Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598238 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10095 Dátum: 2015.02.23 20:02:29 »
Közbe megnéztem, azt írja a ZoneAlarm hogy az antivírus elérhető, de nem installált. Akkor installáljam ? Ingyenes ?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10096 Dátum: 2015.02.23 20:19:04 »
Nézd meg, hogy a processzort mi használja ilyenkor nagy százalékban.
Task Manager -> Processes -> CPU oszlop
Ugyanitt: networking, performance

Az Avast 7736 K-t visz ha jól értelmezem, ZoneAlarm 10 K körül. A legtöbbet meg a Chrome viszi, meg egyebek, Skype, Adobe Reader (meg van nyitva), meg van csomó kisebb xarság.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.23 20:22:55 írta Kisfiatal »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10097 Dátum: 2015.02.23 20:37:36 »
Teendő ? :)

dobd ki a zonealarmot. baromság.  :)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10098 Dátum: 2015.02.23 20:59:58 »
Újraindítás után jónak tűnik a gép. A CPU használat leesett 10-20% körülire, de csak egy chrome ablak van nyitva :)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10099 Dátum: 2015.03.04 22:51:36 »
No akasztják a hóhért: van valami jó laptop szerviz itt a nagyfaluban?
Kaptam most egy T61 Lenovo lapost hogy nézzek rá, lehet csak szalagkábel, de én inkább VGA chipre gyanakszom (külső monitoron is szétesik a kép terhelős benchmark futtatás után,  igaz chiphiba esetén a gép nem szokott elindulni), azt nem tudom itthon forrasztani.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.04 22:54:18 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10100 Dátum: 2015.03.04 23:52:37 »
No akasztják a hóhért: van valami jó laptop szerviz itt a nagyfaluban?
Kaptam most egy T61 Lenovo lapost hogy nézzek rá, lehet csak szalagkábel, de én inkább VGA chipre gyanakszom (külső monitoron is szétesik a kép terhelős benchmark futtatás után,  igaz chiphiba esetén a gép nem szokott elindulni), azt nem tudom itthon forrasztani.

Kedden jon hozzam forrasztgatos ember akire ra merem bizni a cuccaim. Ha attolod nyolcszogre akkor odaadhatom, ha kozvetlenul akarod kuldok szamot.
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10101 Dátum: 2015.03.05 12:06:32 »
Kedden jon hozzam forrasztgatos ember akire ra merem bizni a cuccaim. Ha attolod nyolcszogre akkor odaadhatom, ha kozvetlenul akarod kuldok szamot.
Még este próbálgatom, láttam bontott szalagkábelt 2500 Ft-ért. Bár utálok laptopot szerelni ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Lagunadci

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10102 Dátum: 2015.03.05 17:34:46 »
No akasztják a hóhért: van valami jó laptop szerviz itt a nagyfaluban?
Kaptam most egy T61 Lenovo lapost hogy nézzek rá, lehet csak szalagkábel, de én inkább VGA chipre gyanakszom (külső monitoron is szétesik a kép terhelős benchmark futtatás után,  igaz chiphiba esetén a gép nem szokott elindulni), azt nem tudom itthon forrasztani.
Én is chipre gondolok elsőre, de mielőtt valaki bármit is belenyúl érdees lenne előb újrazsírozni a IC-t, lehet csak hűtés problémája van.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10103 Dátum: 2015.03.05 17:39:20 »
Én is chipre gondolok elsőre, de mielőtt valaki bármit is belenyúl érdees lenne előb újrazsírozni a IC-t, lehet csak hűtés problémája van.
Hát elkezd betölteni a bechmark (unigine) és még konkrét indulás előtt becsíkozódott a képernyő, majd elsötétült ...
Állítólag ismert típushibája is a szériának, hogy az nVidia 410 chipnek kiszárad a mittommije és elreped. Hőlégfuvólal javítható, de ilyet sem vállalok :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Lagunadci

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10104 Dátum: 2015.03.05 17:41:10 »
Hát elkezd betölteni a bechmark (unigine) és még konkrét indulás előtt becsíkozódott a képernyő, majd elsötétült ...
Állítólag ismert típushibája is a szériának, hogy az nVidia 410 chipnek kiszárad a mittommije és elreped. Hőlégfuvólal javítható, de ilyet sem vállalok :D
És nem is ajánlatos. Szokták sütőbe is tenni, de ez már csak gányolás szerintem is. :) :)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10105 Dátum: 2015.03.05 21:01:43 »
Ezt már nem teszi senki sütőbe, a lapos már képet sem hajlandó megjeleníteni, külső monitor csak ennyire képes.
Ha szalagkábel lenne, akkor legalább külsőre tolna normális képet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10106 Dátum: 2015.03.06 10:46:53 »
Pedig a sütőben kezelés tényleg segíthet. A hiba ugyanis nem kiszáradás, hanem a forrasztás elengedése. És ezen szerencsés esetben segíthet az alaplap sütőben melegítése:
Prohardver Thinkpad
B tervként Intel grafikus csipes alaplap vadászása hozzá.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10107 Dátum: 2015.03.06 13:16:07 »
Pedig a sütőben kezelés tényleg segíthet. A hiba ugyanis nem kiszáradás, hanem a forrasztás elengedése. És ezen szerencsés esetben segíthet az alaplap sütőben melegítése:
Prohardver Thinkpad
B tervként Intel grafikus csipes alaplap vadászása hozzá.
Ideig óráig jó, de aztán megint az lesz a vége hogy visszakerül hozzám. Tehát nem alkalmazom :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Lagunadci

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10108 Dátum: 2015.03.06 16:41:20 »
Pedig a sütőben kezelés tényleg segíthet. A hiba ugyanis nem kiszáradás, hanem a forrasztás elengedése. És ezen szerencsés esetben segíthet az alaplap sütőben melegítése:
Prohardver Thinkpad
B tervként Intel grafikus csipes alaplap vadászása hozzá.

A sütő nagyon nem szerencsés, lehet több bajt hoz, mint amennyit megold, mint szakmabeli nagyon nem ajánlom. Akkor inkább fogjunk egy hőlégbefúvós forrasztó állomást és olyan 170 foktól indulva lassan melegítve olvasszuk újra a chip lábainak a forrasztását. Igényesebb és kevésbé veszélyes munka, mint a sütős gyakorlatilag szabályozhatatlan melegítés..

A B terv nem lesz jó, mivel a 2 lap sajnos nem csereszabatos egymással.

Az viszont talán megoldás lehet, hogy az Nvidia chip helyére, egy Intel chipet betenni, bár előbb át kell nyálazni, hogy a lábkiosztások alapján ez megoldható lenne-e.
Kis esélyt látok rá, de megér egy misét..
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.06 16:46:22 írta Lagunadci »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10109 Dátum: 2015.03.06 19:19:07 »
Az viszont talán megoldás lehet, hogy az Nvidia chip helyére, egy Intel chipet betenni, bár előbb át kell nyálazni, hogy a lábkiosztások alapján ez megoldható lenne-e.
Kis esélyt látok rá, de megér egy misét..
Az már így is úgy is forrasztás, akkor inkább a régi chipet forrasztom le rendesen. Állítólag ismert típushiba
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer