Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598926 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10530 Dátum: 2015.11.06 18:43:33 »
Szia Robi,


Köszi a részletes választ. A digitalizalom és a kábelek annyira nem lehetnek rosszak, mint maga a kép amit a laptopon látok. Szerintem a szoftver beállítások lehetnek inkább a ludasok. Milyen szoftvert ajánlanál?

Köszönöm

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10531 Dátum: 2015.11.06 19:15:46 »
Hát passz, mert nem mindegyik szoftver kompatibilis minden digitalizálóval.
Milyen paraméterekkel próbálsz rögzíteni? Felbontás, frame rate, tömörítés (kbps)?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10532 Dátum: 2015.11.07 08:17:07 »
Utánajártam, sajnos nem.
nem az van, hogy a tűzfalban egy bizonyos szerver felé tiltod a kommunikációt, mert közben másik tucatnyi szerver áll rendelkezésre. Nem bírsz utána szaladni, mert nem tudod megkülönböztetni, hogy a tiltandó forgalom tiéd-e, vagy az övé.

na de a kliens oldali agent kódját nem tudja valaki visszafejteni? vagy benne van a forráskódban? felraknak egy portscannert vagy vmit egy kliensre és figyelik melyik porton és címen tolja ki .
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10533 Dátum: 2015.11.07 12:17:43 »
Hát passz, mert nem mindegyik szoftver kompatibilis minden digitalizálóval.
Milyen paraméterekkel próbálsz rögzíteni? Felbontás, frame rate, tömörítés (kbps)?

Én úgy látom hogy magával a képpel gond van már digitalizálás előtt. A szoftvert elinditva már látok egy képet, és az már rossz.

Annyi infó még, hogy nem a hozzaadott szoftvert használom, mivel nincs évek óta CD olvasóm (elavult technika amire már nagyon rég nem volt szükségem). A termékhez adott szoftvert nem lehet Free verzióban a gyártótól letolteni ezért torrenttel leszedtem egy magasabb verzioszamu kiadását. Ez esetleg lehet gond?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10534 Dátum: 2015.11.07 17:33:46 »
na de a kliens oldali agent kódját nem tudja valaki visszafejteni? vagy benne van a forráskódban? felraknak egy portscannert vagy vmit egy kliensre és figyelik melyik porton és címen tolja ki .
Hát hajrá...
Nem hivatalos módszerek előbb-utóbb mindig lesznek, de akkor már rég a "sötét oldalon" leszünk. Ha lefagy vagy bármi baja lesz menet közbe, rá lehet fogni, hogy azért ilyen, mert nem dokumentált/megengedett módon jártál el. És ilyenkor nem tudsz a hivatalos támogatáshoz fordulni.
Vélhetően lesz majd torrent előbb-utóbb olyan Win10-el, melynek egyedi telepítője lesz és minden ilyesmi ki lesz herélve belőle, csak hát ki mer majd ilyet használni...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10535 Dátum: 2015.11.07 17:34:39 »
Én úgy látom hogy magával a képpel gond van már digitalizálás előtt. A szoftvert elinditva már látok egy képet, és az már rossz.
Akkor "goto step 1", azaz a kábelezés, vagy a videómagnód a rossz. Vagy maga a digitalizáló egység ennyit tud...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10536 Dátum: 2015.11.08 18:08:23 »
Nincs valamelyikőtöknek elfekvőben 2 db hálózati földelt tápkábele, amelyiknek a készülékbe menő csatlakozója 90 fokban meg van törve (könyökös) és 1.8m? Adok helyette egyenes csatlakozásút....
Ugyanitt érdekelne 2 db 6.3-as mono jack pipa csatlakozó is, adnék helyette egyenes bekötésűt...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10537 Dátum: 2015.11.14 19:15:39 »
Nem rossz, de i3 -nál kisebb procit ne vagyél. típusfüggő a memória 4 v 8 Gb ill HDD vagy SSD van benne. a legtöbb gond a bill és levehető kijelző kapcsolatával van, ez elég érzékeny, de megfelelő körültekintéssel használva nincs vele gond. A T300CHI-FL008H az i5 procival, a 8 Gb RAM-al, és a 128SSD vel kimondottan fürge masina. - igaz 300 000 közeli ár mellett már elvárható :)

Na és tudnál valami alternatívát ajánlani...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10538 Dátum: 2015.11.23 16:36:50 »
Nyomtatót keresek.
Mono (fekete-fehér) nyomtatásra, havi szinten kb 550-600 lap. A sebesség nem lényeges, költséghatékonyság inkább. Követelmény lenne még hogy hálózati nyomtatóként használnánk.
Nem egyértelmű számomra, hogy erre a mennyiségre tintasugaras vagy lézer nyomtató a jobb.

Ötletek?
köszi :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10539 Dátum: 2015.11.23 19:02:17 »
Nyomtatót keresek.
Mono (fekete-fehér) nyomtatásra, havi szinten kb 550-600 lap. A sebesség nem lényeges, költséghatékonyság inkább. Követelmény lenne még hogy hálózati nyomtatóként használnánk.
Nem egyértelmű számomra, hogy erre a mennyiségre tintasugaras vagy lézer nyomtató a jobb.

Ötletek?
köszi :)

Nézd mi annó vettünk egy OKI mono lézernyomtatót, olcsóért.  Kettő évet bírt, aztán tonetcsere-ide, vagy oda megadta magát, a javítása az ujkori árával vetekedett, így aztán erősen parkolópályára állítottam.  :censored: :devil:

Van egy fotonyomtatónk, azt azonban sima egyszerű nyomtatáshoz nem igen használom érthető okok miatt.

Osztottunk-szoroztunk, körbenéztünk és vettünk egy multifunkciós nyomtatót.  Szkennel, fénymásol, faxot küld és fogad, lapadagolós, nyomtat, mint egy nagy irodai multifunkciós, csak kicsibe. Samsung Xpress M6275FN  a típusa, tökéletesen teszi a dolgát, egyszerű a használata és a kellékanyagok sem xtra drágák.  Hálózatban is tud működni, de én rendszerint WI-FI megoldással nyomtatok, akár telefonról is képes nyomtatni.  Szóval sokoldalú, szeretjük.

Ha jól emlékezem 50E HUF volt, lehet, hogy most már olcsóbb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10540 Dátum: 2015.11.23 19:09:05 »
Nyomtatót keresek.
Mono (fekete-fehér) nyomtatásra, havi szinten kb 550-600 lap. A sebesség nem lényeges, költséghatékonyság inkább. Követelmény lenne még hogy hálózati nyomtatóként használnánk.
Nem egyértelmű számomra, hogy erre a mennyiségre tintasugaras vagy lézer nyomtató a jobb.

Ötletek?
köszi :)

laserjet 2100, 2200 , 2105, ilyenek.  utángyártott tonerrel is lehet tolni. jól bírják.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10541 Dátum: 2015.11.23 22:01:33 »
Nyomtatót keresek.
Mono (fekete-fehér) nyomtatásra, havi szinten kb 550-600 lap. A sebesség nem lényeges, költséghatékonyság inkább. Követelmény lenne még hogy hálózati nyomtatóként használnánk.
Nem egyértelmű számomra, hogy erre a mennyiségre tintasugaras vagy lézer nyomtató a jobb.

Ötletek?
köszi :)

Keress egyet 20-25e körül, vedd meg, használd amíg van a tonerben, aztán kuka, és kezdődhet elölről... :D

Nekem anno Lexmark volt, kb 3500 oldalt tudott a gyári tonerrel, 4-5 év alatt el is fogyott. Most Samsung van, kb ugyanez a terv...  :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10542 Dátum: 2015.11.24 10:00:49 »
Nyomtatót keresek.
Mono (fekete-fehér) nyomtatásra, havi szinten kb 550-600 lap. A sebesség nem lényeges, költséghatékonyság inkább. Követelmény lenne még hogy hálózati nyomtatóként használnánk.
Nem egyértelmű számomra, hogy erre a mennyiségre tintasugaras vagy lézer nyomtató a jobb.

Ötletek?
köszi :)

Lézer egyértelmű.
Egy tintapatront havonta el fogtok használni, utángyártottal szívás lesz, töltögetéssel meg pláne.
Egy lézertoner patron pedig fél-egy évig bírni fogja, és jobb fajta márkák esetén nincs probléma az utángyártottal sem.

Nekünk egy HP LaserJet 1022n-ünk van, már lassan 8 éve (ez lézeres és hálózati), előtte egy 1010-esünk volt (csak a hálózati kapcsolat hiánya miatt passzoltuk el), családban van még egy 1018-as. Ezek mind ugyanazt a fajta lézerpatront használják, a HP 12-est. Cél volt hogy a családban egyesítsük a nyomtatóparkot egyforma patronosra, mert vannak helyek, ahol 2-3 darab vásárlása után kedvezmény  jár. Utángyártottal nyomjuk, és hibátlan évek óta. Van hogy bespejzolok egy 4-es pakkot a családnak, és utána 3 évig nincs többet dolgom vele. Mivel a lézeres patron sose szárad be, azaz, ha évekig csak áll (akár a dobozban akár a nyomtatóba helyezve), az nem árt neki. Tehát ritka használatra még inkább a lézerest szoktam ajánlani.

Sajna a HP beszűntette ezt a 10xx-es sorozat gyártását, de vannak új testvérei is. Olyan 30ezres kategóriában már találni fogsz jót.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10543 Dátum: 2015.12.12 20:14:33 »
Üdvözletem!

Kezdek csúnyán kifogyni a tárhelyből, ami bonyolítja a dolgot, hogy munkára a laposom használom, így jó lenne, ha ebbe tennék egy nagyobb vinyót, tehát 2,5" kellene.
Nézegettem aprót is, meg újakat is, ez valahogy nagyon best buy-nak tűnik: https://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/seagate/2-5-1-5tb-32mb-5400rpm-sata3-st1500lm006-p266272329/

Mennyire vállalható a Seagate, mint márka? Nekem Samsung, WD van a látókörömben, ezekkel sose volt bajom.
Illetve a cache mennyire számít? Főleg adattárolásra használnám, programok SSD-ről futnak.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10544 Dátum: 2015.12.12 22:28:18 »
Üdvözletem!

Kezdek csúnyán kifogyni a tárhelyből, ami bonyolítja a dolgot, hogy munkára a laposom használom, így jó lenne, ha ebbe tennék egy nagyobb vinyót, tehát 2,5" kellene.
Nézegettem aprót is, meg újakat is, ez valahogy nagyon best buy-nak tűnik: https://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/seagate/2-5-1-5tb-32mb-5400rpm-sata3-st1500lm006-p266272329/

Mennyire vállalható a Seagate, mint márka? Nekem Samsung, WD van a látókörömben, ezekkel sose volt bajom.
Illetve a cache mennyire számít? Főleg adattárolásra használnám, programok SSD-ről futnak.
Én a Western Digitalra esküszöm, most vettem PH-n egy green-t.
Itt lehet mazsolázni melyik mire való.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer