Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597927 alkalommal)

0 Felhasználó és 32 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9480 Dátum: 2014.01.05 17:43:01 »
Asztali gépnél nem érdemes Standby-al szerencsétlenkedni. Asztali alaplapok gyártói nem foglalkoznak a Standby funkció normális implementálásával a hardverbe, csak muszájból van ott, mert nem életszerű a használata.
Lehet, hogy nem standby-nak hívják pontosan, ez az az állapot, amikor magára marad a gép, először a monitort kapcsolja le, majd a hardverek nagy része is pihire vált (lehet, itt sleepnek hívják): csak az előlapi led villog, se a hdd, se lan, se egy ventillátor nem megy. Egér vagy billentyű érintésre éled.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9481 Dátum: 2014.01.06 13:21:42 »
Whis, ez az alvó mód sztem, én is így hazsnálom az asztali PC-t. Bár nem villog semmit, totál kikapcsoltnak tűnik ilyenkor a gép.  :)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9482 Dátum: 2014.01.06 13:55:41 »
Whis, ez az alvó mód sztem, én is így hazsnálom az asztali PC-t. Bár nem villog semmit, totál kikapcsoltnak tűnik ilyenkor a gép.  :)
De, villog, csak szivacs van a kék LED előtt, mert nagyon világított ;)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9483 Dátum: 2014.01.06 14:14:54 »
De, villog, csak szivacs van a kék LED előtt, mert nagyon világított ;)
Szivacs, hogy hegeszted fel? Én post it megoldást találtam ki.  ;)
Fery

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9484 Dátum: 2014.01.06 22:28:52 »
A P5KPL-ek nem nagyon szoktak meghalni; kicsit teszteld körbe, hátha mégis valami más fogja meg.

Ha új, akkor prociból i3 a minimun szerintem, alaplapból pedig Asus vagy Gigabyte, a méret és a csatlakozók és ár döntik el a pontos típust. valószínűleg olcsóbban jössz ki, ha a 3000Ft-os wifi kártyát beáldozod, és nem ragaszkodsz a hagyományos PCI slothoz.

figyelj, hogy a proci/alaplap 1150 foglalatú legyen, ez az újabb!

példaként : Alaplap: GIGABYTE B85M-HD3 ~19-20e Proci: INTEL PENTIUM G3430 3,3GHz/3MB s1150 BOX (ez még nem i3, de már egész használható) ~24000 vagy INTEL CORE i3-4130 3,4GHz/3MB s1150 ~ 29000
persze Ram sem árt hozzá, DDR3 4Gb minimum.

( Persz e van 12500-ért ASROCK alaplap, meg 14500-ért Pentium proci, csak az már nagyon kompromisszumos dolog)


Sziasztok!

Van egy alaplap hibás gép. A lap típusa Asus P5KPL-AM SE.
Ez édesapám gép, amiben kb. 1 éve lett táp cserélve mert meghalt, most vettem bele egy PCI-os WiFi kártyát hogy ne kelljen a másik szobából kábelt húzni, valamint kb. egy hónappal ezelött lett egy 500 GB-os SATA-s merevlemez véve bele. Tehát lett most ráköltve bőven, a ház gyakorlatilag tökéletes, igazából ezeknek maradnia kellene.

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen jelenleg kapható alaplapot érdemes venni a fent említett ASUS helyére, illetve ahhoz kellene nyilván processzor, hűtő, és memória.
Ami fontos:
-a házba beférjen, tehát akkora legyen mint a régi
-a táp csatlakozója passzoljon
-legyen rajt 1 db PCI foglalat (a WiFi kártyának)
-integrált hang és VGA
-internetezésre van használva a gép

Köszi!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9485 Dátum: 2014.01.06 22:29:33 »
 

Nohát én voltam a 370000. aki ránézett a témára :
 Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 369999 alkalommal)
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.06 22:31:15 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

diegho

  • Vendég
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9486 Dátum: 2014.01.06 23:47:45 »
Mi a gond az Asrock lappal és a pentium procival? Én eddig kb 1000 Asrock lapot adtam el, eddig 2 halt meg (gigabyte-nál tized ennyi eladott és 10 szer ennyi rossz az arány kb), teljesítményben tökéletesen hozza a jóval drágábbak szintjét. Gigabyte pedig mióta arra törekedik, hogy mindenen spórol az olcsó szegmensben, nálam a különösen kerülendők között van. Szar minőségű kondik, kevés, gyenge vrm. Még a szilárdelektrolitos kondikat is kispórolják az olcsóbb lapjaikból. Mérési pontokon hatalmas feszültségingadozás mérhető a processzornál - köszönhetően a csodás alkatrészeknek és ez a processzornak sem tesz jót. Ehhez képest az MSI már a legolcsóbb szarba is japán szilárd kondikat rak szuper minőségi vrm-el. A pentium i3 összevetés pedig megint érdekes dolog, mert ugye annyi a különbség, hogy az i3-ban van HT, ami gyakorlatilag 2 virtuális processzormag, tehát nem létezik, de annak látszik, így több szálon tud a processzor dolgozni, de a 2 virtuális mag közel sem ér fel 2 fizikai maggal. Rengeteg ilyen pentium és i3 gépet raktam már össze és a pentium bizony hihetetlenül jó választás még játékra is, nem csak netezésre, filmnézésre. Nem tudom internetezésre miért kellene i3, sőt igazából az i3 egy nagy elcseszett széria, hiszen a pentiumnál alig gyorsabb, de kétszer annyiba kerül. Az 1150 sem feltétlenül szükséges, hiszen az 1155 is bőven elég, sőt netezésre egy 5 éves 2 magos gép 4gb memóriával bőven elég (mondjuk egy e8400-as core2-es), de mivel az 1150 olcsó, ezért természetesen azt kell venni.
Ha itt 20 ezres alaplap és 30 ezres processzornál tartunk, akkor legyen inkább 15 ezres alaplap 15 ezres processzor és 20 ezres SSD, hogy tényleg gyors és smooth legyen minden.
pl:
MSI B85M-P32
Pentium G3420
Kingston 120GB SV300S37A SSD
4GB Kingmax 1333 DDR3

ezzel a géppel netezni álom, pláne, ha windows8 megy rá és ne feledkezzünk meg a tápegységről sem, ami a legfontosabb alkatrész a gépben, hiszen ha egy szar tápegység elromlik, akkor kinyírhatja az egész gépet és az sokba kerül...

FSP FSP350-60APN - nem kell bedőlni a wattoknak, nem az számít, hanem ami a tápon belül van, pl a chieftec "nagy" márkának számított, de meg kell nézni az iarena széria belsejét, kínai fos, pocsék kondenzátorokkal és nincs benne túláram és túlfeszültség védelem (gyakorlatilag egy áramingadozásnál kinyírhatja a komplett gépet), ugyanaz van benne, mint a 4000ft-os szemétben, csak ez 8000-be kerül.

ezzel kb meg is van a tökéletes netezős gép, kerül nagyjából 70ezer forintba mindenestül jó sok garanciával.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9487 Dátum: 2014.01.07 09:58:11 »
Asrock valóban nem egy rossz márka állítólag.
Azért ezt a Pentium vs Core i összehasonlítást úgy szoktam jellemezni, mint a Lada vs egyéb autó összehasonlítást: A-ból B-be elvisz mindkettő, csak hát a Lada akkor sem egy mai konstrukció :)
Amúgy jelenleg én is egy Core2Duo E8500-öst hajtok 8GB DDR3-mal, 250 SSD-vel, teljesen jó kis párosítás.
Az hogy melyik a legfontosabb részegység egy masinában, megint meddő téma, hallottam már aki a szünetmentes tápegységből nem enged, (valljuk be: egy gagyibb tápegység is jól tud működik ha a hálózati ingadozásokat a szünetmentes kiiktatja) ő a netezős konfigodhoz csak a szünetmentesre költene 70 ezret  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

diegho

  • Vendég
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9488 Dátum: 2014.01.07 10:38:19 »
Asrock valóban nem egy rossz márka állítólag.
Azért ezt a Pentium vs Core i összehasonlítást úgy szoktam jellemezni, mint a Lada vs egyéb autó összehasonlítást: A-ból B-be elvisz mindkettő, csak hát a Lada akkor sem egy mai konstrukció :)
Amúgy jelenleg én is egy Core2Duo E8500-öst hajtok 8GB DDR3-mal, 250 SSD-vel, teljesen jó kis párosítás.
Az hogy melyik a legfontosabb részegység egy masinában, megint meddő téma, hallottam már aki a szünetmentes tápegységből nem enged, (valljuk be: egy gagyibb tápegység is jól tud működik ha a hálózati ingadozásokat a szünetmentes kiiktatja) ő a netezős konfigodhoz csak a szünetmentesre költene 70 ezret  :D

Azt tudod, hogy pentium gyártástechnológiában, csíkszélességben, minden belső tulajdonságban 100%-ig megegyezik az i3-al? Annyi a különbség, hogy a HT le van tiltva. Az összehasonlítás így lenne helyes. 160le-s benzines vs 180le-s benzines. Ennyi a valós különbség. Persze szintetikus tesztekben nagyon szép különbség van, de gondolom nem sysmark-ra használod a géped. http://www.anandtech.com/bench/product/404?vs=289 nézd csak meg a 2 generációval korábbi pentium és i3 összehasonlítást úgy, hogy az i3 200mhz-el gyorsabban ment. Ha beleszámítod, hogy ugyanolyan órajelű pentiumot hajtasz, akkor a különbség még kevesebb. Látszik, hogy ahol van támogatva a HT, ott gyorsabb az i3, de amire egy átlagember használja, arra csak pénzkidobás és rettenetesen nagy parasztvakítás.

