Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599056 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9030 Dátum: 2013.06.13 09:02:35 »
Nekem most volt egy kellemes csalódásom az Acerrel: szomszédomnak vettem egy új lapost, kicsit félően, mert korábban rossz tapasztalatom volt a márkával (BIOS jelszó el lett rontva 3x, se backdoor, se reset, chipcserével tudták csak orvosolni).
Ezen az újon is lehet vitatkozni, szomszédom szerint a touchpadje nem érzékeli mindig a koppintást, szerintem user hiba, de ő kitartott az igaza mellett, kiküldte gariba Brno-ba.
A garilevélre rá volt írva hogy amennyiben feleslegesen kezdte el a gariztatást, 7000Ft-ot fizettetnek ki vele, valamit felkészítettem lelkileg arra, hogy a procedúra olyan 5-6 hetet fog igénybe venni. Ezzel szemben egy hét múlva már visszakapta, szó nélkül kicserélték neki a touchpad-el integrált előlapot.
Persze van némi üröm az örömben, szerinte még mindig nem 100-as, néha nem érzékeli, szerintem meg elmászik a mutató a kívánt felületről és azért nem tud kattintani a kívánt funkcióra.
Természetesen egér használatról szó sem lehet :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9031 Dátum: 2013.06.13 11:46:06 »
Nekem most volt egy kellemes csalódásom az Acerrel: szomszédomnak vettem egy új lapost, kicsit félően, mert korábban rossz tapasztalatom volt a márkával (BIOS jelszó el lett rontva 3x, se backdoor, se reset, chipcserével tudták csak orvosolni).
Ezen az újon is lehet vitatkozni, szomszédom szerint a touchpadje nem érzékeli mindig a koppintást, szerintem user hiba, de ő kitartott az igaza mellett, kiküldte gariba Brno-ba.
A garilevélre rá volt írva hogy amennyiben feleslegesen kezdte el a gariztatást, 7000Ft-ot fizettetnek ki vele, valamit felkészítettem lelkileg arra, hogy a procedúra olyan 5-6 hetet fog igénybe venni. Ezzel szemben egy hét múlva már visszakapta, szó nélkül kicserélték neki a touchpad-el integrált előlapot.
Persze van némi üröm az örömben, szerinte még mindig nem 100-as, néha nem érzékeli, szerintem meg elmászik a mutató a kívánt felületről és azért nem tud kattintani a kívánt funkcióra.
Természetesen egér használatról szó sem lehet :D
Erre a touchpad problémára egy példa, ismerős mondja hogy néha teljesen máshová ír, mert a kurzor valahogy mindig elmászik.
Nézem, hogy használja, mit csinál és egy idő után arra lettem figyelmes, hogy a hüvelyk ujja néha épp hozzá ér, persze más ponton, na ettől volt "sz@r" a touchpad.  :)
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9032 Dátum: 2013.06.13 11:52:06 »
Erre a touchpad problémára egy példa, ismerős mondja hogy néha teljesen máshová ír, mert a kurzor valahogy mindig elmászik.
Nézem, hogy használja, mit csinál és egy idő után arra lettem figyelmes, hogy a hüvelyk ujja néha épp hozzá ér, persze más ponton, na ettől volt "sz@r" a touchpad.  :)
Igen az alapvető probléma, én ezért sem szeretem ezt a technológiát.
Ennél az Acernél multkor egy órát nézegettem mi lehet a baj, mert google picasa-ban próbált egy csuszkával valami fényerőt állítani a képen, erre kettőt odébb ugrott az albumban.
Aztán rájöttem a dologra: egy kéz, egyik ujjal a bal gombot nyomta, másik ujjal meg felette állította a csuszkát, pont a horizontális scroll zónában, amitől meg a kép ugrott odébb :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9033 Dátum: 2013.06.13 13:03:24 »
Érdekes probléma, hátha valakinek van rá ötlete:
az irodában van egy fénymásoló, amiben van printerkártya, így azt használjuk nyomtatóként. Van 3 gép a szobában, ezek egy 4-gép-1-printer elosztóval csatlakoznak bele, még a régi párhuzamos kábellel. Ez eddig egyszerű.
A csavar és érdekesség úgy jön a képbe, hogy a két kollégám csak úgy tud nyomtatni, ha az én gépem is be van kapcsolva.
 :?:  :hmmmm:

Cseréld össze a kábelt a Te géped és egyik kollégád gépe között.
Ha ezen túl csak akkor tudtok nyomtatni, ha a kollégád gépe van bekapcsolva, akkor valszeg a kis elosztó kütyü a tápot abból a gépből kapja, amelynek bekapcsolva kell lennie.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9034 Dátum: 2013.06.13 22:57:34 »
gyerekek,eljött az idő!
átkell állnom win xp-ről win7-re.
a mostani gépek nemnagyon támogatják már az xp-t.
ki tud ajánlani vmi jó win7 rendszert? hol tudok ilyet keríteni?
a téma mivoltja miatt inkább privátban pü.üziben várnék vmi tanácsot.
köszönöm!

Bármely tékából elérhető az utorrent program segítségével, ha 4gb ram van a gépben, akkor 64-bites, h akevesebb, akkor 32 bites verziót tégy fel, és használd egészséggel.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9035 Dátum: 2013.06.13 23:00:10 »
4gb van mind2 gépben.
a 32bites miért nemjó a 4gb memóriához?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9036 Dátum: 2013.06.13 23:02:50 »
érdekes. én napi 3-4 notebookot telepitek, ssdt cserélek stb.
dell-t soha! tesztelés nélkül adjak ki , rengeteg alaplap hiba (gariban cserélik de ha lejárt kuka a gép)
hangkártya hiba, vga hiba , stb.

lenovo sztem jó. alapmodellek is. nemtom mit vettél de hozzám vissza lenovot még nem hoztak. mennek mint a robot.

Dellből csak a leg alapabbakkal van gubanc, ami kicsit komolyabb, az teljesen korrekt a Toshiba, és az ASUS is jó ( néhány régebbi zsanértörős típust kivéve), a Lenovo sem rossz, de az alapverziókkal ott is akadt gond, legalább annyi, mint a Dell esetén, csak ezekre a garancia is kevesebb. A Dell 3-4 éveket ad, a komolyabbakra helyszíni garival a Lenovó inkább 2 éveket.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9037 Dátum: 2013.06.13 23:06:54 »
4gb van mind2 gépben.
a 32bites miért nemjó a 4gb memóriához?

32 bittel összesen 4 GB ramot lehet megcímezni - vagyis a rendszer 3-3,5 Gb  ( biosfüggő) ramot fog látni. ( a többi az egyéb ramok pl vga eléréséhez lesz fenntartva) a 64 bites kihasználja a 4 Gb-t, és kb 2Gb ram esetén már azonos a sebessége a 32 és a 64 bites rendszernek.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9038 Dátum: 2013.06.13 23:10:15 »
értem.
akkor a toshibára meg a lenovo-ra is x64 teszek.
4gb,dupla magos mindkettő lapi.
köszi a tippet!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9039 Dátum: 2013.06.15 00:01:41 »
A nyomtató nincs hálózaton, így nem megosztott.
Épp ezért is van egy printer elosztó, ebbe megy be a 3 gépből a párhuzamos kábel, az elosztóból egy kábel a nyomtatóba.
Az elosztó negyedik portja üres.
A másik két gépen is LPT portra van állítva.
Nem a nyomtató van hálózaton, hanem a te géped, és azon van megosztva a nyomtató - szerintem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9040 Dátum: 2013.06.25 16:26:05 »
Ha van egy külső vinyó, ami nem mozdul PC-re dugásnál (se kép, se hang), akkor valamit még lehet tenni vele?
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9041 Dátum: 2013.06.25 16:37:44 »
ja. tápáramot kő neki adni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9042 Dátum: 2013.06.25 16:39:27 »
Oké, egyéb kevésbé szőkenős válasz...?
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9043 Dátum: 2013.06.25 17:02:55 »
Info: áram van, kattog, de a PC nem ismeri fel.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #9044 Dátum: 2013.06.25 17:12:31 »
Info: áram van, kattog, de a PC nem ismeri fel.
Hát ha kattog az 99% halott. Szétszedős adatmentős,  ugyanolyan elektronikás vinyós drága mulatság
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer