Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598626 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10035 Dátum: 2015.01.13 07:14:47 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Le akartam tölteni egy fájlt innen (Ti azért ne kattintsatok rá!!!): http://hideref.org/?http://www.datafilehost.com/download-1e8dd296.html
A kívánt fájl ugyan nem jött le, hanem cserébe mindenféle gyanús programok települtek a gépemre és megváltoztak a böngészőkben a keresőmotorok stb...
A keresőmotorokat visszaállítottam, a gyanús programokat a vezérlőpult/programokon belül eltávolítottam, a hozzájuk kapcsolódó maradék fájlokat töröltem a Program Files mappán belül, majd végül lefuttattam egy teljes keresést az AVG-n.
Talált is pár fenyegetést, el is távolította, de két tünet továbbra is fennáll:
1. Teljesen random módon böngészés közben reklám oldalak nyílnak meg, valamint majdnem minden honlapra beékelődik indokolatlan helyre valami idióta ugráló reklám aminek a sarkában Ad by unisales felirat van. Meg is találtam az Unisales-t a Chrome bővítményei között, de hiába törlöm visszaáll magától.
2. Be van lassulva a gép.
Megpróbálkoztam még a Spybot Search & Destroy nevü alkalmazással is, de sajnos nem talált semmit.

Remélem tudtok segíteni!

Előre is köszönöm!
Xanyi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10036 Dátum: 2015.01.13 13:39:53 »
malwarebyte-t toltsd le , install és futtasd le.
ha ez sem , gyalu a gépnek.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10037 Dátum: 2015.01.14 19:28:03 »
1. Teljesen random módon böngészés közben reklám oldalak nyílnak meg, valamint majdnem minden honlapra beékelődik indokolatlan helyre valami idióta ugráló reklám aminek a sarkában Ad by unisales felirat van. Meg is találtam az Unisales-t a Chrome bővítményei között, de hiába törlöm visszaáll magától.
Nekem is volt hasonló gondom bár nem szedtem le semmit, A Firefox kb hetente csinálta (korábban írtam is), de nekem csak reklámfelületeket tűzdelt be a weboldalakra.
1 .Menj be a "Control panel" "Program & feature" részébe és nézd végig, hogy van-e bármi gyanús nevú program (főleg mostanában települt). Annak egy eltávolítás.
2. a böngészőben nézd meg, hogy az automata telepítéseknél (a Chrome-ban nem tudom, mi a neve) nem keletkezett-e olyan kivétel, amiről nem tudsz és folyamatosan újratölti magát [FireFox - Beállítások - Security - Figyelmeztetés kiegészítések telepítése előtt - Kivételek]
3. bővítményekből minden reklámra hajazó nevű sz.rt dobjál ki.
4. Futtasd a  CCleanert, a registry-t is tisztítsd meg vele. Ebben a programban meg tudod nézni, hogy mik indulnak automatikusan. Ami gyanús töröld ki, de utána a HDD-ről még direktben is töröld le (nem elég programban letiltani, mert időnként újraéled).
5. Futtasd a Malwarebytes progit.

Ha még így is marad vissza valami, akkor a Program files mappában nézz körül és minden gyanús cuccot kézzel gereblyézz el. Ezután kell egy registry tisztítás a CCleaner segítségével.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10038 Dátum: 2015.01.15 10:24:45 »
Az élet apró örömei:  :clap: ::)

Ma reggel megérkezett a a beépítő keret a laptop vinyóhoz. Leírás ugyan nem volt hozzá, de így is - minden tisztítással, átellenőrzéssel - fél órán belül kész voltam a DVD-olvasó kiszerelésével és a helyére a vinyó beszerelésével. Minden pontos méretű, a mellékelt csavarokat is tökéletesen lehetett használni (egy sem nyíródott el). Egy pici szépséghibája van a keretnek, hogy az azt takaró külső műanyag burkolat (amin rá van írva a DVD-RW, stb. szöveg) függőlegesen áll, holott a dvd-olvasómon ferde síkban helyezkedik el, követve a laptop külső burkolatának design-ját. De ez sem igazán gond, mert le lehet pattintani a gyári az olvasóról és felhelyezni a keretre, csak elég passzentosan áll rajta, nem mertem feszegetni, nehogy eltörjön. Így a kerethet kapott takarót raktam fel.

Íme készen:


4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10039 Dátum: 2015.01.15 17:15:54 »
Köszi whis!

Amiket leírtál kb. majdnem mind végigjátszottam, de sajnos semmi. Aztán egy rendszergazda ismerősöm tanácsára az ESET Online Scanner nevű program kiírtott mindent hála istennek.
Most hibátlan ;)
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10040 Dátum: 2015.01.15 20:37:58 »
Akkor szuper!  :yes:
Ha 7-10 nap múlva is így marad, akkor tényleg eltűnt a kártevő.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10041 Dátum: 2015.01.15 20:55:35 »
Az élet apró örömei:  :clap: ::)

Ma reggel megérkezett a a beépítő keret a laptop vinyóhoz. Leírás ugyan nem volt hozzá, de így is - minden tisztítással, átellenőrzéssel - fél órán belül kész voltam a DVD-olvasó kiszerelésével és a helyére a vinyó beszerelésével. Minden pontos méretű, a mellékelt csavarokat is tökéletesen lehetett használni (egy sem nyíródott el). Egy pici szépséghibája van a keretnek, hogy az azt takaró külső műanyag burkolat (amin rá van írva a DVD-RW, stb. szöveg) függőlegesen áll, holott a dvd-olvasómon ferde síkban helyezkedik el, követve a laptop külső burkolatának design-ját. De ez sem igazán gond, mert le lehet pattintani a gyári az olvasóról és felhelyezni a keretre, csak elég passzentosan áll rajta, nem mertem feszegetni, nehogy eltörjön. Így a kerethet kapott takarót raktam fel.


Írja is, hogy kicserélhető a műanyag burkolat  ;)
Nálam könnyen átrakható volt a laptopé a keretre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10042 Dátum: 2015.01.15 21:00:07 »

Írja is, hogy kicserélhető a műanyag burkolat  ;)
Nálam könnyen átrakható volt a laptopé a keretre.
Vegul nekem is sikerült, mar az eredeti burkolat van rajta, csak a megfelelő helyen, megfelelő erőhatással kellett húzni. Nem tort semmi, rendben kicserélődött. [emoji4][emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10043 Dátum: 2015.01.19 22:30:14 »
Letöltöttem a tisztaszoftver oldalról egy office x64-et. ISo-fájl, ha a Daemon-nal akarom megnyitni, azt a választ kapom, hogy "Nem tudom hozzáadni a csatolót. Nem megfelelő jogok."
Nálam van a hiba, vagy a letöltős oldalon?
Hozzátenném, hogy sok idő volt, mire lejött, mert kb. 800MB.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10044 Dátum: 2015.01.20 08:14:37 »
a daemon tools más isoval jó? a letöltés lejött normálisan? torrent klienssel vagy böngészővel lett letöltve? ki lett véve a letöltési sorból? valami folyamat fogja az isot.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10045 Dátum: 2015.01.20 09:12:14 »
Letöltöttem a tisztaszoftver oldalról egy office x64-et. ISo-fájl, ha a Daemon-nal akarom megnyitni, azt a választ kapom, hogy "Nem tudom hozzáadni a csatolót. Nem megfelelő jogok."
Nálam van a hiba, vagy a letöltős oldalon?
Hozzátenném, hogy sok idő volt, mire lejött, mert kb. 800MB.

csomagold ki pl. winrar-val e nem kell dt-vel baromkodni, ha bugos akkor hibat fog jelezni
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10046 Dátum: 2015.01.20 11:30:16 »
Köszi, winrar-ral sikerült.  :D
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10047 Dátum: 2015.01.20 14:09:16 »
ki tudja,h videót hogy lehet megforditani?
idióta kolegám ma telóval felvett videóra vmit,de a telót fejjel lefelé tartotta.
átraktuk lapira és minden fejjel lefelé látható.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10048 Dátum: 2015.01.20 14:54:55 »
ki tudja,h videót hogy lehet megforditani?
idióta kolegám ma telóval felvett videóra vmit,de a telót fejjel lefelé tartotta.
átraktuk lapira és minden fejjel lefelé látható.
A Windows movie makerrel simán be tudjátok forgatni a videót.


4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #10049 Dátum: 2015.01.20 15:00:24 »
thanx
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки