Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598304 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10305 Dátum: 2015.07.07 16:15:24 »
Hát ez tabletfüggő. Android 4.0.3 óta van aszem USB storage támogatás az Android alatt, de a Google megadta a lehetőséget a hardver gyártóknak, hogy ezt a funkciót ne legyen kötelező implementálni minden készüléken.
Eleve a hardver kell tudjon ún. "USB Host" módban működni, azaz, az USB csatlakozója nem csak töltésre és számítógéphez való csatlakozásra legyen alkalmas, hanem fordítva is, a tablet kvázi mint egy számítógép maga láthasson különféle rádugott eszközöket. A kettő működési modell nagyon nem ugyanaz, és hardverben meg szoftverben egyaránt támogatva kell legyen a tablet által. Könnyen lehet, a tiéd nem ilyen.

Ősrégi Samsung Galaxy S2 gyárilag nem tudja ezt a funkciót, de CyanogenMod ROM-al tudja. Szerencsére a benne lévő hardver támogatja ezt a módot, annak elenére, hogy hivatalos gyári szoftver sosem támogatta.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10306 Dátum: 2015.07.07 18:45:08 »

Hát ez tabletfüggő. Android 4.0.3 óta van aszem USB storage támogatás az Android alatt, de a Google megadta a lehetőséget a hardver gyártóknak, hogy ezt a funkciót ne legyen kötelező implementálni minden készüléken.
Eleve a hardver kell tudjon ún. "USB Host" módban működni, azaz, az USB csatlakozója nem csak töltésre és számítógéphez való csatlakozásra legyen alkalmas, hanem fordítva is, a tablet kvázi mint egy számítógép maga láthasson különféle rádugott eszközöket. A kettő működési modell nagyon nem ugyanaz, és hardverben meg szoftverben egyaránt támogatva kell legyen a tablet által. Könnyen lehet, a tiéd nem ilyen.

Ősrégi Samsung Galaxy S2 gyárilag nem tudja ezt a funkciót, de CyanogenMod ROM-al tudja. Szerencsére a benne lévő hardver támogatja ezt a módot, annak elenére, hogy hivatalos gyári szoftver sosem támogatta.
robi, köszönöm a részletes és érthető választ. Pontos verziót nem tudok a droidra, biztos, hogy v4.x.x.
Az lesz, hogy utananézek a specifikációjában. Egy kollégámé egyébként...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10307 Dátum: 2015.07.08 09:32:29 »
Jelenleg nálunk párhuzamosan megy a kettő.
Ugyanazon a kábelen jön, a Tv-n kellett a jelbemenetnél beikszelnem, hogy a DVB-C-t is olvassa be az analóg mellett.
Először azt hittem, hogy most jól felülírja a kedvelt csatornakiosztásomat, de megvan mindkettő. :yes:
Kipróbáltam, félsiker.
A dvb-c tuneren lát a tv csatornákat, de csak kódoltakat. Szabadként egyedül valamilyen hírcsatornát hozna, de ott sincs kép.
A T a levelében azt írta a honlapjukon van részletes info az egyes szolgáltatási területekre vonatkozó dátumokkal kapcsolatosan - persze nincs fent semmi ilyen.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10308 Dátum: 2015.07.08 14:22:58 »
Kipróbáltam, félsiker.
A dvb-c tuneren lát a tv csatornákat, de csak kódoltakat. Szabadként egyedül valamilyen hírcsatornát hozna, de ott sincs kép.
A T a levelében azt írta a honlapjukon van részletes info az egyes szolgáltatási területekre vonatkozó dátumokkal kapcsolatosan - persze nincs fent semmi ilyen.
És hány csatornát talált? Nálam közel 140-et lát, de ebből ~110 kódolt.
A többi megy rendesen, van hozzá program info meg minden, ami egy digitális csatornához "jár"
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10309 Dátum: 2015.07.08 14:29:57 »
Kb. 30-at talált, ha jól emlékszem 150-180 közötti számokra tette őket. Lehet szűrni kódolt és kódolatlan csatornákra is, a kódolatlanban csak egy volt.
Azon gondolkozom érdemes-e várnom fél órát a 1412-n, hátha tudnak infot adni, nálunk mikor lesznek elérhetők a digitális adáson a csatornák.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10310 Dátum: 2015.07.08 18:26:07 »
Valszeg túl gyenge a jel a TV bemenetén. Nincs véletlenül sokfelé osztva, vagy megtolva párszor az antennakábel?
Digitális csatornáknak nagyobb jelerősségre van szükségük mint az analógoknak, hogy a TV meg tudja jeleníteni őket.

« Utoljára szerkesztve: 2015.07.08 18:39:56 írta robi (Robi) »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10311 Dátum: 2015.07.08 21:56:33 »
Biztosan van benne osztás, toldás. Korábban a koax hálózaton volt minden tv, de az ip-vel együtt behuztam az utp kábeleket. A koax pedig maradt ahogy volt, az akkor nem volt szempont. Hétvégén felmegyek a padlásra és leegyszerűsítem amennyire lehet.
Azért azt furcsának tartom, hogy pont csak a kódolt csatornák maradnának meg a csökkentett jelszint miatt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10312 Dátum: 2015.07.08 22:38:11 »
Az hogy megtalálja, még nem jelenti azt, hogy meg is tudná jeleníteni (ha lenne kártya a gépbe), amennyiben alacsony a jelszint.

Az a baj a koaxon történő toldásokkal meg osztásokkal, hogy minden egyes ilyen beavatkozás kb 10-12 dB-el csökkenti a jelszintet (a dB logaritmikus, ez kábé azt jelenti, hogy a jelosztó kimenetein a bemeneti jelszint csupán tizede jelenik meg). Továbbá az még inkább ront a helyzeten, ha a használt koax kábelek nem egyformák, kb. egyidősek. 20 éve behúzott koaxot ha megtoldasz egy ma boltban vásárolt darabbal, hatalmas jelveszteséget okoz az öregedés okán bekövetkezett impedanciakülönbség.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10313 Dátum: 2015.07.09 23:31:13 »
A T-nél leállítják az analóg Tv jelek továbbítását a kábelen és áttérnek a digitálisra.
Ennek örömére tegnap kipróbáltam és tényleg, DVB-C-re kapcsolva betöltötte az összes csatornát, de csak azokat lehet nézni, amelyeket eddig analógban is.
Sajnos továbbra sem adnak CI+ kártyát, pedig akkor maximális lenne a kényelem, nem kellene STB-t használni a HD adásokhoz és a bővített csomagtartalom megjelenítéséhez.
azt már régóta igy csinálja.
vannak kerületek,ahol még analógot is adnak...pénzért. gagyi a kép lcd tvn.
4éve a 20kerben mikor albiban laktam,nekem is tréhóm tv előfizum volt.
adtak beltérit, de nekem volt egy pci kártyaolvasóm,beltériböl kivettem a kártyát,beraktam a tv oldalába és jöttek az adók.
ugyanakkor analógban is jött vagy 60csatorna.
ez az analóg akkor is megmaradt,mikor már a beltérit rég visszadtam és megszünt az előfizum.

és ez az analóg még mindig él,maeste kipróbáltam havernál 17kerben, kb60 analóg adó jött be,pedig nekik csak thomi net előfizujuk van.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10314 Dátum: 2015.07.10 10:24:52 »
azt már régóta igy csinálja.
Szerintem teljesen félreértetted, amit írtam  ::)
A teljes analóg adás aug. 1-től kerül kivezetésre a rendszerből.
A digitális jel meg azt jelenti, hogy ugyanazon a kábelen (tehát nem a boxon és LAN kábelen át) jön analóg helyett digitális jel és az mpeg4 képes tévék tudják venni a "free" csatornákat.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10315 Dátum: 2015.07.10 10:51:22 »
jah,igen.
félreértettem.
na,majd aug1 ujrakeresek akkor mindent.
hány ingyenes digitális adó jön most a kábelen?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10316 Dátum: 2015.07.10 15:13:00 »
Közel annyi (alulról persze), ahány analógot nyomtak eddig.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10317 Dátum: 2015.07.14 07:56:06 »
Korábban vázolt probléma Lenovo wi-fi lekapcsolás nem oldódott meg, megint szórakozik... Előbb néztem, kb 2 m-re van a géptől a router, ennek ellenére nem egy másik wi-fi jele erősebb... A házban csak 2,4 GHz-es routerek vannak, úgy néz ki, legalábbis nem mutat egyet sem 5 GHz-en. A 2,4-es sáv viszont fullon van  :cry:
Érdemes lehet vajon venni egy olyat, ami tudja az 5 GHz-t, aztán ráállni arra? Vajon a lenovo g585/585 támogatja, win8-cal? Kevés infot találtam róla eddig...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10318 Dátum: 2015.07.14 09:04:33 »
Ha tudja a 802.11n vagy 802.11ac -t, akkor megy 5GHz-en. Ez 2009-es szabvány, úgyhogy van rá esély.
Szerk: e szerint tudja.
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.14 09:10:13 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10319 Dátum: 2015.07.14 09:15:10 »
Köszi!
Megnéztem, mennyi egy router, ami tudja, nem sok, de pont annyival drágább 0 Ft-nál, mint amennyit most párom nem akar erre költeni :D