyszerűen nem válaszolt az üzeneteimre egy idő után, visszaküldtem az akksit én is pedig. eBay meg nem tudott tenni semmit, mivel több mint 90 napja vettem az akksit...
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10562 Dátum: 2015.12.15 12:57:22 »

Ugyanígy csináltam, meg is szívtam, nem cserélt semmit, egyszerűen nem válaszolt az üzeneteimre egy idő után, visszaküldtem az akksit én is pedig. eBay meg nem tudott tenni semmit, mivel több mint 90 napja vettem az akksit...
Mondom, nem jó eladóba akadtál bele. [emoji6]
Ebayen regisztrált eladó volt? Konkrétan volt neki eBay-store-ja, vagy magánemberként volt fent?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10563 Dátum: 2015.12.15 13:16:35 »
Mondom, nem jó eladóba akadtál bele. [emoji6]
Ebayen regisztrált eladó volt? Konkrétan volt neki eBay-store-ja, vagy magánemberként volt fent?
2006 óta ebayezek, több száz vásárlásom volt. Ezzel spec megszívtam.  :hug:
Bolt volt amúgy. És az ebay nem tud mit csinálni 90 (vagy hány) napon túl. Ja és én csak 99.5% feletti értékeléssel vásárolok... :szemez:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10564 Dátum: 2015.12.15 13:24:14 »

2006 óta ebayezek, több száz vásárlásom volt. Ezzel spec megszívtam.  :hug:
Bolt volt amúgy. És az ebay nem tud mit csinálni 90 (vagy hány) napon túl. Ja és én csak 99.5% feletti értékeléssel vásárolok... :szemez:
No more questions... [emoji4][emoji8]
Ez a pech, de akkor te is tudod, hogy ennyiből kiindulni nem szabad. Akkor van a legkisebb esélyed a csalódása, ha lecsekkolod az eladót a vásárlás elott. De sajna ekkor is érhet csalódás. Ezzel együtt, én azt gondolom, hogy az eBay sokat tisztult az utóbbi 1-2 évben csalók terén. Én nem tartok egyikről sem, akitől vásárolok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10565 Dátum: 2015.12.15 22:18:30 »
eBay-en úgy csalnak, hogy létrehoznak account-okat melyekkel tisztességesen eladnak mindenféle kelendő kacatot 1 dollárért, és elérik szépen 1 év alatt a tízezres nagyságrendű pozitív eladást, 98+ %-os aránnyal.
Majd eladják jó pénzért ezt az eladói fiókot csalóknak, akik aztán szépen kaszálják az összeg sokszorosát, elég csak néhány tucat tranzakció - aztán kuka az egész.
Egy ilyenbe simán bele lehet futni. És akármilyen körültekintő az ember, a csalók általában egy lépéssel előbb vannak.
Ettől függetlenűl, én is rendszeresen eBay-ezek, nem mondom hogy rossz, sőt. Csak vannak olyan termékcsoportok, melyekkel simán átvágnak.

Vissza még nem küldtem semmit, legtöbbször sikerült elérnem az alábbiak egyikét:
- visszautalta a vételárat + postaköltséget (de nem kellet visszaküldenem, elég volt a fotó a hibás tárgyról)
- küldött még egyet ingyen (szintén nem kellet visszaküldenem, és amit másodikként kaptam az is ugyanolyan silány volt)
- visszautalta az összeg egy részét (így tudtunk megegyezni, elírás volt a termék leírásban)
- választhattam kárpótlásul egy másik terméket amit ingyen küldött (ezt sem kellet visszaküldenem)

Tehát tapasztalatom szerint ha csalás áldozata lesz az ember, általában van kiút, akár az eladó által, akár az "eBay buyer protection" biztosítás terhére.
Úgy is jártam már (többször is), hogy a termék nem érkezett meg 40 nap alatt, jeleztem, küldött másikat ingyen. Majd a posta meghozta az elsőt, később meg a másikat is, így rögtön kettőt kaptam egy árért.

Aliexpress-el egy negatív tapasztalatom volt, vettünk a gyereknek egy szandált, méret táblázat szerint kiválasztottuk a méretet, tök mást küldtek. Panasz ment, írták, hogy nekik más táblázatuk van, azt pedig másképp kell értelmezni. Panasz az Aliexpress biztosítónak, aki übergyorsan fél nap alatt elbírálta, hogy nincs igazam. Hát kösz. Illett volna legalább kitenni az ő táblázatukat az értelmezéssel együtt a hirdetésbe...

« Utoljára szerkesztve: 2015.12.15 22:21:39 írta robi (Robi) »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10566 Dátum: 2015.12.17 12:06:45 »
Még annyi ehhez az eBayes feedback-ekről, hogy abban csak azok a problémák jelennek meg, amik rögtön kiderülnek. Hogy egy aksi 2 hónap után tönkremegy, az már nem fog látszani. (Szerintem kerülni kell a túl olcsó termékeket és ha már bevált egy eladó, nem feltétlenül váltani.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10567 Dátum: 2015.12.18 22:27:06 »

Még annyi ehhez az eBayes feedback-ekről, hogy abban csak azok a problémák jelennek meg, amik rögtön kiderülnek. Hogy egy aksi 2 hónap után tönkremegy, az már nem fog látszani. (Szerintem kerülni kell a túl olcsó termékeket és ha már bevált egy eladó, nem feltétlenül váltani.)
Egyetertek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10568 Dátum: 2015.12.26 22:48:40 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10569 Dátum: 2016.01.05 17:22:52 »
DELL 3521-be kell akksit vennem.
van ennél jobb ajánlat pesten?

http://www.akku-elem.hu/Titan-Basic-Dell-Inspiron-14-3421-XCMRD-2200mAh-notebook-akkumulator-utangyartott.html

köszi
Uhhh.... Titan... Fokhagyma, fakereszt, menekülj...

E6410-es laptophoz a gyári Dell 4400mAh-s akksit szerettem volna cserélni egy Titan 5200mAh-s utángyártott akksira. Tiszta nyereség, csak többet bírhat mint a gyári és még olcsóbb is, szóval hülyének is megéri. Vagy nem... Még jó, hogy neten rendeltem, kénytelenek voltak visszavenni.
Problémák a teljesség igénye nélkül:
- A név ellenére nem magyar, hanem valami noname kínai cucc, csak a papírdoboza utal magyar gyártóra.
- Lötyög az akksi a helyén a laptopban. Kb. 1 miliméteres holtjátéka volt. A gyári meg se rezdül. Ha a mozgás kikoptatja a laptopban az aljzatot, 30.000 forinttól indul az interface cseréje.
- Az 5200mAh-s névleges kamuadat ellenére 1 óra 55 percet megy, míg a gyári 4400-as 3,5 órát tudott újonnan. A gyári még 3 évesen is 2 óra 10 percet megy el.
- Az ezüstszínűre fújt felület Titan akksi attól karcos lett és elkezdett lekopni a festés, hogy egyszer betettem a laptopba és minimális mozgatással megmértem mit tud. Napi használatban 1 hónap alatt lekopna feketére. A gyári akksi több mint két év után is karcmentes, igaz annak alu a felülete és nem műanyag.

Összességében nem lettem volna a Titan-tól csalódott, ha egy 5000 forintos kínai noname lenne és úgy veszem meg. Viszont 16.400 forintos magyar akkuként árulják. Ráadásul a gyári Dell 4400 mAh-s akksi 22.000 forint és kétszer annyit bír. Szóval ha még nem ugrottál bele, akkor menekülj.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10570 Dátum: 2016.01.05 21:50:52 »
már megvettem, beraktam . ember elvitte.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10571 Dátum: 2016.01.05 22:30:32 »
már megvettem, beraktam . ember elvitte.  :hug:
Szegény ember... :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10572 Dátum: 2016.01.07 14:59:43 »
Gyerekeknek szeretnék netről mesét, de úgy, hogy normális méretű monitoron - azaz a tévén - nézhessék.
Első körben a pc-t gondoltam összekötni a tévével, de el is akadtam rögtön, mert egyrészt hosszú kábel kéne, másrészt meg nem tudom, milyen.
A pc-n a következő kimenetek vannak: USB, VGA (asszem ezt hívják annak: 3x5 lyukacska a két szélén csavarral), egy hasonló, mint ez, de csak két sorban összesen 25 lyuk szintén a két szélén csavarral, internet, és két számomra ismeretlen - az egyik úgy néz ki, mint az USB, de eSATA van mellé írva, a másik pedig egy asszimmetrikus forma: az egyik oldalán olyan, mintha HDMI lenne, a másik oldalán mintha USB.

A tévén van egyrészt egy HDMI, másrészt a számítógép számára kijelölt részen egy sima banándugós (RCA?) lyuk, és egy VGA.

A két készülék közt kényelmesen kb. 5 méternyi kábel kéne, talán a 4,5 is elég, a 4 biztosan nem.
Van erre megoldás?

Alternatíva, hogy laptoppal kötöm össze, amihez elég lenne egy HDMI/HDMI kábel, csak akkor a wifi miatt nem olyan zökkenőmentes a videózás, néha nem tölti le elég gyorsan. ADSL netünk van, ezt tudja:
http://www.speedtest.net/my-result/4976344804

Ha meg a laptopot közvetlenül a netes kábelre dugom, akkor nem elég a 1,5 méteres HDMI. Nem tudom, létezik-e abból hosszabb kiszerelés...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10573 Dátum: 2016.01.07 15:10:19 »
Hu, nem egyszerű.
Talán a legolcsóbb verzió egy bő 5m-es hálózati kábel a laptopnak és lesz stabil net. Bármelyik MM, Tesco, Auchan stb boltban megvehető (és persze PC-a boltokban is, ott akár helyben elkészítik azonnal a kívánt hosszra).
Minden más kábel nagyságrendekkel drágább, bonyolultabb

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10574 Dátum: 2016.01.07 15:13:43 »
No meg egy HDMI, merthogy az sincs, nem mertem megvenni a MM-ban, mert elég drágának tűnt (4400) a másfél méteres.
music