Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598096 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8790 Dátum: 2013.03.27 12:38:54 »
mi is akarunk egyet éccsanyámnak!
lényeg,h nagy, 15,6" legyen a kijelzője.
80-90ért már tényleg vannak jók?
ki mit ajánl?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8791 Dátum: 2013.03.27 12:49:28 »
mi is akarunk egyet éccsanyámnak!
lényeg,h nagy, 15,6" legyen a kijelzője.
80-90ért már tényleg vannak jók?
ki mit ajánl?
Hát én ezeket az APU procisokat nem venném, rendesből meg nem adnám már Core i alá. Ami az oprendszert illeti, Win 7 óta nem igazán kifizetődő hosszútávon törtet feltenni, előbb utóbb elszáll, aztán lehet rohangálni miatta.
Így meg máris megy fel az ára ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8792 Dátum: 2013.03.27 14:50:59 »
Pedig diszkrét grafika nélkül szerintem sok dologra sokkal jobb az APU. Mondjuk APU a core i is, ha azt vesszük, csak nem nevezik annak :D

De külön grafika nélkül nem nagyon vennék ma még intelt, főleg a driverek miatt.
Viszont ha tényleg kell az erős CPU, akkor mindenképpen a core i a befutó.

Nekem meg az a bajom, hogy nagyon érdekelne egy AMD APU, lehetne vele fogyasztást is csökkenteni a 6 éves core2-mhöz képest, sőt, alapból elég is lenne nekem a CPU része - viszont DosBox alatt félő, hogy nagyon harmatos. Intel mellé meg tehetném be a grafkártyát, mert játszani is szoktam. Nem kergetem az új játékokat, de azért az intel-féle grafika kevés lenne.

De szerencsére több napot lehúzott most a gépem indítási problémák nélkül, így remélem, van még lehetőségem kivárni ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8793 Dátum: 2013.03.27 15:18:58 »
Pedig diszkrét grafika nélkül szerintem sok dologra sokkal jobb az APU. Mondjuk APU a core i is, ha azt vesszük, csak nem nevezik annak :D

De külön grafika nélkül nem nagyon vennék ma még intelt, főleg a driverek miatt.
Viszont ha tényleg kell az erős CPU, akkor mindenképpen a core i a befutó.

Nekem meg az a bajom, hogy nagyon érdekelne egy AMD APU, lehetne vele fogyasztást is csökkenteni a 6 éves core2-mhöz képest, sőt, alapból elég is lenne nekem a CPU része - viszont DosBox alatt félő, hogy nagyon harmatos. Intel mellé meg tehetném be a grafkártyát, mert játszani is szoktam. Nem kergetem az új játékokat, de azért az intel-féle grafika kevés lenne.

De szerencsére több napot lehúzott most a gépem indítási problémák nélkül, így remélem, van még lehetőségem kivárni ;)
Ez az APU is olyan mint a Droid alatt a 800as procc: működik, működik, de minél többet használja az ember és már tudja hova kell kattintani, annál idegesítőbb lesz hogy várni kell a következő ablak megjelenésére.
Ettől lehet még idősebb embereknek bőven jó.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8794 Dátum: 2013.03.27 16:01:21 »
Ez az APU is olyan mint a Droid alatt a 800as procc: működik, működik, de minél többet használja az ember és már tudja hova kell kattintani, annál idegesítőbb lesz hogy várni kell a következő ablak megjelenésére.
Ettől lehet még idősebb embereknek bőven jó.

Nézd, egy AMD A10 IGP-je nem jár messze a gépemben most állomásozó DDR3-as Radeon 6670-nél. Eleddig egész elvagyok vele (bár az Alice: Madness Returns már csak 720p-ben volt élvezhető), emiatt reménykedem benne, hogy egy ha egy A10-5700 65 wattból nem is, de mondjuk jövőre egy Kaveri, megfelelő memóriával alatta már képes lesz akár elverni is. Persze én már öreg vagyok (33).

