Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597774 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10245 Dátum: 2015.06.08 07:29:28 »
Köszi. Igazából úgy oldódott meg hogy a drivereket újra telepítettem :)
Csak a drivereket és ugyan azokat ?
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10246 Dátum: 2015.06.08 09:05:20 »
Köszi. Igazából úgy oldódott meg hogy a drivereket újra telepítettem :)
Gondolom visszaállította az alapértelmezett beállításokat.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10247 Dátum: 2015.06.09 07:09:08 »
Csak a drivereket és ugyan azokat ?

Igen!
Xanyi

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10248 Dátum: 2015.06.23 13:50:00 »
Párom gépén időnként elmegy a wi-fi, amióta win 8.1-et raktam a gépére. Ha rákattintok a kapcsolatokra, újra rácsatlakozik, aztán egyszer csak eldobja... Mindkettőnknek Lenovo van, övé G585, enyém G580, enyémmel semmi baj nincs, a router egy alap tp-link. Lenovo oldalon írtak hasonló wi-fi problémáról, feltettem az ott ajánlott drivert, 5 perc múlva annyi neki... Kicsit idegesíti szegényt :D
Mi lehet a megoldás? Köszi!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10249 Dátum: 2015.06.23 13:55:00 »
Párom gépén időnként elmegy a wi-fi, amióta win 8.1-et raktam a gépére. Ha rákattintok a kapcsolatokra, újra rácsatlakozik, aztán egyszer csak eldobja... Mindkettőnknek Lenovo van, övé G585, enyém G580, enyémmel semmi baj nincs, a router egy alap tp-link. Lenovo oldalon írtak hasonló wi-fi problémáról, feltettem az ott ajánlott drivert, 5 perc múlva annyi neki... Kicsit idegesíti szegényt :D
Mi lehet a megoldás? Köszi!

Téged idegesítene? Ha nem, cseréljetek gépet. Ha igen, cserélj nőt! ::) :whistling: :D :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10250 Dátum: 2015.06.23 13:59:13 »
mit értesz te ehhöz téé?
te is csak görnyecc fölötte félevolúciós pózban ;) ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.23 14:02:22 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10251 Dátum: 2015.06.23 14:00:58 »
Lááátod a cseréhez ért  :)
Fery

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10252 Dátum: 2015.06.23 14:07:34 »
 
Téged idegesítene? Ha nem, cseréljetek gépet. Ha igen, cserélj nőt! ::) :whistling: :D :flowers:
:hammer:  :box:  :D  :flowers:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10253 Dátum: 2015.06.25 07:49:02 »
Párom gépén időnként elmegy a wi-fi, amióta win 8.1-et raktam a gépére. Ha rákattintok a kapcsolatokra, újra rácsatlakozik, aztán egyszer csak eldobja... Mindkettőnknek Lenovo van, övé G585, enyém G580, enyémmel semmi baj nincs, a router egy alap tp-link. Lenovo oldalon írtak hasonló wi-fi problémáról, feltettem az ott ajánlott drivert, 5 perc múlva annyi neki... Kicsit idegesíti szegényt :D
Mi lehet a megoldás? Köszi!
Nem lehet, hogy az van beállítva, hogy ha x ideig "idle", akkor bontsa a dolgot? Állítsd át állandóra.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10254 Dátum: 2015.06.25 08:21:22 »
Volt egy olyan pipa, hogy energiatakaréksság céljából a gép lekapcsolhassa a wifi eszközt, kiszedtem belőle a pipát, utána megint lekapcsolt, de vmiért vissza is rakta a pipát. Aztán kiszedtem megint, azóta nem tudom, mert nem hajlandó sokat használni a gépet és nézni, hogy jó-e  :hammer:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10255 Dátum: 2015.06.25 13:26:59 »
Használd, teszteld így kiderül hamarosan  ;)
Fery

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10256 Dátum: 2015.06.25 20:19:30 »
Volt egy olyan pipa, hogy energiatakaréksság céljából a gép lekapcsolhassa a wifi eszközt, kiszedtem belőle a pipát, utána megint lekapcsolt, de vmiért vissza is rakta a pipát. Aztán kiszedtem megint, azóta nem tudom, mert nem hajlandó sokat használni a gépet és nézni, hogy jó-e  :hammer:

Nem lehet hogy energiafelhasználási sémát vált a gép, és a sémában van megadva a wifi lekapcs?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10257 Dátum: 2015.06.26 08:52:24 »
Nem lehet hogy energiafelhasználási sémát vált a gép, és a sémában van megadva a wifi lekapcs?
Néztem, kiegyensúlyozottra volt állítva, azon belül próbáltam keresni olyat, ami vonatkozhat a wi-fi adapterre, átállítottam néhány dolgot, ha nem lesz jobb, még mindig vissza tudom állítani az én gépemhez...
Megnéztem az inSSIDer-rel, mekkora a wifi jelerősség a házban, 20 lakásos társasház, 20 wifi hálózattal... jaj... a miénket az én gépem a routerrel egy helyiségben -43dBm jelerősséggel látja, párom gépe másik helyiségben -59dBm körül, a szobában kicsit javul, ott -53 dBm-re erősödik, ezzel együtt néhány másik is hasonló értéken van, és egész szép átfedések vannak a csatornák között. Megcseréltük a 2 gépet, most az enyémen 1 vonalkát csökken időnként a kijelző a wifinél...
Meglátjuk...
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.26 09:24:34 írta MFerenc »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10258 Dátum: 2015.06.26 16:25:59 »
A 2 gépet megcserélve (magyarán az övé közelebb került a routerhez), még nem jelentkezett a probléma. Eddig. Ennyi idő alatt már lekapcsolt korábban, tehát két lehetőség áll fenn, vagy jó dolgot állítottam az energiafelhasználásnál, vagy gyenge a router wi-fi adása/a laptop wi-fi vétele... vagy valami...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10259 Dátum: 2015.06.26 17:37:19 »
...a router wi-fi adása/a laptop wi-fi vétele...

Egy kis szakmai pontosítás: a WiFi nem olyan mint a rádió vagy a tévé, azaz egyirányú. A WiFi kétirányú, úgy a router (pontosabban Access Point) mint a laptop ad is, vesz is egyszerre, hiszen hogyan tudnál bármit is beírni a böngészőbe/weboldalba stb. netán feltölteni.

Ezt azért fontos ismerni, mert a probléma megoldásakor nem elég csak az Access Point-nak a helyzetét nézni, hanem a laptop-ét is figyelembe kell venni. Kvázi csak a laptopon nézni mekkora a jel erősség az csak a fele a történésnek. Az Access Point-on is meg kell nézni, milyen erősnek látja visszafelé, a laptop jelét...

Ugyanakkor csak ugy általánosságban: egy ingyenes Android app-al, a "WiFi Analyzer" segítségével érdemes körbesétálni az ellátni kívánt területet, szomszédok WiFi-jei mekkora jelerőséggel jönnek. Ez a program elég szépen kirajzolja. A legnagyobb probléma akkor van, amikor ugyanazon a frekvencián próbál gyúrni a szomszéd is. Ilyenkor praktikus olyan frekvenciát választani az Access Point-ban, amelynek legkisebb az interferencia kockázata a szomszédokkal.
Körbe kell mérni az egész területet úgy is, amikor a saját Access Point-unk ki van kapcsolva, hogy ott annak a helyén, a szomszéd éppen mennyit sugároz.

« Utoljára szerkesztve: 2015.06.26 17:43:45 írta robi (Robi) »