Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598556 alkalommal)

0 Felhasználó és 51 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8655 Dátum: 2013.02.24 10:53:39 »
no,látodlátod!
jó nekem oda vmi alap kábel,lényeg,h a netet átvigye.
kösz az infókat.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8656 Dátum: 2013.02.24 12:10:19 »
Akkor már szedheted is az előbb linkelt Synaptics ikszpés driverét.
Vagy itt van rá a direkt link (el kell fogadni a licenszt alul, csak utána tölti): http://drivers.synaptics.com/Synaptics_v16_3_8_8_C_XP32_Vista32_Win7-32_XP64_Vista64_Win7-64_Acme_Inc.zip
köszönöm a segítséget!
jólett minden a kis lapin!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re: Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8657 Dátum: 2013.02.24 12:25:09 »
köszönöm a segítséget!
jólett minden a kis lapin!
:hug:
Szerencsére nagyon jó a Synaptics szoftvere, én nagyon szeretem ezeket a tapikat.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8658 Dátum: 2013.02.24 12:27:06 »
ja,egyszerű volt. köszi
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8659 Dátum: 2013.03.03 10:51:03 »
Sziasztok!

Van egy problémám, elmesélem nektek, hátha tudtok segíteni, vagy van valami meglátásotok.
Letöltöttem egy szoftvert a netről. Egyfórumban találtam linket rá, fájlmegosztóról (4shared), ingyen.
Volt mellette leírás, hogy hogyan indítsam el (nem a programot kellett feltörni, hanem a hardverkulcsot emulálni, ha ez számít). Szóval feltelepítettem, elindítottam, kipróbáltam, de nem működik. Gondoltam komolyabb hardver kell neki, kipróbálttam egy másik rendszeren is. Ott sem ment. Mivel legálisan megvan az előző előtti verziója a programnak, hagytam ezt a fenébe, gondoltam nem fog menni, több tudás kell hozzá.
Egyszercsak jött egy email a munkahelyemre(mert természetesen ott játszottam), egy francia jogvédő cégtől, akik az amerikai programtulaj jogait védik hogy látják, hogy futott a progi, mutassam be a liszenszet, mert nem ismernek föl. Elmondtam nekik a sztorit, ami nem hatotta őket ,meg, és most peren kívül 3500 Eurót szeretnének kérni tőllem az illegális telepítésért, a gyártót ért kárért, és az elmaradt anyagi haszonért, vagy beperelnek, feljelentenek, máglyára tűznek, és 2x7000 Eurót követelnek a 2 gépre telepített próbálkozások miatt.
Tudom, sok helyen f*sz voltam a történetben. a letöltéstől kezdve a tűzfal mellőzésén át, a beismerésig, és nem fogtam nyílt wifi hálózatra a dolgot, de a fix céges ipcímet úgyis látják, sőt a gépek nevei, és MAC adresesei is megvannak.
Szóval szerintetek bármivel ki lehet ez alól bújni, vagy tényleg beperlik a céget ahol  dolgozom, rajtuk leverik, ők meg rajtam. Vagy egyszerűbb kifizetni a 3500 Eurót?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8660 Dátum: 2013.03.03 11:20:23 »
Sziasztok!

Van egy problémám, elmesélem nektek, hátha tudtok segíteni, vagy van valami meglátásotok.
Letöltöttem egy szoftvert a netről. Egyfórumban találtam linket rá, fájlmegosztóról (4shared), ingyen.
Volt mellette leírás, hogy hogyan indítsam el (nem a programot kellett feltörni, hanem a hardverkulcsot emulálni, ha ez számít). Szóval feltelepítettem, elindítottam, kipróbáltam, de nem működik. Gondoltam komolyabb hardver kell neki, kipróbálttam egy másik rendszeren is. Ott sem ment. Mivel legálisan megvan az előző előtti verziója a programnak, hagytam ezt a fenébe, gondoltam nem fog menni, több tudás kell hozzá.
Egyszercsak jött egy email a munkahelyemre(mert természetesen ott játszottam), egy francia jogvédő cégtől, akik az amerikai programtulaj jogait védik hogy látják, hogy futott a progi, mutassam be a liszenszet, mert nem ismernek föl. Elmondtam nekik a sztorit, ami nem hatotta őket ,meg, és most peren kívül 3500 Eurót szeretnének kérni tőllem az illegális telepítésért, a gyártót ért kárért, és az elmaradt anyagi haszonért, vagy beperelnek, feljelentenek, máglyára tűznek, és 2x7000 Eurót követelnek a 2 gépre telepített próbálkozások miatt.
Tudom, sok helyen f*sz voltam a történetben. a letöltéstől kezdve a tűzfal mellőzésén át, a beismerésig, és nem fogtam nyílt wifi hálózatra a dolgot, de a fix céges ipcímet úgyis látják, sőt a gépek nevei, és MAC adresesei is megvannak.
Szóval szerintetek bármivel ki lehet ez alól bújni, vagy tényleg beperlik a céget ahol  dolgozom, rajtuk leverik, ők meg rajtam. Vagy egyszerűbb kifizetni a 3500 Eurót?
Szerintem ezt a levelet inkább valami jogásszal kéne átnézni, megvitatni. Nekem az a gyanúm hogy ez az egész egy lenyúlás, mint a SPAM levelek: Szerintem a hardver kulcs "emuláló" progi küldte el egy rablóbanda számára az IP-det, akik most ezzel akarnak zsarolni. Első körben megnézném hogy ez a jogvédő szervezet mennyire valós.
A fórumba meg mindenképp beírnám az esetet, lehet más is így járt.
Én még olyanról nem hallottam, hogy egy "lebukott", ráadásul működésképtelen és hasznot nem szerző progi miatt ilyen eljárás indult volna. Még egy komoly multinácinál, mint a Microsoft sem.
Az meg hogy nem egyből az amerikai cég perel, hanem megbíz egy francia jogvédőt, külön gyanús.
Szerintem senkire sem fogható rá két indításból, hogy tudatosan használt illegális szoftvert.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.03 11:26:32 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8661 Dátum: 2013.03.03 13:18:02 »
Sziasztok!