A szünetmentes ember kérdése, nekem 2 szünetmentesem van, 3 túlfeszvédővel a gép előtt, de semmit nem érek vele, hiszen a netszolgáltató már az 1ms-et sem tudja áthidalni és újraindul a központja.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9489 Dátum: 2014.01.07 10:50:22 »
Azt tudod, hogy pentium gyártástechnológiában, csíkszélességben, minden belső tulajdonságban 100%-ig megegyezik az i3-al?
Pentium nevet már nem vennék. Gyakorlatban még emlékszem amikor anno Prescott P4 3,2Ghz-est hajtottam otthon (s478, HT), melóhelyen meg egy egy 3200+ Athlon64-est (akkoriban ugye nem volt kétséges melyik számított jobbnak).
Otthoni felhasználás nálam úgy zajlik hogy megy a TV  tuner szoftverje az egyik sarokban közben teszek veszek a monitor többi részén, pl képeket konvertálok. Ezt a P4 hibátlanul párhuzamosította, amikor eladtam és az új gép megérkezéséig a munkahelyi volt nálam, az Athlon be beszaggatta a TV-t.
Szal nekem személy szerint bejött a HT, bár a mostani Core2Duo-n már kicsit más a szitu, videokonvertálásnál használja mindkét magot, így ugyanúgy elveszi az erőforrást a TV Tunertől, ha nem az az aktív ablak :(

A szünetmentes ember kérdése, nekem 2 szünetmentesem van, 3 túlfeszvédővel a gép előtt, de semmit nem érek vele, hiszen a netszolgáltató már az 1ms-et sem tudja áthidalni és újraindul a központja.
Kicsit túlzónak tartom :)
Nekem csak egy túlfeszvédőm van, pozitívak a tapasztalataim, amíg a modem-router páros nem volt rákötve, instabil volt a net.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9490 Dátum: 2014.01.09 22:24:58 »
Semmi gond nincs az Asrock lappal garancia időben.
- egy pár cégnél rendszergazdulunk, 3-4 évesen az Asrock, msi ( de még az olcsóbb Intel) lapok is sorra elkezdenek meghalni, kideríthetetlen hibákat generálni. ASus, vagy Gigabyte meg megy és megy - persze nem a 11+áfa legolcsóbbat nézzük abból sem.

- Ha csak az eladást nézzük, akkor adjunk Asrock lapot, olcsó - az hogy néha lefagy nem megfogható, gariban nem kell vele foglalkozni.

-Ettől függetlenül az ügyfeleimnek megpróbálok olyan öszeállítást adni, ami 5-6 évet simán kibír. 30-50-70 gépes rendszereket üzemeltetünk, van rálátás bőven garancián túl is a dolgokra. ( és a cégek mamár egyre inkább az üzemeltetési költségeket is figyelembeveszik)

-A sebesség meg ízlés kérdése, asztali gépbe, ha nem kell netezésen kívül más, akkor a legnagyobb pentium még megfelelő választás, de mint jeleztem, ha nem 1-2 évre, hanem hoszabb távon gondolkozunk, akkor i3, hogy 4 év múlva se kínlódás legyen a használata.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9491 Dátum: 2014.01.12 18:21:23 »
faxom televan az informatikával.
párom gépe tegnap reggel nem indult.
péntek este meg működött rendesen.
a billentyű fényei világítanak. a képernyőn se kép se hang;(
mi lehet a baj?
hp CQ56-150SH
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.12 18:36:28 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9492 Dátum: 2014.01.12 18:45:52 »
faxom televan az informatikával.
párom gépe tegnap reggel nem indult.
péntek este meg működött rendesen.
a billentyű fényei világítanak. a képernyőn se kép se hang;(
mi lehet a baj?
hp CQ56-150SH
Ha a többi LED ég (HDD,Power stb), meg esetleg venti is beindul, akkor szalagkábel-gyanús a dolog.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9493 Dátum: 2014.01.12 18:50:46 »
jaja,hallom,h felpörög a winyo is. minden led úgy világít,m normálisan szokott. csak nincs képe.
2éves gép.
mibe fáj egy ilyen javítás?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9494 Dátum: 2014.01.12 19:08:11 »
Nincs véletlenül átkapcsolva külső monitorra? (Fn + valamelyik funkció billentyűvel váltható, nálam Fn+F4)
Ha tudod próbáld ki külső monitorral.