Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598477 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10515 Dátum: 2015.11.04 22:29:25 »
http://index.hu/tech/2015/11/03/a_microsoft_megerositette_kikapcsolhatatlan_a_windows_10_kemkedese/
És még be is vallják.
Miért ne vallanák. Sőt, majd ha talál valami illegális programot a gépeden, azt is le fogja törölni :)
Még mindig nem tartom annyira elitélendőnek, mint a Facebookot, ahova az emberek önként és dalolva töltik fel személyes adataikat és titkaikat :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10516 Dátum: 2015.11.05 01:21:31 »
Miért ne vallanák.... a Facebookot, ahova az emberek önként és dalolva töltik fel személyes adataikat és titkaikat
Csak azok használnak ilyeneket akik szeretnének áldozatok lenni. Ezzel nem is lenne gond, magánügy. A problémát az okozza, hogy ezek a felhasználók nem csak a saját, hanem mások adatainak védelmére is tesznek nagy ívben.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.05 01:23:13 írta Agyarka »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10517 Dátum: 2015.11.05 08:14:48 »
Csak azok használnak ilyeneket akik szeretnének áldozatok lenni. Ezzel nem is lenne gond, magánügy. A problémát az okozza, hogy ezek a felhasználók nem csak a saját, hanem mások adatainak védelmére is tesznek nagy ívben.
Szerintem kivédhető lesz a dolog egy normális tűzfallal
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10518 Dátum: 2015.11.05 08:27:18 »
Csak azok használnak ilyeneket akik szeretnének áldozatok lenni. Ezzel nem is lenne gond, magánügy. A problémát az okozza, hogy ezek a felhasználók nem csak a saját, hanem mások adatainak védelmére is tesznek nagy ívben.
Az utolsó mondatod adja meg a lényegét az egész viszonylatában, nagyon találó és annyira jellemző a mai "laza, felelőtlen" felfogásra.
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10519 Dátum: 2015.11.05 11:22:27 »
Szerintem kivédhető lesz a dolog egy normális tűzfallal
Utánajártam, sajnos nem.
A kommunikáció amit használ trükkös. Igyekszik webes módon kommunikálni, az összes útban lévő tűzfal, router úgy gondolja, hogy böngésző okozza. A szerverek, ahová tolja az infót az több tucat, tök random elnevezésekkel, a világ egész területére szét szórva. A szerverek száma és helye folyamatosan változtatva van, és a kommunikáció során letöltődik a gépbe az, hogy éppen aktuálisan hova kell küldeni az infót - tehát nem az van, hogy a tűzfalban egy bizonyos szerver felé tiltod a kommunikációt, mert közben másik tucatnyi szerver áll rendelkezésre. Nem bírsz utána szaladni, mert nem tudod megkülönböztetni, hogy a tiltandó forgalom tiéd-e, vagy az övé.
Kereng a neten egy szerverlista az augusztusi címekkel, de azóta már többször cserélték őket.
Ilyen alattomos módon van kidolgozva az egész.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.05 11:24:25 írta robi (Robi) »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10520 Dátum: 2015.11.05 11:34:10 »
alattomos módon van kidolgozva az egész.
Ez azért van, mert a sok felhasználó meg akarja akadályozni, hogy rendesen működjön az oprendszere, de az MS minden áldozatra hajlandó az ügyfelekért. A költői kérdés csak az, melyik ügyfélért.
Valószínűleg a mobilos oprendszerük koncepciója is hasonló.  :censored: :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.05 11:40:31 írta Agyarka »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10521 Dátum: 2015.11.05 11:40:20 »
Előbb utóbb mindenki be fogja adni a derekát, többek között azért, mert nincs alternativa, Apple, Google, Ubuntu is ezt csinálja vagy fogja csinálni hamarosan.
Meg ezek a "kutakodások" milyen jól jönnek akkor, amikor pár terrorcselekményt meg tudnak akadályozni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10522 Dátum: 2015.11.05 11:43:59 »
Azért utóbbi felhasználásról a franciák, és utóbbi időben a németek véleménye is eltér.
Érdekes módon az angol hatóságok  kifejezetten károsnak tartják, hogy nem minden oprendszer ilyen.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10523 Dátum: 2015.11.05 11:48:37 »
Linux-ból mindigis lesz nem ilyen, azaz normális, nem jelentgetős változat, már csak azért is, mert teljes forráskódja szabadon és nyíltan elérhető. Ami azt jelenti, hogy bárki tetszés szerint össze tud rakni magának egy olyan oprendszert, mely úgy működik ahogy akarja. Nyilván "bárki" alatt itt informatikában mélyebben tapasztaltakra gondolok, de szerencsére, ilyen szemléletű emberek jó részt tapasztaltak, és a munkájuk gyümölcsét szívesen meg fogják osztani a társadalom többi részével - ahogyan most is van erre példa, több ezres nagyságrendben.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10524 Dátum: 2015.11.05 15:50:01 »
Sziasztok,

próbálkozott már esetleg valaki a fórumozók közül régi VHS kazetták digitalizálásával?

Mivel otthon rengeteg családi felvételünk van, méregdrága lett volna minden kazettát bedigiztetni erre szakosodott helyen, így inkább vettem egy usb-s digitalizálót. A választás az Avermedia DVDezmaker 7-re esett. A drivert feltelepítve és egy szoftvert instalálva (PowerDirector 12) próbálkoztam tegnap este, de a kép nagyon rossz minőségű, jóval rosszabb mint a tv-ben. A beállítást PAL B-re raktam, de most nem tudom mi tévő legyek, mert ez sem segített.

Valakinek van ilyennel kapcsolatban tapasztalata?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10525 Dátum: 2015.11.05 19:00:36 »
Sziasztok,

próbálkozott már esetleg valaki a fórumozók közül régi VHS kazetták digitalizálásával?

Mivel otthon rengeteg családi felvételünk van, méregdrága lett volna minden kazettát bedigiztetni erre szakosodott helyen, így inkább vettem egy usb-s digitalizálót. A választás az Avermedia DVDezmaker 7-re esett. A drivert feltelepítve és egy szoftvert instalálva (PowerDirector 12) próbálkoztam tegnap este, de a kép nagyon rossz minőségű, jóval rosszabb mint a tv-ben. A beállítást PAL B-re raktam, de most nem tudom mi tévő legyek, mert ez sem segített.

Valakinek van ilyennel kapcsolatban tapasztalata?
Hát ha belegondolok, hogy a VHS felbontása valahol a 320*240 képpont környékén van ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10526 Dátum: 2015.11.05 19:54:26 »
Sziasztok,

próbálkozott már esetleg valaki a fórumozók közül régi VHS kazetták digitalizálásával?

Mivel otthon rengeteg családi felvételünk van, méregdrága lett volna minden kazettát bedigiztetni erre szakosodott helyen, így inkább vettem egy usb-s digitalizálót. A választás az Avermedia DVDezmaker 7-re esett. A drivert feltelepítve és egy szoftvert instalálva (PowerDirector 12) próbálkoztam tegnap este, de a kép nagyon rossz minőségű, jóval rosszabb mint a tv-ben. A beállítást PAL B-re raktam, de most nem tudom mi tévő legyek, mert ez sem segített.

Valakinek van ilyennel kapcsolatban tapasztalata?

Nekem teljesen jól működik, vagy három éve vettem az USB-s kütyüt. Mondjuk teszteltem eleget, míg összejött. Nálam leginkább a vezetékek kontaktjainál volt a jelvesztés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10527 Dátum: 2015.11.06 09:10:45 »
Hát ha belegondolok, hogy a VHS felbontása valahol a 320*240 képpont környékén van ...

Ennél azért jobb a VHS felbontása :)

Nyilván nem 4kHD minőséget várok el, csak azt hogy a digitalizált anyag a tv-n megjelenítve ne legyen ötször rosszabb és zajosabb, mintha a vhs magnóról játszom le az anyagot, mert most kb. még itt jár a dolog. 

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10528 Dátum: 2015.11.06 10:48:13 »
Hát ezek az USB-s digitalizálók nagyon vegyes minőségűek. Ugyanazon az elven működik mind, csak a kivitelezés minősége gyatra, főleg a csatlakozók terén. Néhány tipp:
- ha van a videó lejátszón S-VHS (S-Video) kimeneti csatlakozó, azt használd. Sokkal jobb lesz a jelszint rajta. Nyilván a digitalizáló egységen is szintén az S-Video bemenetet kellene használni.
- használj minőségi árnyékolt kábeleket. Lásd alább a gagyi vs. jobbfajta, a kábel maga ami cérnavékony több környezeti zajt vesz fel, mint a rendesen dróthálóval árnyékolt, vastagabb koax (és az impedanciája is jó lesz)
- minél rövidebb kábeleket használj a videojel analóg szakaszán. Inkább egy USB toldókábellel tedd közelebb a digitalizálót a magnóhoz, mintsem a videójelet meg a hangott vidd hosszabb úton
- egy "tisztes" távolságot azért hagyj meg a számítógép és a videómagnó között, mert a számítógépben lévő számtalan egység zavaró interferenciát kelt a közvetlen közelében (pl. ne tedd a laptopot a VHS magnó tetejére, vagy fordítva, a magnót az asztali PC tetejére, legyen köztük mondjuk 1 méter).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10529 Dátum: 2015.11.06 10:54:02 »
Professzionális minőséget például egy Canopus ADVC110-al tudnál elérni. Ez FireWire porton csatlakozik a géphez, és DV25 vagy DV50 formátumba rögzít, mely korábban az SD televíziózásban egyik stúdió-szabvány volt. Ezt utólag megvágni minőségveszteség nélkül lehet és sokkal könnyebb, gyorsabb (igaz nagyobb tárhelyet is igényel, 1 óra videó kb. 13GB). A véglegesre vágott anyagot kell persze utána szoftveresen DVD vagy MKV vagy akármilyen tetszőleges formátumba igazítani egyszer, de így lesz meg a legjobb minőség belőle.

« Utoljára szerkesztve: 2015.11.06 10:55:50 írta robi (Robi) »