Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1601051 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10440 Dátum: 2015.08.25 19:33:15 »
Ehhez képest a win8 az SSD-ről 25 mp alatt tölt be.  :surrender:
Azzal vmi "baj" van, szerintem... Nekem a jelszó beírásával együtt kb 11 mp... a Skype is bejelentkezik kb 15. mp-ben :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10441 Dátum: 2015.08.25 19:40:54 »
Egy kis tisztavíz Win8 boot-ügyileg ha valaki nem tudná:
- amennyiben a Windows 8 UEFI-boot képes Bios-al ellátott gépre van telepítve, és UEFI módban is van felinstallálva, annak gyors a boot ideje. Ez nem kizárólag a Windows és az SSD érdeme, hanem az újfajta UEFI BIOS-nak is. Jellemzően az utóbbi években gyártott laptopok, tabletek rendelkeznek ilyen Bios-al.
- amennyiben a Windows 8 hagyományos PC Bios-al ellátott gépre van telepítve, vagyis nem UEFI módban van installálva, annak a boot ideje kb annyi, mint mondjuk egy Win7 ugyanazon a gépen. Ez nem hiba, hanem tulajdonság. Simán lehet UEFI Bios is az adott gépen, de ha ez az üzemmód le volt tiltva a telepítés idején, és "hagyományos" módon lett bebootolva a telepítőlemez, akkor egyszerűen nincs bekapcsolva rajta ez a funkció - és nem is boot-ol gyorsabban.
Most nem kezdem itt előadni az újféle UEFI rendszer előnyeit/hátrányait (gyorsabb boot, meg kizárólag jogtiszta install csak pár a sok közül), az előbbi linken van pár szösszenet erről.
Lényeg még az, hogy hagyományos BIOS módból áttérni UEFI módba (amennyiben a BIOS támogatná mindkettőt) csak a HDD vagy SSD teljes újraformázásával, rendszer újratelepítésével lehet.

Természetesen az aktuális Linux-ok is támogatják az UEFI BIOS-okat. De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a Linuxok sima hagyományos BIOS-os gépeken is gyorsabban indulnak, mint a Windows. Ez mindigis így volt.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.25 19:59:14 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10442 Dátum: 2015.08.26 07:49:53 »
Akkor sajna legyalultál mindent, és van egy 294GB-os gyökérpartíciód, meg egy néhány GB-os swap partíciód.

Nincs ezzel semmi probléma, jó ez így! Adatokat amiket lementettél visszamásolhatod. Nem kell partíciókkal foglalkozni. A fájlrendszer EXT4 (ugyanaz, mint az Android eszközökben), a nevedhez tartozó helyi mappába tolhatsz fel mindent, csinálhatsz al-mappákat stb. megszokott módon.
visszahozni már nem lehet,ugye?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10443 Dátum: 2015.08.26 09:22:21 »
Nem, mivel fölülíródott

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10444 Dátum: 2015.08.26 11:43:48 »
nembaj,van másolat,csak gondoltam nem állok neki megint átmásolni 120gb adatot.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10445 Dátum: 2015.08.27 10:30:40 »
Nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja:
http://localghost.org/posts/a-traffic-analysis-of-windows-10

Azért az mégis döbbenetes, hogy minden egyes begépelt szöveget kiküld a netre, webkamera képét, mikrofon hangját.
Félreértés ne essék, az Android is csinál ilyet...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10446 Dátum: 2015.08.27 10:57:53 »
Előre megjegyzem: nincsen semmi baj azzal, ha telemetriát alkalmaznak a szoftverek fejlesztésében. Valóban szükség van arra, hogy a felhasználói szokásokat elemezzék annak érdekében, hogy a szoftverben hibákat javítsanak, újabb funkciókat vezessenek be.
De! Ne tegyék ezt sumák módon, erőszakkal. Mármint, ha valaki nem szeretne ebbe részt venni, akkor azt tartsák tiszteletben. Márpedig úgy tűnik, itt erről nincs szó.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10447 Dátum: 2015.08.27 12:07:28 »
Előre megjegyzem: nincsen semmi baj azzal, ha telemetriát alkalmaznak a szoftverek fejlesztésében. Valóban szükség van arra, hogy a felhasználói szokásokat elemezzék annak érdekében, hogy a szoftverben hibákat javítsanak, újabb funkciókat vezessenek be.
De! Ne tegyék ezt sumák módon, erőszakkal. Mármint, ha valaki nem szeretne ebbe részt venni, akkor azt tartsák tiszteletben. Márpedig úgy tűnik, itt erről nincs szó.
Amíg önkéntes alapon működik, egyénileg beállíthatóan szabályozva oké, de monopol helyzettel visszaélve azt már etikátlannak tartom.
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10448 Dátum: 2015.08.28 07:17:26 »
Pontosan ugyanígy gondolom én is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10449 Dátum: 2015.08.28 13:45:22 »
Hú gyerekek.

