Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598169 alkalommal)

0 Felhasználó és 59 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9540 Dátum: 2014.01.25 20:47:40 »
ja,lecsapódik rá a pára.

Közben utánanéztem, bekapcsolás előtt meg kell várni hogy felvegye a szoba hőmérsékletét.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9541 Dátum: 2014.01.25 21:38:31 »
Igen, egyik kolleganőmnél volt, hogy mínusz 3-4 fokos gépet bekapcsolták, azt hiszem a HDD szállt el...
De érdekes, hogy egy 1987-ben vásárolt Sanyo VHR 3100 EE  videómagnóban volt védelem erre. Egy érzékelőt építettek bele, ami ilyenkor nem engedte bekapcsolni a készüléket, a kijelzőn pedig kigyulladt a DEW felirat. Működni nem láttam, mert nem volt ilyen állapotban. Laptopba, hordozható eszközbe építeni most is lenne értelme, ezek szerint nem teszik meg. Vajon miért  :hmmmm:  :ph34r:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9542 Dátum: 2014.01.25 22:05:31 »
Laptopnak lesz vmi baja, ha a lakásból kiviszem a -10 fokba egy 20-30 percre ?   :hmmmm:
Lehet tőle baja, vinyóban van csapágy meg olvasófej, hirtelen hőmérséklet változás okozhat problémát, én személy szerint nem találkoztam még ilyen jellegű hibával. Leginkább a sok mozgatás-dobálásból szoktak problémák adódni a notiknál és mobilvinyóknál.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9543 Dátum: 2014.01.26 12:21:19 »
Úgy hívják szaxóval, hogy "aklimatizálódás".

Ha kiviszed, akkor kikapcsolva vidd ki, várj 30 percet hűljön le és úgy kapcsold be. Ha végeztél, kapcsold ki, hozd vissza a lakásba, várj 30 percet melegedjen vissza és úgy kapcsold be.
Vissza hozatalkor nem hülyeség az akksit is levenni, mert a pára lecsapódik a hideg gépben, és az akku, hiába van kikapcsolva standby áramot még mindig ad neki, amitől elszállhat lecsapódott nedvesség okozta rövidzár miatt.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9544 Dátum: 2014.01.28 21:30:16 »
Urak!

Netbook vásárlás előtt állok, csak netezni kell, a keret 30-35e Ft, természetesen csak használt van a képben.

Gyorsan körbenéztem aprók között, 2 modell maradt fent:

http://www.notebooktv.hu/video/asus-1001px-netbook-teszt-video-netbook-egyszeruen?p=2

http://www.mobilport.hu/laptop_tesztek/20110218/samsung_np-n145p/

Tudásban kb ugyanott vannak, a Samunak erősebb az akksija.
Valakinek van tapasztalata ezekkel, vagy akár a márkákkal kapcsolatban. (Samsung tv, telefon tiszta h jó...  :) )

Esetleg ha valakinek valami ilyesmije eladó, ne titkolja.  ::)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9545 Dátum: 2014.01.28 22:25:10 »
Ilyen Asus-om van, jó. Használtan vettem, SSD-t tettem bele, és 2GB RAM-ot. Dual Boot Win7 és Ubuntuval használom.
Barátomnak kábé ilyen Samsungja volt, újonnan vette. Másodjára már nem cserélt benne winyót, mert drágább a hús mint a leves. Ja és több gombja lepottyant a billentyűzetről. Nálam van már fél éve mert lusta érte jönni.

diegho

  • Vendég
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9546 Dátum: 2014.01.30 16:37:38 »
Igen, egyik kolleganőmnél volt, hogy mínusz 3-4 fokos gépet bekapcsolták, azt hiszem a HDD szállt el...
De érdekes, hogy egy 1987-ben vásárolt Sanyo VHR 3100 EE  videómagnóban volt védelem erre. Egy érzékelőt építettek bele, ami ilyenkor nem engedte bekapcsolni a készüléket, a kijelzőn pedig kigyulladt a DEW felirat. Működni nem láttam, mert nem volt ilyen állapotban. Laptopba, hordozható eszközbe építeni most is lenne értelme, ezek szerint nem teszik meg. Vajon miért  :hmmmm:  :ph34r:

Az én szutyok szemét szar - nak tartott, valójában nem az - asrock extreme4 lapomban is van védelem. Ha 10 foknál kevesebb a hőmérséklet, nem engedi bekapcsolni magát, bekapcsol és leáll azonnal.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9547 Dátum: 2014.01.30 20:42:20 »
Az én szutyok szemét szar - nak tartott, valójában nem az - asrock extreme4 lapomban is van védelem. Ha 10 foknál kevesebb a hőmérséklet, nem engedi bekapcsolni magát, bekapcsol és leáll azonnal.
Ezek szerint egy hűvösebb garázsban vagy raktárban nem használható, mondjuk készletnyilvántartásra, számlázásra stb?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9548 Dátum: 2014.01.30 22:43:41 »
Az én szutyok szemét szar - nak tartott, valójában nem az - asrock extreme4 lapomban is van védelem. Ha 10 foknál kevesebb a hőmérséklet, nem engedi bekapcsolni magát, bekapcsol és leáll azonnal.

ez számomra inkább bug, mint feature :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9549 Dátum: 2014.01.31 06:22:08 »
ez számomra inkább bug, mint feature :)

Dettó, főleg, ha még félre is mér esetleg...
Volt szar albérletünk, ahol ha az ember pár óráig nem foglalkozott a kazán tutujgatásával (pl. mert aludt), nem tudta volna használni a gépet...

De hogy on legyek, és kérdezzek is: ki milyen fogyasztás és/vagy költségnyilvántartó oldalt használ? Ha azt, miért azt, milyen előnyök/funkciók miatt? Mit hiányoltok belőle?

Azért kérdem, mert gyakorlatképp össze kéne dobnom "valami weboldalt", és akkor már legyen olyasmi, ami érdekel... ha előbb elkészül, mint ahogy éhen halunk, még talán láthatjátok is egyszer :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.31 06:25:03 írta alvaro84 »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9550 Dátum: 2014.02.01 11:44:16 »
Költség fogyasztás/nyilvántartó web oldal?
Excel miért nem jó?
Fery

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9551 Dátum: 2014.02.01 13:52:33 »
Költség fogyasztás/nyilvántartó web oldal?
Excel miért nem jó?

Nem felhasználni, fejleszteni akarok egyet. Adatbázis, php, ilyenek :whistling:

Épp át(illetve vissza)képzem magam.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.01 14:02:32 írta alvaro84 »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9552 Dátum: 2014.02.01 20:42:34 »
Nem felhasználni, fejleszteni akarok egyet. Adatbázis, php, ilyenek :whistling:

Épp át(illetve vissza)képzem magam.
Ja, az más, értem. Nem találkoztam ilyen oldallal, ettől még lehet, hogy van.
Csak magamból indultam ki, hogy egy táblázatban vezetem a bevétel-kiadás, mérő órák, üza stb  ;)
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9553 Dátum: 2014.02.02 01:27:21 »
En a spritmonitort hasznalom.
A nagy hianyossaga szerintem az adatok utolagos elemezhetosege. Ugy ertem milyen jo lenne latni, hogy kulonbozo evszakokban mekkora a fogyasztas (es azok kozotti kulonbseg) illetve ugyanezeket osszahasonlithatnam klima vs no klima, teli vs nyari gumi stb. Mindezt atlag es szorassal  :yes: Bevallom en magamnak lementettem anno csv-ben es megcsinaltam magamnak excelben  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9554 Dátum: 2014.02.02 07:15:47 »

En a spritmonitort hasznalom.
A nagy hianyossaga szerintem az adatok utolagos elemezhetosege. Ugy ertem milyen jo lenne latni, hogy kulonbozo evszakokban mekkora a fogyasztas (es azok kozotti kulonbseg) illetve ugyanezeket osszahasonlithatnam klima vs no klima, teli vs nyari gumi stb. Mindezt atlag es szorassal  :yes: Bevallom en magamnak lementettem anno csv-ben es megcsinaltam magamnak excelben  :)
Ezeket az adatokat tartalmazza a Sprit, csak utólag rászűrni nem lehet ezekre külön. A szűrési feltételeket jó lenne, ha bővítenék.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i