Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598321 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9345 Dátum: 2013.11.24 17:02:24 »
Srácok ez mi a xar ??

https://support.google.com/accounts/answer/1333913?hl=hu

Röviden: egy ismerős küldött egy G+ linket, fotókkal elvileg, rákattintottam, bejelentkeztem, erre nem léptetett be, hanem adatokat kért, (nem, születési dátum). Kamu születésit adtam meg, erre letiltott hogy nem vagyok elég idős, aztán feszt bankkártyát, hivatalos papírokat akar, hogy igazoljam a korom..
Ha nem vagy elég idős, nem lehet Gúgli fiókod. Ezt jól benyaltad... És igen, tényleg így van, hivatalos iratokkal kell igazolnod magad. Ez a G+ miatt van.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9346 Dátum: 2013.11.24 17:48:19 »
Ha nem vagy elég idős, nem lehet Gúgli fiókod. Ezt jól benyaltad... És igen, tényleg így van, hivatalos iratokkal kell igazolnod magad. Ez a G+ miatt van.

Csináltam újat  :hug:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9347 Dátum: 2013.11.24 20:32:19 »
Ha nem vagy elég idős, nem lehet Gúgli fiókod. Ezt jól benyaltad... És igen, tényleg így van, hivatalos iratokkal kell igazolnod magad. Ez a G+ miatt van.
Először én is belefutottam ebbe a trükkös kérdésbe. Aztán sikerült átírnom a dátumot, de csak pár nap után és sokat kellett kattingatni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9348 Dátum: 2013.11.24 20:38:41 »
Először én is belefutottam ebbe a trükkös kérdésbe. Aztán sikerült átírnom a dátumot, de csak pár nap után és sokat kellett kattingatni.

És hogy csináltad ?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9349 Dátum: 2013.11.25 00:37:14 »
mailwarebyte progit is futtasd le! ingyenes .

a document and settings-ben a rejtett file-ok megjelentése be van kapcsolva? átviszed vele amúgy

ez a neve: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\BitGuard\2.7.1832.68\{c16c1ccb-7046-4e5c-a2f3-533ad2fec8e8}

amúgy elsőre nem jelenik meg - ezért nem találtam eddig - csak, ha magam írom be az "application data"-t, onnan már kiírja.
a malwarebytes nem bántotta.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9350 Dátum: 2013.12.01 16:40:39 »
Sziasztok!

Van egy asztali számítógép, Asus P5KPL alaplappal.
Kb. negyed óránként bedobja a kékhalál képernyőt, de csak egy pillanatra (elolvasni sem tudom), majd újraindul.

Ez mitől lehet? Hogyan induljak el a hiba megtalálásában?

Nem tudom mennyire számít, de nemrég került bele egy TP-Link PCI-os Wifi kártya, és ezzel egyidőben kapott új Windows 7-et.
De azóta hetekig hibátlanúl működött, ezt az újraindulásos dolgot 2 napja csinálja.
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9351 Dátum: 2013.12.01 17:33:21 »
asztali számítógép, Kb. negyed óránként ... újraindul.
A tápegységed jó, bírja a terhelést?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9352 Dátum: 2013.12.01 17:40:09 »
Sziasztok!

Van egy asztali számítógép, Asus P5KPL alaplappal.
Kb. negyed óránként bedobja a kékhalál képernyőt, de csak egy pillanatra (elolvasni sem tudom), majd újraindul.

Ez mitől lehet? Hogyan induljak el a hiba megtalálásában?

Nem tudom mennyire számít, de nemrég került bele egy TP-Link PCI-os Wifi kártya, és ezzel egyidőben kapott új Windows 7-et.
De azóta hetekig hibátlanúl működött, ezt az újraindulásos dolgot 2 napja csinálja.
Minden kártya kivesz, egy Ram modul, memtest futtatás.
Kékhalálozni leginkább akkor szokott, ha memória írás/olvasás hibára fut, amit leginkább hw hiba okoz (ez már nem win98).
Tápegység hibánál inkább a teljes rendszer megállása a jellemzőbb ( kép megáll hang megáll)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9353 Dátum: 2013.12.01 19:22:43 »
egy Ram modul, memtest futtatás. Tápegység hibánál inkább a teljes rendszer megállása a jellemzőbb ( kép megáll hang megáll)
Nekem a rossz táp megölte a vinyót, meg a memóriát 2x.  :cry: A memória hiba akkor lett gyanús, amikor folyamatosan elrontotta a CD írást, a tesóm gépében meg hibátlanul írt. Új gép vásárlását mindig memtest86 futtatásával kezdem.

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9354 Dátum: 2013.12.01 21:06:08 »
Sziasztok!

Firmware frissítés közben "meghalt" a külső merevlemezem. WD My Book Elite. Beletettem a vinyót egy másik külső házba, de amikor gépre dugom, az illesztőprogit telepíti, de a lemezt nem látja a windows. Ha bemegyek a lemezkezelőbe látja a lemezt, de azt írja hogy unallocated, formázatlan a lemez.
Van valamilyen mód rá hogy a rajta tárolt adatokat visszanyerjem?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9355 Dátum: 2013.12.01 22:13:29 »
Nekem a rossz táp megölte a vinyót, meg a memóriát 2x.  :cry: A memória hiba akkor lett gyanús, amikor folyamatosan elrontotta a CD írást, a tesóm gépében meg hibátlanul írt. Új gép vásárlását mindig memtest86 futtatásával kezdem.
Rossz zárlatos táp valóban viszi ami rá van kötve. Hibás memória- vezérlőchip vagy mikroprogram esetén a masina általában nem tud írni/olvasni egy cellát, vagy nem azt kapja eredményként amit várt. Oszt olyankor jön a világvége :D
Tápnál még az szokott előfordulni hogy kevéske, nekem akkor azt csinálta hogy megállt a játék grafikája meg a hangja, aztán X másodperc után folytatódott
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9356 Dátum: 2013.12.02 07:56:26 »
Sziasztok!

Firmware frissítés közben "meghalt" a külső merevlemezem. WD My Book Elite. Beletettem a vinyót egy másik külső házba, de amikor gépre dugom, az illesztőprogit telepíti, de a lemezt nem látja a windows. Ha bemegyek a lemezkezelőbe látja a lemezt, de azt írja hogy unallocated, formázatlan a lemez.
Van valamilyen mód rá hogy a rajta tárolt adatokat visszanyerjem?

hát ez elég nagy szívás. nemhogy még az adatok visszaszedése hanem lehet kuka a winyó. dugd rá egy jó W7re és nézd meg hard disk sentinel progival mit mond. ha jónak írja engedd rá a getdataback progit de nagy ***t hoz vissza ha sikerül valamit. utána format és örülés
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9357 Dátum: 2013.12.02 08:49:22 »
Én úgy jártam a 3,5"-os WD Elements külső vinyómmal, hogy a tápja halt meg, a vinyó tökéletesen működött addig.
No, bementem a boltba személyesen, hogy akkor rendeljünk tápot. Aha, nem lehet, a Ktec gyártmányú tápot, ami nekem kellene, nem lehet Magyarországon kapni, pont. Na, faxa, irány az ebay, és nagy meglepetésemre Angliából kifejezetten a WD Elements 3,5" 1Tb-os vinyóhoz árultak minden jellemzőjében megfelelő - legalábbis a feliratok szerint - tápkábelt. Mindössze 4600Ft volt, és 700-ért házhoz szállították. Ez volt kb 1-1,5 hónapja és azóta a vinyó köszöni, jól van.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9358 Dátum: 2013.12.02 11:37:39 »
hát ez elég nagy szívás. nemhogy még az adatok visszaszedése hanem lehet kuka a winyó. dugd rá egy jó W7re és nézd meg hard disk sentinel progival mit mond. ha jónak írja engedd rá a getdataback progit de nagy ***t hoz vissza ha sikerül valamit. utána format és örülés

A hard disk sentinel 100%-nak mondja a vinyót.
De a win úgy kezeli, mintha nem lenne formázva...
Scanelés után kiírja a Getdataback a felismert állományokat??? Vannak pótolhatatlan dolgok is rajta  :no:
Vagy már most kezdjek "gyászolni"  :cry:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9359 Dátum: 2013.12.02 13:49:31 »
A hard disk sentinel 100%-nak mondja a vinyót.
De a win úgy kezeli, mintha nem lenne formázva...
Scanelés után kiírja a Getdataback a felismert állományokat??? Vannak pótolhatatlan dolgok is rajta  :no:


NEM! a get data back csak furanevű (00001, 00002 stb) mappákat mutat . abban vannak a hasznos adatok. inditsd el és kapsz a végén egy nagy adathalmazt minden átnevezve. a kiterjesztések mentén indulj el (gondolom a családi képek .jpg a legfontosabb)  és utána szűrj a *.doc, *.xls stb fájlokra.  nyilván zenéket és filmeket ne is próbálj visszaszedni, azokat intézd újra  :)
egyenként kell minden fájlt megnézni és visszamenteni! evvan!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002