Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599081 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8670 Dátum: 2013.03.03 16:52:29 »
Én is túlzónak tartom, de a magyar törvéynes sem ennyire megengedőek, a szoftverekkel kapcsolatban. Letöltheted, tárolhatod, de nem adhatod oda, nem töltheted fel, nem törheted fel, és nem telepítheted fel.

többek közt erre hivatkozik:
" This act is punishable in light of the International and National Copyright Legislation in force even though no financial gain has been generated in favor of the company responsible of the infringements. Even if illegal copies of software are installed for testing purposes it remains a willful copyright infringement as the software has not been obtained through legal channels. "
Az a baj, hogy E-mailezést bárki bonyolíthat azzal a szöveggel hogy fizess ennyi meg ennyit ilyen és ilyen szöveggel. Akár még hivatalos ügyvédi irodából is jöhet (anyám is kapott fizetési felszólítást volt férjétől). Szerintem a peren kívüli megegyezés csak abban az esetben jöhet szóba, ha van ügy is, ehhez pedig feljelentést kell tegyenek, bemutatni a megfelelő meghatalmazásokat a szoftver gyártójától stb stb. Szal nekem bűzlik a dolog, de egy jogász tuti hogy tud valamit mondani rá. Max megkéri hivatalosan a céget, hogy küldje át az érvényes meghatalmazásokat stb stb.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8671 Dátum: 2013.03.03 17:10:09 »
-sajnos nem tűnik lenyúlós cégnek ... olyan bsa szerű intézmény, és hivatalos partnerei annak a cégnek, akiké a program.
És véletlenül nem a partnercégnél is nyilvántartott hivatalos email címen akarnak kommunikálni, valamit a bankszámlaszám sem egyezik.-)

Anyámnak is van egy hasonló ügye, az olasz férjétől itt vált el, a kisk*csög meg még 10 év után is ugat hogy menjen ki, mert ott még házasok.
Legalább örökölhetsz utánna. [rohog]

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8672 Dátum: 2013.03.03 17:10:50 »
Szoftvert letölteni sem szabad Magyarországon, csak zenét, de továbbra is egyrészt bizonytalannak érzem, hogy valóban velük levelezel, másrészt bizonyíthatatlannak látom a jogsértést.

Akár legitim cég keresett meg, akár ukrán maffiózók, most arra játszanak, hogy egy csomó pénzt kiszedjenek belőled, amíg nem tudsz racionálisan gondolkozni a parázás miatt. Ezt nyilván tetézi, hogy attól félsz, hogy a munkaadód kerül kellemetlen helyzetbe, aminek következtében esetleg elveszítheted az állásod.

Azt gondolom, hogy a részletek ismerete nélkül nem fog tudni Neked senki sem jó tanácsot adni, úgyhogy ha ennyire be vagy parázva, akkor keress meg egy ügyvédet, egész biztos vagyok benne, hogy nem kell senkinek semmit kifizetned az ügyvédi munkadíjon kívül.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8673 Dátum: 2013.03.03 17:18:50 »
Legalább örökölhetsz utánna. [rohog]
Legutóbbi tudomásom szerint az aktuális vagyona az adósságok mellett:
-87-es SAAb 9000 turbo
-állólámpás E240D merci
-Alfa 2000, szintén 40 éves
-Pár régi Fiat 500
Végülis kuriózumok vannak :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8674 Dátum: 2013.03.03 20:17:15 »
Amitől a legjobban félek, hogy nem találok iylen tipusú ügyvédet, aki ennyire érti a szoftver, meg a nemzetközi jog témát.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8675 Dátum: 2013.03.03 20:53:45 »
Amitől a legjobban félek, hogy nem találok iylen tipusú ügyvédet, aki ennyire érti a szoftver, meg a nemzetközi jog témát.
Mondjuk azt nem tudom mennyire hiteles az E-mailes felszólítás. Mi van, ha a rendszer Spam mappába teszi?
Szerintem nem lesz belőle semmi gond, de jobb félni mint megijedni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8676 Dátum: 2013.03.03 21:19:41 »
Legutóbbi tudomásom szerint az aktuális vagyona az adósságok mellett:
-87-es SAAb 9000 turbo
-állólámpás E240D merci
-Alfa 2000, szintén 40 éves
-Pár régi Fiat 500
Végülis kuriózumok vannak :D

A Kappát elhoztad, v. nem is volt? :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8677 Dátum: 2013.03.03 21:55:28 »
A Kappát elhoztad, v. nem is volt? :D
Nem volt, akkoriban az egy vadiúj konstrukció volt, nekünk meg csak régi tragacsaink voltak :D
Egyik ismerősének ültem a kappájában, amikor az udvarunkon állt. Sajnos akkor voltam 15 éves, kényelmesen elfértem benne. Ma már nem tudom ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8678 Dátum: 2013.03.03 22:23:37 »
Amitől a legjobban félek, hogy nem találok iylen tipusú ügyvédet, aki ennyire érti a szoftver, meg a nemzetközi jog témát.
Szerintem egy akármilyen ügyvéd fel tudja mérni, hogy kell-e foglalkoznod az üggyel, vagy elfelejtheted. Ha esetleg azt mondják, hogy foglalkoznod kell vele, akkor még mindig ráérsz szerzői jogban járatos ügyvédet keresni.

Tanácsot kérni nem hiszem, hogy nagyon sokba kerül, szerintem írd meg nekik, hogy mi a helyzet (biztos, hogy mondanak árat, mielőtt tanácsot adnak, úgyhogy az még nem kerül semmibe, ha írsz nekik): http://www.ormosnet.hu/hu/onlineiroda.html
Én a leírtak alapján szinte biztos vagyok benne, hogy nem kell semmiféle kártérítést fizetned senkinek. Már ott vérzik a dolog, hogy kémprogrammal szerezték meg az adatokat, de ezen kívül egy emailben történő beismerés sem feltétlenül bizonyíték, végül is akárki válaszolhatott nekik a nevedben.

Én még mindig hajlok rá, hogy ukránokkal levelezel.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8679 Dátum: 2013.03.03 23:10:42 »
Szerintem egy akármilyen ügyvéd fel tudja mérni, hogy kell-e foglalkoznod az üggyel, vagy elfelejtheted. Ha esetleg azt mondják, hogy foglalkoznod kell vele, akkor még mindig ráérsz szerzői jogban járatos ügyvédet keresni.

Tanácsot kérni nem hiszem, hogy nagyon sokba kerül, szerintem írd meg nekik, hogy mi a helyzet (biztos, hogy mondanak árat, mielőtt tanácsot adnak, úgyhogy az még nem kerül semmibe, ha írsz nekik): http://www.ormosnet.hu/hu/onlineiroda.html
Én a leírtak alapján szinte biztos vagyok benne, hogy nem kell semmiféle kártérítést fizetned senkinek. Már ott vérzik a dolog, hogy kémprogrammal szerezték meg az adatokat, de ezen kívül egy emailben történő beismerés sem feltétlenül bizonyíték, végül is akárki válaszolhatott nekik a nevedben.

Én még mindig hajlok rá, hogy ukránokkal levelezel.
Azon gondolkodom hogy le lehet e kérdezni valahogy hogy egy E-mailt milyen IP címekről küldtek. IP alapján nagyjából meg lehet határozni a szolgáltatót, országot. Francia jogvédő pl kínai IP címmel elég furcsa párosítás lenne :D
Vagy rágooglizni a feladó E-mail címére, hátha kidob valami megnyugtató találatot.

Az hogy kémprogrammal szerezték meg az adatokat még nem kizáró tényező. Meg lehet írni úgy a gyári progit, hogy ellenőrizze a kulcs eredetiségét minden indulásnál azzal hogy elküld adatokat a gyártónak.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.03 23:17:27 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8680 Dátum: 2013.03.03 23:41:57 »
Lehet, hogy benne van az IP cím. Most próba képpen küldtem egy emailt a saját szerveremen keresztül az én gépemről, és nem csak az itthoni külső IP cím volt az emailben, hanem a gép belső hálózati IP címe is. De ezt egész biztos, hogy meg lehet hamisítani.

Meg lehet írni úgy a gyári progit, hogy ellenőrizze a kulcs eredetiségét minden indulásnál azzal hogy elküld adatokat a gyártónak.
Egyrészt ez erősen sérti a személyiségi jogaidat (ilyen esetben szerintem simán lehetne viszont perrel fenyegetőzni), másrészt itt a 4shared oldalról letöltött valami volt említve, és szerintem az a letöltött progi volt egy ransomware. De most mi csak találgatni tudunk, valójában Yocee-nak kell tudnia, hogy futtatott-e olyan progit, aminek ez lett az eredménye.
Szerinted a Microsoft nem tudja megállapítani egy Windows-ról, hogy legális-e? Nem lehet véletlen, hogy nem perelnek be több millió embert, amikor gyakorlatilag minden szükséges adat ott van a Windows-ban. Nyilván nem küldhetik el az adatokat saját maguknak csak úgy, engedély nélkül.

Nem kell ennyire parázni, pont erre játszanak. Érdekes látni, hogy milyen hatékonyan csinálják.

Ezt olvassátok el, szerintem a jelen eset ennek egy továbbfejlesztett változata (ez már három éves hír):
http://pcforum.hu/hirek/11942/Tobbtizmillios+perrel+riogatja+a+fajlcsereloket+egy+uj+trojai.html

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8681 Dátum: 2013.03.04 19:13:11 »
írtam a linkelt ügyvédi irodának. ismerősök? vagy csak találtad? kíváncsi vagyok, mit mondanak, majd beszámolok.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8682 Dátum: 2013.03.04 21:03:31 »
írtam a linkelt ügyvédi irodának. ismerősök? vagy csak találtad? kíváncsi vagyok, mit mondanak, majd beszámolok.
Nem ismerem őket, de már több érdekes cikket olvastam tőlük szerzői jogi témában.

Nekem egy normál ügyvédem volt annak idején (kb. tíz éve volt egy CD másolós ügyem), de nem is volt szükség szerzői jogi jártasságra a részéről, mert egyéb jogi csavarokkal húzott ki a sz@rból, és így megúsztam próbaidővel a különösen nagy értékre üzletszerűen elkövetett sokrendbeli szerzői és szomszédos jogok megsértésének indult ügyet (pedig amikor kihallgattak, még nem volt ügyvédem, és gyakorlatilag mindent aláírtam, amit elémtettek). Egy ötvenest kért az ügyvéd (haver ismerőse volt, tapasztalt, középkorú, rámenős fajta ügyvéd), mondanom sem kell, hogy nagyon megérte (ebben benne volt egy háromszáz km-es autózás és két tárgyalás is - mindez persze tíz évvel ezelőtt). A szakértői díj sokkal többe került (120ezer), nekem akkor mindent vittek (számítógép, nyomtató, néhány vinyó meg egy csomó CD, tele programokkal). Az ügyvédnek hála viszonylag hamar visszakaptam a gépet, de a vinyókat és a CD-ket megtartották (mondanom sem kell, hogy a felnőtt filmeket már a kihallgatásom alatt kielemezték a kollégák a szomszéd szobában, szerintem azok nem is jutottak el a szakértőhöz).

Mindezek után én egy olyan levelet, amit Te kaptál, röhögve dobnék a kukába, de az is lehet, hogy továbbítanám a rendőröknek. Azért kíváncsi vagyok, hogy mit mond Neked az ügyvéd, remélem, beszámolsz majd róla.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.04 21:05:19 írta styu »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8683 Dátum: 2013.03.04 21:17:36 »
Mindezek után én egy olyan levelet, amit Te kaptál, röhögve dobnék a kukába, de az is lehet, hogy továbbítanám a rendőröknek. Azért kíváncsi vagyok, hogy mit mond Neked az ügyvéd, remélem, beszámolsz majd róla.
Én nem továbbítanám, mert akkor tuti lefoglalnák a gépet bizonyítékként :D
Nemrég volt egy eset, hogy valaki pedofil oldalakat talált, szólt a rendőrségnek, erre elvitték a gépét, és a rajta talált illegális progikért jól megb*szták.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8684 Dátum: 2013.03.04 21:33:42 »
Na ja. Nekem is van olyan ismerősöm, akit egy rosszakarója felnyomott, hogy lopott vindózt használ, erre kimentek a rendőrök, aztán meglátták, hogy milyen emailezést folytatott az ismerős a rosszakaróval, annyit mondtak, hogy ez egy kocsog, és kimentek hozzá is, és az ő gépét is lefoglalták  :lol:

Ismerős megúszta szabálysértéssel (azt hiszem, 70ezer bünti), mert még a kétszázezres határ alatt volt a jogsértés, a másikról nem tudom, hogy mi lett vele.