Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598011 alkalommal)

0 Felhasználó és 61 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9660 Dátum: 2014.04.23 09:30:47 »
Nekem 3,5 év alatt pusztult meg a gyári

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9661 Dátum: 2014.04.23 10:26:17 »
Nekem a DELL-ben utángyártott, 9 cellás akksi van, lassan 1 éve, számottevően nem csökkent még az akkuidő, pedig kb 24/7-ben van használva.
A gyári 3 évet bírt, ha ez kibír 2 évet, akkor már elégedett leszek.  :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9662 Dátum: 2014.04.23 10:38:54 »
A gyári 3 évet bírt, ha ez kibír 2 évet, akkor már elégedett leszek.  :)
Pont emiatt gondolkodom  :whistling:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9663 Dátum: 2014.04.25 16:45:23 »
Laptopokhoz mennyire vállalhatóak az utángyártott akksik? Konkrétan egy ASUS N53-hoz kellene egy új.

Az utángyártott 6600 mAh-s 11e, a gyári 7200 mAh-s 25e, tehát bő 2-es a szorzó  :hmmmm:
A Nikon DSLR-be vettem utángyártott akksikat, a 2 db olcsóbb volt 1 db gyárinál, de a gyári tovább húzza, mint a 2 db  :whistling:
Tehát ott nagyon nem jött be  :no:
Nekem azt mondta egy kollga, hogy a Samsung cellás az vállalható - ez állatlában nem a legolcsóbb, és ha ilyen azt jelezni szokták.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9664 Dátum: 2014.04.25 20:55:14 »
Laptopokhoz mennyire vállalhatóak az utángyártott akksik? Konkrétan egy ASUS N53-hoz kellene egy új.

Az utángyártott 6600 mAh-s 11e, a gyári 7200 mAh-s 25e, tehát bő 2-es a szorzó  :hmmmm:
A Nikon DSLR-be vettem utángyártott akksikat, a 2 db olcsóbb volt 1 db gyárinál, de a gyári tovább húzza, mint a 2 db  :whistling:
Tehát ott nagyon nem jött be  :no:

A samsung cellásak közelítik az eredeti élettartamát, bőven jobb áron.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9665 Dátum: 2014.04.28 17:24:27 »
Sziasztok!

Még mindig küzdök édesapám asztali gépével.
Előzmények: ez egy sima asztali gép Asus P5KPL alaplappal. Az internetre WiFi-n csatlakozik. Ugyanazon a routeren van egy másik asztali gép is, ám az vezetékkel kapcsolódik. Naponta többször (kb 1-2 óránként ötletszerűen) megszakad a WiFi kapcsolat, ilyenkor néha megoldja pár perc türelem de máskor csak a gép újraindítása segít.
Új a router, új a gépbe lévő WiFi kártya (PCI), valamint (mivel szervizbe is járt a gép) az alaplapon frissítettek valamit. Ezzel javult a helyzet, mert korábban 20 percenként szakadt meg, de ez még csak félmegoldás...
Ötlet?

Köszi!
Xanyi

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9666 Dátum: 2014.04.28 17:41:33 »
Wifi -> kuka. Asztali gépet tessék vezetékesen bekötni. Meló, meló meló.  :flowers:

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9667 Dátum: 2014.04.28 17:47:24 »
Három dolog lehet a probléma, a router ezt kéne ellenőrizni, hogy amikor az adott gépen nincs wifi akkor más gépen van-e. Pontosan mit takar, hogy megszakad, nincs internet vagy jel sincs azaz nem is látja a routert?
A másik két hibaforras maga a wlan kártya hardveres része, illetve a drivere. Drivert kell frissíteni, ha az sem segít akkor szervizbe kell vinni a kártyát vagy más gépben kiprobalni.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9668 Dátum: 2014.04.28 17:56:18 »
Három dolog lehet a probléma, a router ezt kéne ellenőrizni, hogy amikor az adott gépen nincs wifi akkor más gépen van-e. Pontosan mit takar, hogy megszakad, nincs internet vagy jel sincs azaz nem is látja a routert?
A másik két hibaforras maga a wlan kártya hardveres része, illetve a drivere. Drivert kell frissíteni, ha az sem segít akkor szervizbe kell vinni a kártyát vagy más gépben kiprobalni.

A megszakadást úgy kell érteni, hogy az óra mellett jobb alsó sarokban ahol normálisan mutatja a WiFi jelerősségét, ott piros X-el át van húzva, és azt írja hogy nem áll rendelkezésre kapcsolat.
Ugyanitt a notebookomon ilyenkor simán megy. Tehát a hibát szerintem nem router oldalról kell keresni.
Mint említettem a wlan kártya cserélve is lett már, driver pedig már többször újratelepítve, frissítve. Semmi változás.
Xanyi

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9669 Dátum: 2014.04.28 18:36:57 »
A megszakadást úgy kell érteni, hogy az óra mellett jobb alsó sarokban ahol normálisan mutatja a WiFi jelerősségét, ott piros X-el át van húzva, és azt írja hogy nem áll rendelkezésre kapcsolat.
Ugyanitt a notebookomon ilyenkor simán megy. Tehát a hibát szerintem nem router oldalról kell keresni.
Mint említettem a wlan kártya cserélve is lett már, driver pedig már többször újratelepítve, frissítve. Semmi változás.
Tipp: Energia menedzsment. Ha sokáig nincs forgalom, lekapcsolja a kártyát (vagy a kártya magát)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9670 Dátum: 2014.04.29 06:55:40 »
Értem, ehhez már komolyabb vizsgálódás kell. Rá kell keresni típushibakra, esetleg hátha van valami gyártói tesztprogram.
Mellesleg javaslom a prohardver fórumát. Ott a szakik akár típus alapján is tudnak mondani valamit. Én mindig külső antennás USB stick-et használtam, azokkal sose volt ilyen probléma.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9671 Dátum: 2014.04.29 18:24:24 »
Tipp: Energia menedzsment. Ha sokáig nincs forgalom, lekapcsolja a kártyát (vagy a kártya magát)

Köszi, de van úgy hogy a gép bekapcsolása után sem jó, így ezt elvetném.

Mindenesetre most kaptam kölcsön egy külső antennás USB sticket, most arról netezek. Pár napig marad tesztre. Ha beválik, veszek egyet.
Xanyi

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9672 Dátum: 2014.05.28 08:58:45 »
Sziasztok!
Kérdésem van.
W7 teljesen új telepítés, minden jól ment.
Engedtem a szükséges frissítéseket ami kell is, csakhogy másnap ismét jelzi ugyan azokat mint
új frissítés. Tudjátok az első nagy amiben a nyelvi csomagok is benne vannak. Ez miért történik??
Fery

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9673 Dátum: 2014.05.28 14:17:14 »
milyen nyelvi csomagok? angolt magyaritasz?  amúgy nem kell. a frissitéseket elöször letöltöd (van vagy 90 db felett) majd telepitesz.
többkörös.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9674 Dátum: 2014.05.28 14:33:15 »
Sziasztok!
Kérdésem van.
W7 teljesen új telepítés, minden jól ment.
Engedtem a szükséges frissítéseket ami kell is, csakhogy másnap ismét jelzi ugyan azokat mint
új frissítés. Tudjátok az első nagy amiben a nyelvi csomagok is benne vannak. Ez miért történik??
Új telepítésnél kell 2-3 nap, mire letölti az összes hülyeségét.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer