Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598618 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8580 Dátum: 2013.01.19 19:00:50 »
mindkét irányba van kb. 50Mbit/sec stabil sebességem, szakadó hóban is (Total Comanderrel mérve fájlmásolással)
Na ez a nem mindegy! Jó tudni, hogy ilyet is lehet.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8581 Dátum: 2013.01.19 19:01:32 »
Eközben az UPC-nél:


Az enyém ADSL, a UPC ha jól tudom kábelnetet ad, annak ez nem túl szép.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.19 19:05:45 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8582 Dátum: 2013.01.19 19:19:58 »
Na ez a nem mindegy! Jó tudni, hogy ilyet is lehet.
Lehetne ennek a dupláját is ezekkel az eszközökkel ezen a távon, ha nem lógna be a fa, meg nem lenne a szűk rés az épületek között.
A NanoBridge M5-el 10km-es távokat is lazán át lehet lőni, ha van zavarmentes direkt rálátás. Símán.

Munkahelyen is használjuk 1,7km-en, ne tudjátok meg mi minden megy át rajta, hibátlanul. És VLAN trönk szinten kommunikál a méregdrága Cisco cuccokkal is...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8583 Dátum: 2013.01.19 19:34:38 »
...nem akarok zsákbamacskát, úgyhogy ha nem tudom kipróbálni, akkor nem veszek...

Hívd fel a wlan-ok-osokat, tesztre, kipróbálásra biztosan tudnak adni egyet s mást.

Egyébként szerintem a Te esetedben egy NanoStation Loco párossal simán át tudod lőni azt a távot, majdnem rézkábel sávszélességben.
A Ubiquiti termékek minőségi cuccok, nem bóvli kategória. Nyugodt szívvel ajánlom őket.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8584 Dátum: 2013.01.19 19:54:29 »
Kösz, de ők nekem nagyon messze vannak. Az Ubiquiti márkát viszont nem ismertem, úgyhogy jó tudni, hogy megbízhatóak. De árban ide túlzásnak tűnik, valószínűnek tartom, hogy ha felrakok a szomszédnál az emeleti teraszra egy MIMO-s routert, azzal nagyon jó jel lesz, de lehet, hogy a mostani helyére rakva is annyival jobb lesz a kapcsolat, hogy nem is kell a teraszra tenni. És azt 8500Ft-ból megúszom (meg esetleg kell egy műanyag doboz, ami védi).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8585 Dátum: 2013.01.19 20:05:30 »
Azért hogy mi a drága/mi az olcsó, annak fényébe nézd, hogy mennyit spórólsz meg vele. Ha havidíjas netet fizetnél elő, hány hónap alatt tapsolnád el azt a 22000 forintot, amennyibe egy NanoStation Loco pár kerül?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8586 Dátum: 2013.01.22 19:27:16 »
Egy érdekes probléma, hátha van rá valakinek ötlete:
adott egy HDD, NTFS-re formázva, melyen videoanyagok vannak. A fájlok többsége 4Gb fölött van.
Adott egy tv, amiben van médialejátszó, de sajna nem hajlandó az NTFS-t felismerni, FAT32-vel kiválóan dolgozik (bármilyen kódolás, felirattal, több audió sávval stb).
Milyen megoldás létezik, hogy a tv-n mégis nézni lehessen ezeket a videókat?

Megpróbáltam a routeren, mint médiaszerveren keresztül, így már a könyvtárszerkezetet látja, a fájlneveket is szépen beolvassa, de lejátszásra kattintva "Nem támogatott fájltípus" felirat jelenik meg. Valszeg a 4Gb-os korlát akasztja meg...
 :hmmmm: :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8587 Dátum: 2013.01.22 21:18:21 »
Esetleg megoldás lehet a nagy fájlok feldarabolása, valami avi splitter vagy mkv splitter progival (sajnos nem használtam ilyesmit, úgyhogy konkrét programot nem tudok ajánlani). Elvileg gyorsan működnek, mert nem kódolják újra a filmet, csak feldarabolják.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8588 Dátum: 2013.01.22 22:41:20 »
Megpróbáltam a routeren, mint médiaszerveren keresztül, így már a könyvtárszerkezetet látja, a fájlneveket is szépen beolvassa, de lejátszásra kattintva "Nem támogatott fájltípus" felirat jelenik meg. Valszeg a 4Gb-os korlát akasztja meg...
Tehát a TV a hálózaton keresztül is tud csatlakozni? Csak médiaszerverhez engedi? Próbáld meg, hogy a TV egy hálózati megosztáshoz, hálózati mappához csatlakozzon. Megoszthatnád a winyó tartalmát így PC-n. Vagy akár telepíthetsz egy DNLA-kompatibilis médiaszervert a PC-re is.
A routereken lévő kis kamu-média szerverek gyakrolatban max zenék megosztására alkalmasak. A videót transzkódolni kell sokszor hogy stream-elhető legyen a hálózaton, ezt egy kis router agya nem vállalja. Ezért a "Nem támogatott fájltípus" üzenet. Nem a méretkorlát.
Mi a TV típusa?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8589 Dátum: 2013.01.23 05:34:41 »
Minap néztem HD-t a Samu led, illetve lcd tv-ken.  Zokszó nélkül megette az .mkv kiterjesztést a beépített médiaplayer. (most nézem, milyen "gyönyörű" magyar szó ez...)  A Sony Bravia meg megy hdmi-vel egy laposról.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8590 Dátum: 2013.01.23 07:26:07 »
Mi a TV típusa?
Pana DT50
Tegnap még próbaképp két partícióra osztottam a külső hdd-t, az egyik maradt NTFS az eredeti fájlokkal, a másik exFAT lett. Ez utóbbira átmásoltam két 8Gb körüli mkv-t.
TV-hez kötve két USB eszközt lát így, értelemszerűen. Az NTFS-essel nem kezd semmit, a másikról beolvassa fájlokat.

Viszont érdekes, hogy van olyan video, aminek a hangja megy csak, kép nincs hozzá. De ha beletekerek (gyors előre), akkor van kép, illetve pause esetén is.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8591 Dátum: 2013.01.23 13:19:41 »
Minap néztem HD-t a Samu led, illetve lcd tv-ken.  Zokszó nélkül megette az .mkv kiterjesztést a beépített médiaplayer. (most nézem, milyen "gyönyörű" magyar szó ez...)  A Sony Bravia meg megy hdmi-vel egy laposról.

Nálam ez volt az egyik legfontosabb szempont, mikor a samu led tv-t vettem. Minden filmet megevett eddig, többször néztem vele .mkv-t is, minden azonnal felismer és lejátszik pendrive-ról.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8592 Dátum: 2013.01.23 13:34:38 »
Pana DT50
Tegnap még próbaképp két partícióra osztottam a külső hdd-t, az egyik maradt NTFS az eredeti fájlokkal, a másik exFAT lett. Ez utóbbira átmásoltam két 8Gb körüli mkv-t.
TV-hez kötve két USB eszközt lát így, értelemszerűen. Az NTFS-essel nem kezd semmit, a másikról beolvassa fájlokat.

Viszont érdekes, hogy van olyan video, aminek a hangja megy csak, kép nincs hozzá. De ha beletekerek (gyors előre), akkor van kép, illetve pause esetén is.  :hmmmm:
Itt azt írja hogy az NTFS-t már támogatja. Lehet kéne neki egy szoftverfrissítés.
A videó nincs hang van dologra meg annyit tudok tippelni, hogy nem támogatja a videoformátumot, ami az mkv konténerben van.
Sajnos ez a baj a konténerekkel: beletehetsz pl egy flv videót, mellé két mp3 hanggal. Ha az flv-t nem támogatja, akkor hiába írja hogy az mkv támogatott, videót nem fogsz látni.
Megnézném a szoftverfrissítéseket hozzá.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8593 Dátum: 2013.01.23 14:02:00 »
Használ valagi SamyGo-t egyébként a TV-n? Ha jól értettem a wikin, van olyan rész is, mely nem írja fölül a gyári firmware-t, de hozzá ad jelentős funkcionalitást.

Most került a családba egy 40-es ES6100, kíváncsi lennék mit lehet ráokosítani.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8594 Dátum: 2013.01.23 14:26:35 »
Itt azt írja hogy az NTFS-t már támogatja. Lehet kéne neki egy szoftverfrissítés.
A videó nincs hang van dologra meg annyit tudok tippelni, hogy nem támogatja a videoformátumot, ami az mkv konténerben van.
Sajnos ez a baj a konténerekkel: beletehetsz pl egy flv videót, mellé két mp3 hanggal. Ha az flv-t nem támogatja, akkor hiába írja hogy az mkv támogatott, videót nem fogsz látni.
Megnézném a szoftverfrissítéseket hozzá.
A beépített szoftverfrissítésre azt mondja, hogy up-to date.
Ha a neten nézem hozzá a legutolsó firmware-t, akkor az enyémen frissebb van mint ami ott elérhető...  ::)
Az NTFS-t pedig nem tudja. Próbáltam HDD-vel, pendrive-val és SDHC kártyával is.
Azzal egyébként vigyázni kell, hogy melyik piacos tesztet nézi az ember, mert én letöltöttem az amerikai modell kézikönyvét, abban egészen más dolgok is vannak, mint amit nálunk árulnak.  :wacko: A linkelt teszt angol lehet, a pénznem megjelölésből kiindulva.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety