Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598784 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10485 Dátum: 2015.10.10 16:05:17 »
Szines nyomtatót vennék. Fényképet nyomtatnánk szinesben és sűrübben fekete-fehér szöveget és scanner is kéne. A Canon MG7750 és az Epson XP610 között vacilálok. A Canon olcsóbb és kábeles hálózatot is tud, viszon sok rosszat is olvastam róla - garancia lejárta után elromlik. Linux alatt is használnám, ez is talán az Epson felé billentené a mérleg nyelvét. Valakinek tapasztalat?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10486 Dátum: 2015.10.10 17:50:04 »
All in one-t soha. Vegyél egy minőségi nyomtatót és egy külön szkennert. Jobban is el tudod helyezni őket.

Egy ideig én is Canon párti voltam (LiDE 80-as csúcsminőségű szkennerem volt, de az sajna se Linux alatt, se 64bites Windows alatt nem működött már - eladtam) aztán amikor beújitottam egy új szkennerbe, összehasonlíthatatlanul gagyi konstrukció volt az elődjéhez képest, pedig ugyanaz a prémium sorozatba tartozó példány volt (műanyag fogaskerekek vs. korábbi tesónak a fém kerekei). Tönkre is ment rögtön abban a pillanatban, amikor véletlen egyszer meglökte a kölök és leesett. Elődje kis túlzással vissza is pattant, és még mindig jó volt.
Most egy HP szkennerem van, de azt sem szeretem. Robusztus meg minden, csak baromi lassú - minden szkennelés előtt "bemelegít". HP és Epson között vacilláltam, bánom most, hogy nem az Epsont választottam.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.10 17:56:28 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10487 Dátum: 2015.10.10 19:46:52 »
Azt is nézd, hogy a fenntartása mibe kerül. A Samukat pl. megvenni viszonylag nem drága, na de a tonerek...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10488 Dátum: 2015.10.10 19:51:20 »
All in one-t soha. Vegyél egy minőségi nyomtatót és egy külön szkennert. Jobban is el tudod helyezni őket.
Nem fiztos, hogy jobban el tudod helyezni őket, én pl. nem.
Annyi valóban igaz, hogy ha külön-külön készüléked van, akkor ha gond van, csak az egyik romlik el, másrészt, többet tud egy-egy masina, mint a multifunkciós az adott funkcióban.
De. Ha a szkenner funkcióból tényleg csak a szkennelés a fontos, az utána való munkák nem nagyon, akkor én nem zárnám ki az all-in-onet sem.
Amúgy nekem is megvan még a 15 éves Canon szkennerem, anno a legolcsóbb típust vettem, és kutya baja lenne, csak a 64 bittel nem kompatibilis...
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.10 19:53:15 írta music »
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10489 Dátum: 2015.10.10 21:50:40 »
Azt is nézd, hogy a fenntartása mibe kerül. A Samukat pl. megvenni viszonylag nem drága, na de a tonerek...
Nem tonnerről lesz szó, hanem patronról. Az ára azért nem a leglényegesebb, mert lehet, hogy összesen havi 100 oldalt nyomtatunk - de valószinübb, hogy annyit se. (Lézer nyomtatóban 10 év alatt fogyott el a gyári tonner, ami max 2500 oldalra elég. Mondjuk a szines nyomtatás biztos hozzá adódna.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10490 Dátum: 2015.10.10 22:03:57 »
Hát a patronnal az lesz a fő bajod, hogy hiába tudna elvileg a patron 500 oldalt nyomtatni (5%-os lefedettséggel!), ha ritkán nyomtatsz, akkor beszárad. Gyakorlatilag miután felbontottad, záros határidőn belül (kb. 4-8 hó) vagy el kell használnod, vagy dobhatod a kukába, mert beszárad a düzni és a benne lévő tinta többé nem jön ki. Ezt az iskolát már kijártam, 2 színes nyomtatóm is volt (pl. olyan Epson-om, amibe nyomtatható CD/DVD lemezt is lehetett tenni), a szívem szakadt meg a patronokra kidobott pénzért...

