Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599132 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8565 Dátum: 2013.01.19 13:57:37 »
ilyen TV-m van 2008as pana plazma

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/panasonic/th-37pv7-p14912868/

nincs benne dvb-c tuner meg ilyesmi.

előtte volt analóg és setup boxos Tré home TV+net ott jobb TV képmínőségre emlékszem

csak pl anyáméknál van analóg és egy TVn setupboxos UPC bekötve hát ég és föld a upc javára ezerszer szebb a kép és erősebb a jel.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8566 Dátum: 2013.01.19 14:34:09 »
Aham,vágom!
Nem mondom 100%-ra,de ha vennél egy alap hdmi-s dvb-c set top boxot,akkor megoldódna a bajod!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8567 Dátum: 2013.01.19 16:59:11 »
...a netet meg a thomi által adott wifi routeren osztja az alattam lakó srác és felesben fizetjük...
Én is wifi-n lövöm át anyámnak, aki innen kb. 2,7km távolságra lakik van légvonalban. Egy Ubiquiti NanoBridge M5 szettel megoldottam, kb. egy évnyi internet előfizetés árából kijön, idén nyárra már bőven meg is térül a befektetés.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8568 Dátum: 2013.01.19 17:12:21 »
Én is wifi-n lövöm át anyámnak, aki innen kb. 2,7km távolságra lakik van légvonalban.
Közvetlen rálátás van, vagy van valami tereptárgy útközben?
Én kb. 30 méterről kapom a netet, de van útközben egy csalitos néhány fával, és elég gyengén jön át a jel. A másik oldalon egy mezei router van benn a házban, nálam egy kültéri TP-LINK az udvar sarkában, mert csak ott működik. Az interferencia is nagyon nagy, sok a WIFI a környéken.
Gondolkoztam, hogy az interferencia miatt lecserélem 5GHz-es rendszerre, de az állítólag gyengébben megy kültéren, mint a 2,4GHz-es, és itt sehogy nem lesz közvetlen rálátás.

mr2ontrack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8569 Dátum: 2013.01.19 17:17:12 »
Közvetlen rálátás van, vagy van valami tereptárgy útközben?
Én kb. 30 méterről kapom a netet, de van útközben egy csalitos néhány fával, és elég gyengén jön át a jel. A másik oldalon egy mezei router van benn a házban, nálam egy kültéri TP-LINK az udvar sarkában, mert csak ott működik. Az interferencia is nagyon nagy, sok a WIFI a környéken.
Gondolkoztam, hogy az interferencia miatt lecserélem 5GHz-es rendszerre, de az állítólag gyengébben megy kültéren, mint a 2,4GHz-es, és itt sehogy nem lesz közvetlen rálátás.

inSSIDer nevű programmal meg tudod nézni, hogy a környéken milyen csatornákat használnak leginkább a wifi-k, így a router-be átlőheted olyanra, ami nem annyira zsúfolt. Sokat javulhat a minősége a jelnek.
http://www.metageek.net/support/downloads/

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8570 Dátum: 2013.01.19 17:34:09 »
inSSIDer nevű programmal meg tudod nézni, hogy a környéken milyen csatornákat használnak leginkább a wifi-k
Köszönöm, de csak a hármason meg a nyolcason megy, a többin egyáltalán nincs is kapcsolat. Az a baj, hogy a csatornák között elég durva átfedés van, még kettővel arrébb is átérnek, szóval egy kicsit még az egyes és az ötös is bezavar egymásnak.
Amúgy most éppen három másik megy az 1-en, kettő a 6-on és kettő a 11-en (van ezen a kültéri TP-LINK-en survey, az is kiírja, hogy milyen hálózatokat lát). És ezek csak azok, amiknek látszik az SSID-je, azt nem is néztem, hogy rejtett van-e.
Így most éppen 4Mb-tel megy a net nálam, szóval most egész jól használható, de előfordul, hogy fél méterrel arrébb kell rakni a kültéri routert, mert úgy visszaesik a jelerősség (erősen időjárás és növényzet függő), és néha 0,2Mb-re lassul. Gyakorlatilag minden centi számít neki (szerencsére led-ekkel visszajelzi a jelerősséget, úgyhogy az udvaron is látom, hogy mi a helyzet).

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8571 Dátum: 2013.01.19 18:14:41 »
30m utp kábel nem volna jobb megoldás?
Ismerösnek 17kerben úgy csináltuk meg 4házhoz. 1tulaj előfizetett a legnagyobb thomi netre+tvre,azt elosztottuk egy faja linksys routerrel,utp kábellel,a tv adást splitterrel,koaxon és mind a 4családnak van net+analóg kábeltv.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8572 Dátum: 2013.01.19 18:15:24 »
Én is wifi-n lövöm át anyámnak, aki innen kb. 2,7km távolságra lakik van légvonalban. Egy Ubiquiti NanoBridge M5 szettel megoldottam, kb. egy évnyi internet előfizetés árából kijön, idén nyárra már bőven meg is térül a befektetés.
És anyukád mivel fogja a jeledet?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8573 Dátum: 2013.01.19 18:39:01 »
Gondolkoztam, hogy az interferencia miatt lecserélem 5GHz-es rendszerre, de az állítólag gyengébben megy kültéren, mint a 2,4GHz-es, és itt sehogy nem lesz közvetlen rálátás.
Minél magasabb a frekvencia, annál érzékenyebb, ha fizikai akadályok vannak a légvonalon az adó és a vevő között. Ha nincs direkt rálátás, 5GHz-en nehezebb minden.

Ámde 30 méter az nulla távolság, ott valami más bibi van, lehet orvosolni tutira, minden csak pénz kérdése. Első megközelítésben a másik oldalra is vegyél egy kültéri antennát.
De egyetértek az alőttem szólóval, ha át tudsz dobni egy UTP kábelt, 30 méter annak is nudli.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.19 18:40:58 írta robi »

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8574 Dátum: 2013.01.19 18:39:36 »
30m utp kábel nem volna jobb megoldás?
30 méter nem lenne elég, most 20 méter kábelen van a kültéri router, és onnan még kb. 30 légvonalban, de közben van a csalitos egy patakkal, és ez a rész ráadásul közterület. A szintkülönbség is jelentős. Biztosan meg lehetne oldani kábellel, de lehet, hogy 100 méter sem lenne elég, az pedig már majdnem annyiba kerül, mint egy router, úgyhogy lehet, hogy jobb lenne a szomszédnál az emeleti teraszra rakni még egy routert, csak nem tudom, hogy 2,4GHz-es vagy 5GHz-es lenne-e jobb. Mondjuk lehet, hogy elég lenne egy MIMO-s router a mostani legolcsóbb router helyett.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8575 Dátum: 2013.01.19 18:42:37 »
A jófajta utp kábelnek még 200m-en sincs érezhető jelvesztesége!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8576 Dátum: 2013.01.19 18:42:57 »
Irányított antenna a megoldás a Te esetedben. Ne routert vegyél, hanem olyan eszközt, melynek kis (20-35cm) parabola antennája van. Mindkét oldalra, és egymás felé legyenek irányítva.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.19 18:56:58 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8577 Dátum: 2013.01.19 18:43:40 »
A jófajta utp kábelnek még 200m-en sincs érezhető jelvesztesége!
Hiába, közterületen áthúzni necces. Elrágja valami, elcsípi valaki...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8578 Dátum: 2013.01.19 18:47:43 »
És anyukád mivel fogja a jeledet?
Ugyanilyennel. Mindkét társasház tetejére került egy-egy ilyen antenna, az UTP kábel lemegy a lakásba, egyik oldalon a lépcsőházba fűzve (kb. 60m), másik oldalon ablakon be (kb. 30m).
Itt vettem: http://www.wireless-bolt.hu/products.php?prcategory=30530
A típusa NanoBridge M5 2x2 MIMO 5GHz 25dBi kültéri.

Trükkös volt felrakni, mert egyik oldalon ha félméterrel jobbra vagy balra mozgatom, beárnyékol egyik, vagy másik szomszéd épület, magyarán egy szűk résen kellett átlőni az egészet, de sikerült. Még belóg a másik oldalon egy fa koronája, de ezt sajna későn vettem észre, ezért ott lehet, hogy később áthelyezésre kerül a cucc. Ettől függetlenűl mindkét irányba van kb. 50Mbit/sec stabil sebességem, szakadó hóban is (Total Comanderrel mérve fájlmásolással). HD filmeket lehet nézni az egyik oldalon lévő NAS-ról, a másik oldalon lévő médialejátszóval  :D


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.19 18:55:36 írta robi »

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8579 Dátum: 2013.01.19 18:59:04 »
A kábel biztosan jól működne, de nekem nagyon macerás, úgyhogy az csak a legutolsó megoldás, pontosabban inkább megfelel úgy, ahogy most megy, csak ne kelljen kábeleznem. Nem túl ideálisak a körülmények hozzá.

Ez a kültéri TP-LINK állítólag irányított, és állítólag 12dBi-s, de a gyakorlatban valószínűleg nem jobb, mint a Linksys WRT54G routerem (csak az meg megadta magát). Viszont lehet rá antennát tenni, de nem akarok zsákbamacskát, úgyhogy ha nem tudom kipróbálni, akkor nem veszek. Ráadásul a 2,4GHz-es parabola antennák majdnem egy méter szélesek  :wacko:
Korábban a másik szomszéd felrakta egy oszlopra a routeremet, mert tőlük sokkal jobb volt a jel, de kidőlt az a fa, ami az UTP kábelt tartotta, és lerántotta a routert az oszlopról, letörve az egyik rögzítőt (így most gyakorlatilag kilóg a nyák a kültéri routerből...). Két zsemlés zacskót húztam rá, nem tudom, meddig fogja bírni  ::)

A másik oldalon a házban viszont most tényleg nagyon béna router van, egy sima TP-LINK WR-340G. Azért egy MIMO-s routerrel biztosan jobb lenne.