Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598762 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8715 Dátum: 2013.03.19 15:04:14 »
Ezek az M-Tech házak teljesen korrekt árban vannak, majd valahol meghallgatok egyet, bíztató a 150-es táp.
A paneltápos meg a külső tápos megoldások pedig kifejezetten tetszenek! Majd utánaolvasok, hogy milyen procit bírnak el venti nélkül.
Ha jól emlékszem, ez a mostani gépem teljes terhelésen, monitorral együtt is 100W alatt van konnektornál mérve.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.19 15:10:01 írta styu »

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8716 Dátum: 2013.03.19 15:13:27 »
Egyébként ebben a kategóriában tényleg érdemes megnézni az AMD cuccait. Főleg az újabb, Kabini magos cuccok finomak, oda-vissza csukják a Brazost, pedig az Atomnál az is jobb volt. Azt most aláírom, hogy ha valahova jó az Atom is, akkor végülis mindegy.

Magamnak otthoni gépnek viszont olyat keresek, amiben van azért némi kraft, és sajnos az új TYrinity magos AMD-k pont egy nagyon fontos területen (DosBox) elvéreznek. Remélem, a Kaveri jobb lesz, mert amúgy nagyon szimpatikus egy APU, ami 65W-ból majdnem utoléri a mostani 6670-es Radeonom, és még bónusz CPU is van benne :clap:

1*65 wattból megoldja a mostani 2*65 watt (CPU+videó) + chipset gépemet, és legtöbb CPU-versenyszámban erősebb is - csak az a fránya DosBox ne lenne...
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.19 15:15:33 írta alvaro84 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8717 Dátum: 2013.03.19 15:17:30 »
Nekem is bele kell ásnom magam vissza a HTPC-kbe, mert bulin megtetszett anyám barátnőjének hogy a 32-es LCD-n megy a net és társai a kis dobozkából, úgyhogy utasította férjurát a beszerzésről (remélem nem csak a pia beszélt belőlük) :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8718 Dátum: 2013.03.19 15:18:56 »
Nekem is volt ilyen halvány elképzelésem anno, hogy vennék egy naaagy lapostévét és egy gépet, így a tévé lenne a monitor (nem hiányozna a tévé funkció, szinte sose tévézek). Aztán aszonták nekem az okosok, hogy nem annyira jó ötlet.  :no:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8719 Dátum: 2013.03.19 15:22:28 »
Nekem is volt ilyen halvány elképzelésem anno, hogy vennék egy naaagy lapostévét és egy gépet, így a tévé lenne a monitor (nem hiányozna a tévé funkció, szinte sose tévézek). Aztán aszonták nekem az okosok, hogy nem annyira jó ötlet.  :no:
TV-nél kicsi játszani kell a betűmérettel, hogy olvasható is legyen meg lásd is az ágyikóból.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8720 Dátum: 2013.03.19 15:28:16 »
Sziasztok Cartársak!
Egy TP-Link TL-WR841ND v8.1 routert vettem, még a gyári fw van rajta, amihez tudtommal frissítést még nem adott ki a gyártó. Az a gondom, hogy a menüben a Wireless Settings fülön a régió Warning alatt pirossal kiírja, hogy helyezzem ON állásba a Wi-Fi kapcsolóját, holott az be van kapcsolva. Ugyanott az Enable Wireless Router Radio jelölőbe nem enged kattintani, de a kis négyzetben már ott virít a pipa inaktív szürkén. Mindezek mellett mégis van Wi-Fi, de nagyon gyenge a jelszint. A routertől 4 m-re közvetlen rálátás mellett felére esik a jelszint az okostelón. Ha átkapcsolom a routeren a Wi-Fi kapcsolót OFF állásba, akkor természetesen nincs jel. A router egy külső fal melletti asztalon van elhelyezve, az antennák kb. 70 fokos szögben döntve, a routerre kábellel csatlakozó szgépen gond nélkül megy a UPC 30-as net, más eszköz nincs csatlakoztatva. A Bandwith Control kikapcsolva, az 5-ös Channel van kiválasztva, a környékbeli Wi-Fi-k attól távolabbi csatornákon dolgoznak. A gép be-, vagy kikapcsolására, router újraindításra nem változik a helyzet. Szerintetek beállítási probléma lehet, vagy hibás a router és garanciában cseréltessem ki?
Köszi előre is a választ!
Toyotáról csak jót vagy semmit...

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8721 Dátum: 2013.03.19 15:31:39 »
Van hozzá firmware frissítés:
http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WR841ND&version=V8#tbl_j

Most melyik van rajta? A Status oldal legtetején írja ki.

Az a piros szöveg szerintem csak figyelmeztetés, a szimulátor is kiírja:
http://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WR841ND_V8/Index.htm
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.19 15:36:41 írta styu »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8722 Dátum: 2013.03.19 15:38:08 »
Sziasztok Cartársak!
Egy TP-Link TL-WR841ND v8.1 routert vettem, még a gyári fw van rajta, amihez tudtommal frissítést még nem adott ki a gyártó. Az a gondom, hogy a menüben a Wireless Settings fülön a régió Warning alatt pirossal kiírja, hogy helyezzem ON állásba a Wi-Fi kapcsolóját, holott az be van kapcsolva. Ugyanott az Enable Wireless Router Radio jelölőbe nem enged kattintani, de a kis négyzetben már ott virít a pipa inaktív szürkén. Mindezek mellett mégis van Wi-Fi, de nagyon gyenge a jelszint. A routertől 4 m-re közvetlen rálátás mellett felére esik a jelszint az okostelón. Ha átkapcsolom a routeren a Wi-Fi kapcsolót OFF állásba, akkor természetesen nincs jel. A router egy külső fal melletti asztalon van elhelyezve, az antennák kb. 70 fokos szögben döntve, a routerre kábellel csatlakozó szgépen gond nélkül megy a UPC 30-as net, más eszköz nincs csatlakoztatva. A Bandwith Control kikapcsolva, az 5-ös Channel van kiválasztva, a környékbeli Wi-Fi-k attól távolabbi csatornákon dolgoznak. A gép be-, vagy kikapcsolására, router újraindításra nem változik a helyzet. Szerintetek beállítási probléma lehet, vagy hibás a router és garanciában cseréltessem ki?
Köszi előre is a választ!
Region jól van kiválasztva, Autóra állítva a csatornát is ezt a jelenséget tapasztalod?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8723 Dátum: 2013.03.19 15:52:01 »
Region jól van kiválasztva, Autóra állítva a csatornát is ezt a jelenséget tapasztalod?
Szia!
A régió: Hungary. Ugyanolyan gyenge Channel Auto állásban is a jel, próbáltuk úgy is. De végigzongoráztuk az összes csatornát bármiféle eredmény nélkül.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8724 Dátum: 2013.03.19 16:16:42 »
Szia!
A régió: Hungary. Ugyanolyan gyenge Channel Auto állásban is a jel, próbáltuk úgy is. De végigzongoráztuk az összes csatornát bármiféle eredmény nélkül.
Hát következő próbaként jöhet az FW frissítés, factory reset, aztán mehet vissza gariba.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8725 Dátum: 2013.03.19 17:32:17 »
Egyébként ebben a kategóriában tényleg érdemes megnézni az AMD cuccait. Főleg az újabb, Kabini magos cuccok finomak, oda-vissza csukják a Brazost, pedig az Atomnál az is jobb volt. Azt most aláírom, hogy ha valahova jó az Atom is, akkor végülis mindegy.
Régi Atomok tényleg nagyon hangyák voltak. De ez a 2700-as Atom azért már egészen jól muzsikál. Én is elgondolkodom rajta otthonra, mert egyébre mint netezésre, szinte soha nem használjuk a gépet.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8726 Dátum: 2013.03.19 19:56:15 »
Hát következő próbaként jöhet az FW frissítés, factory reset, aztán mehet vissza gariba.
A router V8.1 hardver verziójú, sajnos ehhez még nem adott ki FW frissítést a gyártó a honlapjuk szerint. A resetet még egyszer megpróbálom, ha nem hoz eredményt, akkor megy vissza gariba, de ha kicserélik, akkor inkább más típust választanék helyette különbözet ráfizetésével.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8727 Dátum: 2013.03.19 20:29:54 »
Nem írtad, hogy most milyen firmware van rajta, pedig a V8 valószínűleg jó rá, főleg ha a most rajta levő verzió is listázva van a V8-as firmwareknél.

Amúgy mivel garanciás, nyugodtan megpróbálhatod frissíteni, ha mégsem jó rá ez, akkor visszaviszed, hogy nem működik, nem kell megmondani, hogy frissítetted.

Persze ha már nincs bizalmad a TP-Link felé, akkor egyszerűbb, ha visszaviszed és kérsz helyette mást. Amúgy én is megszívtam egy  TL-WR1043ND -vel, ami állandóan dobta a kapcsolatot egy-két perc után. Sógoromnál próbálkoztam vele, aztán kicseréltette, és ugyanaz a hiba volt utána is. Szerintem nem cserélték ki. Másodjára ő is más routert kért. Itthon két TP-Link routert használok már több, mint egy éve, egyikkel sincs semmi baj, alapvetően az árukhoz képest elég jók szerintem, de ezek szerint ki lehet fogni hibás példányokat.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8728 Dátum: 2013.03.19 20:35:22 »
Sziasztok Cartársak!
Egy TP-Link TL-WR841ND v8.1 routert vettem,
Nekem a 842-es van, földszinten fal mellett elhelyezve, de fent az emeleten is 2/3-as erősségű a jel a telefonom szerint. Pedig vasbeton födém van a két szint között és átlósan még 2 téglafal is közbeesik.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8729 Dátum: 2013.03.19 20:44:08 »
A router V8.1 hardver verziójú, sajnos ehhez még nem adott ki FW frissítést a gyártó a honlapjuk szerint. A resetet még egyszer megpróbálom, ha nem hoz eredményt, akkor megy vissza gariba, de ha kicserélik, akkor inkább más típust választanék helyette különbözet ráfizetésével.
Hát rajtad kívül két ismerősöm vett ilyen formájú routert, te vagy a második aki cserélteti. Szerintem konkrétan ezzel a modellel lesz baj, a TP-Link-et lényegesen jobb márkának tartják mint a Linksys-Ciscót.
Ha mégis komplett gyártót váltanál, akkor a D-Linket ajánlanám.

Persze ha már nincs bizalmad a TP-Link felé, akkor egyszerűbb, ha visszaviszed és kérsz helyette mást. Amúgy én is megszívtam egy  TL-WR1043ND -vel, ami állandóan dobta a kapcsolatot egy-két perc után. Sógoromnál próbálkoztam vele, aztán kicseréltette, és ugyanaz a hiba volt utána is. Szerintem nem cserélték ki. Másodjára ő is más routert kért. Itthon két TP-Link routert használok már több, mint egy éve, egyikkel sincs semmi baj, alapvetően az árukhoz képest elég jók szerintem, de ezek szerint ki lehet fogni hibás példányokat.
Nekem érdekesebb a sztorim: Linksyst vettem, dobta a kapcsolatot, volt hogy szinte percenként.
Supportal is leveleztem, csomagméret kézi beállítása sem oldotta meg a gondot.
Aztán vettem a feszszebályzós elosztómat, azon van 4 dugasz, amit ki-be lehet kapcsolni, 4, ami állandóan "online" van, pluszban coax, telefon és ethernet. Bele lett dugva a modem és a router, azóta hibamentes, 1-2 hetente áll le a rendszer :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer