Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598379 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9285 Dátum: 2013.10.31 20:48:49 »
Laptopot kéne újítanunk. Most egy Dell Inspiron 2200-as van, 8, vagy 9 éves. Olyan kéne, ami hasonló tudású, csak korszerű, (értem ezalatt, hogy ahol állt a 2200 az akkori mezőnyben, azt kéne az újnak a mai mezőnyben). Ami mindenképp kell, hogy legyen rajta: DVD, beépített kamera és mikrofon, és bírja minél több évig. A 2200-asnak most kezd rakoncátlankodni a billentyűzete, különben még jó lenne, meg a netet sem bírja már olyan tempóban, mint az újak.
Mit vegyek? Márka, esetleg típus.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9286 Dátum: 2013.10.31 21:09:58 »
Laptopot kéne újítanunk. Most egy Dell Inspiron 2200-as van, 8, vagy 9 éves. Olyan kéne, ami hasonló tudású, csak korszerű, (értem ezalatt, hogy ahol állt a 2200 az akkori mezőnyben, azt kéne az újnak a mai mezőnyben). Ami mindenképp kell, hogy legyen rajta: DVD, beépített kamera és mikrofon, és bírja minél több évig. A 2200-asnak most kezd rakoncátlankodni a billentyűzete, különben még jó lenne, meg a netet sem bírja már olyan tempóban, mint az újak.
Mit vegyek? Márka, esetleg típus.
Hát ha hosszabb távra terveztek, akkor Core i proccban gondolkodjatok (i3 az alap, de szerintem inkább i5 legyen, persze ha pénztárca bírja: i7), bővíthető RAM-mal (tehát mindkét modul kivehető legyen, hogy párban lehessen cserélni), dedikált videokártyával.
Márkából ha számít, maradhat a Dell, de jók az ASUS-ok, Toshibák is.
Én anno szívtam egy Acerrel, de a legutóbbival pozitív csalódás volt a support: tudni kell, hogy ha javítani kell, akkor kiviszik szlovákiába, ami ismerőseimnek okozott már egy hónapnál hosszabb kiesést is, az Acernél meg legutóbb egy héten belül visszavitték javítva a tulajhoz.
A HP leginkább a felső kategóriában készül jobb anyagokból, alsó kategóriában elég gagyi a gépház.
Nagyjából ennyi.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9287 Dátum: 2013.10.31 21:49:50 »
Laikusként kérdem, Samsung nem játszik?
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9288 Dátum: 2013.11.01 10:13:11 »
Laikusként kérdem, Samsung nem játszik?
Hát saját tapasztalatom nincs vele, ismerős indoklás nélkül "inkább ne"-t mondott, úgyhogy csak saját felelősségre :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9289 Dátum: 2013.11.01 13:38:47 »
Hát saját tapasztalatom nincs vele, ismerős indoklás nélkül "inkább ne"-t mondott, úgyhogy csak saját felelősségre :D

Ehhez képest nálunk a Samu szépen muzsikál, egy éve már.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9290 Dátum: 2013.11.01 13:51:35 »
kinek a pap,kinek a paplan.;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9291 Dátum: 2013.11.01 14:52:27 »
Ehhez képest nálunk a Samu szépen muzsikál, egy éve már.
Már? Szeretnénk ezzel az új géppel is 7-8 évig kihúzni. Vagy ez már teljesen az álom kategória? Ez azt is jelenti, hogyha egy adott márka-típus kombó kicsit drágább a többinél, de annyival megbízhatóbb is, akkor azt választanám, mert hosszú távon bőven megéri.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.01 14:55:30 írta music »
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9292 Dátum: 2013.11.01 17:37:42 »
Már? Szeretnénk ezzel az új géppel is 7-8 évig kihúzni. Vagy ez már teljesen az álom kategória? Ez azt is jelenti, hogyha egy adott márka-típus kombó kicsit drágább a többinél, de annyival megbízhatóbb is, akkor azt választanám, mert hosszú távon bőven megéri.
SZerintem nagyon nincs olyan hogy megbízható vagy nem megbízható, a belük nagyrésze egyforma, inkább a külső anyaghasználattal, design-nal és supporttal tudnak játszani.
Ha neked bejött a Dell, válaszd azt, 3-5 év után már úgysem lesz toppon (én egy Compaq presario 2000-el nyomom, Lubuntuval, lehet az is vagy 8-10 éves :D)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9293 Dátum: 2013.11.01 18:03:26 »
Nekem most 3. éves a Dell N5010-em, egy akksit, és egy fülhallgató kimenetet fogyasztott el. A billentyűzet előtti csuklótámasz csúnyán kopik, de amúgy nem recseg-ropog, nem melegszik, nem fagy, stb... 2 évet még simán kibír szerintem...  ::)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9294 Dátum: 2013.11.01 18:41:54 »
Nekem most 3. éves a Dell N5010-em, egy akksit, és egy fülhallgató kimenetet fogyasztott el. A billentyűzet előtti csuklótámasz csúnyán kopik, de amúgy nem recseg-ropog, nem melegszik, nem fagy, stb... 2 évet még simán kibír szerintem...  ::)
Hát láttam én már macbookot nagyon csúnyán kopni a táccsped környékén...   :whistling:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

diegho

  • Vendég
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9295 Dátum: 2013.11.01 21:36:58 »
Jelenleg egy olyan márka jut eszembe, ami elég jó minőséget képvisel olcsón és az a Fujitsu (ez már nem fujitsu siemens, ez már csak fujitsu a különbség kb dacia - lexus párhuzammal írható le minőségben). Asus-nak van olyan okos szolgáltatása (ha még él), hogy házhoz mennek és elviszik javítani a notit, ha kell, de ez szerintem samsung-nál is játszik. HP-ból a probook-tól felfelé szintén egész jó minőség, Lenovo szintúgy elég jó tud lenni főleg a fémvázas szériák és a Dell Vostro-tól felfelé is már vállalható (inspiron felejtős). Szóval van választási lehetőség bőven:
HP probook széria
Fujitsu lifebook széria
Samsung ATIV széria
Dell Vostro széria
Lenovo Thinkpad széria

Az i5 pedig laptop fronton eléggé parasztvakítás. Asztali gépeknél valóban sokkal jobb az i5 (több mag, tobb cache), de notebooknál nem , hiszen ugyanannyi a cache (512k+3MB) és ugyanannyi a mag (2 mag + 2 szál, tehát az i5 nem 4 magos). Ami viszont rengeteget dob a használói élményen az egy SSD, mert pl nálam bekapcsolom a gépet, majd felemelem a kezem és a monitort is, mire a monitor képet ad már ott virít a metro felülettel a win 8.1 a gépen (530mb/s valós olvasás nem hazudik). Ami még fontos, hogy ha csak netre, filmre van használva, akkor semmiképpen ne legyen benne külön opcionális vga, mert csak fűteni fog. AMD-t pedig még gondolati szinten is el kell felejteni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9296 Dátum: 2013.11.01 22:10:43 »
Fujitsu Lifebook tényleg jó minőség. Cégesbe volt egy, imádtam.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9297 Dátum: 2013.11.01 23:15:28 »
Jaja, kihagytam a Fujit meg a Lenovot a listából.
Ez a dedikált VGA már érdekes kérdés, be lehet állítani hogy mely alkalmazásoknál kapcsoljon be.
Én benne hagynám ha hosszú távra terveznék a lapossal, ki tudja merre halad a jövő, egyre több dologgal lehet terhelni azt a VGA-t, olyanokkal is, ami nem feltétlen játék, de a kis integrált már kevés hozzá. Ki akarsz nyomatni egy fullHD filmet a TV-re, de már a legújabb HTML szabvány is egyre jobban kiaknázza a lehetőségeit :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9298 Dátum: 2013.11.02 07:43:13 »
AMD-t pedig még gondolati szinten is el kell felejteni.

Na ezzel vitába is szállok: dedikált VGA nélküli gépnél jó választás lehet, mert az intel videó a mai napig rossz vicc (nem is elsősorban a sebessége, hanem a kb. másfél év támogatás miatt, ami alatt a driver hibáit se bírják kijavítani, nem a sebességét felhozni). Persze ez is attól függ, mire kell a gép, mert boldog milliók soha nem találkoznak az Intel VGA korlátaival.

Gondolati szinten asztali gépnél nagyon foglalkoztat az AMD, ennek megfelelően várom a Kaverit, ami reményeim szerint simán pótolja a 6670-es Radeont, ami most a gépben van, egy 2013 végi(?) 4 magos A10 meg nehogy ne adjon többet, mint egy 2006-os Core 2 duo, amit mai napig elégedetten használok... és akkor lehetne pici gépet építeni, tűrhető teljesítménnyel, ugyanakkor kisebb fogyasztással. Szóval megvan a helye az AMD-nek is.

diegho

  • Vendég
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9299 Dátum: 2013.11.02 09:22:41 »
Na ezzel vitába is szállok: dedikált VGA nélküli gépnél jó választás lehet, mert az intel videó a mai napig rossz vicc (nem is elsősorban a sebessége, hanem a kb. másfél év támogatás miatt, ami alatt a driver hibáit se bírják kijavítani, nem a sebességét felhozni). Persze ez is attól függ, mire kell a gép, mert boldog milliók soha nem találkoznak az Intel VGA korlátaival.

Gondolati szinten asztali gépnél nagyon foglalkoztat az AMD, ennek megfelelően várom a Kaverit, ami reményeim szerint simán pótolja a 6670-es Radeont, ami most a gépben van, egy 2013 végi(?) 4 magos A10 meg nehogy ne adjon többet, mint egy 2006-os Core 2 duo, amit mai napig elégedetten használok... és akkor lehetne pici gépet építeni, tűrhető teljesítménnyel, ugyanakkor kisebb fogyasztással. Szóval megvan a helye az AMD-nek is.

Pedig az a valóság, hogy az AMD egy rakás szar. Laptop fronton pláne. Az oké, hogy olcsó, de teljesítményben sehol nincs. Én lassan 3 éve használok i5 2500k-t, az AMD most hozta ki azt a processzort asztali gépekhez, ami végre egyértelműen gyorsabb nála (és az i5 3 éve sem a csúcs volt), de dupláját fogyasztja. Laptop prociknál meg pláne rettenetesen gyengék.  http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html  itt lehet nézegetni a cpu összehasonlítást. Az APU-nak pedig ebben a formában semmi értelme. Hogy miért? Mert amíg csak szaros DDR3 memóriát teszel a gépbe (mivel mást nem tudsz), addig nagyon lassú lesz. Nincs elég sávszélessége a VGA-nak, hiába integrálnak bele bármit, a memória visszafogja. Nézegess jelenlegi teszteket, minden AMD APU-nál a memória vágja el az egészet. Jelenleg egy G1610 celeron és egy dedikált olcsó VGA agyonvágja az összes APU-s rendszert játékok alatt, sőt VGA-tól függően fogyasztásban is jobb. Az Intel prociba integrált HD széria pedig filmnézésre, kódolásra, netre tökéletesen megfelel. Kipróbáltam én is az i5 2500k integráltját, egy 8600GT szintjét hozza játékok alatt. AMD-t pedig eszem ágában sincs vennem, pedig régen folyamatosan AMD procim volt, de amíg ennyivel többet fogyaszt, nálam semmi esélye.