Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599036 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9840 Dátum: 2014.09.29 21:55:48 »
nem centivel waze:))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9841 Dátum: 2014.09.29 22:01:53 »
Hja, ezek finom dolgok, tolómérő kell...  :lol:

Amúgy valószínű az akksiban van valami kontakt hiba. Nekem is volt már full kuka akksim, de 3-4 percet elketyegett vele, és dettó rinyált, hogy erre költsem a pénzem most, azonnal...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9842 Dátum: 2014.09.29 22:04:28 »
Ez nem. Kihúzom a kábelt és lekapcsol az egész, mint amikor áramszünet van és a PC nyekk.
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9843 Dátum: 2014.09.30 10:51:40 »
Eddig tartott a jó élet. Amint kihúzom a laptopból a töltőkábelt, lekapcsol a gép. Ennyit a kínai akksikról, jó hogy kb 3 hónapja se vettem.  :cry:
Nem szabad általánosítani.
Az én Canon EOS 550D gépembe eBay-ről vettem nóném pótakkut tized áron az eredetihez képest, 2 darabot, 4 évvel ezelőtt. Ugyanolyan jól működnek mint az eredeti amit a géppel kaptam. Hasonló édesanyám öreg Nokia telefonjával abba is nóném utángyártott kínai eBay-es akksi van, és jó.
Valszeg valami hibás példányt fogtál ki, cseréltesd ki ha tényleg van rá gari.

Amúgy az, hogy rögtön lehal a gép ha kihúzod a tápot valszeg tényleg nem az akksi celláinak hibája, mert ha az lenne, akkor legalább néhány másodpercet kéne látnod, hogy tartják még. Sztem a töltőelektronikával lehet valami, melyből kettő van: egyik fele a laptopba, másik fele az akkupakkba, a cellák mellett.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9844 Dátum: 2014.09.30 10:59:22 »
Eddig tartott a jó élet. Amint kihúzom a laptopból a töltőkábelt, lekapcsol a gép. Ennyit a kínai akksikról, jó hogy kb 3 hónapja se vettem.  :cry:
:no:
Nálam még megfelelően működik, most is ugyanúgy kibír bő 2 órát teljes töltöttségről indulva.
A Nikon gépemben 3. éve használok utángyártott aksit a gyári mellett (portrémarkolatban), viszonylag rendszeres használat mellett is kb 2 havonta töltöm őket.
iPhone-ba is Ebay-es utángyártott aksit használok, teljesen jó az üzemideje, bár, okos telóknál általános, hogy minden este rá kell tenni töltőre. Nap közben sem lepett még meg hirtelen merüléssel. Ez még csak pár hónapos...

Szerintem csak egyedi hiba lehet a Tieddel is - tudom, nem vígasztal -, vagy esetleg a töltő adaptere nincs a helyzet magaslatán. Meg kellene ezt is vizsgálni. ...vagy tényleg kontakt hiba... :sorcerer:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9845 Dátum: 2014.10.01 21:53:57 »
Uraim, segítségre lenne szükségem:
Adott egy DigiTV-s ZTE modem. Érkezik bele egy vékony, viszonylag merev kábel (fény kábel) és ezt szeretném bele helyesen visszakötni, mert a mostani házátalakítási melóban tesóm simán csak elvágta a vezetéket.
A kábelben van 2db fém szál és közepén 2db színes és nagyon vékony szálacska. Ez a kábel a ZTE modem belsejében, egy zöld színű kis dobozba csatlakozik be, hasonló kinézetű keresztmetszetben, mint egy sima optikai kábel csatlakozó egy jobb DVD lejátszón.
Kérdésem, tehát, hogy hogyan kell bekötni a vezetékeket? A modemen egyébként, folyamatosan világít a LOS ledje, ami egyértelműen optikai kábel hibát jelent.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.01 22:16:25 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9846 Dátum: 2014.10.02 14:18:03 »
Azt nem tudod házilag megbarkácsolni. Ügyfélszolgálatnak jelezni kell.

A lényeg a "2db színes és nagyon vékony szálacska". Azt speciálisan lehet csak összetoldani, százezreket érő műszerezettséggel. Amúgy általában nem szoktak ezzel töketlenkedni, inkább kicserélnek egy hosszabb szakaszt ami előre készre van gyártva csatlakozóval. Inkább azt nézd meg, mekkora darabról lehet szó, hol a másik vége. Jó esetben a csonkított kábelvégre applikálnak neked egy új csatlakozót, de az sem másodpercnyi meló lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.02 14:20:04 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9847 Dátum: 2014.10.02 14:54:26 »
Tök igazad van, már nem aktuális a probléma, mert úgy jártam el, ahogy tanácsoltad. Ügyfélszolgálat, kijöttek, elmagyarázták, megcsinálták. Most már rendben van, működik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9848 Dátum: 2014.10.02 14:56:48 »
Hogy csinálták meg végül? Csak kíváncsiságból kérdem. Kellett fizetned érte?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9849 Dátum: 2014.10.02 22:00:16 »

Hogy csinálták meg végül? Csak kíváncsiságból kérdem. Kellett fizetned érte?
hoztak egy koffert, amiben volt egy kisebb és egy nagyobb műszer. A kisebbel mértek - feltételezhetően - jel erősséget és ellenőrizték a munka végén, hogy jól kötötte-e be a gyorscsatlakozóra.
Összesen kettő db spec(nek kinéző) fogóval dolgozott, annyit mondott, hogy a fény kábel törését és hajlítását csak ezekkel lehet elvégezni, ezért otthon saját eszközökkel nem kivitelezhető a dolog. Nem coax, amit kis affinitásal összekötöz az ember.

Hivatalosan 2500ft a munka díja ennek a kötésnek, de nem ezt a módot választottam.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9850 Dátum: 2014.10.02 22:02:21 »
hát mit?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9851 Dátum: 2014.10.02 22:24:49 »
Power Tape + WD40....  :lol:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9852 Dátum: 2014.10.27 17:29:42 »
A Firefox nálatok is csinál olyat, hogy időnként megjelenik egy új plugin és telerakja a weboldalakat apró kis reklám felületekkel?
Az elmúlt hónapokban semmit nem töltöttem le sehonnan, mégis már legalább 5-6 beépült plugint kellett lelőnöm.  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9853 Dátum: 2014.10.27 18:17:23 »
Amikor telepítesz valamit a gépre, akkor olvasd is el a telepítő varázslóban megjelent opciókat.

Rengeteg ingyenes program "mellékfunkciója" hogy amikor telepíted, akkor egyetlen varázsló ablakban felajánlja hogy extraként települjön fel valami más is, pl. böngésző-bővítmény (aminek amúgy semmi köze az eredeti program működéséhez, csak marketing célból van összekapcsolva). Alapértelmezetten ezek az opciók be szoktak lenni pipálva, így az ember ha csak megszokásból Start > Next > Next > Finish telepítővarázslón végigkattint akkor bizony ilyenek lazán felrepülhetnek. Számos kártékony adathalász cucc is így tud felkerülni...

Amúgy tényleg észrevehető, hogy az emberek döntő többsége ha megjelenik egy ablak a képernyőn benne egy "OK" gombbal, egyből rákattint, a fölötte lévő szöveget nem elolvasva, pláne nem is értelmezve. Sajna gyakran ez az üzenet idegenül / angolul van, ezért pláne hajlamos az ember leokézni elolvasás nélkül. Pedig gyakran a hibák többsége megelőzhető lenne azzal, ha az üzenetet tényleg el is olvasnánk, és annak függvényében hoznánk további döntéseket, amit a gép akart közölni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9854 Dátum: 2014.10.27 19:57:37 »
Amikor telepítesz valamit a gépre, akkor olvasd is el a telepítő varázslóban megjelent opciókat.

Rengeteg ingyenes program "mellékfunkciója" hogy amikor telepíted, akkor egyetlen varázsló ablakban felajánlja hogy extraként települjön fel valami más is, pl. böngésző-bővítmény (aminek amúgy semmi köze az eredeti program működéséhez, csak marketing célból van összekapcsolva). Alapértelmezetten ezek az opciók be szoktak lenni pipálva, így az ember ha csak megszokásból Start > Next > Next > Finish telepítővarázslón végigkattint akkor bizony ilyenek lazán felrepülhetnek. Számos kártékony adathalász cucc is így tud felkerülni...

Amúgy tényleg észrevehető, hogy az emberek döntő többsége ha megjelenik egy ablak a képernyőn benne egy "OK" gombbal, egyből rákattint, a fölötte lévő szöveget nem elolvasva, pláne nem is értelmezve. Sajna gyakran ez az üzenet idegenül / angolul van, ezért pláne hajlamos az ember leokézni elolvasás nélkül. Pedig gyakran a hibák többsége megelőzhető lenne azzal, ha az üzenetet tényleg el is olvasnánk, és annak függvényében hoznánk további döntéseket, amit a gép akart közölni.
Mint írtam, semmit le nem töltöttem és nem is telepítettem. A FF update-eli magát időnként, szerintem ezzel lehet összefüggésben. Ami még frissül(t) az utóbbi 1-3 hónapban az a Flashplayer, illetve az Acrobat reader. Ezeknél mindig kiveszem a pipát, ha valami ingyenes bundle akar jönni vele.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety