Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598285 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9555 Dátum: 2014.02.02 08:34:46 »
Az jó, ha Spritmonitoros dolgokat kiemeltek, mert azt pont nem használom (csak cleanmpg, ecomodder, fuelly, fogyasztasmonitor, motolog logom van, mind más egy kicsit, nagyon eltér a fölvitt adatok mennyisége is). Azt már sejtem, hogy szedi szét az adatokat, kösz, hogy felhívtad rá a figyelmem, lablac.

Amit biztosan tudok, hogy akarok "kutya-féle" kilométerköltséget is számolni, amiben van alkatrész, karbantartás, adó, biztosítás, minden egyéb. A hőmérsékletfüggés az jó ötlet, abból is akarok feltétlen csinálni valamit.

Amin még gondolkodom, (nekem kényelmesebb lenne, ha) lehetne benne egy tankonként változtatható korrekciós faktor az óra pontatlansága miatt, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt rajtam kívül bárki használná. Lehet, hogy csak nekem piszkálja a csőröm, hogy a járműveink ugyanazon a távon kicsit mást mérnek :D Viszont tartok tőle, hogy másokat csak zavarna, mint újabb fölösleges adat. Úgy érzem, a legjobb az lenne, ha mindenki bejelölhetné egy profilban, hogy miket akar látni a rendszerből. Mint ahogy nekem pl. nincs klímám (motoron főleg), akkor ne kelljen minden tankoláskor kitölteni azt is. Vagy az átlagsebesség, amit egyesek szeretnek tölteni (ha vannak ilyenek), én meg max a hasamra üthetnék, mert a fedkomp úgyse írja ki, csak két leállítás között...

Bepi, hogy gondoltad a rászűrést? Pl. listázza csak a téli gumis tankokat?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9556 Dátum: 2014.02.02 09:56:32 »
A spritmonitoron a bal felső + ra kattintva megjelenik a bontás: téli-nyári gumi,vezetési stílus, út típus, extrák használata (AC, motor előmelegítő), üa típusa.
Fent jobb oldalon a kis panelen idő és ktg. típusokra lehet tovább szűkíteni.
Egyedül a benzinkutakra nem lehet külön szűrni.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9557 Dátum: 2014.02.02 14:43:53 »

Bepi, hogy gondoltad a rászűrést? Pl. listázza csak a téli gumis tankokat?
Nem engem kérdeztél, de írok.
Bele lehetne pl állítani, hogy hány személy, plusz csomagok, esetleg.
Vagy legyen lehetőség visszamenőlegesen adatokat felvinni, aki áthozná az előzményeket.  ;)
Fery

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9558 Dátum: 2014.02.02 15:35:55 »
Bele lehetne pl állítani, hogy hány személy, plusz csomagok, esetleg.

Ez egy érdekes dolog: megvalósítani könnyebb, mint értelmezni: van mondjuk egy 1013km hosszú tank, amiben 567km-t két emberrel mentél, de ebből 129-ben kövérebb utasod volt, meg mentetek 256km-t négyen, közben pedig volt egy 35km-es köröd utánfutóval, akkor mit írsz be? :1eye:

Idézet
Vagy legyen lehetőség visszamenőlegesen adatokat felvinni, aki áthozná az előzményeket.  ;)

Mindenképp akarom, hogy bármikor lehessen szerkeszteni, meg régebbi adatokat bevinni. Van, ahol nem tudom szerkeszteni, csak az utolsó felvitt tankot, és az eléggé bosszantó tud lenni. Erre gondoltál?

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9559 Dátum: 2014.02.02 18:37:02 »
Ez egy érdekes dolog: megvalósítani könnyebb, mint értelmezni: van mondjuk egy 1013km hosszú tank, amiben 567km-t két emberrel mentél, de ebből 129-ben kövérebb utasod volt, meg mentetek 256km-t négyen, közben pedig volt egy 35km-es köröd utánfutóval, akkor mit írsz be? :1eye:
Gondoltam, hogy a mezők bevitele gyorsabb, egyszerűbb mint a felkínált lehetőségek értelmezése a felhasználóknak, de lehet
igazad van mert ezzel csak bonyolódik az egész. Azoknak lenne egyszerű akik egyhuzamban nagy távon szinte azonos feltételekkel utaznak.
Mindenképp akarom, hogy bármikor lehessen szerkeszteni, meg régebbi adatokat bevinni. Van, ahol nem tudom szerkeszteni, csak az utolsó felvitt tankot, és az eléggé bosszantó tud lenni. Erre gondoltál?
Igen erre.
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9560 Dátum: 2014.02.02 18:48:06 »
Ezeket az adatokat tartalmazza a Sprit, csak utólag rászűrni nem lehet ezekre külön. A szűrési feltételeket jó lenne, ha bővítenék.
Pont ezt irtam en is  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9561 Dátum: 2014.02.02 18:50:39 »
A spritmonitoron a bal felső + ra kattintva megjelenik a bontás: téli-nyári gumi,vezetési stílus, út típus, extrák használata (AC, motor előmelegítő), üa típusa.
Fent jobb oldalon a kis panelen idő és ktg. típusokra lehet tovább szűkíteni.
Egyedül a benzinkutakra nem lehet külön szűrni.
:clap: Mekkora vak vagyok  [rohog] Pont igy nem talalok soha semmit a hutoben sem  [rohog] :lol:
Nagyon koszi  :clap: :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9562 Dátum: 2014.02.02 21:45:25 »
:clap: Mekkora vak vagyok  [rohog] Pont igy nem talalok soha semmit a hutoben sem  [rohog] :lol:
Nagyon koszi  :clap: :flowers:
Sör legyen mindig. Én így télen a bizti kedvéért szoktam tartani egy kartonnal a csomagtartóban is.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9563 Dátum: 2014.02.03 00:17:51 »
Srácok!

Ilyenkor WTF?!?!?!



(Függőleges zöld csík, egyszercsak lett...  :cry:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9564 Dátum: 2014.02.03 09:00:13 »
Srácok!

Ilyenkor WTF?!?!?!



(Függőleges zöld csík, egyszercsak lett...  :cry:)
ez a privát Skydrive mappád, nem férünk hozzá. :)
         

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9565 Dátum: 2014.02.03 11:06:23 »
Nemá... Nálam látszott...  ::)


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9566 Dátum: 2014.02.03 11:22:57 »
Nemá... Nálam látszott...  ::)


Ez inkább monitorhiba, de biztos ami biztos alapon próbáld ki egy másik videokártyával, bár VGA hibánál random pöttyök szoktak megjelenni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9567 Dátum: 2014.02.03 11:36:28 »
Szerintem is monitor hiba lesz. Ha nincs másik videokártya vagy monitor akkor TV-re kösd át próbára.
Fery

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9568 Dátum: 2014.02.03 15:27:38 »
Nekem is úgy tünik, hogy abban az oszlopban elment az R és a B - ha RGB monitor. Lehet érintkezési hiba, de hogy javítható-e...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9569 Dátum: 2014.02.03 23:03:17 »
Nemá... Nálam látszott...  ::)



Ha zavar, akkor kijelzőcsere. A csík aljánál és tetejénél határozottan megnyomva néha javul, néha meg mégroszabb lesz.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!