Valaki kérésére fel kellett telepítenem egy szűz Windows 10-et egy vadonat új laptopra. Ragaszkodott hozzá, megtettem. Nem bántam meg, mert tanultam belőle.
(előjáróban annyit mondok, hogy én még Win7 szinten vagyok, Win8/8.1-et láttam már, de napi szinten nem használtam)
- a legdurvább, hogy az "Áruház" nevű app-ban, a "Letöltések és telepítések" részben (ahová tök nem egyértelműen lehet eljutni), azt látja az ember, hogy teljesen önállóan, magától, a gép várólistájában szerepel vagy 30 program. Ezeket szépen egyenként elkezdi telepíteni a háttérben. Ilyenek hogy Skype, Microsoft Money, Xbox, Windows Kamera, 3D Bulilder, Microsoft Utitárs, Térképek, Időjárás, stb. Teljesen véletlenül jutottam el idáig (valami más beállítást kerestem) amikor ezt észrevettem. A gyanútlan ember alapértelmezetten mindebből semmit, de semmit se lát.
- engem kiborít ez a puritán fehér/kék kétszínű felület. Ezek visszamentek az időbe? Windows 3.11 korszakban volt ilyen lapos (akkor még úgy rémlik fehér/lila/sötétkék) színvilága a Windows-nak. A Win95-től egészen a Win7-ig egyre szebb, tetszetősebb, színesebb volt a Windows, Win8-nál már láttam a romlás jeleit, de így most a 10-ben úgy néz ki az egész mint egy lebútított Windows Phone. Gomboknak nincs széle, ablakoknak nincs kerete, aránytalan böszme legördülő sávok, stb. Totál ízlésficam, szerintem.

Míg leírtam ezt a hozzászólást, lazán befejezte magától az appok telepítését.

Namost egy dolgot nem értek. Arról volt szó, hogy az operációs rendszer attól lesz biztonságosabb, hogy a felhasználónak egyedileg kell jóváhagyni bármit is, ami feltelepül rá, kvázi ha valaki vírusos cuccot futtat, akkor arról az illető tehet, mert jóváhagyta. Nade könyorgöm! Ezt a rengeteg appot ami most feltelepült, én nem hagytam jóvá! Még csak nem is tudtam róla, hogy zajlik az install a háttérben! Most tegyük fel nem azt mondom, hogy az "Áruház" magától "vírust" akarna telepíteni, csak na...
Mindehhez hozzáteszem, hogy amikor az "Áruház" nevű programban megkerestem a VLC-t, hogy onnan telepítsem fel, el lettem utasítva, hogy előbb legyek szíves bejelentkezni a Microsoft fiókomba.
Természetesen a VLC-t pótoltam hagyományos módon a saját weboldaláról...

Ezennel tényleg eldöntöttem: a Windows 7 az utolsó windows, amit önszántamból még használni fogok, bármelyik saját gépemen ezentúl. A jövő a Linuxé.

Szerintem elég nagy öngól lett ebből is. Miközben a Win8-az az emberek kénytelenek voltak "megszokni" a hülye csempék miatt, a Win10-ben lehet választani a csempe és start menü között - de mindez csak a jéghegy csúcsa. Az egészből az látszik nekem, hogy minden felhasználót egységsugarúnak tekintenek, az új Windows 10 mint szolgáltatás modell is azt sugallja, hogy Te csak dőlj hátra és élvezkedj, ne törődj semmivel, majd mi a háttérben figyelünk Rád. Nem tűnik logikus lépésnek, mégis ez van.
Ennél ma már egy Apple termék is jelentősen racionálisabb választás, szerintem.

Most sokaknál itt a választás lehetősége: Windows 10, Apple, Linux. Mindhárom irányban van új dolog, amit meg kell szokni, mert más, mint volt korábban. Tessék dönteni.  :flowers:
 
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.28 14:04:55 írta robi (Robi) »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10450 Dátum: 2015.08.28 14:03:10 »
Adj esélyt a 8.1-nek. Próbáld ki.
Most, hogy javaslatra :) Mate lett a befutó egy kis gépen (nem bántam meg) a W7 után azért megnézem nemsokára a 8.1 mit tud. 10 nem lesz ezt már én is látom!!!
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10451 Dátum: 2015.08.28 14:08:39 »
Hogyan adjak esélyt? Jár még ingyen upgrade Win7-ről 8.1-re? Bár ha járna is, sztem nem lennék jogosult rá.
Én Windows 8.1-et hiába vehetnék, a tapasztalatok fényében, nem szeretnék rá pénzt kiadni.
Van jogtiszta Windows 7 a gépen, ez az utolsó, ami marad ideig óráig, azt' kész. Lopott Windows-al nem akarok szórakozni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10452 Dátum: 2015.08.28 17:18:53 »
Puritán kék-fehér felület? Hol? Az eddigi legjobb grafikus élményt adja a W10. :surrender: Kegyetlen jó apróságokkal, amik megkönnyítik a dolgomat (mezei egyszerű user vagyok).

Nekem is feltelepültek a M$ appok a háttérben (telefonoknál már gyárilag kapod és még csak nem is lehet törölni).
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10453 Dátum: 2015.08.28 18:11:52 »
Nekem még csak 8.1 van, telefonon is, de nagyon tetszik :) Ubuntu volt fent a gépen sokáig, imádtam, de sajnos pár programnak nem volt megfelelője, így visszatértem a win-re...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10454 Dátum: 2015.08.28 20:02:22 »
Ubuntusítottam az asztali második PC-t is. Zsír.  Kicsit lassú az öreg hardver miatt, de a YT akadálymentesen fut, majd holnap még szöszölök rajta, baromi jó, hogy fél perc és az oprendszer üzemkész. A win7-nek kellett vagy másfél-két perc, mire felállt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.