Aztán ha mégse jó, mehet bele egy 7750, az se eszik többet, mint a 6670, viszont sokkal gyorsabb. Közben meg remélem, hogy jól működik a kártya deaktiválása, amikor nincs rá szükség :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.27 16:09:18 írta alvaro84 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8795 Dátum: 2013.03.27 21:39:50 »
Nézd, egy AMD A10 IGP-je nem jár messze a gépemben most állomásozó DDR3-as Radeon 6670-nél. Eleddig egész elvagyok vele (bár az Alice: Madness Returns már csak 720p-ben volt élvezhető), emiatt reménykedem benne, hogy egy ha egy A10-5700 65 wattból nem is, de mondjuk jövőre egy Kaveri, megfelelő memóriával alatta már képes lesz akár elverni is. Persze én már öreg vagyok (33).

Aztán ha mégse jó, mehet bele egy 7750, az se eszik többet, mint a 6670, viszont sokkal gyorsabb. Közben meg remélem, hogy jól működik a kártya deaktiválása, amikor nincs rá szükség :innocent:
Mutteromnak egy AMD E350-es gépet tettem össze lassan két éve, 32"-os TV-n nézi HDMI-n.
Teljesen jó kis használható masina, de azért amikor kiteszi a lemaradt jóban rosszban részt teljes képernyőre, azért látható némi szaggatás (gondolom ott nem a videokártya dekódol, hanem full proci).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8796 Dátum: 2013.03.28 00:57:24 »
hát,nem nagyon leltem lapit 80-90ért.
akár apu vagy anyu procisat se;(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8797 Dátum: 2013.03.28 07:49:36 »
Mutteromnak egy AMD E350-es gépet tettem össze lassan két éve, 32"-os TV-n nézi HDMI-n.
Teljesen jó kis használható masina, de azért amikor kiteszi a lemaradt jóban rosszban részt teljes képernyőre, azért látható némi szaggatás (gondolom ott nem a videokártya dekódol, hanem full proci).

Jó, de te akkor a leggyengébb APUról beszélsz, én meg a (majdnem) legerősebbről. Notebookba, minigépbe nem is nagyon való egy olyan nagy dög (csak bonyolítja a hűtést), de egy kábé 160 wattig terjedő asztali konfig teljesítményvesztés nélküli karcsúsítására még jó lehet egy 65 wattos A10. Bár én, ha csak tehetem, várok még a Kaverire.

Egyébként szerintem egy ilyen kis APU is tud IGP-ből h.264-et dekódolni, csak szoftver kérdése.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.28 07:51:56 írta alvaro84 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8798 Dátum: 2013.03.28 08:56:04 »
Jó, de te akkor a leggyengébb APUról beszélsz, én meg a (majdnem) legerősebbről. Notebookba, minigépbe nem is nagyon való egy olyan nagy dög (csak bonyolítja a hűtést), de egy kábé 160 wattig terjedő asztali konfig teljesítményvesztés nélküli karcsúsítására még jó lehet egy 65 wattos A10. Bár én, ha csak tehetem, várok még a Kaverire.

Egyébként szerintem egy ilyen kis APU is tud IGP-ből h.264-et dekódolni, csak szoftver kérdése.
MKV fájlt persze hogy tud, de szerintem egy flashes beépített player, ami flv fájlokkal szórakozik nem. De még utánanézek.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8799 Dátum: 2013.03.28 12:18:12 »
...amikor kiteszi a lemaradt jóban rosszban részt teljes képernyőre, azért látható némi szaggatás (gondolom ott nem a videokártya dekódol, hanem full proci).
Tényleg 100% a CPU, nézted? Mert nekem az az érzésem, hogy a webre direkt nem 25 fps-el adják a videót szándékosan.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8800 Dátum: 2013.03.28 12:51:33 »
Tényleg 100% a CPU, nézted? Mert nekem az az érzésem, hogy a webre direkt nem 25 fps-el adják a videót szándékosan.
Na majd egyszer összehasonlítom a másik asztalimmal.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8801 Dátum: 2013.03.28 20:44:17 »
na,ma sikerült venni egyet.
auchanban.
http://termek.auchan.hu/szamitogep-laptop/laptop/laptop/1212-packard-bell-f5211-bz-325hg-notebook

vmi szutyok oprendszer van rajta. win7 akarok rátenni,de nem lelem a drivereket. és semmi telepitőlemezt nem adtak a dobozban.
ki tudja,h hol van ehhez driverpack win7-re?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8802 Dátum: 2013.03.28 21:03:29 »
na,ma sikerült venni egyet.
auchanban.
http://termek.auchan.hu/szamitogep-laptop/laptop/laptop/1212-packard-bell-f5211-bz-325hg-notebook

vmi szutyok oprendszer van rajta. win7 akarok rátenni,de nem lelem a drivereket. és semmi telepitőlemezt nem adtak a dobozban.
ki tudja,h hol van ehhez driverpack win7-re?

Örökös probléma visszatér ismét...

Ez is egy olyan laptop, amit direkt úgy gyártottak, hogy Windows driver hivatalosan ne is létezzen hozzá külön. Van hozzá Linpus, laptopokra optimalizált Linux.
Aki ilyet vesz, ezt kell használja vele.

Az egész mögött Microsoft áll, így próbálja drasztikusan csökkenteni a kalóz Windows használatot - egyre több laptophoz a drivereket nem engedi külön letölteni, hanem egyedileg készíttet a gyártóval ún. "Recovery Disc"-et, amin az egész Windows telepítő fent van, beintegrált driverekkel és egyéb sallanggal. Sok gépre ezt előtelepítve fel is teszik, magyarán a laptop winyóján egy külön partíción van egy másolat ebből a telepítő image-ből is, amit az ember Bios szinten (F9-el HP esetén) el tud indítani és semmilyen lemezre nincs is szüksége, amikor újra akarja telepíteni a gépet.
Ez azért is gáz, mert az ember egy tiszta sallangmentes Windows-t így sokszor nem is képes összerakni, mert ki van szolgáltatva a gyártónak.

A legrosszabb helyzet azokkal a modelleknél van, amelyeknél eleve a gyártó nem is árul Windows-os példányt. Azokhoz esélytelen találni hivatalos driver letöltési forrást.

Laptop vásárláskor ezért előbb azt is meg kell nézni, hogy egy adott modellből létezik-e Windows-al árult verzió is, sőt, a gyártó letöltési oldalát előre meg lehet nézni, hogy kínál-e bármi drivert külön telepíthető csomagban.

Most vagy nagyon erősen keresel, vagy egyedileg kezded nézegetni a géped konkrét speckóját chip-ek szintjén, és a chip-gyárak honlapjairól töltesz le amit tudsz. Pl. Realtek hálókártya vagy hangkártya driver itt vann legújabb: http://www.realtek.com.tw/

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8803 Dátum: 2013.03.28 21:24:23 »
na,faja.
holnap visszaviszem. vagy még ma,ha felbaxom az agyam! az auchanos f@xi aztmondta,h simán megy rá a win7 meg a honlapon fentvannak driverek. hát,én nem lelem,vagyis átbaxtak.
már rájöttem,h előbb megkellett volna nézni,h van e a hivatalos honlapon a géphez való driver!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8804 Dátum: 2013.03.28 21:30:59 »
na,ma sikerült venni egyet.
auchanban.
http://termek.auchan.hu/szamitogep-laptop/laptop/laptop/1212-packard-bell-f5211-bz-325hg-notebook

vmi szutyok oprendszer van rajta. win7 akarok rátenni,de nem lelem a drivereket. és semmi telepitőlemezt nem adtak a dobozban.
ki tudja,h hol van ehhez driverpack win7-re?
Everest-tel meg tudod nézni, hogy milyen hardverek vannak benne, és azokhoz már valószínűleg megtalálod a drivereket.