Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597957 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9615 Dátum: 2014.02.21 11:39:51 »
Amatőr kérdés: van itthon két Toshiba Satellite laptop, nem azonos típusúak, kérdésem: az egyikből át lehet tenni az akksit a másikba ? Én gondolom át, csak gondoltam megkérdem :) Bár nem néztem meg még hogy csereszabatosak e, de gondolom igen. Az egyik 6 cellás, azt tenném át a másika, amibe 4 cellás, csak az kinyiffant.. Bő 2 évet bírt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9616 Dátum: 2014.02.21 13:07:45 »
Amatőr kérdés: van itthon két Toshiba Satellite laptop, nem azonos típusúak, kérdésem: az egyikből át lehet tenni az akksit a másikba ? Én gondolom át, csak gondoltam megkérdem :) Bár nem néztem meg még hogy csereszabatosak e, de gondolom igen. Az egyik 6 cellás, azt tenném át a másika, amibe 4 cellás, csak az kinyiffant.. Bő 2 évet bírt.
A laptopok kialakításától függ. Nekem két Dell Latidude laposom van, de egészen máshol helyezték el rajtuk az akkumlátorokat, csatlakozókat, optikai meghajtót is. Pl. az egyiken fix dvd-rom van, a másikban usb-s kioldható és plusz aksival, vagy winyóval helyettesíthető.
Szóval, ez nem gyártó, hanem főleg típusfüggő.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9617 Dátum: 2014.02.21 15:28:15 »
Mondjuk nézz feszkót meg áramerősséget! ;)
Gabe 254.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9618 Dátum: 2014.02.22 09:41:51 »
Hát nem egyformák, a fene se gondolta volna..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9619 Dátum: 2014.02.24 00:06:07 »
Na erre varjatok gombot: megjavult az akksim  :eek: kb 2 hete egyik napról a másikra behalt, nem vett fel töltést. Először csak 9%ot írt, aztán már 0-t, és nem is mutatta az ikon h tölt(jobban mondva az akksi ikonban nem mozgott a telítettség-a konnektort jelezte). Tegnap hurcolászva lett táskában, ma meg azt vettem észre h megint tölt, és működik is.
Egyébként mi a jó ezeknek ha 99% konnektorról megy a gép, kivenni ? Vagy néha lemeríteni ? Vagy nem kell vele foglalkozni, nem gáz neki ha feszt be van dugva ?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9620 Dátum: 2014.02.24 07:58:35 »
Na erre varjatok gombot: megjavult az akksim  :eek: kb 2 hete egyik napról a másikra behalt, nem vett fel töltést. Először csak 9%ot írt, aztán már 0-t, és nem is mutatta az ikon h tölt(jobban mondva az akksi ikonban nem mozgott a telítettség-a konnektort jelezte). Tegnap hurcolászva lett táskában, ma meg azt vettem észre h megint tölt, és működik is.
Egyébként mi a jó ezeknek ha 99% konnektorról megy a gép, kivenni ? Vagy néha lemeríteni ? Vagy nem kell vele foglalkozni, nem gáz neki ha feszt be van dugva ?
Állítólag legjobb ha valami 30-90% között van a töltöttség. Elvileg az akksiban több az anyag, mint amennyit átad a gépnek, egy kis kompjúter meg igyekszik a két szint között tartani
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9621 Dátum: 2014.02.24 18:04:48 »
Vannak akkuőr progik, amik a háttérben lemerítenek 5-10%-ot az akksiból, majd visszatöltik. Ezzel formában tartják az akksit, és kevésbé használódik, mintha sose lenne merítve. Nekem is van fent ilyen, de én 2-3 naponta lemerítem a minimumig (7%).

Ha asztaliként használjátok, akkor szerintem vegyétek ki az akksit, de 2-3 havonta merítsétek le, és töltsétek vissza.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9622 Dátum: 2014.02.25 20:30:22 »
Na erre varjatok gombot: megjavult az akksim  :eek: kb 2 hete egyik napról a másikra behalt, nem vett fel töltést. Először csak 9%ot írt, aztán már 0-t, és nem is mutatta az ikon h tölt(jobban mondva az akksi ikonban nem mozgott a telítettség-a konnektort jelezte). Tegnap hurcolászva lett táskában, ma meg azt vettem észre h megint tölt, és működik is.
Egyébként mi a jó ezeknek ha 99% konnektorról megy a gép, kivenni ? Vagy néha lemeríteni ? Vagy nem kell vele foglalkozni, nem gáz neki ha feszt be van dugva ?

Kis kontakthiba, ahogy hurcolásztad helyremocorgott :)

- Nekem egy régebbi notim csinálta, ha elkezdett visítani, hogy azonnal cseréljek telepet, elég volt megmozgatni, és máris jó volt még egy ideig .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9623 Dátum: 2014.03.01 14:24:54 »
Na ma mégiscsak kiírta hogy "javasolt a telepcsere".. EGyébként működik akksiról is a gép, de nyilván nem stimmel valami, halálán van az akksi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9624 Dátum: 2014.03.11 20:55:21 »
Kéretik nem röhögni...

Még most is napi használatban van a videomagnónk olyan céllal, hogy tévéműsorokat veszünk föl rá, amit este visszanézünk. (Többnyire mesék a gyerekeknek.) Tavaly még tudtam VHS kazettát is venni, szóval ezen nem múlik a dolog, de úgy tűnik, hogy a magnó kezdi megadni magát. Nem lenne csoda, hiszen a 15 évéből legalább 10-ben valóban rendesen volt használva. Érdekes módon nem a lejátszó része rakoncátlankodik, hanem az időzítője, nem mindig tartja be az előre beprogramozott dolgokat...
Mindegy, most kellene valami, amivel ugyanígy tudok napi műsorokat rögzíteni, hasonlóan bírja a napi strapát, és nem drága. A műsorokat t-home analóg kábelen nézzük. Ha lehet, nem változtatnék ezen, azaz set top boxot csak akkor szereznék be, ha nincs más lehetőség, és nem szeretném körbekábeleztetni a lakást.
Mik a lehetőségek mindezt figyelembe véve? Azt néztem, hogy vaterán párezer forintért lehet kapni használt videomagnót, ennyit tudok. Ezzel talán pár évre el tudom odázni a kérdést, de előbb-utóbb kell valami más.
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9625 Dátum: 2014.03.11 21:35:12 »
Beépített winchesteres DVD felvevő? Van egy Panasonic itthon, kb 4-5 éves, teljesen jól szolgál, szép minőségben tud felvenni, ugyanúgy a TV elé kell sorbakötni az antenna kábellel. Használtan szerintem jó áron lehet venni, és valószínű kényelmesebb, minőségibb mint a VHS...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9626 Dátum: 2014.03.11 22:17:23 »
Kéretik nem röhögni...

Még most is napi használatban van a videomagnónk

nekem is van VHS-em a meccseket. F1-et ezen nézem vissza. a videó az független a setup boxtol az analog koax kábel mindegyikbe jó, onnan meg a Tvbe a másik koax vagy scart.  vegyél a vaterán LG LV sorozatú vagy thomson vagy PAna VHS-t. én egy hatfejes stereo LG-t vettem scart kimenet , magyar menű ezer ficsőr volt vagy 4e ft.
öreg VHS-t ne vegyél . az LG volt az utolsó aki gyártotta aztán pár éve ők is befejezték
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9627 Dátum: 2014.03.11 23:16:59 »
Üdv!

Kis Photoshop (amíg le nem szedik ezt is):


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9628 Dátum: 2014.03.12 08:22:55 »
Jár ehhez a videóhoz néhány kép is, avagy miért is akarnak a nők úgy kinézni mint a hírességek?
http://zacc.cafeblog.hu/2014/03/12/megdobbento-fotosorozat-hogy-megnyugodj-igy-vagy-tokeletes/
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9629 Dátum: 2014.03.12 09:44:02 »
Kéretik nem röhögni...

Még most is napi használatban van a videomagnónk olyan céllal, hogy tévéműsorokat veszünk föl rá, amit este visszanézünk. (Többnyire mesék a gyerekeknek.) Tavaly még tudtam VHS kazettát is venni, szóval ezen nem múlik a dolog, de úgy tűnik, hogy a magnó kezdi megadni magát. Nem lenne csoda, hiszen a 15 évéből legalább 10-ben valóban rendesen volt használva. Érdekes módon nem a lejátszó része rakoncátlankodik, hanem az időzítője, nem mindig tartja be az előre beprogramozott dolgokat...
Mindegy, most kellene valami, amivel ugyanígy tudok napi műsorokat rögzíteni, hasonlóan bírja a napi strapát, és nem drága. A műsorokat t-home analóg kábelen nézzük. Ha lehet, nem változtatnék ezen, azaz set top boxot csak akkor szereznék be, ha nincs más lehetőség, és nem szeretném körbekábeleztetni a lakást.
Mik a lehetőségek mindezt figyelembe véve? Azt néztem, hogy vaterán párezer forintért lehet kapni használt videomagnót, ennyit tudok. Ezzel talán pár évre el tudom odázni a kérdést, de előbb-utóbb kell valami más.

Analóg forrásból így rögzítve tényleg csak a VHS vagy a DVD recorder jöhet szóba.
DVD felvelvőből is már csak használtan kapsz jófajtát, márkásat keress, és olyat, amibe HDD (wincheszter) van. Bár a winyó az ami leginkább hibákra hajlamos, ki lehet olcsón cserélni újra, ha esedékes. Lényege, hogy a winyóra rögzít, és nem kell DVD lemezekkel etetni folyton, és megbízhatóbb is. Bár létezik újraírható DVD lemez is, nem minden asztali DVD felvevő eszi meg, + elő tud fordulni nem kevésszer az, hogy csak akkor derül ki, hogy nem sikerült a felvétel, amikor le akarod játszani a lemezt. HDD-ről pedig akár DVD-re is ki tudod írni a felvételt később, vagy törölheted. Használtan a jobbfélék is 12-15ezerért mennek.

Vagy a VHS magnó javítása is szóba jöhet, nem?