hát elég nagy hűlyeséget csináltál. hardverkulcsos törés? mi ez ? vmi autocad/cam  vagy 3dmax tervező szoftver?

felrakod egy céges hálón lévő gépre?  hogy "mellőzted" a tűzfalat? kikapcsoltad a cég tűzfalát vagy mi? beraktál egy kivételt?
ők írtak MAC addresst? a te kliens géped címe az? vagy a külső Ip címetek? stimmel?
fent van még? leszedted?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8662 Dátum: 2013.03.03 13:22:01 »
amúgy IT állást keresnék üzemeltető/rendszergazda munkakörben:
ha valaki tud valamit privi. köszönöm.

részlet a CVmból:
-   Microsoft 2003 Server /Exchange 2003 szerver alapú hálózat és címtár felügyelete;
-   Win XP és W7 kliensek üzemeltetése és felhasználói támogatása helyben és távolról;
-   Rendszerfelügyelet, mentések;spamszűrők (Barracuda) adminisztrálása
-   Nyomtatók, Cisco Voip IP telefonok adminisztrálása;
-   Hardver és szoftver hibaelhárítás;
-   Informatikai tárgyú szerződések elkészítéséhez szakmai támogatás nyújtása;
-   Informatikai eszközök és szolgáltatások beszerzése, az ezekhez kapcsolódó közbeszerzésekben való szakmai részvétel;
-   ÁROP és EKOP pályázati projektekben való részvétel, az azokhoz kapcsolódó műszaki pályázati dokumentumok összeállítása, egy ÁROP EU Projekt vezetése;
-   Aktív részvétel a kormányhivatalok, a KEK KH, a NISZ és a központi hivatalok közti NTG hálózati struktúra kiépítésében;
-   Költségvetési szervek közötti programok teljes körű adminisztrálása: Forrás SQL, KIR3, egyéb kincstári programok.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8663 Dátum: 2013.03.03 13:36:43 »
Szóval feltelepítettem, elindítottam, kipróbáltam, de nem működik.
Egyáltalán tudod, hogy mit telepítettél?
Ez egész biztos ransomware, azaz zsarolós vírus. Jól besz@ratnak. Most ültettek le egy ilyen csapatot, több mint 1millió eurót kerestek így egy év alatt.
Már az is hiba volt, hogy válaszoltál nekik, de egyszerűen felejtsd el őket.
Gondold át, hogy a fenébe tudnák azt bizonyítani, hogy egyszer megpróbáltál telepíteni egy tört programot? Az más, ha megosztasz valamit, mert ott az IP címedről letöltik a cuccot, és bizonyított, hogy megosztottad. Na de hogy megpróbáltál valamit feltörni... Az csak akkor bizonyított, ha lefoglalják a számítógépet, és ott van legalább a telepítőprogram.
Szóval törölj le minden ilyen sz@rt, amit így töltöttél le, és nyugodj meg. Ezek nem jogvédők. A személyes adataidat (név, lakcím) megadtad nekik?

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8664 Dátum: 2013.03.03 13:43:44 »
Egyébként ilyen megosztós oldalakról (4share és társai) csak zenét szabad letölteni (azt amúgy legálisan le is szabad tölteni), de ha exe kiterjesztésű fájl jön a zene helyett, vagy valami toolbar-t kellene telepíteni ahhoz, hogy letölthess, azt szigorúan tilos! Az esetek 99.9%-ában ilyenkor vírus vagy kémprogram települ a gépre.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8665 Dátum: 2013.03.03 14:43:07 »
hú, örülök, hogy megpróbáltok segíteni:
sorrendben:
-ez egy nyomdai program, melynek nincs legális demója, de a program tartalmaz vízjelezett változatot is, én arra hivatkoztam, hogy tesztelni akartam.
-kis cég, nincs komoly tűzfal, csak egy router. Nem tudom, hogyan ment ki, de kiment. Igen, ők írtak mac adresst, és gépnevet, mind a kettő az, amin én teszteltem.
-sajnos nem tűnik lenyúlós cégnek: http://www.itca.com/ITCA-announces-new-client:-global-graphics-softwarehttp://www.itca.com , olyan bsa szerű intézmény, és hivatalos partnerei annak a cégnek, akiké a program.

Amint megjött az első levél, leszedtem mind a két gépről. Nem törtem fel semmit, hanem lopott kulcsot használva indítottam el jogtalanul a programot, melyhez nem volt liszenszem, ezzel már jogsértést követtem el. Szerintük nem számít, hogy megy e a program, vagy hogy honnan találtam.
Gondolom, ha nem fizetek, akkor jön a per, nem tudom melyik ország bíróságán, elvihetik a benti gépeket, ilyesmi.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8666 Dátum: 2013.03.03 15:00:47 »
És honnan tudod, hogy az ITCA írt levelet, nem pedig az ő nevükben valaki?
Milyen email címre írtál nekik, hogyan kommunikáltatok?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8667 Dátum: 2013.03.03 15:06:58 »
hú, örülök, hogy megpróbáltok segíteni:
sorrendben:
-ez egy nyomdai program, melynek nincs legális demója, de a program tartalmaz vízjelezett változatot is, én arra hivatkoztam, hogy tesztelni akartam.
-kis cég, nincs komoly tűzfal, csak egy router. Nem tudom, hogyan ment ki, de kiment. Igen, ők írtak mac adresst, és gépnevet, mind a kettő az, amin én teszteltem.
-sajnos nem tűnik lenyúlós cégnek: http://www.itca.com/ITCA-announces-new-client:-global-graphics-softwarehttp://www.itca.com , olyan bsa szerű intézmény, és hivatalos partnerei annak a cégnek, akiké a program.

Amint megjött az első levél, leszedtem mind a két gépről. Nem törtem fel semmit, hanem lopott kulcsot használva indítottam el jogtalanul a programot, melyhez nem volt liszenszem, ezzel már jogsértést követtem el. Szerintük nem számít, hogy megy e a program, vagy hogy honnan találtam.
Gondolom, ha nem fizetek, akkor jön a per, nem tudom melyik ország bíróságán, elvihetik a benti gépeket, ilyesmi.
Akkor is kissé túlzónak tartom az azonnali intézkedést. Tudtommal magyar törvények szerint az követ el jogsértést, aki az illegális tartalmakat sokszorosítja, vagy azt saját haszonszerzésre használja fel.
Azért ez nem olyan eset, mint ha meglátna a rendőr hogy átmész a piroson és megbírságol azonnal.
Hivatkoztak valami törvényre amit megszegtél?
Amúgy meg Magyarországon vagy, itt követted el a jogsértést, a magyar törvények vonatkoznak rád, de egy jogász ezt is jobban tudja.
Anyámnak is van egy hasonló ügye, az olasz férjétől itt vált el, a kisk*csög meg még 10 év után is ugat hogy menjen ki, mert ott még házasok.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.03 15:10:54 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8668 Dátum: 2013.03.03 16:31:10 »
És honnan tudod, hogy az ITCA írt levelet, nem pedig az ő nevükben valaki?
Milyen email címre írtál nekik, hogyan kommunikáltatok?

Az összes céges emailcímünkre jött egy bemutatkozó email az embertől, hogy vegye fel valaki a kapcsolatot vele.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8669 Dátum: 2013.03.03 16:36:08 »
Én is túlzónak tartom, de a magyar törvéynes sem ennyire megengedőek, a szoftverekkel kapcsolatban. Letöltheted, tárolhatod, de nem adhatod oda, nem töltheted fel, nem törheted fel, és nem telepítheted fel.

többek közt erre hivatkozik:
" This act is punishable in light of the International and National Copyright Legislation in force even though no financial gain has been generated in favor of the company responsible of the infringements. Even if illegal copies of software are installed for testing purposes it remains a willful copyright infringement as the software has not been obtained through legal channels. "