Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597842 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9465 Dátum: 2013.12.30 09:53:43 »
:) Nem kizárt,. hogy lehet, sajna nem találtam meg, hogy hogyan is kell módosítani ehhez. Nyilván ez lenne a legésszerűbb megoldás...  :yes:

Üdv!

Ha egy helyen vannak a cuccok, akkor szerintem:

Beállítások/Beállítások -> Mappák

De soha nem próbáltam, azért megnézni megéri.

Keksz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9466 Dátum: 2013.12.30 15:57:35 »
:) Nem kizárt,. hogy lehet, sajna nem találtam meg, hogy hogyan is kell módosítani ehhez. Nyilván ez lenne a legésszerűbb megoldás...  :yes:

Milyen verziójú a kliens?
Pl. a 3.x- ben jobb klikk a torrenten, alulról a harmadik megnyíló menü és azon belül alulról a második opció.
jobb klikk, advanced / set download location...

egyszerűen betallózod az új helyét

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9467 Dátum: 2013.12.30 18:28:10 »
Milyen verziójú a kliens?
Pl. a 3.x- ben jobb klikk a torrenten, alulról a harmadik megnyíló menü és azon belül alulról a második opció.
jobb klikk, advanced / set download location...

egyszerűen betallózod az új helyét
Igen, ez a 3.0 verzió. Amit írtál, az helyes és köszi, de a letöltés helyét adja meg, míg nekem pont a feltöltés forrását kellene módosítani.

A megoldás mindenképpen az lesz hosszú távon, amit robi írt, hogy az ABC végéről kell választani egy betűt, mint a külső winchester azonosítója, és azt nem fogja változtatgatni.
Azt olvastam egyéb fórumokon, hogy a Win az utólag csatlakoztatott külső tárolókat (mindegy, hogy memóriakártya, USB pendrive, külső winchi, okos telefon, vagy bármi más) egymás után nevezi el automatikusan egy-egy betűvel. Ahány csatlakoztatott külső egységed van, annyi betűt oszt ki.

Amennyiben - jelen esetben - egy külső tárolónak szeretnék fix betűjelet adni, úgy célszerűbb az ABC végéről választani és azt elmenteni az adott tároló azonosítójaként.

Halkan jegyzem meg: Tegnap óta már kb 2-3 alkalommal indítottam újra (kapcsoltam be) a laptopot és eddig stabilan a kívánt - utólag általam korrigált - betűjellel jelent meg a külső winyó. Szóval, eddig "dombon a tanya".  :clap:

Köszönöm a sok segítséget!  :hug: 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9468 Dátum: 2013.12.30 18:53:37 »
Megadod a uj letoltes helyet, a korabbiakat meg atmasolod bele.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9469 Dátum: 2013.12.31 05:09:41 »
Az internet (ADSL) nem akar működni. XP-nél azt írja ki, hogy nem jól írtam be a célt, vagy a táveléréssel baj van. Windows 7 azt írja ki, hogy hibát jelzett a modem, itt kb. 1-2 tizedmásodpercig létrejön a kapcsolat, aztán megszakítja valami. Vadi új laptop windows 8 alatt megy vele. Nem nyúltam hozzá semmihez, egyik pillanatról a másikra történt, de nem menetközben, hanem új bekapcsolásnál. Mi lehet a baj?
Próbáld újra beállítani a jelszót - meg esetleg a modemen hard resetet, ha nincs rajta semmi konfigurálva.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9470 Dátum: 2013.12.31 05:10:20 »
A torrent kliensedben is módosíthatnád az elérési útvonalakat, és örökre vasalva jó lesz. Nem kell újratelepítés ehhez...
Nem Windows-ról van szó?  :devil:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9471 Dátum: 2013.12.31 13:58:34 »
Én is úgy értettem, hogy Windowsról van szó.

De ki hogyan használja. Régi XP-s időkbe fél évente kellett újrahúzni a gépet, aztán amióta áttértünk a Win7-re az új géppel, nem kellett egyszer se újratelepíteni. Ez 4 éve volt.
Igaz, azóta csillapodtak a használati szokásaink is (ráérünk pl. a családdal is foglalkozni), de azért be kell látni a 7-es egy elég jól sikerült verzió önmagához képest (egy bukott Vista meg egy még jobban megbukott 8-as fényében nézve pláne).

Egy Win7-est, átlagos normális használat mellett, hozzá járó ingyenes Security Essentials antivírus mellett, meg egy rendes router mögött, évekig nem kell újratelepíteni. Tisztességesen járnak hozzá a frissítések is.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9472 Dátum: 2013.12.31 14:10:27 »
Én is úgy értettem, hogy Windowsról van szó.

De ki hogyan használja. Régi XP-s időkbe fél évente kellett újrahúzni a gépet, aztán amióta áttértünk a Win7-re az új géppel, nem kellett egyszer se újratelepíteni. Ez 4 éve volt.
Igaz, azóta csillapodtak a használati szokásaink is (ráérünk pl. a családdal is foglalkozni), de azért be kell látni a 7-es egy elég jól sikerült verzió önmagához képest (egy bukott Vista meg egy még jobban megbukott 8-as fényében nézve pláne).

Egy Win7-est, átlagos normális használat mellett, hozzá járó ingyenes Security Essentials antivírus mellett, meg egy rendes router mögött, évekig nem kell újratelepíteni. Tisztességesen járnak hozzá a frissítések is.
Win 7 alatt én már rendszervinyót is cseréltem, meg se kottyant neki :D
Két dolog fektette eddig ki, alaplap csere után az új hangkártya összeakadt a régi driverével. Az SSD-re költözésnél meg inkább újrahúztam, sok progim volt más particióra telepítve.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9473 Dátum: 2014.01.01 22:59:48 »
Hát nálunk a Win7 sok policty-vel katasztrófális. Ha meg sokat rakjuk sleep/standby-ba, akkor két évente jobb újra húzni.
(Otthon meg Win8 van és semmi gondom vele - persze ha bekrepálna, akkor sem fakadnék sirva.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9474 Dátum: 2014.01.02 22:01:38 »
Nekem a W7 az utóbbi időben párszor eljátszotta azt, hogy standbyból nem éled fel, hanem kikapcsol. Aztán persze safemód képernyővel indít  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9475 Dátum: 2014.01.02 22:32:09 »
Nekem a W7 az utóbbi időben párszor eljátszotta azt, hogy standbyból nem éled fel, hanem kikapcsol. Aztán persze safemód képernyővel indít  :hmmmm:
Az nem lehet hogy BIOS-ban ki van kapcsolva a "Wake up by button" vagy valami hasonló nevü funkció?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9476 Dátum: 2014.01.02 22:54:22 »
Nekem a W7 az utóbbi időben párszor eljátszotta azt, hogy standbyból nem éled fel, hanem kikapcsol. Aztán persze safemód képernyővel indít  :hmmmm:
Tipikusan akkor tud ilyen lenni, amikor egy laptop aksija teljesen lemerül, és táp csatlakoztatása után próbálja feléleszteni az ember.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9477 Dátum: 2014.01.05 10:49:57 »
Ez speciel aztali gép  ::) És csak néha csinálja (eddig talán 3x)
A BIOS-ba meg nem piszkáltam, mióta megvan (~4 év).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9478 Dátum: 2014.01.05 11:21:15 »
Asztali gépnél nem érdemes Standby-al szerencsétlenkedni. Asztali alaplapok gyártói nem foglalkoznak a Standby funkció normális implementálásával a hardverbe, csak muszájból van ott, mert nem életszerű a használata.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9479 Dátum: 2014.01.05 12:24:54 »
Sziasztok!

Van egy alaplap hibás gép. A lap típusa Asus P5KPL-AM SE.
Ez édesapám gép, amiben kb. 1 éve lett táp cserélve mert meghalt, most vettem bele egy PCI-os WiFi kártyát hogy ne kelljen a másik szobából kábelt húzni, valamint kb. egy hónappal ezelött lett egy 500 GB-os SATA-s merevlemez véve bele. Tehát lett most ráköltve bőven, a ház gyakorlatilag tökéletes, igazából ezeknek maradnia kellene.

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen jelenleg kapható alaplapot érdemes venni a fent említett ASUS helyére, illetve ahhoz kellene nyilván processzor, hűtő, és memória.
Ami fontos:
-a házba beférjen, tehát akkora legyen mint a régi
-a táp csatlakozója passzoljon
-legyen rajt 1 db PCI foglalat (a WiFi kártyának)
-integrált hang és VGA
-internetezésre van használva a gép

Köszi!
Xanyi