A fotó nyomtatással azt is érdemes szem előtt tartani, hogy a legjobb fotónyomtató minősége se közelíti meg a laboros fotónagyítást. Az ára/kép hororrra jön ki, ahhoz képest, hogy pl. a CEWE-n keresztül 18-40 Ft-ért lehet prima minőségű fotókat online rendelni.
Számtalan CEWE-partner létezik, DM, MediaMarkt, Penny stb. ahol az online feltöltött képeket át lehet papírra kidolgozva venni néhány nap alatt. Ezeknél a partnerboltokban pl. az ünnepek körül szoktak akciózni, konkrétan Karácsony és Húsvét előtt a DM-ben szoktak 100 darabos képkidolgozást prémium papírra vállalni 14 vagy 19 Ft./képes áron. Mi ezt szoktuk választani, 100 kép elég kevés szokott lenni, mert rokonságnak/családtagoknak bizonyos képenként 4-5 darabot is rendelünk.
Volt már arra is példa hogy igazolványkép kellett, csináltunk itthon portrét a digitális fényképezőgéppel, egy kis alapvető fotosoppolással lekicsinyítettük és 8x rátettük egy normál képméretre, egy darabba lerendeltük mint 1 kép. Meg videóból kivágott képkockát, meg beszkennelt képet is, meg Boldog Szülinapos feliratosat stb. kidolgoztunk így és tökéletes lett a minőség.
Van Windows-os rendelő szoftver, Androidos, IOS-es, de simán weboldalon is lehet képeket rendelni...
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.10 22:14:11 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10491 Dátum: 2015.10.11 15:19:12 »
Csatlakozom mindkét részhez.
Ha keveset használjátok, nem érdemes színes nyomtatót venni. Anno amikor színes nyomtatónk volt, a végén már a szövegeket is színessel nyomtattam, hogy fogyjanak már azok is, különben pocsékba megy a színes festék.
A fotós része is így van, sokkal egyszerűbb és kényelmesebb neten megrendelni, manapság már az összes képhívónál lehet kérni pickpack pontos kiszállítást párszáz forint felárért, ami nagy tételnél fel se tűnik.
Tényleg érdemes végiggondolni, hogy mik a valós igények. Én nem szeretem a festékes gépet, mert vagy megveszed a drága nyári festékpatront, vagy szenvedsz a töltögetéssel, a lézer sokkal egyszerűbb, és gyorsabb. Mikor a csattogós gépet leselejteztük, lézernyomtató lett az utódja, az egy OKI volt, nem volt jó választás a típus, így annak utódjául végül multifunkciós gépet vettünk (egyébként Epsont...), aminek a nyomtató része fekete-fehér lézer, már 10 éve nincs színes nyomtatóm, és tk. megvagyok nélküle, a képszerkesztő módban elég az, amit a windowsos programok tudnak, szóval a mi igényeinkre ez jó. Különösen, hogy nyomtatni viszont nem üzemszerű felhasználóhoz képest relatíve sokat nyomtatunk, évi többezer oldalt, de ez nagyrészt szöveg és kotta. A 2200 oldalas utángyártott toner 4000 forint környékén kapható, így elég olcsón kijövünk. Ez a gép két éves, eddig nem volt gond vele, ha nagy ritkán begyűri a papírt, azt is jól ki lehet szedni.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10492 Dátum: 2015.10.11 21:01:27 »
Tudnátok mondani egy egyszerű módszert, hogy egy SD kártya valós sebességét le tudjam tesztelni? (ami alapján esetleg reklamálni is lehet)

Van egy nem túl olcsó, UHS-1 kártyám, HD videórögzítéshez ajánlott. Papíron 90 MB/s a tudása. Először gyanús volt, hogy a fényképező a sima fotókat is elég sokáig menti rá, ma másoltam át PC-re a fotókat és 4400 kbyte/s-nél feljebb nem ment (sem írás, sem olvasás).
Kíváncsiságképp megpróbáltam a régebbi Class6-os kártyámat, ott 4800 kbyte/s volt a sebesség.
Ezek után kétségeim vannak, hogy a kártya megfelel a rajta lévő adatoknak...  :hmmmm:

'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10493 Dátum: 2015.10.11 23:38:50 »
H2testw 1.4 megmutatja a valós méretét is.
http://m.heise.de/ct/c-t-Systeminfo-473388.html

CrystalDiskMark
http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html

A megadott sebességet USB3 -as olvasóval lehet elérni.
Mekkora kártyát szeretnél vásárolni?
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.11 23:42:40 írta Agyarka »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10494 Dátum: 2015.10.12 06:50:42 »
UHS-1 kártyám, HD videórögzítéshez ajánlott. Papíron 90 MB/s a tudása.
Olvasási tudása! Ennek kb. 20 MB/s az írási, azaz kb. Annyi mint a 45MB /s olvasási sebességűeké.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10495 Dátum: 2015.10.12 13:14:51 »
Sajna a mérést befolyásolja a kártyaolvasó típusa is. Valószínűleg helytálló amit írsz, de ha panaszt teszel, könnyen lehet, hogy a kártyaolvasóra fogják a lassúságot.
Javaslok egy komplett formatálást a kamerával, és utána teszteld újra.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10496 Dátum: 2015.10.12 15:09:35 »
Jobb esetben a vásárolt kártya mellett volt egy SD-adapter is. Azzal célszerű használni a laptop (?) kártyaolvasóján keresztül a microSD kártyát, amikor ellenőrzöl a how2testw programmal. Az egyszerű USB-s olvasók eléggé szórnak sebesség téren... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10497 Dátum: 2015.10.12 17:31:39 »
Olvasási tudása! Ennek kb. 20 MB/s az írási, azaz kb. Annyi mint a 45MB /s olvasási sebességűeké.
Nem-nem. A csomagoláson deklarált tudása 90Mb/s olvasás és 60 Mb/s írás! Direkt választottam a leggyorsabbat.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10498 Dátum: 2015.10.12 17:34:48 »
Javaslok egy komplett formatálást a kamerával, és utána teszteld újra.
Zsír új kártya, a kamerával formáztam, tehát ezzel nem lehet gond.

A gépbe épített kártyaolvasót még letesztelem, de úgy rémlik, hogy a telefonban lévő "sima" class10 Kingston microSD-re és -ről sokkal gyorsabban cserélnek helyet a fájlok.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10499 Dátum: 2015.10.12 18:13:06 »
Zsír új kártya, a kamerával formáztam, tehát ezzel nem lehet gond.
Formázd újra a hivatalos SD Formater 4.0-val.

Én még nem láttam UHS1 es kártyát tartósan 30MB/s írási sebességet produkálni, az már az UHS3 kategória.